صفحه 332 از 366 نخستنخست ... 232 282 322 328 329 330 331 332 333 334 335 336 342 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,311 تا 3,320 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط AliM89 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    قصد خرید یه سه پایه به همراه هد برای عکاسی منظره و رد ستارگان را داشتم، انتخاب خودم دو گزینه زیر است:
    Manfrotto 190XPROL + 804RC2 با قیمت 720 هزار تومن
    و
    Manfrotto MT190XPRO3 + 3Way Pan با قیمت هزار تومن

حال دو تا سوال دارم:
    1- اختلاف قیمت حدود 150 تومنی ترکیب های بالا ارزش خرید مورد دوم را دارد یا خیر؟ (فقط استحکام برای لانگ اگسپوز برایم اولویت است.)
    2- آیا با این هزینه ترکیب بهتری میتوان گرفت یا خیر؟

درود
    فعالیت مورد نظر شما دقیقا مشابه نوع عکاسی بنده هم هست
    بنده شخصا پیشنهادم استفاده از MT190Xpro4 هست با هر نوع هدی که شخصا می پسندید
    بال هد یا 3w فرقی نداره
    در بال هد ها هم می توانید به گزینه ای مثل 054Q2 فکر کنید
    در 3w هم که MHXpro مانفرتو بسیار عالیه
    اگر هم سبک تر بودن براتون ارزش داره سراغ سری Go بروید با همین هد های فوق.
    ترکیب هر کدام از هد ها با سه پایه ذکر شده تحمل وزن Safe Payload حدود 6 کیلوگرم را به شما ارائه خواهد داد که بنده شخصا فکر نمی کنم ابزار شما از این حد سنگین تر بشه.
    در ضمن در نظر داشته باشید 6 کیلوگرم آستانه امن قابل تحمل سه پایه است و در شرایط اضطرار ممکنه بشه بیشتر از این مقدار را هم به سه پایه تحمیل کرد.
    در مورد سری 055 باتوجه به اینکه در ژانر مورد نظر شما حرکت و جابجایی وجود داره بنظر بنده به صلاح نیست مگر اینکه یک نفر صرفا برای حمل سه پایه داشته باشید.

ممنون از جواب شما
    والا سری 3 از سری 4 تکه مانفروتو استحکام بیشتری دارد و مشکلی با حجم بیشتر آن اصلا ندارم.
    هد هم بخاطر مندرج بودن هد 804 آن را انتخاب کردم. وگرنه بال هد انتخاب میکردم.
    نمی دونم دقیقا چطور به این نتیجه رسیدید!
    اما در استحکام سه پایه 4 تکه شخصا شکی ندارم! بخصوص که دوربین های دوچشمی سنگین با وزن بالا را نیز روی این سه پایه بسته و نتیجه را دیده ام.
    این سه پایه استحکام بسیار بالایی داره. اتفاقا ممکنه در حالتی که زاویه پایه ها از یکدیگر باز هست احتمال ایجاد تنش و لرزش در سه پایه 3 تکه بدلیل بلند تر بودن طول تیوپ ها بیشتر از 4 تکه خواهد بود.
    در ضمن هد 804 هم دیگه تولید نمی شه و هد سنگینیه.
    درجه هد برای چه منظوری به کار شما میاد؟
    اگر صرفا پانوراما باشه که mhxpro هم این درجه بندی را دارد. این موضوع در بال هد هایی مثل 498 و 054 ها هم وجود داره
    ارادتمند
    Mehrdad-PL، nicebluesky، I.Givili و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    فعالیت مورد نظر شما دقیقا مشابه نوع عکاسی بنده هم هست
    بنده شخصا پیشنهادم استفاده از MT190Xpro4 هست با هر نوع هدی که شخصا می پسندید
    بال هد یا 3w فرقی نداره
    در بال هد ها هم می توانید به گزینه ای مثل 054Q2 فکر کنید
    در 3w هم که MHXpro مانفرتو بسیار عالیه
    اگر هم سبک تر بودن براتون ارزش داره سراغ سری Go بروید با همین هد های فوق.
    ترکیب هر کدام از هد ها با سه پایه ذکر شده تحمل وزن Safe Payload حدود 6 کیلوگرم را به شما ارائه خواهد داد که بنده شخصا فکر نمی کنم ابزار شما از این حد سنگین تر بشه.
    در ضمن در نظر داشته باشید 6 کیلوگرم آستانه امن قابل تحمل سه پایه است و در شرایط اضطرار ممکنه بشه بیشتر از این مقدار را هم به سه پایه تحمیل کرد.
    در مورد سری 055 باتوجه به اینکه در ژانر مورد نظر شما حرکت و جابجایی وجود داره بنظر بنده به صلاح نیست مگر اینکه یک نفر صرفا برای حمل سه پایه داشته باشید.

نمی دونم دقیقا چطور به این نتیجه رسیدید!
    اما در استحکام سه پایه 4 تکه شخصا شکی ندارم! بخصوص که دوربین های دوچشمی سنگین با وزن بالا را نیز روی این سه پایه بسته و نتیجه را دیده ام.
    این سه پایه استحکام بسیار بالایی داره. اتفاقا ممکنه در حالتی که زاویه پایه ها از یکدیگر باز هست احتمال ایجاد تنش و لرزش در سه پایه 3 تکه بدلیل بلند تر بودن طول تیوپ ها بیشتر از 4 تکه خواهد بود.
    در ضمن هد 804 هم دیگه تولید نمی شه و هد سنگینیه.
    درجه هد برای چه منظوری به کار شما میاد؟
    اگر صرفا پانوراما باشه که mhxpro هم این درجه بندی را دارد. این موضوع در بال هد هایی مثل 498 و 054 ها هم وجود داره
    ارادتمند
    سلام

ممنونن آقا مصطفی عزیز از اینکه وقت گذاشتید و با حوصله بنده را راهنمایی فرمودید.

در مورد تحمل وزن 6 کیلوگرم سه پایه که از سرمم زیاد است. 6D + 24-105 دارم که در آینده دور دوست دارم لنز وایدتری بگیرم که باز هم این تحمل وزن برای بنده بیشتر از حد انتظار است.

در مورد اینکه گفتم سری 3 تکه از 4 تکه مقاوم تر است چون رفتم از نزدیک دیدم و با 190 سه تکه هم کار کردم احساس میکنم اگر سه پایه را در حداکثر ارتفاع خود باز کنیم قطر تکه آخر کمتر میشود و در نتیجه استحکام کمتری دارد. (باز هم عرض میکنم احساس بنده این بود.) و اینکه زمان باز و بسته کردن سری 4 تکه بیشتر از 3 تکه است.

در مورد سری Go هم همین مشکل را دارم. درست است که 300 گرم سبک تر است اما فکر کنم اتصالات کلیپسی سریعتر از پیچی است.

اما بدم هم نمیاد از 300 گرم سبکتر بودن و جمع و جور تر بودن...

اولویت بنده اول عکاسی شب است. (البته ثبت رد ستارگان) دوم هم طبیعت. در بقیه موارد مثل کار تبلیغاتی و ... همه ی این سه پایه ها جواب کار من را خواهند داد.

راستی حالت ماکرو این سری از سه پایه ها اصلا مورد نیاز بنده نیست. نمیدادم سه پایه ی ارزان تری است که نیاز من را برطرف کند یا خیر؟ مثلا Mk290-xtra + هد 3w که الان با 500 هزار تومان قابل تهیه است.

الان سراغ 055 نروم پس؟ چون تجربه عکاسی ستارگان را نداشته ام و نمیدانم که 190 یا 290 کفایت میکنند یا خیر؟!

در مورد هد هم سری جدید 804 یا حتی قدیمی آن را تو بازار دیدم با قیمت 230 هزار تومان... عمده دلیلم هم برای انتخاب این هد این است که هم ازران تر از سایر هدها است! هم قبلا باهاش زیاد کار کردم و راضی کننده بود. اما با بال هد اصلا کنار نمیام. 3w چون تو سه جهت پیچ های تنظیم جداگانه دارد را میپسندم.

تشکر کرده
    4653

سلام

ممنونن آقا مصطفی عزیز از اینکه وقت گذاشتید و با حوصله بنده را راهنمایی فرمودید.

در مورد تحمل وزن 6 کیلوگرم سه پایه که از سرمم زیاد است. 6D + 24-105 دارم که در آینده دور دوست دارم لنز وایدتری بگیرم که باز هم این تحمل وزن برای بنده بیشتر از حد انتظار است.

در مورد اینکه گفتم سری 3 تکه از 4 تکه مقاوم تر است چون رفتم از نزدیک دیدم و با 190 سه تکه هم کار کردم احساس میکنم اگر سه پایه را در حداکثر ارتفاع خود باز کنیم قطر تکه آخر کمتر میشود و در نتیجه استحکام کمتری دارد. (باز هم عرض میکنم احساس بنده این بود.) و اینکه زمان باز و بسته کردن سری 4 تکه بیشتر از 3 تکه است.
    درود
    با وزنی که مد نظر شماست این مسئله اصلا حس نخواهد شد.
    از طرفی برای عکاسی منظره و شب به ندرت از حداکثر ارتفاع استفاده می شود. با این حال انتخاب با شماست و این مسئله سلیقه است. هرچند شخصا حجم کمتر را انتخاب می کنم.
    در مورد تعداد گیره ها هم خیلی فرقی نداره! شما هر چهار قفل را با هم باز می کنید و سه پایه را باز خواهید کرد بنابراین مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت. نهایتا در حد 15 ثانیه وقت بیشتر خواهد گرفت. البته باز هم این مسئله به سلیقه افراد مرتبط خواهد شد.

در مورد سری Go هم همین مشکل را دارم. درست است که 300 گرم سبک تر است اما فکر کنم اتصالات کلیپسی سریعتر از پیچی است.
    در مقایسه بین کلیپس ها و پیچ ها تجربه شخصی بنده این بود که سری پیچی هم آسیب پذیری کمتری دارند و هم سریعتر باز و بسته می شود. در این سری شما با تنها نیم دور پیچ را باز می کنید در حالی که برای باز کردن شفت ها نیاز مند فشار برای آزاد کردن کلیپس ها هستید. از نظر ابعاد هم پیچی جمع و جور تر از کلیپس هست. استحکامش هم بیشتره و قطعات یدکیشون هم در صورتی که اتفاق بیفتد راحت تر با لوازم دیگر جایگزین می شود.
    ولی این مورد هم تا حدود زیادی سلیقه ای هست و نمی شه نظر کلی داد.

راستی حالت ماکرو این سری از سه پایه ها اصلا مورد نیاز بنده نیست. نمیدادم سه پایه ی ارزان تری است که نیاز من را برطرف کند یا خیر؟ مثلا Mk290-xtra + هد 3w که الان با 500 هزار تومان قابل تهیه است.
    اگر براتون مهم نیست که حتما مانفرتو باشه، بنره و ونگارد مدلهای خوبی دارند در این حدود که با تجهیز شدن به یک هد مثلا مثل مانفرتو خیلی کارامد خواهند بود.
    بعنوان مثال دیدن مدلهایی از بنرو مثل A1682TB0 و A1980T و مدلهایی از ونگارد مثل Vanguard ABEO PRO 283AT و Vanguard Alta Pro 263 AT Aluminum Alloy Tripod از نزدیک خالی از لطف نیست.

الان سراغ 055 نروم پس؟ چون تجربه عکاسی ستارگان را نداشته ام و نمیدانم که 190 یا 290 کفایت میکنند یا خیر؟!
    اگر این مدل رو برای عکاسی ستارگان می خواستید تهیه کنید بنده بهتون قول می دم همون 190 کارتون را راه خواهد انداخت. ولی در اینکه این مدل 055 استقامت بیشتری داره شکی نداشته باشید. اما خوب هم حجیم تره و هم سنگین تر!

در مورد هد هم سری جدید 804 یا حتی قدیمی آن را تو بازار دیدم با قیمت 230 هزار تومان... عمده دلیلم هم برای انتخاب این هد این است که هم ازران تر از سایر هدها است! هم قبلا باهاش زیاد کار کردم و راضی کننده بود. اما با بال هد اصلا کنار نمیام. 3w چون تو سه جهت پیچ های تنظیم جداگانه دارد را میپسندم.
    بال هم یا 3W هم سلیقه ای هست. هر دو حس خاص خودشون را به استفاده کننده می دهند.
    اما در مورد mhxpro که جایگزین هدهای قدیمی 3w مانفرتو هست باید بگم اشتباه نکنید.
    من خودم دنبال 804 سنگین بودم و بدلیل متوقف شدن تولید mhxPro را خریدم.
    این هد باتوجه به نوع ساخت، قابلیت جمع شدن دستگیره و ظاهر بنظرم خیلی بهتر از هدی مثل 804 هست.
    از طرفی وجود قابلیت تنظیم میزان سفتی محور ها که بنام Fraction مطرح می باشد هم یکی دیگر از قابلیت های اون در برابر هد های قدیمی هست.
    فقط یک نکته باقی می ماند که اون هم زاویه عملاین هد حول محور x و یا برای تنظیم ارتفاع هست. ارتفاع کاری هد ها را با هم مقایسه کنید. اگر اشتباه نکنم mhxpro محدودیت +40 تا -90 داره و این مقدار یادم نیست برای 804 چقدر بوده.
    ارادتمند
    Mehrdad-PL، I.Givili و AliM89 تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    179

سلام

آقا واقعا ممنون خیلی محبت کردید.

والا برای سه پایه زیاد تو قید و بند برند آن نیستم، همین که استحکام و کارایی لازم را داشته باشد و در صورت بروز مشکل لوازم یدکی آن در ایران پیدا بشود برایم کفایت میکند.

055 هم فقط بخاطر ترس از نداشتن استحکام کافی در 190 جز گزینه ها قرار دادم، اگر همین سری 190 برای کار من مستحکم باشد که عالیست. مخصوصا این که میفرمایید سری Go هم برای کار من مناسب هست. جمع و جور بودن سری Go را بسیار دوست دارم.

پس باید بروم از نزدیک مدل های بنرو و ونگارد را هم که شما فرمودید را ببینم. اگر بنا باشد 190 انتخاب کنم حتما سری 4 یا Go را خواهم برداشت.

در مورد هد 804 هم مدل قدیمی آن که هیچ، اما مدل جدید که روی پک MK290-xtra دیدم قابلیت جمع شدن دستگیره ها را داشت، اما Fractionرا نداشت. البته از نزدیک با هد جدید کار کردم قابلیت Fraction زیاد به کار من نمیاد.

بدم نمیاد کمتر هزینه کنم اما چون اعتقادم است که سه پایه جزء سرمایه عکاس است و از بین نمیرود میخواهم انتخابی داشته باشم که فکر تعویض آن را نکنم.

بازم ممنون از پاسخ شما...
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

سلام

آقا واقعا ممنون خیلی محبت کردید.

پس باید بروم از نزدیک مدل های بنرو و ونگارد را هم که شما فرمودید را ببینم. اگر بنا باشد 190 انتخاب کنم حتما سری 4 یا Go را خواهم برداشت.

بدم نمیاد کمتر هزینه کنم اما چون اعتقادم است که سه پایه جزء سرمایه عکاس است و از بین نمیرود میخواهم انتخابی داشته باشم که فکر تعویض آن را نکنم.
    درود
    خواهشم می کنم
    ببینید انتخاب بین دو سری go و معمولی هم باز سلیقه ای هست!
    این دو مدل را هم از نزدیک ببینید بد نیست. در انتخابتون تاثیر مستقیم خواهد داشت. البته اگر سری go بصورت گسترده وارد بازار شده باشد.

این نوع تفکر شما جای تحسین داره!
    دقیقا درسته و بنظر شخصی بنده هم باتوجه به اینکه سه پایه جز اموال سرمایه ای در عکاسی هست آدم یکبار برای همیشه هزینه کنه بهتره.
    موفق و پیروز باشید.
    ارادتمند
    AliM89 و Vahid5500 تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا alichoopa آواتار ها
    تشکر کرده
    594

دوستان اگه زحمتی نمیشه شماره ی فروشگاه های بندرو می خواستم انقدر تعریف شنیدیم وسوسه شدیم

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط alichoopa نمایش پست ها
    دوستان اگه زحمتی نمیشه شماره ی فروشگاه های بندرو می خواستم انقدر تعریف شنیدیم وسوسه شدیم
    خرید از بندر بخاطر یه سه پایه به صرفه نیست. قیمت بندر 190xpro4+mhxpro 3w الان حدود 950 تومان هست و جالبه یکی از فروشگاه های اینترنتی این ترکیب رو با آف قیمت، حدود 900 عرضه کرده.

بهرحال دوست داشتید بفرمایید تا شماره بندر رو تقدیم کنم.
    msh2200، AliM89 و Vahid5500 تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر آشنا alichoopa آواتار ها
    تشکر کرده
    594

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    خرید از بندر بخاطر یه سه پایه به صرفه نیست. قیمت بندر 190xpro4+mhxpro 3w الان حدود 950 تومان هست و جالبه یکی از فروشگاه های اینترنتی این ترکیب رو با آف قیمت، حدود 900 عرضه کرده.

بهرحال دوست داشتید بفرمایید تا شماره بندر رو تقدیم کنم.
    قصد خرید های دیگرو هم دارم حالا از جاهای دیگه هم قیمت میگیرم ببینم جمعا اگر اختلاف قیمت قابل توجهی وجود نداشت که توجیهی نمیماندبه هرحال ممنونم میشم لطف کنید یک تماس ضرری ندارد

تشکر کرده
    179

درود
    خواهشم می کنم
    ببینید انتخاب بین دو سری go و معمولی هم باز سلیقه ای هست!
    این دو مدل را هم از نزدیک ببینید بد نیست. در انتخابتون تاثیر مستقیم خواهد داشت. البته اگر سری go بصورت گسترده وارد بازار شده باشد.
    سلام

والا امروز 190 Go را از نزدیک دیدم، خیلی خیلی از اون چیزی که فکر میکردم راحتتر باز و بسته میشد. کوچک و جمع و جور بود، مخصوصا اگر با هد 804 جدید یا mhxpro-3w آن را ترکیب کرد، چون میتوان دستگیره های هد به راحتی جمع کرد و آن را داخل کوله گذاشت و سه پایه Go را هم به راحتی بغل یا جای دیگر کوله پشتی بست، بدون اینکه حجم زیادی اشفال کند.

اما احتمالا سری کلیپسی را خریداری کنم. ممنون از راهنمایی شما و دیگر دوستان...

این نوع تفکر شما جای تحسین داره!
    دقیقا درسته و بنظر شخصی بنده هم باتوجه به اینکه سه پایه جز اموال سرمایه ای در عکاسی هست آدم یکبار برای همیشه هزینه کنه بهتره.
    والا انقدر متریال ساخت بعضی سه پایه ها بالا است که حس میکنم نوه و نتیجه ی من هم میتوانند از آن استفاده کنند! :دی
    msh2200 و Vahid5500 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

سلام

والا امروز 190 Go را از نزدیک دیدم، خیلی خیلی از اون چیزی که فکر میکردم راحتتر باز و بسته میشد. کوچک و جمع و جور بود، مخصوصا اگر با هد 804 جدید یا mhxpro-3w آن را ترکیب کرد، چون میتوان دستگیره های هد به راحتی جمع کرد و آن را داخل کوله گذاشت و سه پایه Go را هم به راحتی بغل یا جای دیگر کوله پشتی بست، بدون اینکه حجم زیادی اشفال کند.
    می شه بفرمایید سری go را کجا دیدید و اختلاف قیمتش با سری کلیپسی به چه مقدار بوده؟
    مشتاقم از نزدیک خودم هم این سه پایه رو ببینم
    ارادتمند
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات