صفحه 232 از 366 نخستنخست ... 132 182 222 228 229 230 231 232 233 234 235 236 242 282 332 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,311 تا 2,320 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    در واقع منظورم اینه که ایا اینهایی که هد فیکس دارند امکانات کمتری ارائه میدن ؟ مثلا ممیکنه کاری رو نتونن انجام بدن نسبت به انهایی که هدشون عوض میشه ؟
    چون اونایی که هدشون فیکس هست ارزونتر هستن و من الان موندم کدوم رو بخرم !!
    فرض کنید یه آچار فرانسه دارید که مثلا از پیچ نمرهء ۲ رو باز میکنه تا پیچ نمرهء ۳۴ !
    در مقابل فرض کنید یه آچار دارید که نمرهء ۱۳ است و فقط پیچ های نمرهء ۱۳ رو باز میکنه و از آچار فرانسه سبک تره ...

حالا ... یه مکانیک هست که هر روز با انواع و اقسام پیچ ها سر و کار داره و باید باز و بسته شون کنه ...
    از طرفی ... یه آپاراتی/پنچرگیری هست که در روز فقط مثلا پیچ های چرخ خودرو ها رو که مثلا بطور عمومی نمرهء ۲۵ هستند، باید باز و بسته کنه ...

قیمت آچار فرانسه مثلا هست ۶۰ هزار تومن و قیمت آچار ۲۵ هست ۱۵ هزار تومن ...
    مکانیک، کدوم رو میخره و چرا ؟
    آپاراتی، کدوم رو و چرا ؟

شما هم باید ببینی مثلا قراره همیشه با لنز واید در طبیعت عکاسی کنی ؟ (که یه سه پایه با یه بال-هد فیکس بخری، به نفعته)
    یا همه جور لنز داری و باید ازشون استفاده کنی ؟ (که باید یه سه پایهء بدون هد بگیری + یک یا چند تا هد جداگانه بخرید)

امیدوارم مثالهای فوق، مفید واقع شده باشه
    پی نویس۱: همیشه سعی کنید نیاز واقعی تون رو با جزئیاتش بشناسید.
    پی نویس۲: هیچ وقت بدون شناخت فوق، اقدام به خرید نکنید.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط MA.KA نمایش پست ها
    سپاس
    سوال من اینه جدای کربن و آلمینیوم فیمت و آوزن و ارتفاع و.....همه پارامترهایی که در کاتالوگ هست و برایم کاربر مبتدی قابل مقایسه است . این سری ها در عمل چه مزیت ها و معایبی نسبت به هم دارند.
    در ضمن در مورد هد یه مقایسه بین Pro 3 Way و 498 و 498RC2 می خوام داشته باشید
    درود
    جناب محبی توضیحات را فرمودند، ببینید همین پارامترهائی که نام بردین جزو مهمترین گزینهای انتخاب یک سه پایه حساب میشوند، مثلا وزن سه پایه، شما برای 500گرم سبکتر، ممکن است 500 هزار ت بیشتر پرداخت کنید!! بیجهت کسی چنین کاری نمیکند، که حاصل تجربیات گذشته در استفاده و حمل سه پایه برای طولانی مدت هست. و همچنین است دیگر پارامترها.
    کلا هد های عکاسی مانفروتو 3 دسته هستند با مدل های مختلف.
    3WAY
    BallHead
    Joystick
    که به ترتیب دارای دقت بیشتر در هنگام کار و کادربندی، و طبیعتا صرف زمان بیشتر هنگام کار کردن با آنهاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط omid mohebbi نمایش پست ها
    هد هایی که نام بردید به هدهای سه دسته و بال هد تقسیم میشن که بسته به نیاز و نوع کار شما میشه تهیه کرد.
    X-PRO 3 WAY رو هم دو شب قبل تهیه کردم. میشه گفت ورژن جدید 804 هستش اما قابلیت جمع شده دسته ها رو داره و راحتتر در کوله پشتی جا میشه
    و اما هد جدید MH XPRO 3W، هدی بسیار محکم و قابل اعتماد، بقول جناب محبی ورژن جدید 804، ولی من اضافه میکنم به همراه بهبودهای فراوان.
    در حالی که شما مشغول کادربندی از طریق ویزور باشید همه چیز بصورت دقیق در دسترس هست. برای سهولت در اینکار، میتوان پیچ های کناری را بر حسب وزن تجهیزات، شل یا سفت کرد تا بدون در دست گرفتن دسته هد، با حرکت بدنه دوربین کادر بندی اولیه یا همچنین Paning انجام داد.
    3way_product_overview_2.jpg
    متاسفانه حرکات pen/tilt آن بصورت +90 و -30 درجه میباشد ولی در ترکیب با ستون مرکز متحرک، کار را آسانتر میکند. ضمنا وزن این هد مستحکم هم 1 ک.گ و تحمل بار 8 ک.گ را داراست.
    لینک ذیل را در معرفی و شناخت بهتر این هد ملاحظه بفرمائید، نرمی این هد واقعا چنین است:
    یو.تی.وب
    برای دوستانی که مثل من قصد تهیه هد و سه پایه سنگین داشته باشند قابل ذکر است که این هد به همراه 055 جدید با عنوان MK 055XPRO3-3W در بازار داخلی به قیمت حدودا 1ملیون قابل تهیه است. (بنده 950 خریدم)
    این سه پایه نیز تحمل وزن 8 ک.گ را دارد و با خیال راحت و بدون دغدغه کیسه شن و... میتواند در شرایط چالش برانگیز، جوابگوی نیاز شما باشد.
    وزن آن باحتساب هد 3.5 ک.گ و حداکثر ارتفاع 183 س ولی قیمتی نسبتا مناسب در مقایسه با محصولات مشابه دارد.
    نکته آخر برای دوستانی که با مانفروتو کار نکردن، این برند کلا ساخت ایتالیا میباشد و بر حسب اطلاعم چیزی بعنوان تحت لیسانس و چین ندارد. ولی متاسفانه کیف های آنها چینی هستند.
    امیدوارم مفید واقع شده باشد.
    ارادتمند
    Fereidoon، MahBaz، omid mohebbi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا MA.KA آواتار ها
    تشکر کرده
    854

دوستان نظرتون راجع به این ترکیب چیه ؟ MT190XPRO4 + X Pro 3 Way
    800 تومن براش پول بدم خوبه ؟

كاربر همراه hanif azizzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    در واقع منظورم اینه که ایا اینهایی که هد فیکس دارند امکانات کمتری ارائه میدن ؟ مثلا ممیکنه کاری رو نتونن انجام بدن نسبت به انهایی که هدشون عوض میشه ؟
    چون اونایی که هدشون فیکس هست ارزونتر هستن و من الان موندم کدوم رو بخرم !!
    درود
    شما وقتی محصولی که به صورت پیش فرض تولید شده رو میخرید مجبور به سازگاری خودتون با اون محصول هستید ولی وقتی نیازهای خودتون رو بدونید محصول سازگار با نیاز خودتون می خرید
    یه مثال ساده :
    سه پایه با قیمت ارزان وزن کمی تحمل میکند و همچنین ممکن است وزن بالایی داشته باشد این در حالیست که سه پایه کربن وزن بیشتری تحمل میکند و وزن خود سه پایه هم از موارد مشابه کمتر است ولی قیمت بالاتری دارد
    شما از یک سه پایه چه انتظاراتی دارید ؟
    ارتفاع مورد نیاز ؟
    وزن قابل تحمل ؟
    وزن خود سه پایه ؟
    در مورد هد هم فاکتور های زیر مهم هستند :
    وزن هد ؟
    شعاع حرکتی ؟
    سادگی در عملکرد ؟
    وزن قابل تحمل ؟
    اگر فاکتورهای فوق رو برسی بکنید و به نتیجه برسید در مورد قیمت هم باید فکر بکنید و در نهایت خرید کنید
    موفق باشید

تشکر کرده
    557

دوستان نظرتون راجع به این ترکیب چیه ؟ MT190XPRO4 + X Pro 3 Way
    800 تومن براش پول بدم خوبه ؟
    درود
    این ترکیب خوبی است ولی برای چه کاری به سه پایه نیاز دارید وزن مورد نیاز شما بر روی سه پایه چقدر است و مواردی که در پست قبل توضیح دادم
    موفق باشید

كاربر آشنا MA.KA آواتار ها
    تشکر کرده
    854

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    درود
    جناب محبی توضیحات را فرمودند، ببینید همین پارامترهائی که نام بردین جزو مهمترین گزینهای انتخاب یک سه پایه حساب میشوند، مثلا وزن سه پایه، شما برای 500گرم سبکتر، ممکن است 500 هزار ت بیشتر پرداخت کنید!! بیجهت کسی چنین کاری نمیکند، که حاصل تجربیات گذشته در استفاده و حمل سه پایه برای طولانی مدت هست. و همچنین است دیگر پارامترها.
    کلا هد های عکاسی مانفروتو 3 دسته هستند با مدل های مختلف.
    3WAY
    BallHead
    Joystick
    که به ترتیب دارای دقت بیشتر در هنگام کار و کادربندی، و طبیعتا صرف زمان بیشتر هنگام کار کردن با آنهاست.

و اما هد جدید MH XPRO 3W، هدی بسیار محکم و قابل اعتماد، بقول جناب محبی ورژن جدید 804، ولی من اضافه میکنم به همراه بهبودهای فراوان.
    در حالی که شما مشغول کادربندی از طریق ویزور باشید همه چیز بصورت دقیق در دسترس هست. برای سهولت در اینکار، میتوان پیچ های کناری را بر حسب وزن تجهیزات، شل یا سفت کرد تا بدون در دست گرفتن دسته هد، با حرکت بدنه دوربین کادر بندی اولیه یا همچنین Paning انجام داد.
    3way_product_overview_2.jpg
    متاسفانه حرکات pen/tilt آن بصورت +90 و -30 درجه میباشد ولی در ترکیب با ستون مرکز متحرک، کار را آسانتر میکند. ضمنا وزن این هد مستحکم هم 1 ک.گ و تحمل بار 8 ک.گ را داراست.
    لینک ذیل را در معرفی و شناخت بهتر این هد ملاحظه بفرمائید، نرمی این هد واقعا چنین است:
    یو.تی.وب
    برای دوستانی که مثل من قصد تهیه هد و سه پایه سنگین داشته باشند قابل ذکر است که این هد به همراه 055 جدید با عنوان MK 055XPRO3-3W در بازار داخلی به قیمت حدودا 1ملیون قابل تهیه است. (بنده 950 خریدم)
    این سه پایه نیز تحمل وزن 8 ک.گ را دارد و با خیال راحت و بدون دغدغه کیسه شن و... میتواند در شرایط چالش برانگیز، جوابگوی نیاز شما باشد.
    وزن آن باحتساب هد 3.5 ک.گ و حداکثر ارتفاع 183 س ولی قیمتی نسبتا مناسب در مقایسه با محصولات مشابه دارد.
    نکته آخر برای دوستانی که با مانفروتو کار نکردن، این برند کلا ساخت ایتالیا میباشد و بر حسب اطلاعم چیزی بعنوان تحت لیسانس و چین ندارد. ولی متاسفانه کیف های آنها چینی هستند.
    امیدوارم مفید واقع شده باشد.
    ارادتمند
    منظور من این نبود پارمتری مثل وزن مهم‌ نیست. منظورم اینبود که پارامتر های کمی و قابل اندازه گیری خب مشخصه ،حالا من می تونم تصمیم بگیرم که برای صد گرم کمتر فلان قدر بیشتر هزینه کنم و یا نه
    ولی در مورد پارامتر های کیفی که کمتر از اون پارامتر ها هم نیستن اطلاعی ندارم باید چیکار کنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط hanif azizzadeh نمایش پست ها
    درود
    این ترکیب خوبی است ولی برای چه کاری به سه پایه نیاز دارید وزن مورد نیاز شما بر روی سه پایه چقدر است و مواردی که در پست قبل توضیح دادم
    موفق باشید
    فعلا من از سه پایه برای 70dبا لنز۱۸_۱۳۵ توی طبیعت می خوام استفاده کنم .و کیفیت برام مهمتر از کمیته یعنی اگه موردی باشه که کارایی و قابلیت بهتر در کنار ۵۰۰ گرم وزن بیشتر داشته باشه مایلم برم وزن رو فدای کیفیت کنم(هر چند می دونم اگه بنا به کوهنوردی باشه صد گرم کمتر خیلی می تونه مفید باشه)
    فقط محدودیت هزینه حدود یک تومن دارم
    با این شرایط بهترین ترکیب کدومه

تشکر کرده
    557

منظور من این نبود پارمتری مثل وزن مهم‌ نیست. منظورم اینبود که پارامتر های کمی و قابل اندازه گیری خب مشخصه ،حالا من می تونم تصمیم بگیرم که برای صد گرم کمتر فلان قدر بیشتر هزینه کنم و یا نه
    ولی در مورد پارامتر های کیفی که کمتر از اون پارامتر ها هم نیستن اطلاعی ندارم باید چیکار کنم

فعلا من از سه پایه برای 70dبا لنز۱۸_۱۳۵ توی طبیعت می خوام استفاده کنم .و کیفیت برام مهمتر از کمیته یعنی اگه موردی باشه که کارایی و قابلیت بهتر در کنار ۵۰۰ گرم وزن بیشتر داشته باشه مایلم برم وزن رو فدای کیفیت کنم(هر چند می دونم اگه بنا به کوهنوردی باشه صد گرم کمتر خیلی می تونه مفید باشه)
    درود
    من پیشنهاد میکنم این سه پایه و هد رو ببینید
    Manfrotto 055XPROB Tripod with 498RC2 Midi Ball Head Kit
    من به شخصه از این هد راضی هستم هم خوش دسته هم خیلی کار باهاش راحته البته من با یه 3 پایه کربنی سبک از ونگارد ترکیبش کردم که از قیمت تموم شده شما کمی بالاتر میشه ولی در وزن سبکتر خواهد بود
    موفق باشید

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

دقیقا متوجه منظور شما از کیفی نیستم ولی دو نکته کوتاه خدمتتان عرض میکنم:
    . اگر قصد ادامه عکاسی بصورت جدی دارید برای سه پایه هزینه کنید. مانفروتو، سه پایه ای عمری است.
    . بنده پارسال حدود 100ت بابت سه پایه دادم و خوب بود ولی امسال، جوابگوی کارم نیست. مطمئنم سال بعد نیاز به سه پایه جدید نخواهم داشت.
    ارادت

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نازنین برای طبیعت همه اینا رو بیخیال شو 3.5 کیلو حملش در حالت عادی سخته چه برسد به کوه
    مدلهای زیر 2 کیلو بردار
    ویرایش توسط siosha : Thursday 23 October 2014 در ساعت 06:36

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    گفتید بدون محدودیت قیمت بهترین مدل موجود را خدمتان عرض کردم
    مدلهای دیگر در انواع قیمت در چند صفحه اخیر گفته شده
    GIOTTOS را با منفراتو مقایسه می کنید!!!؟
    دوست واستاد ارجمند اگه اشکالی نداره موارد بالا را فراموش کرده و یک سه پایه با برند منفراتو مناسب D7100 (حداقل تحمل 6 کیلو) پیشنهاد بفرمائید.ممنون از جناب عالی و تمام دوستان که هوای ما تازه کارها را دارند....