صفحه 156 از 213 نخستنخست ... 56 106 146 152 153 154 155 156 157 158 159 160 166 206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض بهترين و معتبر ترين شارژر!

با سلام وخسته نباشيد خدمت همه دوستان، من الان به عضويت اين سايت در اومدم و هدفم تنها معرفي يه نوع جديد از شارژر اصل و منحصر به فرد سوني هست تا دوستان براي انتخاب يك شارژر خوب به همراه باتري دچار سردرگمي نشند!
    بدون شك شركت عظيم الكترونيكي سوني هميشه در ساخت و توليد قطعات و لوازم استاندارد خانگي و الكترونيكي پيشقدم بوده و هيچ گاه با ساخت محصولي بدرد نخور اعتبار و آبروي چندين ساله خود را نخواهد برد!
    در مورد باتري عرض كنم كه تا اكنون بيشترين mAh استاندارد و واقعي كه ساخته شده 2700 mAh ميباشد و بقيه شركتهايي كه ادعاي 3000 و يا بيشتر را دارند همگي جعلي يا با كيفيت غير استاندار و دوام بسيار كم ميباشند به صورتي كه بعد از مدت كوتاهي از كار خواهند افتاد، چون اين گونه باتريها داراي استاندارد توليدي جهاني نميباشند و در واقع طرحهاي ابتكاري و غير اصولي هستند!! در غير اين صورت شركت سوني بدون كوچكترين شكي اقدام به ساخت چنين باتريهاي پر ظرفيتي مينمود! هم اكنون بيشترين آمپر ساعت سوني براي شارژر و باتري 2700mAh ميباشد.
    در مورد شارژر هم بايد بگم شارژرهاي امروزه اكثراً داراي حد اقل امكانات امنيتي ميباشند ولي نوع مدار و تكنولوژي كه در انها استفاده شده است به كل با هم متفاوتند! به جرعت ميتوان گفت شارژرهاي سوني از بهترين و جديدترين تكنولوژيهاي روز دنيا براي ساخت شارژرهايي با كيفيت هر چه بيشتر استفاده كرده است به صورتي كه هر باتري Ni-MH را واقعاً ميتوان تا 1000 بار شارژ كرد بدون افت كيفيت!

مدلي رو كه جديدترين و بهترين مدل سوني ميباشد هم اكنون مدل Sony BCG-34HRMF4N ميباشد! اين مدل از مدل مشابه قبلي خود يك نسل جلوتر است و باتريهاي بهتري دارد. مدل قبلي در آخر خود N ندارد و تفاوت در نوع باتري آنها ميباشد!
    اين مدل داراي سيستم Super Quick Charger ميباشد كه باتري كاملاً خالي را در 5.30 ساعت فول شارژ مينمايد! همچنين داراي سيستم Refresh نيز ميباشد كه باتري كاملاً پر را در مدت زمان 5.30 ساعت كاملاً خالي مينمايد و هر چه باتري خالي تر باشد زمان Refresh كردن سريعتر ميباشد!
    كاربرد Refresh براي جلوگيري از به وجود آمدن حباب در باتريهاي نيمه شارژ كه دوباره شارژ ميشوند، ميباشد، در اين حالت ديگر مشكل Memory Effect هم به وجود نخواهد آمد! هيچ گاه باتري هايي كه نصف شارژ دارند را بدون Refresh شارژ نكنيد چون طول عمر باتري پايين ميايد! پس هميشه براي شارژ باتري كه حدود دو سوم آن خالي شده است ابتدا Refresh كنيد، دستگاه به طور اتوماتيك بعد از Refresh كردن شروع به شارژ باتري مينمايد!
    مورد ديگر اينكه باتريهاي Ni-MH ولتاژ 1.2 توليد ميكنند ولي بعد از شاژ كامل با اين دستگاه، ولتاژ باتري برابر است با 1.4 ولت استاندارد!
    در مدل ذكر شده باتريهاي 2700 mAh به همراه دستگاه شارژر عرضه ميشوند و براي 1000 بار شارژ تضمين شده است.
    خاصيت زمانسنج امنيتي و شناسايي باتري آلكالين براي جلوگيري از شارژ آن يكي ديگر از امكانات دستگاه ميباشد.
    طول عمر باتريهاي سوني مدل ذكر شده 5.5x ميباشند يعني پنج و نيم برابر از بهترين انواع باتريهاي Alkaline از لحاظ مدت زمان كاركرد، دوام خواهند داشت!
    مونيتور LCD كه به طور جداگانه موقعيت هر باتري را چك كرده و در آخر شارژ، دستگاه به طور اتوماتيك خاموش خواهد شد. همچنين ميتوان فقط يك يا چند باطري را براي شارژ كردن گذاشت ولي هيچ گاه از ماركهاي مختلف باتري به طور همزمان براي شارژ كردن استفاده نكنيد!
    اين دستگاه ميتواند 4 باتري AA و يا 4 باتري AAA را شارژ كند!
    دستگاه ساخت چين و تحت ليسانس مستقيم ژاپن و به سفارش فرانسه، و باركد به خاطر تحت ليسانس بودن ارجينال ژاپن و كاملاً اصلي ميباشد! باتريها ساخت ژاپن ميباشند.

تصويري از مدل Sony BCG-34HRMF4
    1.jpeg

و اينم از تصوير مدل تكامل يافته مورد بحث Sony BCG-34HRMF4N
    2.jpeg

لازم به يادآوري ميباشد كه شارژر و باتري اصلي را فقط از نمايندگي رسمي شركت سوني در ايران (ايران رهجو) تهيه نماييد. جعبه داراي دو ليبل امنيتي ميباشد، يكي به صورت هلوگرام سبز رنگ و ديگري ليبل مخصوص شركت ايران رهجو!

اينم از سايت براي كسب اطلاعات بيشتر

قيمت مدل اولي 45000 تومان و دومي 46000 تومان ميباشد (به همراه چهار باتري 2700mAh)

خوب اميدوارم كه تونسته باشم مقداري دوستان رو از سردرگمي در انتخاب يك شارژر و باتري مرغوب و قابل اعتماد راهنمايي كرده باشم.
    پيروز و موفق باشيد.
    ویرایش توسط maziar2000 : Wednesday 5 October 2011 در ساعت 19:28
    شاهین اکبری و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

كاربر همراه data آواتار ها
    تشکر کرده
    2172

با سلام خدمت همه دوستان

وقتی باطری نیکون D3100 در حال شارژه چراغش روشن و خاموش میشه و وقتی روشن بمونه پر شده ؟

و همینطور برای اولین بار چند ساعت شارژ کافیه ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط data نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان

وقتی باطری نیکون D3100 در حال شارژه چراغش روشن و خاموش میشه و وقتی روشن بمونه پر شده ؟

و همینطور برای اولین بار چند ساعت شارژ کافیه ؟
    اگه شارژرت اتوماتيك باشه بعد شارژ خاموش ميكنه! ولي اگه اتوماتيك نباشه همونطور روشن باقي ميمونه! اگه خانه اخر پر بشه و هنوز خاموش نشده باشه به معني اينه كه هنوز فول شارژ نشده!! و بايد منتظر بموني تا فول شارژ بشه و دستگاه جريان برق رو قطع و خاموش بشه! ولي اين در صورت اتوماتيك بودن دستگاه شارژر هست! ساعت شارژ رو هم دستگاه مشخص ميكنه نه خود باطري.
    موفق باشيد.

كاربر همراه data آواتار ها
    تشکر کرده
    2172

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar2000 نمایش پست ها
    اگه شارژرت اتوماتيك باشه بعد شارژ خاموش ميكنه! ولي اگه اتوماتيك نباشه همونطور روشن باقي ميمونه! اگه خانه اخر پر بشه و هنوز خاموش نشده باشه به معني اينه كه هنوز فول شارژ نشده!! و بايد منتظر بموني تا فول شارژ بشه و دستگاه جريان برق رو قطع و خاموش بشه! ولي اين در صورت اتوماتيك بودن دستگاه شارژر هست! ساعت شارژ رو هم دستگاه مشخص ميكنه نه خود باطري.
    موفق باشيد.
    شاژر خود نیکونه که روی دوربین بود. اتوماتیک و این خانه آخر و ... رو نمی دونم ؟

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

پیش فرض سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط data نمایش پست ها
    شاژر خود نیکونه که روی دوربین بود. اتوماتیک و این خانه آخر و ... رو نمی دونم ؟
    سلام
    کاملاً اتوماتیکه - از علائم روش مشخصه که وقتی چشمک میزنه یعنی در حال شارژه و وقتی ثابت شد پایان شارژ
    Anoosh-Em و data تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

خوب منم امروز رفتم شارژر BC-0907 کملیون رو به قیمت 28000 تومان + 4 تا باتری 2700 میلی آمپر 14 تومان خریداری کردم . دوستان فقط یه سوال . باتری های 2700 میلی آمپر کملیون بهترن یا 2300 میلی Always Ready ?!! به نظر میاد Always Ready از امکانات و ماندگاری بهتری برخوردار باشه . ولی آمپرش پایینه !

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط erfanxtar نمایش پست ها
    خوب منم امروز رفتم شارژر BC-0907 کملیون رو به قیمت 28000 تومان + 4 تا باتری 2700 میلی آمپر 14 تومان خریداری کردم . دوستان فقط یه سوال . باتری های 2700 میلی آمپر کملیون بهترن یا 2300 میلی Always Ready ?!! به نظر میاد Always Ready از امکانات و ماندگاری بهتری برخوردار باشه .ولی آمپرش پایینه !
    سلام
    تمام صحبتاتون درسته و نکته مهم همون "ولی آمپرش پایینه ! " هست.
    M.Barani تشکر می‌کند.
    مهدی روجایی

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

سلام
    امروز اومدم با شارژر کامیلونbc-907 باتری هام رو شارژ کنم اما کار نکرد.باتری هارو عوض کردم بازم کار نکرد.
    با فازمتر چکش کردم برق توش میاد و پایه هاش هم برق دارن بدنش گرم هم میشه اما شارژ نمیکنه.کسی از دوستان میتونه راهنماییم بکنه.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها
    سلام
    تمام صحبتاتون درسته و نکته مهم همون "ولی آمپرش پایینه ! " هست.
    مهدی جان بابت پاسخ ممنون . حالا فوقش باتری ها خراب شد که مطمئنم حالا حالا ها نمیشه میرم از همین سری Always Ready میخرم راستی مهدی جان یه سوال دیگه . الان 4 تا باتری شارژ کردم . 1 ساعت 30 دقیقه فیکس 4 تا باتری کامل شارژ کرد . من برای دوربین نگرفتم برای دسته های اکس باکس گرفتم . من 2 تا دسته دارم با یکیش زیاد بازی نمیکنم . اگه تو دسته 2 بزارم باتری هارو بمونه مشکلی نداره ؟! یا اگه استفاده نمیکنم نزارم . البته زمان استفاده طولانی نیست ! ممکن 7-8 روز بعد از دسته 2 هم استفاده کنم . الانم باتری ها توی شارژر فعلا نمیخوام استفاده کنم . از شارژر هم در بیارم یا مشکلی نیست توی شارژر باشه ؟! البته شارژر تو برق نیستا