صفحه 1148 از 1201 نخستنخست ... 148 648 1048 1098 1138 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1158 1198 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,471 تا 11,480 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.amin نمایش پست ها
    بله درسته من با snapbridge اشتباه گرفتم تنها تفاوت d3400 و d5600 با نسل قبلیشون فقط همین snapbridge که میگن کارامد نیست. دلیل نمیشه بگی d3300 بهتره.نقطه ضعفاشون یکین. نیکون که نمیاد بدتر کنه محصول جدیدش رو، حداقل تغییرش نمیده!! در کل برای دوستمون همونطور که گفتی d5300 و بنظرمن d5500 خیلی سرتر از d3300
    دوست من شما دوباره اطلاعات غلط دادین.
    نقطه ضعف ها یک جور نیستند، نیکون دقیقا دوربیی با نقطه ضعف های بیشتر عرضه کرده.
    1- این دوربین با لنز هایی که اپرچر رینگ دارن سازگاری ندارد! حتی لنز های AF-S ! در صورتی که d3300 از تمام این قبیل لنز ها پشتیبانی میکرد
    2- عدم پشتیبانی از میکروفون: این مورد خیلی مهمه، خصوصا که بیشتر لنز های نیکون AFS هستند، کار فیلمبرداری بسیار سخت میشه، در صورتی که d3300 از میکروفون پشتیبانی میکنه.
    3- d3400 سنسور کلینر نداره و شما قادر به اینکار نیستید و هرموقع مشکلی پیش بیاد شما باید دوربین رو به تعمیرگاه مرکزی ببرید تا برای شما این کار را انجام دهند! تمام دوربین های دنیا از جمله d3300 از این قابلیت بهرمند هستند.
    4- امتیاز پایین تر ISO سنسور در DXO، این مورد رو کسانی که در شب عکاسی میکنند به خوبی لمس خواهند کرد. این یعنی عملکرد d3300 در شب از d3400 بهتره.
    5- d3400 حالت Panorama نداره در صورتی که d3300 این حالت رو داشت
    6- فلش : فلش d3400 دوبرابر از فلش d3300 ضعیف تره، من قبلا فلش این دوربینو نقد کردم و گفتم که نورش برای عکس برداری در یک سالن سینمای تاریک و فاصله زیاد کافی نبود!
    8- حتی این دوربین اکسسوری ترمینال برای GPS و ریموت های سیمدار نیز ندارد! در صورتی که d3300 داشت
    9- ● No standard-definition video recording options. (D3300 has this).

d3400 در قبال تمام این افت ها، ،ققط بلوتوث و کمی داینامیک رنج بالاتر به کاربر تقدیم میکند(به علاوه یک سری تغییرات ناچیز)
    hobor971، کوروش و Vahid5500 تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط Avatco نمایش پست ها
    کیفیت تصویر و شارپنس بالا برام مهمه !
    و اینکه من دوست دارم در شب از مناظر و تهران عکاسی کنم حس میکنم فول فریم بهتر عمل میکنه تو این شرایط !
    حالا نمیدونم درست میگم یا اینکه تفاوت زیادی با ارتقا به فول فریم حس نمیشه ؟
    با شرایط فوق فول فریم مناسبتر است فقط هزینه لنزهای گران تر و وزن بیشتر را در نظر بگیرید
    تاکید میکنم کیفیت عکس بیش از نوع سنسور به تکنیک دقیق عکاسی مرتبط است کراپ دارهای فعلی کیفیت عکسی بالاتر از فول فریم های ده سال قبل دارند ولی همان دوربین قدیمی در دستان یک استاد کیفیت بهتری از عکسهای امثال بنده خواهند داشت
    hobor971، کوروش و safira تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    248

دوست عزیزمون مجدد در پیام خصوصی از بنده انتقاد کردن و مدعی شدند که d3400 وای فای دارد و عمر باتریش هم بالاتره
    گفتم این دومورد رو اینجا هم بنویسم که اگر فرد دیگه ای هم این فکر رو داره تصحیح بشه

باطری d3300 و d3400 کاملا برابر می باشد، شما منابع درستی برای مطالعه انتخاب نکردید عزیز

امتیاز CIPA که به باتری میده تعدادی از شات هارو با فلش میزنه و چون فلش d3400 ضعیف تره امتیاز باتریش بالاتر افتاده و این سیاست نیکون بوده که افراد کم اطلاعات که به این عدد نگاه میکنن فکر کنند باتری d3400 نسبت به d3300 پیشرفت کرده
    Since CIPA battery life is rated with the flash firing half the time at full power, the weak flash of the D3400 uses much less battery power. The battery itself and actual battery life will be the same as the D3300 in real shooting
    منبع : Nikon D3400 Review

مجدد به شما میگم که این دوربین دارای وای فای نمی باشد
    Unfortunately the camera doesn't have Wi-Fi, but it does have Bluetooth
    منبع :https://www.dpreview.com/reviews/mod...n-d3400-review
    کوروش و enybody تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

نیکون D3400 براکتینگ دارد؟ این دوربین با توجه به شارپنس خوبی که دارد ارز خرید با این قیمت را دارد!!
    ویرایش توسط mack1 : Wednesday 7 June 2017 در ساعت 16:02
    عکاس باید نگاه خود را ثبت کند، اگر از دیگران کپی بردارد، دیگر او یک کپی کار است نه یک عکاس!

تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط mack1 نمایش پست ها
    نیکون D3400 براکتینگ دارد؟ این دوربین با توجه به شارپنس خوبی که دارد ارز خرید با این قیمت را دارد!!
    زرشک، خیر براکتینگ ندارد
    شما اصلا این موضوع را خواندید!؟
    d3300 با قیمتی کمتر نسبت به این دوربین آپشن های بسیار بالاتری را ارائه میدهد و تا وقتی d3300 در بازار موجود می باشد، صرف با خرید d3300 و به نظر من حتی بعد از توقف تولید d3300 ، باز هم صرف با خرید d3400 نخواهد بود و صرف با خرید d5300 هست!
    پست #11471 را مطلعه کنید
    D3300 + 50mm f1.8G

تشکر کرده
    248

سوال اول :
    Nikon AF-S VR Zoom-Nikkor 24-120mm f/4G ED که لنز fx هستش 2.300.000 هم قیمتش و رنج زوم خوبی داره ولی برای عکاسی داخلی که به خاطر رشته ام که معماریه برام لازمه میشه 24*1.5=36 با این حساب برای عکاسی تو فضای داخلی جوابگو نیست؟ چه میشه کرد ؟
    دوست من هیچ نیازی نیست که شما هیچوقت به فول فریم کوچ کنید
    درمورد لنز های کیت هم اشتباه میکنید، کلا درمورد شارپنس در اشتباه هستید، اگه من مقایسه لنز 18-55 روی دوربین d3300 رو با مقایسه لنز 24-120mm دو میلیونی روی دوربین فول فریم d610 رو برای شما انجام بدم و ببینید که یک دوربین 1 میلیونی با لنز 200 هزار تومنی کیفیت تصاویرش از همه لحاظ از دوربین فول فریم 5 میلیونی با لنز 2 میلیونی بیشتره چه خواهید گفت؟ شماهرچه بیشتر هزینه کنید آپشن های بیشتری خواهید داشت، نه صرفا شارپنس بیشتری. در حدی که عکس های ارزون ترین DSLR ها با گرون ترین DSLR ها قابل تشخیص نیستند.
    بله این لنز قطعا برای معماری جوابگو نیست، صبرکنید 10-20 نیکون بیاد، اونو بگیرید که قیمتش مناسب خواهد بود

سوال دوم :
    لنز های زوم مثل 55-200 یا 18-200 یا 18-140 هم هستن ولی من بعدا روی فول فریم نمی تونم استفاده کنم و اینکه کیفیتشون برای شارپنیس عکس چقدر خوبه یا بد ؟ اینا قیمتشون از 500 تا 1200 هستن .
    شارپنس دوربین ها و لنز های مدرن بسیار مشابه می باشند.
    لنز هایی هم که گفتید روی فول فریم خطای vignetting غلیظی دارن و به دردتون نمیخورن، اما بهترین کار اینه که بی جهت به فول فریم کوچ نکنید و هزینه رو برای خودتون بالا نبرید

یا اینکه یه لنز پرایم خوب بگیرم و بعد از چند وقت که شرایطم مساعدتر شد یه لنز واید-زوم خوب بگیرم , مثلا الان اگه لنز Nikon AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G رو بگیرم چقدر عکاسی با دوربینم با این لنز می تونه مفید باشه؟ بطب فکر کنم خیلی محدودم کنه فرضا اگه 8-9 ماه فقط همین رو داشته باشم؟! یا 35م.م نیکور
    لنز 35 گیجی فوکس داره، نگیرید، 50 رو بگیرید، لنز دوست داشتنیی هست و تا مدت زیادی سرگرمتون میکنه و به خاطر f1.8 شما عکس های دوربینتون با این لنز رو دوست خواهید داشت. اما درنظر داشته باشید با این لنز باید به فکر عکاسی خیابانی پرتره و امثالهم باشید نه به فکر عکاسی معماری که غیر ممکنه با پرسپکتیوی که این لنز میده

تو وبسایت dxomark یه سری P-Mpix معرفی شدن که نشون میده شارپنس عکس با ترکیب لنز و دوربین انتخاب شده چطوره, این اعدا واقعا چقدر ملموس هستن ؟ یا این حساب برای نیکون d5300 به جز لنز های پرایم بقیه لنزها حدود 10 p-mpix میده!
    ملموس نیستند، باور کنید یه فیلتر شارپ ساده ی فوتوشاپ، باعث میشه عکس ادیت شده ی لنزی که DXO به شارپنسش 10 داده، از عکس ادیت نشده ای که 30 گرفته شارپ تر به نظر برسه. شما فقط کافیست مهارت فوتوشاپتون رو بالا ببرید
    ویرایش توسط Aier : Thursday 8 June 2017 در ساعت 10:50
    pooria.dy تشکر می‌کند.
    D3300 + 50mm f1.8G

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوست من هیچ نیازی نیست که شما هیچوقت به فول فریم کوچ کنید
    درمورد لنز های کیت هم اشتباه میکنید، کلا درمورد شارپنس در اشتباه هستید، اگه من مقایسه لنز 18-55 روی دوربین d3300 رو با مقایسه لنز 24-120mm دو میلیونی روی دوربین فول فریم d610 رو برای شما انجام بدم و ببینید که یک دوربین 1 میلیونی با لنز 200 هزار تومنی کیفیت تصاویرش از همه لحاظ از دوربین فول فریم 5 میلیونی با لنز 2 میلیونی بیشتره چه خواهید گفت؟ شماهرچه بیشتر هزینه کنید آپشن های بیشتری خواهید داشت، نه صرفا شارپنس بیشتری. در حدی که عکس های ارزون ترین DSLR ها با گرون ترین DSLR ها قابل تشخیص نیستند.
    بله این لنز قطعا برای معماری جوابگو نیست، صبرکنید 10-20 نیکون بیاد، اونو بگیرید که قیمتش مناسب خواهد بود

شارپنس دوربین ها و لنز های مدرن بسیار مشابه می باشند.
    لنز هایی هم که گفتید روی فول فریم خطای vignetting غلیظی دارن و به دردتون نمیخورن، اما بهترین کار اینه که بی جهت به فول فریم کوچ نکنید و هزینه رو برای خودتون بالا نبرید

لنز 35 گیجی فوکس داره، نگیرید، 50 رو بگیرید، لنز دوست داشتنیی هست و تا مدت زیادی سرگرمتون میکنه و به خاطر f1.8 شما عکس های دوربینتون با این لنز رو دوست خواهید داشت. اما درنظر داشته باشید با این لنز باید به فکر عکاسی خیابانی پرتره و امثالهم باشید نه به فکر عکاسی معماری که غیر ممکنه با پرسپکتیوی که این لنز میده

ملموس نیستند، باور کنید یه فیلتر شارپ ساده ی فوتوشاپ، باعث میشه عکس ادیت شده ی لنزی که DXO به شارپنسش 10 داده، از عکس ادیت نشده ای که 30 گرفته شارپ تر به نظر برسه. شما فقط کافیست مهارت فوتوشاپتون رو بالا ببرید
    من از پاسخ گویی تون بی نهایت متشکر هستم . لنز 10-20 که فرمودین , از مدل های AF-P هست آیا این برای دوربینی مثل d5300 که موتور فکوس نداره روی بدنه اش قابل استفاده هست ؟

نوی لینک وب سایت نیکون هم نوشته که که ممکنه ولی فکر کنم باید به صورت دستی باشه نه؟ نه اتوماتیک

http://www.nikonusa.com/en/nikon-pro...5-5.6g-vr.html
    ویرایش توسط pooria.dy : Thursday 8 June 2017 در ساعت 20:04 دلیل: اضافه نمودن یک سوال

تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط pooria.dy نمایش پست ها
    من از پاسخ گویی تون بی نهایت متشکر هستم . لنز 10-20 که فرمودین , فعلا موجود نیست؟
    دوست من دوربینی که انتحاب کردین دوربین خوبی هست، با لنز 18-55 AFP ، تاکید میکنم حتما AFP ، خریداری کنید این لنز واید 18 به شما میده که فعلا کارتون رو راه میندازه، لنز 50mm هم اگه میخواهید عکاسی خیابانی پرتره و ازین قبیل بکنید تهیه بکنید و منتظر خبر موجود شدن 10-20 در بازار ایران باشید، لنز به تازگی معرفی شده و تا وقتی که شما به مثلث عکاسی و تنظیمات دوربین مسلط بشید، توی مغازه ها خواهد بود
    pooria.dy تشکر می‌کند.
    D3300 + 50mm f1.8G

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    زرشک، خیر براکتینگ ندارد
    شما اصلا این موضوع را خواندید!؟
    d3300 با قیمتی کمتر نسبت به این دوربین آپشن های بسیار بالاتری را ارائه میدهد و تا وقتی d3300 در بازار موجود می باشد، صرف با خرید d3300 و به نظر من حتی بعد از توقف تولید d3300 ، باز هم صرف با خرید d3400 نخواهد بود و صرف با خرید d5300 هست!
    پست #11471 را مطلعه کنید
    براکت هم نداشته باشد اون با تنظیم دستی هم درست میشود و میشه عکاسی کرد براحتی ولی دیتیل و تحمل نویز خیلی بهتری نسبت به 3300 و 5300 دارد حتی دیتیل بهتر نسبت به 5600! پس ارزش خرید دارد با این قیمت خوب و مناسب
    ویرایش توسط mack1 : Sunday 11 June 2017 در ساعت 10:03
    mr.amin تشکر می‌کند.
    عکاس باید نگاه خود را ثبت کند، اگر از دیگران کپی بردارد، دیگر او یک کپی کار است نه یک عکاس!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

10-20 جدید نیکون کی عرضه میشه تو ایران؟