صفحه 166 از 213 نخستنخست ... 66 116 156 162 163 164 165 166 167 168 169 170 176 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,651 تا 1,660 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

برای خرید باطری قلمی کاملیون از سری Always ready 2300 ma رفتم که از سه چهار مغازه ای که شاید از همدیگه 20 متر هم فاصله نداشتند چهار قیمت متفاوت اعلام شد و نهایتا به قیمت 5800 خریداری شد ( 6 چفت) که با توجه به قیمت اصلی سایت فروشنده 1500 ارزونتر بود٬ ضمن اینکه نیم قلمی رو 4000 تومن میداد که تو سایت اصلی هم قیمت باطری قلمی یعنی 7200 فروخته میشد.

مزیت سری Accu نسبت به Always ready داشتن قاب پلاستیکی برای باطری هست که خیلی هم ضروری و مفیده ولی متاسفانه سری Always ready رو بعد از شارژ باید فله ای نگه دارید. بخاطر همین دو جفت هم از سری Accu گرفتم.

جالب اینکه فروشنده میگفت بعد عید سری تقلبی کاملیون هم میاد به بازار که تقلبی جنس چینی چه شود!
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط adeliry نمایش پست ها
    برای خرید باطری قلمی کاملیون از سری Always ready 2300 ma رفتم که از سه چهار مغازه ای که شاید از همدیگه 20 متر هم فاصله نداشتند چهار قیمت متفاوت اعلام شد و نهایتا به قیمت 5800 خریداری شد ( 6 چفت) که با توجه به قیمت اصلی سایت فروشنده 1500 ارزونتر بود٬ ضمن اینکه نیم قلمی رو 4000 تومن میداد که تو سایت اصلی هم قیمت باطری قلمی یعنی 7200 فروخته میشد.

مزیت سری Accu نسبت به Always ready داشتن قاب پلاستیکی برای باطری هست که خیلی هم ضروری و مفیده ولی متاسفانه سری Always ready رو بعد از شارژ باید فله ای نگه دارید. بخاطر همین دو جفت هم از سری Accu گرفتم.

جالب اینکه فروشنده میگفت بعد عید سری تقلبی کاملیون هم میاد به بازار که تقلبی جنس چینی چه شود!
    البته افشین جان به تاریخ ساخت هم دقت کنید گاهی باتری هایی که نزدیک به آخر عمرشان هستند را با قیمت پایین تر عرضه می کنند که زود تر فروش برود الان در سال 2012 باتری خریداری شده باید حداقل تا 2018 تاریخ مصرف داشته باشد.
    1986 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

نگاه کردم تو سری alwaysready تاریخ ساخت همشون 2011/6 بود و سری accu تاریخ ساختش رو پیدا نکردم.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

سلام ...

ممکنه از باتری های لیتیوم یون به صورت اکسترنال با قدرت بالا ( امپر ) برای راه اندازی دوربین استفاده بشه کرد ؟ فکر می کنم سلول

های داخلی تمام این باتری های موجود ( DSLR ) از همین سلولهای معمولی باشد !

در این صورت ساختن یک باتری با قدرت بالا نباید کار سختی باشه ... فقط روش اتصال به دوربینی به عنوان مثال 40D

مهمه ... که اون هم ممکنه از یک باتری خراب استفاده کرد و سلولهاشو را بیرون اورد و یک سیم کشی انجام داد .

دوستان تجربه ای در این مورد دارند ؟
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    سلام ...

ممکنه از باتری های لیتیوم یون به صورت اکسترنال با قدرت بالا ( امپر ) برای راه اندازی دوربین استفاده بشه کرد ؟...
    به احتمال قوی، قابل انجام نباشد. چون در این صورت کنتاکت وسط که وظیفۀ انتقال اطلاعات باطری، مانند ولتاژ، دما، جریان ووو را به عهده دارد، چه می‌کنید؟

ویرایش: البته الان که امتحان کردم، با قطع ارتباط این کنتاکت تأثیری در کارکرد گوشی و دوربین ندیدم!
    ویرایش توسط AliShamshirian : Saturday 17 March 2012 در ساعت 15:37
    mh.noori تشکر می‌کند.

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

سلام
    امروز شارژر سونی از پاساژ علاالدین تهیه شد 44000 تومان
    دو تا سوال داشتم
    اول اینکه تاریخ روی باطری خورده 06-10 . این قدیمی حساب میشه؟
    دوم اینکه باطری ها خالی خالی بودند و حتی موس وایرلس رو یک دقیقه بیشتر روشن نگه نداشتند. این طبیعیه؟

مطلب دیگه اینکه یک نمونه از باطری تقلبی
    ی مدت پیش یکی از دوستان ی باتری سونی خریده بود که شاید دیدنش خالی از لطف نباشه

این محصول در خیابان جمهوری بعد از تقاطع ولی عصر فروش رفته
    الحق و الانصاف با نمونه اصلی باتری های سونی مو نمیزد

نامردا نکردن حداقل بزنن 3000mAh .
    Daruosha و yaghoobi تشکر می‌کنند.
    بااحترام-صادق
    عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَادُونَهُ فِی أَعْیُنِهِمْ
    خدا در جانشان بزرگ است. پس غیر در نگاهشان کوچک

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

سلام
    من رشته ام الکترونیکه و لازم دونستم یه سری مطالبی رو خدمت دوستان عزیزم بگم.
    دوستانی که باتری رو کم استفاده می کنند (مثلا ماهی یک بار می خوان دوربین رو روشن کنن) باتری رو پر نگه ندارند. باتری رو تا خرخره پر که می کنید و ولش می کنید کیفیتش افت می کنه. روی حدود 30 درصد شارژش اگه بتونید نگه دارید بهترین حالته. برای همه باتری ها.
    اگه باتری شارژی می خواید بگیرید، سعی کنید قبلش با فروشنده شرط کنید، بگید همین الان جلوم باز کن باتری رو، اگه شارژ نداشت نمی برم. باتری توی کارخونه رو همین حدود 30 درصد شارژ می شه، تا حدود یکی دو سال هم باتری نو باید نگه داره شارژ حدود 30 درصدش رو. اگه خریدید انداختید دیدید خالیه یا خیلی قدیمیه، یا تقلبیه. اگه باتری رو خالی خالی کنید بعد بذارید بمونه که دیگه حتما از بین بردیدش. ممکنه دیگه اصلا شارژ نشه.
    دوستان کسی تجریه استفاده از باتری لیتیوم پلیمر برای دوربین داره؟ سبکتر هستن باتریهاش اما شارژرهاشون گرون ترن و کلا عمرشون کمتره. کسی تاحالا رفته سمتشون؟!
    ahmad.abaee و desperanish تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Shamshirian نمایش پست ها
    به احتمال قوی، قابل انجام نباشد. چون در این صورت کنتاکت وسط که وظیفۀ انتقال اطلاعات باطری، مانند ولتاژ، دما، جریان ووو را به عهده دارد، چه می‌کنید؟

ویرایش: البته الان که امتحان کردم، با قطع ارتباط این کنتاکت تأثیری در کارکرد گوشی و دوربین ندیدم!
    سلام ...

ممنون جناب شمسیان ... فکر می کنم شدنی باشه...
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر آشنا مازیار باقرپور آواتار ها
    تشکر کرده
    36

سلام خدمت اساتید .
    من چند وقت میخوام که یک باتری تهیه کنم. CANON - LP-E6 برای دوربین 60d متاسفانه تو فروشگاه های تهران به من باتری نشون دادن که تولید کشورهای ایرلند - چین و ژاپن بود. همه هم مدعی بودن که جنسشون اصل هست. قیمتهاشون هم از چهل هزار تومان شروع میشد تا صد و هشتادهزار تومان . حالا اگر امکان داره شما بنده رو راهنمایی کنید که چه کار کنم
    پیشاپیش ممنونم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

به نورنگار مراجعه کنید و یک باتری هنل برای دوربین تان بگیرد و با خیال راحت استفاده کنید.حداقل اش این است که می دانید اصلی است و جنس تقلبی را به عنوان باتری اصلی دوربین به شما نمی فروشند.گاهی خرید Third Party بسیار اطمینان بخش تر است.
    yaghoobi، K_NMT، azari kei و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson