صفحه 1055 از 1201 نخستنخست ... 55 555 955 1005 1045 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1065 1105 1155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,541 تا 10,550 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه E.K.Studio آواتار ها
    تشکر کرده
    2166

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjpo نمایش پست ها
    دوستان من بلخره بعداز چند روز کنجار رفتن تصمیم نهایم رو گرفتم

*مبلغ نهایت 2 تومن افزایش دادن
    *نوع کاربری عکاسی پرتره خانوادگی جشن ها و عکاسی من بهش میگم روزهای تعطیل (که پیاده یه مسیری رو میرم و از هرچیزی که به نظرم ارزش عکس گرفتن رو داره عکس گرفتم از مردم ماشینها حتی تصادف از پلیسها از اثار تاریخی و عکاسی شب از اسمان شب از منظرهای تاریک و...
    *فیلمبرداری بسیار کم چون دوربین موبایلم به اندازه کافی خوب هست برای فیلم برداری البته نه اینکه اصلا فیلم نگیرم

ممنون می شن با توجه به شناختی که از خودم پیدا کردم کمک کنید
    1.انتخاب نوع دوربین(دی اس ال ار_کامپکت پیشرفته_بدون آینه_)
    2.برند و مدل
    21-نیکون 3300 با لنز 18_140 جمع 2 تومن
    22-نیکون 5300 و لنز کیت جمع 1.7
    23-کنون دی 700 و لنز کیت 1.7
    کنون 1300 دی با لنز 18_140 جمع 2 تومن
    نیکون 5500 با لنز کیت 2.1
    یا مدلهای سوپر زوم و یا کامپکت پیشرفته
    _________
    بسیار ممنون
    انشالا بعد از راهنمای اساتید انشالا شنبه خریداری میشه

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
    حقیر اگر جای شما بودم، 700D یا D5300 رو با کیت خودشون میگرفتم، باقی بودجه رو هم میدادم برای لوازم جانبی. و اینکه خریدن لنز کار ترسناکی نیست، بعضی ها مثل خود من موقع انتخاب بین dslr سطح مبتدی و بریج های سوپرزوم بخاطر مسله خرید لنز و زوم کم کیت لنز مردد میشن، ولی خیلی راحت میشه سالی یا دوسالی یه لنز خرید، بدون اینکه فشار مالی بیاد به شخص.
    obsidiyan و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    اسماعیل کارگر
    .::فَارَالتَّـنُّـور::.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

سری ۵۰۰۰ و ۱۰۵-۱۸
    Mehrdad-PL، amir.komeily، peacekeeper و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط E.K.Studio نمایش پست ها
    حقیر اگر جای شما بودم، 700D یا D5300 رو با کیت خودشون میگرفتم، باقی بودجه رو هم میدادم برای لوازم جانبی. و اینکه خریدن لنز کار ترسناکی نیست، بعضی ها مثل خود من موقع انتخاب بین dslr سطح مبتدی و بریج های سوپرزوم بخاطر مسله خرید لنز و زوم کم کیت لنز مردد میشن، ولی خیلی راحت میشه سالی یا دوسالی یه لنز خرید، بدون اینکه فشار مالی بیاد به شخص.
    دوستان تفاوت سری 5000 و سری 3000 نیکون چیه
    السیدی چرخان
    وایفای
    ان افسی
    و دیگه چی
    ؟

كاربر همراه E.K.Studio آواتار ها
    تشکر کرده
    2166

دوستان تفاوت سری 5000 و سری 3000 نیکون چیه
    السیدی چرخان
    وایفای
    ان افسی
    و دیگه چی
    ؟

یه سری تفاوت ها هست که مهمترین اونا سیستم فوکوس پیشرفته تر و قابلیت براکتینگ هستش.
    اسماعیل کارگر
    .::فَارَالتَّـنُّـور::.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

ممنون از همه دوستان منظور از لوازم جانبی چیه
    من 3 پایه دارم
    مموری دار
    و انشالا لا یا 3300 یا 1300 کنون به همراه لنز 18_140
    یا 5300 با کیت خریداری می کنم
    دوستات در زمن 5500 با لنز کیت 2 تومن هست به نظرتون ارزش داره صیر کنم تا پولم 2 تومت شه و 5500 بگیرم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    541

ممنون از همه دوستان منظور از لوازم جانبی چیه
    من 3 پایه دارم
    مموری دار
    و انشالا لا یا 3300 یا 1300 کنون به همراه لنز 18_140
    یا 5300 با کیت خریداری می کنم
    دوستات در زمن 5500 با لنز کیت 2 تومن هست به نظرتون ارزش داره صیر کنم تا پولم 2 تومت شه و 5500 بگیرم؟

به نظرم شما همون 5300 با لنز کیت رو بخر خیال خودت رو راحت کن. نه از نظر امکانات چیزی کم داره که بعدا لازمت بشه، نه اونقدری گرونه که بعدا بگی کاش کمتر هزینه میکردم.
    E.K.Studio تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

اما دوستان در مورد دوربینهای بدون آینه خیلی تحقیق کردم

لرزش کمتر دوربین:

برخلاف دوربین‌های DSLR حرکت شاتر باعث ایجاد لرزش زیادی در این دوربین‌ها نمی‌شود.

حذف جریان هوا:

به خاطر این‌که قطعه‌ی متحرک بزرگی در بدنه‌ی دوربین قرار نگرفته پس جریان هوا و نفوذ گرد و غبار نیز کم می‌شود.

تمیزکردن ساده‌تر:

اگر بر روی سنسور گرد و غبار بشیند پاک کردن آن ساده‌تر است. احتیاجی به شارژ کامل باطری برای بالا زدن آینه و دسترسی به سنسور ندارید و فقط با برداشتن لنز به آن دسترسی پیدا خواهید کرد. همچنین دیگر دو آینه و منظره‌یاب نوری و سیستم تشخیص فاز وجود ندارد که مجبور به پاک کردن همه‌ی آن‌ها بشوید، فقط کافی است سنسور را تمیز کنید و لنز را بر جای خودش قرار دهید.

فریم بر ثانیه‌ی پرسرعت:

حذف آینه باعث می‌شود سرعت فریم‌ها به سرعت بالا و پایین رفتن آینه بستگی نداشته باشد و این پتانسیل در دوربین‌های بدون آینه وجود دارد که به سرعت‌های بسیار بالاتری دست پیدا کنند.

پیش نمایش زنده:

در دوربین‌های بدون آینه عکاس نمای دقیقی از منظره‌ای که توسط دوربین گرفته می‌شود را خواهد دید. اساسا آنچه در مانیتور این دوربین‌ها دیده می‌شود دقیقا همان چیزی است که در حافظه ذخیره خواهد شد و کاربر می تواند اشباع رنگ و روشنایی و... را تنظیم کند.

حذف سیستم تشخیص فاز و آینه‌ی ثانویه و مشکلات مربوط به کالیبراسیون:

بسیاری از دوربین‌های بدون آینه به نسل جدید سیستم فوکوس هیبریدی مجهز شده‌اند که از هر دو سیستم تشخیص فاز و کنتراست استفاده می‌کند. دیگر نگرانی بابت قرار گرفتن آینه‌ی ثانویه در محور سنسور تشخیص فاز وجود ندارد. در بعضی از دوربین‌های بدون آینه‌ی جدیدتر این سنسور تشخیص فاز بر روی سنسور اصلی دوربین قرار گرفته است. با این تکنولوژی جدید دیگر نیازی به کالیبره کردن فاصله برای فازیابی نیست چون سنسور نوری و تشخیص فاز دقیقا بر یکدیگر منطبق اند.

ساخت و پشتیبانی ارزان‌تر:

قطعات متحرک کمتر و حذف بسیاری از ملزومات دقیق و گران قیمت باعث هزینه‌ی تولید پایین‌تر و پشتیبانی ارزان‌تر از محصول می‌شود. بسیاری از تولیدگنندگان مبالغ زیادی را بابت بیمه‌ی DSLR ها می‌گیرند که با کم شدن ریسک آسیب پذیری قطعات متحرک و ارزان شدن هزینه‌ی ساخت و تولید، از این مبلغ کاسته خواهد شد. میزان بازگشت کمتر بدون آینه‌ها به کارخانه برای کالیبراسیون و تنظیمات دیگر نیز از عوامل کاهش هزینه است که به این ترتیب قیمت بدون آینه‌ها می‌تواند از ارزان‌ترین DSLR ها هم کمتر شود.

منظره یاب الکترونیک:

بی شک منظره یاب الکترونیک بزرگترین نقطه‌ی قوت دوربین‌های بدون آینه و منشا نوآوری‌های آینده در آن‌ها خواهد بود. در حال حاظر منظره یاب‌های الکترونیکی آن چنان که باید پیشرفت نکرده‌اند. در منظره یاب الکترونیکی بر خلاف منظره یاب‌های اپتیکالی که فقط چند خط ساده را نمایش می‌دهند، اطلاعتی مانند نمودار هیستوگرام و هشدارهای مختلف مانند کمبود نور همچنین پیش نمایش زنده از عکس‌ها را در منظره یاب می‌توان مشاهده کرد و برای دیدن عکس‌هایتان محبور به استفاده از ال‌سی‌دی در زیر نور خورشید نخواهید بود.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

نمایش تمام فریم: در منظره یاب‌های اپتیکال تمام فضای گرفته شده در سنسور به مشخص نمی‌شود بلکه منظره یاب حداکثر چیزی حدود ۹۵٪ از تصویر را پوشش می‌دهند که این مقدار در منظره یاب الکترونیکی ۱۰۰٪ خواهد بود.

نمایش‌گر بسیار روشن‌تر: در فضاهای تاریک دیدن منظره از منظره یاب اپتیکال سخت می‌شود و به علت تاریکی تنظیم دستی فوکوس سخت‌تر خواهد بود اما با منظره یاب الکترونیکی می‌توانید کنتراست را زیاد بکنید، البته نویز تصویر زیاد می‌شود اما بهتر از آن است که چیزی دیده نشود.

زوم دیجیتال: با استفاده از منظره یاب الکترونیکی امکان زوم دیجیتال تا چند برابر وجود خواهد داشت اما در منظره یاب نوری چون قابلیت زوم به لنز بستگی دارد پس فقط از زوم اپتیکال می‌توان استفاده کرد.

پیدا کردن صورت و چشم افراد: این قسمت بهترین ویژگی منظره یاب الکترونیکی است، می‌توان تکنولوژی‌های پردازش تصویر را به منظره یاب اضافه کرد از آن‌ها در عکاسی به خوبی استفاده کرد، کاری که هرگز منظره یاب‌های نوری قادر به انجام آن نخواهند بود. فن‌آوری پردازش تصویر اجازه می‌دهد امکانات بیشماری به عکاسی وارد شود. قبلا در دوربین‌های جیبی قابلیت تشخیص چهره‌ی افراد را دیده بودیم که فوکوس خودکار بر روی صورت شخص انجام میشد، اما سونی در A7 و A7R این قابلیت را یک قدم به جلو برده و فوکوس خودکار بر روی چشم فرد قرار می‌گیرد.

ایمنی چشم:چون نور مستقیما از لنز به چشم انسان برخورد نمی‌کند پس امکان آسیب رسیدن به چشم در مواقعی که مثلا نور مستقیم خورشید به دوربین می‌تابد وجود نخواهد داشت.

تمرکز در عکاسی: با نمایش مکان فوکوس شده با پوششی از رنگ همان‌گونه که در فیلم می‌بینید احتیاجی به برداشتن چشم از منظره یاب نیست برای فوکوس دستی نیست و تمرکز در عکاسی بالا خواهد رفت.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

نظرتون چیه در مورد بدون آینه ها

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

اما دوستان در مورد دوربینهای بدون آینه خیلی تحقیق کردم

لرزش کمتر دوربین:

برخلاف دوربین‌های DSLR حرکت شاتر باعث ایجاد لرزش زیادی در این دوربین‌ها نمی‌شود.
    این مطالب را از کدام سایتها جمع کرده اید؟ مقدار زیادی از این مزخرفات باید به سایت فروش تولید کنندگان بدونه اینه مربوط باشد تا سایتهایی که بررسی عملی میکنند.
    در ضمن دوربین mirror less است shutter less که نیست!
    Afshin.Prt، M.Nouri، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.