صفحه 1137 از 1201 نخستنخست ... 137 637 1037 1087 1127 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1147 1187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,361 تا 11,370 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد m343 آواتار ها
    تشکر کرده
    278

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Meghdari نمایش پست ها
    برای این نوع کاربری به نظرم دوربین Dslr در اولویت انتخاب نیست!
    خرید یک دوربین فیلمبرداری (Camcorder) و در کنارش یک دوربین کامپکت شاید بهتر باشه
    Camcorder ها معمولا کیفیت عکس چندان مطلوبی ندارند...
    درود بزرگوار
    یک مدل که کاملا بررسی شده و مورد خوبی باشه میفرمایید ؟ کامپکت خوب هم اگر مورد مناسبی هست بفرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط vtn54 نمایش پست ها
    سلام
    از نظر زمان فیلمبرداری 50 دقیقه در هفته هیچ مشکلی برای هیچکدام از دوربینهای DSLR جدید پیش نمی آورد شما حتی با یک ساعت در روز هم مشکلی نخواهید داشت مشکل چیزهای دیگری است مثلا بسیاری از این دوربینها فوکوس اتوماتیک خوبی ندارند و باید از فوکوس دستی استفاده کنید به ویژه در محیطهایی با نور کم. یا بسیاری از آنها امکان صدابرداری مناسبی برای کارهاى حرفه‌ای ندارند و در بسیاری از لنزهای قدیمی تر ممکن است صدای لنز حین فیلمبرداری شنیده شود. بسیاری از آنها محدودیت طول فیلمبرداری مداوم تا 30 دقیقه را دارند (البته شما می توانید بلافاصله فیلمبرداری را مجددا شروع کنید ولی دو قسمت را بعدا به هم بچسبانید). اگر می خواهید از برند کنون انتخاب کنید پیشنهاد من 70D با لنز 18-135 STM است.
    ارادتمند
    نیازی به فکوس آنچنانی نیست و مبحث کیفیت خیلی بالا هم نیست چون کیفیت متوسط هم نیاز آنها را برطرف میکند
    تا جایی که اطلاع دارم لنز را گه بگذارید رو حالت AM مناسب فیلمبرداریست و صدای لنز کمتری ایجاد میشود

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    بحث میزان فیلمبرداری مطرح نیست ، شما می توانید ساعت ها فیلمبرداری داشته باشید و مشکلی ایجاد نخواهد شد ، بحث فیلمبرداری ممتد هست که باعث داغ شدن سنسور می شود و در مورد کاربری شما اگر بخواهید از سخنرانی طولانی فیلمبرداری کنید احتمال کاهش عمر مفید دوربینتان بالا می رود. تاجایی که می دانم دوربین های فیلمبرداری جدید پیشرفت های خوبی داشته اند. در بخش مربوطه دوستان بیشتر می توانند کمک کنند

لطفا یک مدل که بررسی کامل شده و از هر نظری نسبت به قیمت می ارزد پیشنهاد بفرمایید که ممنون شما هستیم
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

سلام
    تقریبا 100 صفحه آخر فروم را مطالعه کردم . تا حالا دوربین سوپرزوم فوجی اس 9600 داشتم که بد نبود و عکسهای خوبی باهاش گرفتم . الان می خوا بیام dslr . کاربردم هم مثل اکثر دوستان پرتره و منظره و اجتماعی هست. خیلی علاقه ای به رده پایین ندارم . دوربین قبلی رو 11 ساله دارم و این یکی رو هم طولانی مدت استفاده می کنم. نظر خودم روی D7200 نیکون هست چون هم محکم تر و حرفه ای تر از رده 5 هست و هم تاکیدم روی عکاسی هست. کنون 80d بنظرم کیفیت و شارپ بودن نیکون رو نداره . بنظرتون با چه لنز کیت بخرم و لنز اضافه تر برای پرتره چی پیشنهاد می دهید؟ مبلغ هم حدود 5 تومن برای کل وسایل هست. سه پایه رو دارم.
    سوال دوم : D500 با توجه به قیمت بالا آیا عقلانیه؟ دوربین سال شده ولی خیلی گرونه . D7500 هم که تا بیاد و سر قیمت برسه فکر کنم یکسال دیگه بشه.
    Aier تشکر می‌کند.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط hobor971 نمایش پست ها
    سلام
    تقریبا 100 صفحه آخر فروم را مطالعه کردم . تا حالا دوربین سوپرزوم فوجی اس 9600 داشتم که بد نبود و عکسهای خوبی باهاش گرفتم . الان می خوا بیام dslr . کاربردم هم مثل اکثر دوستان پرتره و منظره و اجتماعی هست. خیلی علاقه ای به رده پایین ندارم . دوربین قبلی رو 11 ساله دارم و این یکی رو هم طولانی مدت استفاده می کنم. نظر خودم روی D7200 نیکون هست چون هم محکم تر و حرفه ای تر از رده 5 هست و هم تاکیدم روی عکاسی هست. کنون 80d بنظرم کیفیت و شارپ بودن نیکون رو نداره . بنظرتون با چه لنز کیت بخرم و لنز اضافه تر برای پرتره چی پیشنهاد می دهید؟ مبلغ هم حدود 5 تومن برای کل وسایل هست. سه پایه رو دارم.
    سوال دوم : D500 با توجه به قیمت بالا آیا عقلانیه؟ دوربین سال شده ولی خیلی گرونه . D7500 هم که تا بیاد و سر قیمت برسه فکر کنم یکسال دیگه بشه.
    80d شارپنس نیکون رو داره، بحث بین نیکون بیشتر توی نویز و داینامیک رنج هست تا شارپنس، که در قبالش کنون سیستم فوکس و فیلمبرداری بهتر رو ارائه میده.
    انتخابتون انتخاب خوبی هست، به نظر بنده d500 برای شما ارزش خرید نداره، بهتره بیشتر بودجه رو روی لنز بذارید تا اونقدر هزینه بادی بدید، اگه من جای شما بودم، حتی به جای 7200 مدل پایین تر یعنی 7100 رو میخریدم و با تفاوت قیمتشون لنز دیگری خریداری میکردم، تفاوت خروجی واقعا جزئی هست. حتی بدنه d3300 یک میلیونی از بدنه d610 فول فریم چندین میلیونی با لنز بهتر خروجی بهتری داره.
    به نظر بنده، بدنه D7200 رو خریداری بکنید جدا و لنز 18-55 AF-P رو خریداری بکنید جدا (قیمتش کمتر از سیصد تومنه)، چون به صورت کیت با این لنز عرضه نشده
    درمورد پرتره میتونید لنز های 50mm f1.8 و یا 50mm f1.4 واگر بوکه بالاتری میخواهید 85mm رو خریداری کنید.(توجه کنید که لنز 50 روی بادی کراپ شما معادل 75 و لنز 85 روی بادی کراپ شما معادل 130 خواهد بود، پس اگر میخواهید لنز رو صرفا برای پرتره بذارید روی دوربین، 85mm خریداری کنید، اما اگر میخواهید با استفاده از لنز قادر به عکاسی خیابانی هم باشید، 50mm انعطاف پذیر تر خواهد بود.
    hobor971، m343 و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود
    آیا تا به حال با یک دوربین dslr کار کرده اید؟ اندازه و قابلیت جابه جایی برای شما در الویت است یا خیر
    راحتی استفاده از دوربین چطور؟
    خیر کار نکردم اما به شدت میخوام یه دوربین dslr تهیه کنم و در آینده بتونم از لنز و سایر لوازمات دوربین محدودیتی نداشته باشم و ریویو زیادی از دوربین های مختلف دیدم اما بیشتر دلسرد شدم با انتقاداتی ک ازشون دیدم

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3en نمایش پست ها
    خیر کار نکردم اما به شدت میخوام یه دوربین dslr تهیه کنم و در آینده بتونم از لنز و سایر لوازمات دوربین محدودیتی نداشته باشم و ریویو زیادی از دوربین های مختلف دیدم اما بیشتر دلسرد شدم با انتقاداتی ک ازشون دیدم
    درود
    ببخشید میشه در مورد انتقاداتی که شنیدید صحبت کنید تا دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنن
    Aier تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    80d شارپنس نیکون رو داره، بحث بین نیکون بیشتر توی نویز و داینامیک رنج هست تا شارپنس، که در قبالش کنون سیستم فوکس و فیلمبرداری بهتر رو ارائه میده.
    انتخابتون انتخاب خوبی هست، به نظر بنده d500 برای شما ارزش خرید نداره، بهتره بیشتر بودجه رو روی لنز بذارید تا اونقدر هزینه بادی بدید، اگه من جای شما بودم، حتی به جای 7200 مدل پایین تر یعنی 7100 رو میخریدم و با تفاوت قیمتشون لنز دیگری خریداری میکردم، تفاوت خروجی واقعا جزئی هست. حتی بدنه d3300 یک میلیونی از بدنه d610 فول فریم چندین میلیونی با لنز بهتر خروجی بهتری داره.
    به نظر بنده، بدنه D7200 رو خریداری بکنید جدا و لنز 18-55 AF-P رو خریداری بکنید جدا (قیمتش کمتر از سیصد تومنه)، چون به صورت کیت با این لنز عرضه نشده
    درمورد پرتره میتونید لنز های 50mm f1.8 و یا 50mm f1.4 واگر بوکه بالاتری میخواهید 85mm رو خریداری کنید.(توجه کنید که لنز 50 روی بادی کراپ شما معادل 75 و لنز 85 روی بادی کراپ شما معادل 130 خواهد بود، پس اگر میخواهید لنز رو صرفا برای پرتره بذارید روی دوربین، 85mm خریداری کنید، اما اگر میخواهید با استفاده از لنز قادر به عکاسی خیابانی هم باشید، 50mm انعطاف پذیر تر خواهد بود.
    امروز رفتم هر دو بدنه را از نزدیک دیدم و در دست گرفتم. کنون 80D ساخت ژاپن بود و نیکون D7200 ساخت تایلند . کنون بنظرم خوشدست تر می امد . چاپ نوشته ها روی دکمه های نیکون بنظرم ناشیانه و بد اومد. از طرفی 80D ال سی دی چرخان داشت که ناچارا خیلی از دکمه های کنترل را از سمت چپ بدنه منتقل کرده بود و کمی حالت پایین رده داشت. کلا بنظرم ال سی دی چرخان خیلی کارایی ندارد و منجر به خرابی زودتر می شود. هرچند یک امکان جدید است . تفاوت فیمت دو بدنه حدود 900 هزارتومان می شود. کنون گرانتر است . قیمتها هم با تلرانس 100 هزارتومنی بود. هر دو با گارانتی دو ساله یک شرکت نام آشنا
    1- بنظرتان اینکه دوربین ساخت کجا باشد مهم است؟
    2- آیا بدنه کنون ارزش صرف هزینه بیشتر را دارد؟ خیلی در بند فیلمبرداری نیستم و فقط ممکن است کلیپهای خانوادگی چند دقیقه ای بگیرم.
    3-1- لنز کیت هر دو 18-140 و 18-135 بود . آیا کارایی دارد یا بدنه بدون لنر بخرم؟ تفاوت این لنزها با 18-55 چیست؟
    3-2- تفاوت قیمت لنزهای نیکون در اینده چقدر آزاردهنده است؟ و قیمت بالاتر لنزهای نیکون آیا به معنای کیفیت بهتر آنها است؟
    4- این موضوع چاپ روی دکمه های نیکون را تا حالا کسی توجه کرده ؟ یجوری بود انگار که زود در اثر تماس انگست اعداد و نوشته ها پاک شوند.
    5- از کجا مطمئن باشم دوربین رفرش نیست یا باتریو تجهیزاتش اصل هستند؟

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط hobor971 نمایش پست ها
    امروز رفتم هر دو بدنه را از نزدیک دیدم و در دست گرفتم. کنون 80D ساخت ژاپن بود و نیکون D7200 ساخت تایلند . کنون بنظرم خوشدست تر می امد . چاپ نوشته ها روی دکمه های نیکون بنظرم ناشیانه و بد اومد. از طرفی 80D ال سی دی چرخان داشت که ناچارا خیلی از دکمه های کنترل را از سمت چپ بدنه منتقل کرده بود و کمی حالت پایین رده داشت. کلا بنظرم ال سی دی چرخان خیلی کارایی ندارد و منجر به خرابی زودتر می شود. هرچند یک امکان جدید است . تفاوت فیمت دو بدنه حدود 900 هزارتومان می شود. کنون گرانتر است . قیمتها هم با تلرانس 100 هزارتومنی بود. هر دو با گارانتی دو ساله یک شرکت نام آشنا
    1- بنظرتان اینکه دوربین ساخت کجا باشد مهم است؟
    2- آیا بدنه کنون ارزش صرف هزینه بیشتر را دارد؟ خیلی در بند فیلمبرداری نیستم و فقط ممکن است کلیپهای خانوادگی چند دقیقه ای بگیرم.
    3-1- لنز کیت هر دو 18-140 و 18-135 بود . آیا کارایی دارد یا بدنه بدون لنر بخرم؟ تفاوت این لنزها با 18-55 چیست؟
    3-2- تفاوت قیمت لنزهای نیکون در اینده چقدر آزاردهنده است؟ و قیمت بالاتر لنزهای نیکون آیا به معنای کیفیت بهتر آنها است؟
    4- این موضوع چاپ روی دکمه های نیکون را تا حالا کسی توجه کرده ؟ یجوری بود انگار که زود در اثر تماس انگست اعداد و نوشته ها پاک شوند.
    5- از کجا مطمئن باشم دوربین رفرش نیست یا باتریو تجهیزاتش اصل هستند؟
    تمام موارد زیر نظر شخصی :
    از نظر خوشدستی که واقعا نیکون خوش دست تره! حداقل توی تنظیم مثلث عکاسی، شاید فقط نظر من این باشه، اما تا اونجا که میدونم نیکون همیشه منتخب بهترین طراحی و اورگونومی بوده و جایزه هارو نصیب خودش میکرده.

1- به هیچ وجه
    2- خیر، بنده دوربین نیکون دارم و فیلمبرداری و مستند سازی و فیلم کوتاه انجام میدم، ما گفتیم کنون امکانات فیلمبرداری بیشتری داره، نگفتیم با نیکون نمیشه فیلمبرداری کرد! اتفاقا به صورت حرفه ای هم میشه اینکارو انجام داد.
    3- از نظر بنده خرید لنز 18-140 کار درستی نیست، هم به خاطر تکنولوژی قدیمیش، هم به این دلیل که لنز های این دسته بعد از مدتی کنار گذاشته می شوند، حالا شما هرچه کمتر هزینه روشون داده باشید، در آینده برد کردید و هزینه پس انداز شده رو خرج لنز حرفه ای خواهید کرد، نظر بنده روی 18-55 AF-P هست که زیر 300 تومان قیمت دارد.
    4- بله قیمت بالاتر لنز های نیکون به معنای کیفیت بالاتر هم اکثرا هست، تفاوت قیمت روی لنز های گران قیمت زیاد نیست، یه چند تا لنز مثل 50mm, 70-300 تفاوت قیمت مشهود دارند.
    5- بنده ارزون قیمت ترین دوربین نیکون رو دارم، d3300 ، تابحال هیچ اتفاقی برای نوشته ها نیوفتاده و ندیدم که برای دیگران هم افتاده باشه، حتی اگر بی افته هم چیز مهمی نیست!
    6- از فروشگاه های مطمئن خریداری کنید، اگر دوربین شما با گارانتی اصلی باشه، تمام وسایل پلمپ خواهند بودو اگر نباشند، خب طبیعتا باز شده اند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر جديد ToninO آواتار ها
    تشکر کرده
    9

سلام به همه اساتید.

من قصد خرید دوربین DSLR رو برای شروع دارم. با توجه به تحقیقاتی که کردم و مطالعه اکثر تمامی صفحات این فروم و صد البته بودجه من!!! به دوربین با لنز nikon d5300 18-55 afp رسیدم.
    فقط 2 تا سوال از بین هزاران سوال من بی پاسخ مانده است:

1- بحث بک/فرانت فوکوس که گفته شد در سری های ***5 نیکون مشاهده شده، تا چه حد جدی هست؟ اگه ممکن هست در مورد اون خط کش؟؟ که بابت تست فوکوس گفته شد توضیح بیشتری بدید.

2- با توجه به علاقه به عکاسی حیاط وحش-تله-پرندگان و .... ایا بادی که انتخاب کردم لنز های تله و حرفه ای هم ساپورت میکنه یا در اینده جهت انتخاب لنز با محدودیت مواجه میشم ؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط ToninO نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید.

من قصد خرید دوربین DSLR رو برای شروع دارم. با توجه به تحقیقاتی که کردم و مطالعه اکثر تمامی صفحات این فروم و صد البته بودجه من!!! به دوربین با لنز nikon d5300 18-55 afp رسیدم.
    فقط 2 تا سوال از بین هزاران سوال من بی پاسخ مانده است:

1- بحث بک/فرانت فوکوس که گفته شد در سری های ***5 نیکون مشاهده شده، تا چه حد جدی هست؟ اگه ممکن هست در مورد اون خط کش؟؟ که بابت تست فوکوس گفته شد توضیح بیشتری بدید.

2- با توجه به علاقه به عکاسی حیاط وحش-تله-پرندگان و .... ایا بادی که انتخاب کردم لنز های تله و حرفه ای هم ساپورت میکنه یا در اینده جهت انتخاب لنز با محدودیت مواجه میشم ؟
    1- بک و فرانت فوکوس احتمالی رو ، اگر تهران هستید، با مراجعه به تعمیرگاه مرکزی می‌تونند برای شما با دستگاه‌ برطرف‌کنند.
    2- خواهد کرد هرچند پیشنهاد من برای چنین کاری خرید سری 7000 خواهدبود. به دو دلیل :
    _ این بدنه نسبت به گردوغبار و قطره‌های آب و ضربه مقاوم‌تر است و برای حیات وحش که مدام در سفر خواهید بود بسیار بهتر.
    _ لنزهای تله‌زوم که وزن سنگین‌تر و اندازه‌ی بزرگ‌تری دارند، روی سری 7000 از لحاظ ارگونومی و ... بهتر خواهد بود.
    اما نه اینکه نتوانید با دوربینی که گفتید در این زمینه کار کنید. بلکه باید کمی بیشتر محتاط باشید.
    amir.komeily و ToninO تشکر می‌کنند.

كاربر جديد ToninO آواتار ها
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    1- بک و فرانت فوکوس احتمالی رو ، اگر تهران هستید، با مراجعه به تعمیرگاه مرکزی می‌تونند برای شما با دستگاه‌ برطرف‌کنند.
    2- خواهد کرد هرچند پیشنهاد من برای چنین کاری خرید سری 7000 خواهدبود. به دو دلیل :
    _ این بدنه نسبت به گردوغبار و قطره‌های آب و ضربه مقاوم‌تر است و برای حیات وحش که مدام در سفر خواهید بود بسیار بهتر.
    _ لنزهای تله‌زوم که وزن سنگین‌تر و اندازه‌ی بزرگ‌تری دارند، روی سری 7000 از لحاظ ارگونومی و ... بهتر خواهد بود.
    اما نه اینکه نتوانید با دوربینی که گفتید در این زمینه کار کنید. بلکه باید کمی بیشتر محتاط باشید.
    ممنون از پاسختون.
    والا بودجه ام به سری 7 نمیرسه! فعلن قصدم 5300 هست. اکه میشه یه لنر تله هم معرفی کنید