صفحه 1171 از 1201 نخستنخست ... 171 671 1071 1121 1161 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,701 تا 11,710 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

برای کسی که در این رده از دوربین استفاده می کنه فلاش سرخود عملا کاربردی نداره.
    Nima Sadigh و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

من تو اکثر پست هام مينويسم "به نظر من " يعنی اين متن نظر شخصی خودمه که با توجه به شرايط و سليقه خودم نوشتم ،
    من هيچوقت دوربين و چند تا لنز و کيف و .... رو با خودم نميبرم که عکس معمولی بگيرم که با دوربين های پوينت اند شوت و موبايل هم ميشه گرفت.
    واسه وقتی که کيفيت عکس برام اهميت نداره از موبايل استفاده ميکنم ، اين روزا هم کيفيت موبايل ها دست کمی از پوينت اند شوت های موجود نداره

فلش مستقيم فقط وقتی ممکنه به عکس کمک کنه که بخواهيد نور زياد پس زمينه خنثی کنيم و به عنوان fill light ازش استفاده کنيم که فلش های سر خود چنين قدرتی رو ندارند.
    حالا اگر کسی دوست داره برای يک عکس معمولی اين همه دم و دستگاه با خودش ببره, قضيش فرق ميکنه
    obsidiyan و davood تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    36

ببخشید دوستان! اگر اشتباه می کنم اصلاح بفرمایید!! نیکون مگر غیر از D7500 الان مدلی داره که شماره اش 7500 باشه؟ D7500 هم که فلش سر خود داره!
    بعدشم وجود فلش سر خود قطعا کسی رو آزار نمی ده! یه وقتی اگر لازم شد می شه ازش استفاده کرد. حالا این که دوربین های حرفه ای تر ندارن این گزینه رو نشانه برتری نیست!! کما اینکه از سر تنبلی و کاهلی شرکت های سازنده مثل نیکون و کانن بعضی دوربین های بالارده اشون صفحه لمسی هم ندارن، در حالی که صفحه لمسی خیلی جاها کاربرد منو ها رو ساده تر می کنه! حتما می خواید بگید صحه لمسی هم بده و بودنش باعث افت شانیت حرفه ای عکاس خواهد شد!!!؟
    البته بگم در مورد صفحه لمسی نظر شخصی خودم رو می گم! البته فکر می کنم با تغییر تحولات در دنیای موبایل و کامپیوتر های شخصی راحت تر بودن کار با سیستم های لمسی یک امر ثابت شده است.
    davood تشکر می‌کند.
    EOS 80D
    18-135mm IS USM
    55-250mm IS STM
    50mm STM

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط fantome نمایش پست ها
    ببخشید دوستان! اگر اشتباه می کنم اصلاح بفرمایید!! نیکون مگر غیر از D7500 الان مدلی داره که شماره اش 7500 باشه؟ D7500 هم که فلش سر خود داره!
    بعدشم وجود فلش سر خود قطعا کسی رو آزار نمی ده! یه وقتی اگر لازم شد می شه ازش استفاده کرد. حالا این که دوربین های حرفه ای تر ندارن این گزینه رو نشانه برتری نیست!! کما اینکه از سر تنبلی و کاهلی شرکت های سازنده مثل نیکون و کانن بعضی دوربین های بالارده اشون صفحه لمسی هم ندارن، در حالی که صفحه لمسی خیلی جاها کاربرد منو ها رو ساده تر می کنه! حتما می خواید بگید صحه لمسی هم بده و بودنش باعث افت شانیت حرفه ای عکاس خواهد شد!!!؟
    البته بگم در مورد صفحه لمسی نظر شخصی خودم رو می گم! البته فکر می کنم با تغییر تحولات در دنیای موبایل و کامپیوتر های شخصی راحت تر بودن کار با سیستم های لمسی یک امر ثابت شده است.
    حق با شماست صورت مساله پاک شد

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

صفحه لمسی مشکلی نداره و تعبیه اش روی بدنه هم کار خاصی نداره که شرکت ها از روی تنبلی ازش استفاده نکنن.
    مسئله اینجاست که واحد تحقیق و توسعه ده ها و صدها فاکتور رو برای اینجور مسائل در نظر می گیره تا در نهایت به این جمع بندی برسه که قرار دادن یک آپشن جدید روی بدنه های high end روی بازار محصولی که قراره 4 سال تولید بشه چه اثری میگذاره. برای همینم توی دوربین های رده بالا امکانات اضافی خیلی با دقت قرار داده میشه و معمولا هم هر امکانی که روی این دوربین ها میذارن کاربردی هست و به پختگی رسیده (معمولا نه همیشه) .
    obsidiyan، Behzad43 و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    صفحه لمسی مشکلی نداره و تعبیه اش روی بدنه هم کار خاصی نداره که شرکت ها از روی تنبلی ازش استفاده نکنن.
    مسئله اینجاست که واحد تحقیق و توسعه ده ها و صدها فاکتور رو برای اینجور مسائل در نظر می گیره تا در نهایت به این جمع بندی برسه که قرار دادن یک آپشن جدید روی بدنه های high end روی بازار محصولی که قراره 4 سال تولید بشه چه اثری میگذاره. برای همینم توی دوربین های رده بالا امکانات اضافی خیلی با دقت قرار داده میشه و معمولا هم هر امکانی که روی این دوربین ها میذارن کاربردی هست و به پختگی رسیده (معمولا نه همیشه) .
    امکاناتی که در بدنه ها قرار داده میشه صرفا از دید فنی بررسی نمیشه، مثل کاری که نیکون با اسلات مموری کارت در 7500 کرد! بعضی جاها بحث های بازاریابی و اقتصادی مطرحه. به نظرم این که هر حرکتی که شرکت ها می کنن رو درست در نظر بگیریم اشتباهه.
    EOS 80D
    18-135mm IS USM
    55-250mm IS STM
    50mm STM

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

از اتفاق اسلات حافظه هم چندان مشکلی نیست. مساله اینه که انگار همیشه باید سنتی به ماجراها نگاه‌کنیم!
    دو تا اسلات زمانی یک ضرورت اساسی بود که حجم کارت‌های حافظه محدودیت‌داشت. و برای بک‌آپ گرفتن همزمان هم امکان انتقال وای‌فای نبود.
    فارغ از مبحث نیاز داشتن یا کاربرد فلاش، کسی که بدنه‌ی رده‌ی های‌اند می‌گیرد یعنی یک مخاطب حرفه‌ای‌ست یا آماتور بسیار جدی که خریدن یک فلاش اکسترنال برای او نباید خیلی مشکل‌ساز باشد. و همچنین کیفیت خروجی عکس برای آن‌ها بسیار مهم‌تر از مواردی‌ست که فلاش سرخود می‌تواند مهیا کند. و در غیر این‌صورت بدنه‌های رده‌ی متوسط موجود هست و شاید بیشتر به کارشان بیاید.
    ضمن اینکه بسیاری از بدنه‌های رده‌ی های‌اند نیکون و کانن، به همین دلیل فاقد فلاش سرخود هستند.
    مساله فقط دفاع از یک کمپانی نیست. اضافه‌کردن هر آپشن یعنی بالاتر رفتن قیمت تمام‌شده که با احتساب کاربری و ارزش آن باید محاسبه‌شود.
    msh2200، DELL، obsidiyan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

امکاناتی که در بدنه ها قرار داده میشه صرفا از دید فنی بررسی نمیشه، مثل کاری که نیکون با اسلات مموری کارت در 7500 کرد! بعضی جاها بحث های بازاریابی و اقتصادی مطرحه. به نظرم این که هر حرکتی که شرکت ها می کنن رو درست در نظر بگیریم اشتباهه.
    متوجه نشدم پست شما در تایید پست من بود یا مخالفت باهاش؟ حرف منو تکرار کردید
    fantome تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Sayrex آواتار ها
    تشکر کرده
    7

سلام
    یک مبتدی هستم که علاقه ای به عکاسی دارم، علاقه ام هم بیشتر به عکس های پرتره هست .
    چه دوربینی و چه لنزی رو پیشنهاد میکنید که دوره مقدمانی و متوسطه رو بتونم باهاش کار کنم و کیفیت خوبی داشته باشه.
    در ضمن قابلیت و نوع و کیفیت فیلم برداری دوربین برام اهمیت نداره . بیشتر میخوام بخش عکاسی اش قدرتمند باشه .

ممنون

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Sayrex نمایش پست ها
    سلام
    یک مبتدی هستم که علاقه ای به عکاسی دارم، علاقه ام هم بیشتر به عکس های پرتره هست .
    چه دوربینی و چه لنزی رو پیشنهاد میکنید که دوره مقدمانی و متوسطه رو بتونم باهاش کار کنم و کیفیت خوبی داشته باشه.
    در ضمن قابلیت و نوع و کیفیت فیلم برداری دوربین برام اهمیت نداره . بیشتر میخوام بخش عکاسی اش قدرتمند باشه .

ممنون
    سلام سقف هزینه چقدره ؟
    nikon d750 + nikon 70-200 fl ed vr +godox v860 2 +sirui t-2004 xl