صفحه 166 از 366 نخستنخست ... 66 116 156 162 163 164 165 166 167 168 169 170 176 216 266 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,651 تا 1,660 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    خودم با یک مقدار تقه زدن به اینور و اونورش سر به راهش می‌کنم!
    وحيد جان مواظب باش اين سر به راهي موقت منجر به هرز شدن رزوه ها و كاهش بيشتر دقت در آينده نشود
    Vahid تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

من 808RC4 سه جهته را داشتم که حملش دشوار بود و حدود 1400 گرم وزنش بود با اضافه کردن خود سه پایه 190xproB حملش دشوارتر بود. در نهایت ball head مدل 486RC2 گرفتم که بسیار راضی هستم وزنش هم حدود 450 گرم است و تحمل 6 کیلوگرم.
    ardvisoor، farhad44، Rouzbeh Ehsani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

من يك هد سه جهته ي 804RC2 دارم و بايد بگم كه اصلا ازش راضي نيستم. علتش هم وزن زياد يا بزرگيش نيست چون من اهل اينور و انور بردنش نيستم بلكه علت نارضايتيم عدم دقت لازمه. چون قرار هد هاي 3Way دقيق تر از Ball Head ها باشن ولي به نظر من اينطور نيست و براي كاراي دقيق (به خصوص مكرو گرافي) مناسب نيست چون شما با هزار زحمت هد و سه پايه رو تنظيم مي كنيد بعد كه هر كدام از پيچ هاي سه جهته رو سفت مي كنيد يكي دو ميليمتر جابجايي ملاحظه مي كنيد كه كار تنظيم رو طولاني و سخت مي كنه!
    بنده هم همین هد را دارم ... با لنز ماکرو و EF24-105mm هم به همین مشکلی که اشاره کردید، برخورده ام ... دلیل آن هم همانگونه که میدانید، این است که لنزهائی از این قبیل، بعلت وزنی که بصورت "خارج از محور" به سیستم هد وارد میکند، حول محور چرخش هد (Tilt Axis)، تولید مُمان (همان لنگر خمشی خودمان) میکنند که پس از سفت کردن پیچ هد و رها کردن لنز و دوربین، آن میزان وزنی که توسط دستمان تحمل میشد، اینبار به ساختار هد وارد شده و اگر نیروی اصطکاک درونی هد، آنرا در همان لحظه بالانس نکند، اندکی حرکت بوجود میاید تا میزان اصطکاک، زیاد شده و حرکت از بین برود و سیستم، پایدار شود. (شبیه همان مقوله ی "ناپایداری آنی"؛ اما نه دقیقاً همان مکانیزم)

بنابراین، در حین سفت کردن پیچ های هد، کمی بیشتر از حد نرمال آنرا سفت میکنم تا آن ناپایداری آنی، در نطفه سرکوب شود (چیزی شبیه پیش تنیدگی اما نه دقیقاً به همان مفهوم) اما نکته ی جالب، اینکه لنز سنگینی مثل EF70-200 f/2.8 II بدلیل داشتن Collar (برای نصب بر روی هد) ، مرکز جرم "دوربین+لنز" را روی سه پایه قرار میدهد و آن معضل، اتفاق نمیافتد. یکبار آنرا روی همین 804RC2 فقط اندکی (شاید یک سوم نیروئی که برای فیکس کردن 105-24 لازم بود) سفت کردم و در کمال تعجب، شاهد بالانس خوبی بودم.

این هد (804RC) هد خوش ساختی است و متریالی که برایش استفاده شده، حقیقتاً محکم است. پیچها و واشر فنری جانداری نیز دارد که جائی برای رحم کردن حین سفت کردنش برایم باقی نگذاشته است

برای حمل و نقل هم یک 496RC2 گرفتم که بسیار سبک و محکم و کم حجم است.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

با توجه به توضيحاتي كه اساتيد فرمودند و تجربه كاريشون هد 804 مانفروتو براي كار ماكرو گرافي زياد دقيق نيست و اندكي جابجايي بعد از سفت كردن پيچها خواهيم داشت .... پس چه جايگزيني ميشه براش انتخاب كرد كه براي كار ماكرو خصوصا با لنزي به وزن 100 L مشكلي پيش نياد ؟ 496rc2 كه دوستان دارند چطوره از نظر دقت ... ايا براي ماكرو اصلا مناسب هست ؟
    shahbazi تشکر می‌کند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    با توجه به توضيحاتي كه اساتيد فرمودند و تجربه كاريشون هد 804 مانفروتو براي كار ماكرو گرافي زياد دقيق نيست و اندكي جابجايي بعد از سفت كردن پيچها خواهيم داشت .... پس چه جايگزيني ميشه براش انتخاب كرد كه براي كار ماكرو خصوصا با لنزي به وزن 100 L مشكلي پيش نياد ؟ 496rc2 كه دوستان دارند چطوره از نظر دقت ... ايا براي ماكرو اصلا مناسب هست ؟
    بدنه ی لنز 100L کنن، بر خلاف ظاهر غلط اندازش، فلزی نیست و وزن بسیار نرمالی دارد. البته فلزی نبودن بدنه اش، دلیلی بر پائین بودن کیفیت ساخت اش نیست (بنظرم بسیار خوش ساخت و خوش دست هم هست). وزن این لنز، معادل 625gr است (که وزن زیادی نیست) و شخصاً بهمراه 804RC2 و اندکی پیش تنیدگی، استفاده اش کرده ام. همینطور با 496RC2 ... بنابراین، از اینجا به بعدش، کمی به سلیقه و بودجه و اینها ارتباط پیدا میکند ... ایمان جان، بنده هر دو هد را دارم، چنانچه علاقه مند بودید، هر دو را در کنار هم برای امتحان و نتیجه گیری، تقدیم حضور میکنم (بدون هیچگونه تعارف)

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

برای ماکرو گرافی من بال هد رو بیشتر میپسندم.چون دوست دارم سریع تغییر وضعیت بده و دنگ و فنگ سه جهته ها رو نداشته باشه.به نظر من 496 بهتر و راحت تره.
    Rouzbeh Ehsani و iman mehr تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

من يك هد سه جهته ي 804RC2 دارم و بايد بگم كه اصلا ازش راضي نيستم. علتش هم وزن زياد يا بزرگيش نيست چون من اهل اينور و انور بردنش نيستم بلكه علت نارضايتيم عدم دقت لازمه. چون قرار هد هاي 3Way دقيق تر از Ball Head ها باشن ولي به نظر من اينطور نيست و براي كاراي دقيق (به خصوص مكرو گرافي) مناسب نيست چون شما با هزار زحمت هد و سه پايه رو تنظيم مي كنيد بعد كه هر كدام از پيچ هاي سه جهته رو سفت مي كنيد يكي دو ميليمتر جابجايي ملاحظه مي كنيد كه كار تنظيم رو طولاني و سخت مي كنه!
    هد 804 اصلا برای ماکروگرافی ساخته نشده که بخواد برای این کار دقیق باشه
    این هد برای تنظیم دقیق روی 3 محور برای بستن کادر های دقیق و پانوراما و عکاسی داخل استودیو بسیار مناسبه

برای ماکروگرافی ball head ها هم دقیق نیستن اما راحت و سریع هستن ولی دقت 804 بیشتر از یک ball head هست
    farhad44 و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

بنده هم مشکل تغییر محل هد در حد میلیمتری را در هدهای مانفروتو دارم اندازه ای که در سوپر ماکرو یک سوژه را کاملا از کادر خارج میکند.
    در بین 3 مدل 804 و 496 و 327 مدل جویستیکی 327 به دلیل دقیقتر بودن پیچ کنترل اصطکاک "Friction" به مقدار کمتری این مشکل را دارد ولی باز هم رفع نشده.
    البته یک نکته مهم که فکر میکنم بد نیست جهت یادآوری به عرض برسانم آچار آلنی است که معمولا در جعبه اکثر محصولات مانفروتو وجود دارد و دلیلش نیاز به آچارکشی مداوم و دوره ای هد و سه پایه است. یکبار که از این همه بی دقتی هدها کلافه شده بودم به یاد این آچار افتادم و با سفت کردن تعدادی از پیچها مقدار زیادی از مشکل رفع شد، ولی خلاصی ار آن با این هدها میسر نیست.
    farhad44، morteza khademy، iman kh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير
    Instagram

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid نمایش پست ها
    بنده هم مشکل تغییر محل هد در حد میلیمتری را در هدهای مانفروتو دارم اندازه ای که در سوپر ماکرو یک سوژه را کاملا از کادر خارج میکند.
    در بین 3 مدل 804 و 496 و 327 مدل جویستیکی 327 به دلیل دقیقتر بودن پیچ کنترل اصطکاک "Friction" به مقدار کمتری این مشکل را دارد ولی باز هم رفع نشده.
    البته یک نکته مهم که فکر میکنم بد نیست جهت یادآوری به عرض برسانم آچار آلنی است که معمولا در جعبه اکثر محصولات مانفروتو وجود دارد و دلیلش نیاز به آچارکشی مداوم و دوره ای هد و سه پایه است. یکبار که از این همه بی دقتی هدها کلافه شده بودم به یاد این آچار افتادم و با سفت کردن تعدادی از پیچها مقدار زیادی از مشکل رفع شد، ولی خلاصی ار آن با این هدها میسر نیست.
    کلا برای عکاسی ماکرو و داشتن دقت بسیار زیاد برای تغییرات حرکتی کم باید از هد ریلی استفاده کرد که مخصوص این کار هست

البته من ball head هم دیدم که دو پیچ تنظیم داشت یکی برای حرکت معمولی و یکی برای حرکتهای کم ولی بال هد اصولا دقیق نیست اما شدیدا راحت و سریعه
    ardvisoor، Javid و morteza khademy تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

من ریویوهای سایت های خارجی را نگاه می کردم در مورد هد 496RC2 اکثرا گفته‌اند که در حالت عمودی جابجایی داره (مخصوصا با لنزهای تله) ،

و بجای اون هد 488RC2 رو پیشنهاد داده‌اند. کسی تا بحال با 488 کار کرده؟
    مریم عرشی
    Canon 5D