صفحه 282 از 366 نخستنخست ... 182 232 272 278 279 280 281 282 283 284 285 286 292 332 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,811 تا 2,820 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر همراه Amin.S آواتار ها
    تشکر کرده
    1227

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    من مجدد به شما پیشنهاد می کنم دور گزینه سوم را خط قرمز بکشید. دیگه خودتون هم دیدید از نزدیک که هدش تعریف چندانی نداره. به این فکر کنید که روزی شاید قصد ارتقاع بادی به یک DSLR را داشته باشید حتی برای 5 سال آینده
    در بین گزینه های باقی مانده انتخاب با شماست! قابلیت های هر کدام را بصورت پیام خصوصی خدمتتون فرستادم! بنظرم می توانید تا حدودی از روی سلیقه انتخاب کنید!
    از طرفی گستره باز شدن زاویه سه پایه مانفرتو به 2 زاویه محدود هست در حالی که این قابلیت در سه پایه mefoto بیشتر خواهد بود.
    شاید اگر اسم مانفرتو پشت Befree نبود می گفتم Mefoto ولی در این شرایط واقعیتش کمی سخته قطعی آدم صحبت کنه.
    پیشنهاد می کنم اگر امکان داره براتون با حضور در تهران از نزدیک هر دو سه پایه را ببینید.
    اگر هم نه می توانید در فروشگاه های اینترنتی ای که قابلیت مرجوع کالا تا 7 روز را دارند خرید کنید و اگر از ظاهرش خوشتون نیامد کالا را مرجوع کنید! در خصوص Mefoto این قابلیت وجود داره ولی خوب مانفرتو در تهران کمتر از 600 پیدا نمی شه!
    این نظر بنده بود
    اراتمند
    درود
    بازم ممنون از توضیحاتتون هم در این تاپیک و هم در پیام خصوصی. ای کاش باقی دوستان هم کمی کمک میکردند
    امکان تهران اومدن ندارم و تصمیم سختی شده. دوستم داره فردا از بندر برمیگرده و اگه بخوام منفروتو بخرم باید بهش بسپارم
    از قابلیت های خوب mefoto نمیشه چشم پوشی کرد . که همون هد و قابلیت تبدیل به تک پایه هست و زوایای بیشتر
    اسم manfrotto هم اونقدر معتبر هست که نشه در نظر نگرفتش

مصطفی جان در خصوص هدی که فرمودید
    یکی از فروشندگان یه توضیحاتی داد که درست متوجه نشدم. هر چند بعید میدونم خودش هم میدونست چی داره میگه چون حتی آدرس سایت ونگارد رو نمیدونست.
    اما اینجور که گفت ظاهرا میشه توی سایت قسمت فروشندگان (یا حالا نمایند.ی های فروش) رو پیدا کنید و یک فروشنده ی ایرانی. رو انتخاب کنین و سفارش بدید
    اسمی که خودش به بنده داد این بود: بازرگانی احمد مایل افشار
    ولی توی سایت ونگارد با یک نگاه گذار موفق به دیدن نشدم
    اگر کمکی بگید تا شماره مغازه رو خصوصی ارسال کنم
    Canon G16 , MeFoto A1350Q1 Tripod

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.S نمایش پست ها
    درود
    بازم ممنون از توضیحاتتون هم در این تاپیک و هم در پیام خصوصی. ای کاش باقی دوستان هم کمی کمک میکردند
    امکان تهران اومدن ندارم و تصمیم سختی شده. دوستم داره فردا از بندر برمیگرده و اگه بخوام منفروتو بخرم باید بهش بسپارم
    از قابلیت های خوب mefoto نمیشه چشم پوشی کرد . که همون هد و قابلیت تبدیل به تک پایه هست و زوایای بیشتر
    اسم manfrotto هم اونقدر معتبر هست که نشه در نظر نگرفتش
    درود
    یک نکته را قبلا عرض کردم که بنظرم بهش توجه کنید و یک بار دیگه مطالعشون کنید.
    نیاز فعلی شما استفاده برای دوربین G16 هست که اگر دید آینده نگری داشته باشید ممکنه روزی به یک DSLR کوچ کنید. بنابراین پارامتر های زیر باید براتون مهم باشه! البته برای استفاده عمومی
    1- تحمل وزن بیشتر
    2- سهولت حمل
    3- هد مطمئن و سهل التنظیم بودن

اما در مورد انتخاب من شخصا با استناد به این موارد قصد دارم انتخاب کنم و نظر شخصی خودم را می گم!

تحمل وزن Mefoto بنابر اعلام سایت سازنده بیشتره! البته اگر فرض کنیم این عدد 8 کیلو اعلام شده صحت نداشته باشه بالاخره Safe Payload معادل مانفرتو (4 کیلو) داره!
    بنابراین از نظر تحمل وزن Mefoto

سهولت حمل در mefoto بدلیل 200 گرم سبکی، بیشتره! این اختلاف هرچند ناچیز، در برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی بلند مدت و بالای 4 ساعت مداوم، کاملا خودش را نشان می ده! پس در این انتخاب من مجددا Mefoto را انتخاب می کنم

از نظر هد سه پایه ها، Befree در هد استاندارد دارای یک پیچ برای تنظیمات کلی سه پایه است که این شاید برای کاربری عمومی در ابتدا گیچ کننده باشه. از طرفی قابلیت پانوراما نیز در این هد وجود نداره و با باز کردن قفل کلا تنظیمات باید مجددا انجام شود.
    در mefoto این مسئله بدلیل وجود سه پیچ تنظیم برای هد کاملا مرتفع شده و لذا تنظیمات حرفه ای تری بر روی دوربین و هد خواهید داشت. از طرفی مانفرتو در هد استاندارد سری Befree فاقد تراز می باشد که در mefoto این قابلیت وجود داره. حالا اگر فرض کنید هد استاندارد Befree را با یک هد سری 05X تعویض کنیم، قابلیت مانفرتو افزایش خواهد یافت ولی به بهای کاهش وزن قابل تحمل و البته افزایش وزن سه پایه در نتیجه در زمینه هد هم من بنظرم Mefoto مناسبتره
    این هد را دست کم نگیرید! تاثیر بسیار مستقیمی در کارایی سه پایه داره! من الان یک بال هد تک پیچه دارم و یک بال هد سه پیچ و با استناد به استفاه شخصی خودم خدمتتون این مسئله را عرض کردم.
    فقط برای مثال، بال هد های تک پیچ معمولا قابلیت تنظیم سفتی هد را بصورت مجزا ندارند و لذا شما باید همزمان با تنظیم کادر خط افق را نیز تنظیم کنید ولی در سری دارای پیچ Fraction این مسئله بصورت مجزا قابل تنظیم دقیق خواهد بود.

در کنار موارد فوق شما امکان تبدیل سه پایه به تک پایه را نیز دارید و همچنین زاویه های تحت پوشش در برای باز شدن پایه ها در Mefoto یک مزیت برای این سه پایه محسوب می شود که اگر به این دو قابلیت وجود قفل های پیچی پایه را نیز اضافه کنید خوب مجددا آدم به سمت Mefoto گرایش خواهد یافت.

از نظر قیمت ولی بنظرم صرف با Befree هست! متاسفانه همانطور که قیمت مانفرتو در تهران 200 بالاس بدون شک قیمت های mefoto هم از این قضیه مستثنی نباید باشه (حدس شخصی بنده) حالا شاید نسبت به قیمت خرید شرکت حدود 50 الی 100 اختلاف داشته باشه!
    با این حال من خودم اگر بخواهم انتخاب کنم، قید نام مانفرتو را برای این سبک سه پایه می زنم و همان Mefoto را می خرم.
    ولی در نهایت انتخاب با شخص شماست.

اما اینجور که گفت ظاهرا میشه توی سایت قسمت فروشندگان (یا حالا نمایند.ی های فروش) رو پیدا کنید و یک فروشنده ی ایرانی. رو انتخاب کنین و سفارش بدید
    اسمی که خودش به بنده داد این بود: بازرگانی احمد مایل افشار
    ولی توی سایت ونگارد با یک نگاه گذار موفق به دیدن نشدم
    اگر کمکی بگید تا شماره مغازه رو خصوصی ارسال کنم
    بله شرکتی به این نام هست! از شما سپاسگزارم و پیگیری می کنم.
    این هد را برای سه پایه سبک خودم می خوام که یک بال هد فاقد تراز داره.
    اگر نتوانستم باهاشون تماس بگیریم در pm بهتون اطلاع می دم.
    ارادتمند
    Nima Sadigh و Amin.S تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Amin.S آواتار ها
    تشکر کرده
    1227

درود
    یک نکته را قبلا عرض کردم که بنظرم بهش توجه کنید و یک بار دیگه مطالعشون کنید.
    نیاز فعلی شما استفاده برای دوربین G16 هست که اگر دید آینده نگری داشته باشید ممکنه روزی به یک DSLR کوچ کنید. بنابراین پارامتر های زیر باید براتون مهم باشه! البته برای استفاده عمومی
    1- تحمل وزن بیشتر
    2- سهولت حمل
    3- هد مطمئن و سهل التنظیم بودن

اما در مورد انتخاب من شخصا با استناد به این موارد قصد دارم انتخاب کنم و نظر شخصی خودم را می گم!

تحمل وزن Mefoto بنابر اعلام سایت سازنده بیشتره! البته اگر فرض کنیم این عدد 8 کیلو اعلام شده صحت نداشته باشه بالاخره Safe Payload معادل مانفرتو (4 کیلو) داره!
    بنابراین از نظر تحمل وزن Mefoto

سهولت حمل در mefoto بدلیل 200 گرم سبکی، بیشتره! این اختلاف هرچند ناچیز، در برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی بلند مدت و بالای 4 ساعت مداوم، کاملا خودش را نشان می ده! پس در این انتخاب من مجددا Mefoto را انتخاب می کنم

از نظر هد سه پایه ها، Befree در هد استاندارد دارای یک پیچ برای تنظیمات کلی سه پایه است که این شاید برای کاربری عمومی در ابتدا گیچ کننده باشه. از طرفی قابلیت پانوراما نیز در این هد وجود نداره و با باز کردن قفل کلا تنظیمات باید مجددا انجام شود.
    در mefoto این مسئله بدلیل وجود سه پیچ تنظیم برای هد کاملا مرتفع شده و لذا تنظیمات حرفه ای تری بر روی دوربین و هد خواهید داشت. از طرفی مانفرتو در هد استاندارد سری Befree فاقد تراز می باشد که در mefoto این قابلیت وجود داره. حالا اگر فرض کنید هد استاندارد Befree را با یک هد سری 05X تعویض کنیم، قابلیت مانفرتو افزایش خواهد یافت ولی به بهای کاهش وزن قابل تحمل و البته افزایش وزن سه پایه در نتیجه در زمینه هد هم من بنظرم Mefoto مناسبتره
    این هد را دست کم نگیرید! تاثیر بسیار مستقیمی در کارایی سه پایه داره! من الان یک بال هد تک پیچه دارم و یک بال هد سه پیچ و با استناد به استفاه شخصی خودم خدمتتون این مسئله را عرض کردم.
    فقط برای مثال، بال هد های تک پیچ معمولا قابلیت تنظیم سفتی هد را بصورت مجزا ندارند و لذا شما باید همزمان با تنظیم کادر خط افق را نیز تنظیم کنید ولی در سری دارای پیچ Fraction این مسئله بصورت مجزا قابل تنظیم دقیق خواهد بود.

در کنار موارد فوق شما امکان تبدیل سه پایه به تک پایه را نیز دارید و همچنین زاویه های تحت پوشش در برای باز شدن پایه ها در Mefoto یک مزیت برای این سه پایه محسوب می شود که اگر به این دو قابلیت وجود قفل های پیچی پایه را نیز اضافه کنید خوب مجددا آدم به سمت Mefoto گرایش خواهد یافت.

از نظر قیمت ولی بنظرم صرف با Befree هست! متاسفانه همانطور که قیمت مانفرتو در تهران 200 بالاس بدون شک قیمت های mefoto هم از این قضیه مستثنی نباید باشه (حدس شخصی بنده) حالا شاید نسبت به قیمت خرید شرکت حدود 50 الی 100 اختلاف داشته باشه!
    با این حال من خودم اگر بخواهم انتخاب کنم، قید نام مانفرتو را برای این سبک سه پایه می زنم و همان Mefoto را می خرم.
    ولی در نهایت انتخاب با شخص شماست.
    درود
    مصطفی جان من هم به همین نظر شما رسیدم
    چند ریویو و مقایسه دیگه هم دیدم که خیلی کمک کرد و نظر کاربران بیشتر به سمت mefoto بود
    هر چند که ظاهرا در اونجا قیمت befree یکسان و حتی در کشور هند ارزان تراز مدل mefoto بود.

Best Travel Tripod 2015 - 8 Portable & Lightweight Tripods
    Best tripod for travel: 8 top options tested and rated | Digital Camera World
    Mefoto Roadtrip vs Manfrotto Befree - Photo.net Accessories - Filters, Bags, Tripods Forum

در کل قصدم خرید mefoto roadtrip شد. که با کمک و راهنمایی شما بدست اومده

بله شرکتی به این نام هست! از شما سپاسگزارم و پیگیری می کنم.
    این هد را برای سه پایه سبک خودم می خوام که یک بال هد فاقد تراز داره.
    اگر نتوانستم باهاشون تماس بگیریم در pm بهتون اطلاع می دم.
    ارادتمند
    خوشحالم اگه کمک کوچگی کرده باشم
    سپاس بی کران
    msh2200 تشکر می‌کند.
    Canon G16 , MeFoto A1350Q1 Tripod

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

بنده مدل بنرو A1570T-B1 را تهیه کردم
    از نظر کیفیت و قیمت میتواند جایگزین 190 مانفرتو باشد.
    بال هد B1 موجود درکیت عملکرد عالی دارد
    Amin.S تشکر می‌کند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Nouri نمایش پست ها
    بنده مدل بنرو A1570T-B1 را تهیه کردم
    بال هد B1 موجود درکیت عملکرد عالی دارد
    درود
    مبارکتون باشه و ازش به خوبی بهره ببرید.
    بعنوان جایگزین Befree شاید بشه مطرحش کرد ولی mt190 نه!
    MT190 هم از نظر قابلیت های سه پایه و هم از نظر کیفیت و جنس ساخت یکی دو کلاس بالاتر از A1570T-B1 هستش!
    این سه پایه فقط حدود 300 قیمت هدشه! بنابراین قیمت خودش نزدی 200 خواهد بود.

از نظر قیمت هم در مقایسه با قیمت تهران واقعا به صرفه است ولی در برابر قیمتی که دوستان اخیرا به وفور تهیه کرده اند نه. قیمت این سه پایه در برخی شهر های خارج از پایتخت با هد استاندارد 600 تا 650 هست (450 سه پایه - 200 تا 250 هد)
    ارادتمند.
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    6030

درود
    مبارکتون باشه و ازش به خوبی بهره ببرید.
    بعنوان جایگزین Befree شاید بشه مطرحش کرد ولی mt190 نه!
    MT190 هم از نظر قابلیت های سه پایه و هم از نظر کیفیت و جنس ساخت یکی دو کلاس بالاتر از A1570T-B1 هستش!
    این سه پایه فقط حدود 300 قیمت هدشه! بنابراین قیمت خودش نزدی 200 خواهد بود.

از نظر قیمت هم در مقایسه با قیمت تهران واقعا به صرفه است ولی در برابر قیمتی که دوستان اخیرا به وفور تهیه کرده اند نه. قیمت این سه پایه در برخی شهر های خارج از پایتخت با هد استاندارد 600 تا 650 هست (450 سه پایه - 200 تا 250 هد)
    ارادتمند.
    ظاهرا امر بر شما مشتبه شده مصطفی جان، بنده بنرو را در سطح کیفی مانفرتو ندانستم، منظورم از جایگزین، جایگزین قیمتی بود وگرنه مانفرتو نیاز به تعریف ندارد،
    در مورد بی فری و 190 که فرمودید، خدمتتان عرض کنم که چند تن از دوستان که بی فری را دارند از پایداری کم این سه پایه ناراضی اند و نکته مثبت آن را در جمع و جور بودن و سبکی نسبی آن در پیاده روی و کوه نوردی طولانی مدت میدانند.
    نکته بعدی اینکه گفتید مدل 1570 بنرو را شاید بشه با بی فری مقایسه کرد نه مدل 190، اجازه بدهید با نظر شما موافق نباشم چونکه از نظر ارتفاع سه پایه و از نظر وزن سه پایه و همینطور وزن قابل تحمل سه پایه، مدل 1570 بنرو در کنار مدل 190 مانفرتو قرار میگیرد
    ترکیب سه پایه بنرو 1570 با بال هد B1 را از نظر مشخصات میتوان با سه پایه مانفرتو 190 و بال هدی مثل 498 مقایسه کرد، حالا از یک طرف یک برند اصیل و دائم العمر مانفرتو و از طرف دیگر رقیبی بنام بنرو با حدود نصف قیمت، اما از نظر کیفی شاید بیست درصد با مانفرتو متفاوت باشه، ولی بحث بودجه که پیش میاد بنرو انتخاب شیرینی است.
    (بنده در گذشته مانفرتو 190 سری قدیمش و 055 فیبر کربن را داشتم)
    موفق باشید
    msh2200، obsidiyan و amir.komeily تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

ظاهرا امر بر شما مشتبه شده مصطفی جان، بنده بنرو را در سطح کیفی مانفرتو ندانستم، منظورم از جایگزین، جایگزین قیمتی بود وگرنه مانفرتو نیاز به تعریف ندارد،
    درود
    بنده برداشتم از این حرف شماست که بحث کیفی و هزینه را مطرح کردم
    بنابراین براساس متن نظر شخصی خودم را عرض کردم.

در مورد بی فری و 190 که فرمودید، خدمتتان عرض کنم که چند تن از دوستان که بی فری را دارند از پایداری کم این سه پایه ناراضی اند و نکته مثبت آن را در جمع و جور بودن و سبکی نسبی آن در پیاده روی و کوه نوردی طولانی مدت میدانند.
    نکته بعدی اینکه گفتید مدل 1570 بنرو را شاید بشه با بی فری مقایسه کرد نه مدل 190، اجازه بدهید با نظر شما موافق نباشم چونکه از نظر ارتفاع سه پایه و از نظر وزن سه پایه و همینطور وزن قابل تحمل سه پایه، مدل 1570 بنرو در کنار مدل 190 مانفرتو قرار میگیرد
    از نظر کلاس کاری بله حق با شماست! befree در رده Travel قرار داره و این مدل معرفی شده توسط شما نه! ولی از نظر مشخصات ساختاری مثل وزن، بیشینه ارتفاع، عملکرد کلی، قابلیت ماکرو به Befree خیلی بیشتر شبیه تا به سری 190 . سری 190 با هد استاندارد که فرمودید وزنش حدود 2.5 کیلو می شه و این یعنی 700 گرم وزن بیشتر و در نتیجه استقرار بالاتر از benro در حالی که اختلاف بنرو با befree در وزن حدود 400 گرمه!
    از نظر ارتفاع هم 190 ها متوسط ارتفاعی حدود 170 سانتیمتر در برابر ارتفاع 150 سانتی متری بنرو دارند.
    از نظر تحمل وزن هم Safe Payload در 190 برابر 6 کیلو هست که در بنرو Max load برابر 8 هست!

ترکیب سه پایه بنرو 1570 با بال هد B1 را از نظر مشخصات میتوان با سه پایه مانفرتو 190 و بال هدی مثل 498 مقایسه کرد، حالا از یک طرف یک برند اصیل و دائم العمر مانفرتو و از طرف دیگر رقیبی بنام بنرو با حدود نصف قیمت، اما از نظر کیفی شاید بیست درصد با مانفرتو متفاوت باشه،
    هنوز هم مخالف اعلام قیمت شما هستم!
    البته در تهران به قیمت اینطوره ولی شما بازار کلی را چک کنید! این درحالیه که خیلی از دوستان ترکیب 190 را با هد 054 با حدود قیمت 800 تهیه کرده اند (300 بالاتر از قمیت بنرو) در حالیکه اختلاف کیفیت این هد قابل مقایسه با هد b1 بنرو نیست! البت بنده در کیفیت هد بنرو شکی ندارم و حتی یکی از انتخابهای خودم برای سه پایه سبکم هست.

ولی بحث بودجه که پیش میاد بنرو انتخاب شیرینی است.
    حق با شماست در شرایطی که فردی نهایت توان هزینه اش به 500 هزار تومان ختم می شود این گزینه خیلی خوبه!
    در نهایت اینکه هیچ وقت نمی شه هیچ گرانی را بی دلیل دانست در خصوص این مورد هم به همین شکل هست! کیفیت ساخت سه پایه ها کاملا برای بنده و شما (باتوجه به اینکه فرمودید مدلهایی از مانفرتو را داشتید) مشخصه!
    شرکتی که بدون در نظر گرفتن نامش برای سود به نامهای متفاوت تولید محصول می کنه قابل مقایسه با یک شرکت انحصاری نیست!
    هیچ وقت نمی شود تولید کنندگان خودرو داخلی را با شرکتی مثل بنز مقایسه کرد.
    اما این نکته از اهمیت بالایی برخورداره که همیشه برای مصرف کننده قیمت تمام شده نقش اصلی را ایفا می کنه.
    اینکه نظر بنده و شما چه هست برای هر دوی ما و همه خوانندگان محترمه و بنده شخصا اعلام می کنم قصد جسارت به جنابعالی را نداشته و ندارم. هدفم از بحث در این مورد بخصوص هم صرفا اگاهی بقیه دوستان بود که با اطلاعات بنده و شما خودشان قضاوت کنند.
    در همین چند پست قبل به یکی از کاربران عزیز در برابر Befree سری mefoto را با دلیل معرفی کردم و گفتم اگر من بودم Mefoto می خریدم! شاید این بنظر تناقض باشه ولی هر فردی متناسب با شرایط نسخه خاص خودش را می طلبد.
    ارادتمند
    obsidiyan و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    6030

از نظر مشخصات ساختاری مثل وزن، بیشینه ارتفاع، عملکرد کلی، قابلیت ماکرو به Befree خیلی بیشتر شبیه تا به سری 190 . سری 190 با هد استاندارد که فرمودید وزنش حدود 2.5 کیلو می شه و این یعنی 700 گرم وزن بیشتر و در نتیجه استقرار بالاتر از benro در حالی که اختلاف بنرو با befree در وزن حدود 400 گرمه!
    از نظر ارتفاع هم 190 ها متوسط ارتفاعی حدود 170 سانتیمتر در برابر ارتفاع 150 سانتی متری بنرو دارند.
    از نظر تحمل وزن هم Safe Payload در 190 برابر 6 کیلو هست که در بنرو Max load برابر 8 هست!
    مشخصات از سایت تولید کننده :
    مدل MT190XPRO3 مانفرتو وزنش 2.0 کیلوگرم
    مدل A1570T بنرو وزنش 1.82 کیلوگرم (البته بدون بال هد، بال هد B1 وزنش 360 گرم است)
    تفاوت وزن دو سه پایه 190 و 1570، دویست گرم است نه 700 گرم!
    وزن بی فری مانفرتو با بال هد 1.4 کیلوگرم است.
    ارتفاع MT190XPRO3 مانفرتو با ستون وسط بالا 160 سانتی متر
    ارتفاع A1570T بنرو با ستون وسط بالا 147 سانتی متر است (البته بدون هد.)
    ارتفاع بی فری با ستون وسط بالا و بال هد 144 سانتیمتر است.
    تحمل وزن بی فری 4 کیلو، تحمل وزن A1570T بنرو 6 کیلو و تحمل وزن MT190XPRO3 مانفرتو 7 کیلو است.
    نتیجه گیری با خودتان... صحبت بر سر شباهت مدل A1570T بنرو با دو مدل از مانفرتو است.
    msh2200، obsidiyan و amir.komeily تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

مشخصات از سایت تولید کننده :
    مدل MT190XPRO3 مانفرتو وزنش 2.0 کیلوگرم
    مدل A1570T بنرو وزنش 1.82 کیلوگرم (البته بدون بال هد، بال هد B1 وزنش 360 گرم است)
    تفاوت وزن دو سه پایه 190 و 1570، دویست گرم است نه 700 گرم!
    درود
    از بقیه دوستان عذرخواهی می کنم! موضوع داره از بحث تاپیک خارج می شه!
    به پست قبلی خودتون اشاره می کنم:
    ترکیب سه پایه بنرو 1570 با بال هد B1 را از نظر مشخصات میتوان با سه پایه مانفرتو 190 و بال هدی مثل 498 مقایسه کرد،
    همانطور که قبلا عرض کردم پاسخ هر پست را متناسب با اطلاعات پست قبلی می دهم
    وزن سه پایه بنرو 1570 بدون هد 1.82 هست و هد b1 هم به قول شما 360 گرم که نهایتا وزن کلی می شود 2160 (البته وزن هد بنظرم 400 گرمه)
    اما در مورد مانفرتو باز هم اشتباه کردید!
    وزن سه پایه mt190Xpro3 برابر 2.0 و هد 498RC2 برابر 610 گرم هست که مجموعا 2610 می شود. (الزاما وزن زیاد خوب نیست و از نظر وزن اگر استقرار سه پایه سبک تر خوب باشه مطمئنا راحتی حمل بیشتری داره!)
    700 گرم قبلی که بنده گفتم بدلیل اشتباهی بود که در سایت داخلی اعلام اطلاعات سه پایه بود! سایت مذکور تصویر سه پایه را با هد گذاشته بود که بنده فکر کردم وزن کلی با هد هست! ولی باز هم اختلاف وزن این سه پایه با هد با سه پایه مورد نظر شما با رقم شما هم متفاوته!
    البته هد b1 از نظر تنظیمات کامل تر از 498 بوده و برتری هد بنرو هست و حتی می شود با هدی مثل 054q2 مقایسشون کرد. (البته از نظر کلاس تولید دو شرکت) ولی استناد به صحبت خود شماست!
    ارتفاع MT190XPRO3 مانفرتو با ستون وسط بالا 160 سانتی متر
    ارتفاع A1570T بنرو با ستون وسط بالا 147 سانتی متر است (البته بدون هد.)
    ارتفاع بی فری با ستون وسط بالا و بال هد 144 سانتیمتر است.
    خوب همین اختلاف ارتفاع بدون در نظر گرفتن هد و مقایسه با befree دارای هد، اشتباهه!
    اجازه بدهید فرض کنیم هر سه گزینه هد دارند و همان گفته شما در پست قبلی باشه که در بالا به رنگ قرمز ارسال کردم!
    ارتفاع mt190xpro3 با ستون مرکزی بالا همانطور که فرمودید 160 که البته بدون هد هست! و شما اشاره ای نکردید و ارتفاع هد 498cr2 برابر 11 سانتیمتر که در نهایت عدد 171 خواهد بود.
    ارتفاع سه پایه بنرو با ستون مرکزی بالا 147 و ارتفاع هد b1 برابر 9 سانتیمتر هست که ارتفاع کلی 156 خواهد شد
    171-156=15
    156-144=12
    اختلاف ارتفاع کدام کمتره؟ (البته 3 سانتیمتر قابل گذشته ولی وقتی نیاز به مستندات باشه هر چیزی یک مدرکه!)
    تازه اختلاف ارتفاع دو سپایه بدون هد هم 13 سانتیمتر می باشد (160-147)
    تحمل وزن بی فری 4 کیلو، تحمل وزن A1570T بنرو 6 کیلو و تحمل وزن MT190XPRO3 مانفرتو 7 کیلو است.
    خوب این هم کاملا درسته! ولی دقت نکردید! در اطلاعات فنی هر سه سه پایه نکات ریزی وجود داره!
    بنرو مانند بسیاری از شرکت های دیگه Max Load را اعلام می کنه ولی مانفرتو Safe payLoad را اعلام می کنه! (تصویر های زیر)
    مشخصات A1570t

a1570T.jpg
    مشخصات mt190xpro3

mt190f.jpg

این یعنی اختلاف در MaxLoad سه پایه های مانفرتو!

چرا به این نکته همه اشاره نمی کنید که سه پایه 190 برای ماکرو قابلیت خاصی داره ولی بنرو نداره؟
    من جای شما باشم mt190 را با مدل A1980F که قابلیت ماکرو داره مقایسش می کردم! این مدل از همه نظر قابل قیاس با mt190 هست

شما برای مقایسه a1580t می توانید مدعی مقایسه با مدل MT190GOA4TB بشوید که باز به نسبت بسیار زیادی به مشخصات 1570 نزدیکه (البته با تفاوت مهم وجود قابلیت ماکرو در یک سه پایه) (تصویر زیر)
    در نهایت، اساسا قیاسی که ما انجام دادیم قیاس مع الفارغه!
    حالا اگر شرایطی که در سه خط آخر گفتم باشه بله حق با شماست! (مقایسه a1580 با mt190go و a1980 با mt190xpro3)
    هرچند که باز هم مسئله SafePayload می تواند جای بحث باشد.

ارادتمند
    M.Kazemi، obsidiyan، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    149

سلام من مدتیه دارم روی سه پایه تحقیق میکنم اما واقعا گیج شدم. دوربینم ۶۰D با لنز ۱۵-۸۵ هست. برای عکاسی از روی پلهای هوایی (مثل پل عابر پیاده) یک سه پایه میخوام همونطور که میدونید لرزش روی پل زیاده و صد البته قابلیت ماکرو گرافی برام اصلا مهم نیست اما به دلیل عبور و مرور زیاد پایداری سه پایه برام مهمه. به سه مدل سه پایه رسیدم که البته قیمتهاش متفاوت و مشخصاتشون. میخوام بهترین قیمت با بیشترین کاربرد رو داشته باشه برام. ارتفاع سه پایه و پایداریش در حالتی که میله وسطی افقی باشه برای جلوگیری از افتادن دوربین! شاید مهم باشه این مدلها مد نظرمه اما بازهم عرض میکنم هزینه کمتربرام خیلی مهمه:
    Benro A1340Q1
    MANFROTTO 294 ALUMINUM KIT, TRIPOD 3 SECTIONS WITH 3 WAY HEAD QR MK294A3-D3RC2
    MANFROTTO MK190XPRO4-3W ALUMINUM TRIPOD WITH 3-WAY PAN TILT HEAD
    ویا هر پیشنهاد دیگه ای داشته باشن دوستان.
    درود