صفحه 101 از 366 نخستنخست ... 51 91 97 98 99 100 101 102 103 104 105 111 151 201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط saber.pix نمایش پست ها
    دوستان من Manfrotto 055X Pro+322RC2 ball head دارم اما با توجه به سنگین بودن بدنه دوربینم و لنز 70-200 یه هد خیلی مقاوم تر میخوام بگیرم کسی پیشنهادی داره ؟؟؟
    اگر کیفیت براتون مهمه از سری بال هدهای 468MG انتخاب کنین. با قیمت حدود 230 تومان.
    در پست 936 فایل pdf کاتالوگ شامل این بال هدها هم میشه.
    saber.pix تشکر می‌کند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    ممنون از توجهتان.

البته آن قطعه پلاستیکی که بالا و پائین می رود، یک آچار برای تنظیم سفتی و شلی (Tension Adjustment) پایه ها است. اما می تواند کاربرد مورد نظر را هم داشته باشد.
    دقیقا به یاد می آورید کدام فروشگاه بود؟
    امروز یک وزنه 1 کیلویی به سه پایه آویزان کردم و همانطور که پیش بینی می کردم، تعادل مجموعه دوربین و لنز روی سه پایه بهتر شد، اما از آنجایی که محل اتصال لنز به head استحکام و ثبات لازم را ندارد، manual focus در حالت live view همراه با تکان های بسیار شدید بود. البته این لرزش ها در حد خود خیلی زیاد نیستند؛ اما 800mm شوخی بردار نیست و کوچکترین لرزشی را به صورت باور نکردنی ای exaggerate (به فارسی چی می شد؟) می کند.

به هرحال با کمک mirror lockup و self-timer می شود عکس های شارپ گرفت، اما لرزش تصویر در 800mm*1.6 = 1280mm و 10x بزرگنمایی در live view همچنان آزاردهنده است.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

امروز یک وزنه 1 کیلویی به سه پایه آویزان کردم و همانطور که پیش بینی می کردم، تعادل مجموعه دوربین و لنز روی سه پایه بهتر شد، اما از آنجایی که محل اتصال لنز به head استحکام و ثبات لازم را ندارد، manual focus در حالت live view همراه با تکان های بسیار شدید بود. البته این لرزش ها در حد خود خیلی زیاد نیستند؛ اما 800mm شوخی بردار نیست و کوچکترین لرزشی را به صورت باور نکردنی ای exaggerate (به فارسی چی می شد؟) می کند.

به هرحال با کمک mirror lockup و self-timer می شود عکس های شارپ گرفت، اما لرزش تصویر در 800mm*1.6 = 1280mm و 10x بزرگنمایی در live view همچنان آزاردهنده است.
    فقط روی manual focus اینجوری میشد؟

درضمن exaggerate هم میشه مبالغه آمیز....
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    فقط روی manual focus اینجوری میشد؟

درضمن exaggerate هم میشه مبالغه آمیز....
    بله، وقتی در حالت Live View می خواهیم دستی focus کنیم و بزرگنمایی هم روی 10x است، لرزش زیادی را روی LCD مشاهده می کنیم که کار focus را سخت می کند. دلیلش هم عدم تعادل سه پایه نیست. بلکه مشکل از اتکاء نسبتا ضعیف مجموعه لنز و دوربین و ... روی head است. که برای رفع این مشکل نیاز به head های گران قیمت و البته سنگین است.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام

در مورد قسمت بولد شده توضیح بیشتری میدهید؟ دقیقا کاربرد استفاده از فوکال لنت معادل 1280 برای شما در چه وضعیتی است؟ من فکر میکنم استفاده از لایوویو با 10 ایکس زوم قابلیت ویژه ای در اختیار عکاس قرار خواهد داد در اصل استفاده از لایوویو فرق چندانی با قفل آینه نخواهد داشت حتی میتواند بهتر هم باشد. به عبارتی دیگر استفاده از لایوویو همان قفل آینه ای خواهد بود که فوکوس در آن میتواند دستی انجام گردد... ولی قبل از هر چیز میباید نوع کاربری آن مشخص باشد. استفاده از این فوکال لنت برای ثبت چه چیزی است؟
    Daruosha تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام

در مورد قسمت بولد شده توضیح بیشتری میدهید؟ دقیقا کاربرد استفاده از فوکال لنت معادل 1280 برای شما در چه وضعیتی است؟ من فکر میکنم استفاده از لایوویو با 10 ایکس زوم قابلیت ویژه ای در اختیار عکاس قرار خواهد داد در اصل استفاده از لایوویو فرق چندانی با قفل آینه نخواهد داشت حتی میتواند بهتر هم باشد. به عبارتی دیگر استفاده از لایوویو همان قفل آینه ای خواهد بود که فوکوس در آن میتواند دستی انجام گردد... ولی قبل از هر چیز میباید نوع کاربری آن مشخص باشد. استفاده از این فوکال لنت برای ثبت چه چیزی است؟
    در پاسخ به سوال شما دوست عزیز، موارد زیر را به عرض می رسانم:

• mirror lockup ربطی به live view ندارد. بهتر بگویم؛ حداقل من ربطی بین این دو نمی بینم. اگرچه در هر دو مورد اینه بالا می رود و اما هرکدام کاربرد های متفاوتی دارند و نمی توان live view را جایگزینی برای mirror lockup دانست. بحث بیشتر را صلاح می دانم در topic دیگری ادامه دهیم.
    • روش من برای عکاسی با فاصله کانونی 1280mm به این ترتیب است که مجموعه دوربین و لنز را روی سه پایه تثبیت می کنم -> وارد حالت live view می شوم -> منطقه مورد نظر را برای focus انتخاب می کنم -> بزرگنمایی را به 10x می رسانم -> focus می کنم -> از live view خارج می شوم -> از ترکیب self-timer و mirror lockup برای ثبت صحنه استفاده می کنم. البته این پروسه فقط برای سوژه های ثابت قابل اجرا است. کاربرد این فاصله کانونی هم در حال حاضر یک پروژه عکاسی از یک کارگاه تولید خانه های پیش ساخته است...
    • از طرفی شناخت این حقیر بر این است که کاربرد 10x magnification در live view تنها برای کنترل ذقیق focus است و کاربرد چندان ویژه دیگری ندارد.
    vbigdeli و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز، موارد زیر را به عرض می رسانم:

• mirror lockup ربطی به live view ندارد. بهتر بگویم؛ حداقل من ربطی بین این دو نمی بینم. اگرچه در هر دو مورد اینه بالا می رود و اما هرکدام کاربرد های متفاوتی دارند و نمی توان live view را جایگزینی برای mirror lockup دانست. بحث بیشتر را صلاح می دانم در topic دیگری ادامه دهیم.
    • روش من برای عکاسی با فاصله کانونی 1280mm به این ترتیب است که مجموعه دوربین و لنز را روی سه پایه تثبیت می کنم -> وارد حالت live view می شوم -> منطقه مورد نظر را برای focus انتخاب می کنم -> بزرگنمایی را به 10x می رسانم -> focus می کنم -> از live view خارج می شوم -> از ترکیب self-timer و mirror lockup برای ثبت صحنه استفاده می کنم. البته این پروسه فقط برای سوژه های ثابت قابل اجرا است. کاربرد این فاصله کانونی هم در حال حاضر یک پروژه عکاسی از یک کارگاه تولید خانه های پیش ساخته است...
    • از طرفی شناخت این حقیر بر این است که کاربرد 10x magnification در live view تنها برای کنترل ذقیق focus است و کاربرد چندان ویژه دیگری ندارد.
    سلام:

حق با شماست ادامه بحث خیلی با روند این تاپیک همخوانی ندارد. اگر مایل بودید در این تاپیک پیگیری میکنیم. زحمت انتقال پست ها با دوستان فوروم

قفل آینه چیست؟

ممکن است لینک یکی از پست ها در دسترس نباشد بگمانم میباید به این لینک تغییر پیدا کرده باشد.

کد:
    http://www.juzaphoto.com/eng/articles/live_view_mirror_lock_up.htm
    لینک های زیادی در این خصوص هست حتی در سایت کانن امریکا هم در این خصوص اشاره هایی شده است. اگر خاطرم باشد در User Manual دوربین های جدید کانن به این موضوع اشاره هایی شده

کد:
    http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&articleID=1906
    ممکن است به لحاظ کاربرد تفاوت های جزیی داشته باشند و" محدودیت هایی" اما در وظیفه اصلی قانونا اختلافی این میان نیست یا اینگونه بگویم لایو ویو علاوه بر قابلیت دسترسی به 10 ایکس زوم روی LCD قابلیت های دیگری هم میتوان از آن انتظار داشت. فرضا... من نمیدانم یک عکاس فرصت یا فضای استفاده از Laptobp را دارد یا خیر؟ اما در همین وضعیت لایویو میتوان فوکوس را از روی مانیتور Laptop انجام داد که متعاقبا لرزش دستی در میان نخواهد بود و عدم تاثیر لرزش آینه و موارد دیگر هم بجای خود... که میتوان روی آن بحث کرد.

البته استفاده از فوکال لنت 1280 و عکاسی از پروژه خانه های پیش ساخته خیلی برای من روشن نبود حقیقت آنکه خیلی متوجه نوع عکاسی نشدم ولی آن مطالبی که عرض کردم کلی عنوان شد. من فکر میکنم با دقت به آنکه شما عکاس حرفه ای هستید وقطعا شناخت خوبی از ابزار خواهید داشت، اگر خودتان با دقت به صحبت ها و مطالب سایت های دیگر، یک تست عملی داشته باشید، ( بدون آنکه لنزی روی دوربین باشد احتمالا بتوانید عملکرد مجموعه دوربین در حالت قفل آینه و لایو ویو را ارزیابی کنید یا تست هایی در این خصوص انجام دهید ) با توجه به عملکرد آن میتوانید انتخاب درست را انجام دهید. یا احیانا محدودیت های پیش رو...

موفق باشید
    Daruosha تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

حق با شماست ادامه بحث خیلی با روند این تاپیک همخوانی ندارد. اگر مایل بودید در این تاپیک پیگیری میکنیم. زحمت انتقال پست ها با دوستان فوروم

قفل آینه چیست؟

ممکن است لینک یکی از پست ها در دسترس نباشد بگمانم میباید به این لینک تغییر پیدا کرده باشد.

کد:
    http://www.juzaphoto.com/eng/articles/live_view_mirror_lock_up.htm
    لینک های زیادی در این خصوص هست حتی در سایت کانن امریکا هم در این خصوص اشاره هایی شده است. اگر خاطرم باشد در User Manual دوربین های جدید کانن به این موضوع اشاره هایی شده

کد:
    http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&articleID=1906
    ممکن است به لحاظ کاربرد تفاوت های جزیی داشته باشند و" محدودیت هایی" اما در وظیفه اصلی قانونا اختلافی این میان نیست یا اینگونه بگویم لایو ویو علاوه بر قابلیت دسترسی به 10 ایکس زوم روی LCD قابلیت های دیگری هم میتوان از آن انتظار داشت. فرضا... من نمیدانم یک عکاس فرصت یا فضای استفاده از Laptobp را دارد یا خیر؟ اما در همین وضعیت لایویو میتوان فوکوس را از روی مانیتور Laptop انجام داد که متعاقبا لرزش دستی در میان نخواهد بود و عدم تاثیر لرزش آینه و موارد دیگر هم بجای خود... که میتوان روی آن بحث کرد.

البته استفاده از فوکال لنت 1280 و عکاسی از پروژه خانه های پیش ساخته خیلی برای من روشن نبود حقیقت آنکه خیلی متوجه نوع عکاسی نشدم ولی آن مطالبی که عرض کردم کلی عنوان شد. من فکر میکنم با دقت به آنکه شما عکاس حرفه ای هستید وقطعا شناخت خوبی از ابزار خواهید داشت، اگر خودتان با دقت به صحبت ها و مطالب سایت های دیگر، یک تست عملی داشته باشید، ( بدون آنکه لنزی روی دوربین باشد احتمالا بتوانید عملکرد مجموعه دوربین در حالت قفل آینه و لایو ویو را ارزیابی کنید یا تست هایی در این خصوص انجام دهید ) با توجه به عملکرد آن میتوانید انتخاب درست را انجام دهید. یا احیانا محدودیت های پیش رو...

موفق باشید
    از اینکه کمی روند بحث مربوط به topic را تغییر میدهم، از مدیران پیشاپیش عذرخواهی می کنم.

در مورد کاربرد 1280mm، هدف تجربه کردن پرسپکتیو کاملا تخت و مسطح است و البته اصرار شخصی بنده برای این تجربه است و اجبار یا الزامی برای این استفاده از 1280mm نیست. مایل بودید، می توانم نمونه ای از عکس ها را در اختیارتان قرار دهم.

در مورد استفاده از Laptop و ابزار های اینچنینی، همان طور که خودتان اشاره فرمودید، فرصت و فضا آنقدر محدود است که این روش چندان کاربرد نخواهد داشت. البته برای عکاسی روی دست و کنترل focus از طریق منظره یاب؛ در نور کافی به راحتی می توان دستی focus کرد (در همین فاصله کذایی 1280mm)، اما لرزش دست کادربندی دقیق را بسیار دشوار و شاید نا ممکن بکند. اصلا مگر چند سال است که DSLR ها قابلیت Live View دارند؟

در انتها از نکته سنجی و دقت نظر شما، تشکر می کنم.

* البته لازم به ذکر است که من نه حرفه ای هستم و نه شغلم عکاسی است. صرافا برای کسب تجربه های جدید و به پیشنهاد برخی از دوستانم، هر از گاهی عکاسی تجاری (و البته رایگان:)) انجام می دهم.
    QashQai و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

آقا داریوش عزیز، شما که دارید از تله خیلی بلند استفاده می‌کنید و شرایط شما هم مثل عکاسان حیات وحش نیست، چرا در این شرایط اصرار به استفاده از سه پایه دارید، اگه میتونین دوربین رو روی جای محکمی مثل دیوار یا یک بلوکی چیزی قرار بدین، میتونین یک تکه پارچه هم زیر دوربین قرار بدین که خط و خش بر نداره.
    Daruosha تشکر می‌کند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    آقا داریوش عزیز، شما که دارید از تله خیلی بلند استفاده می‌کنید و شرایط شما هم مثل عکاسان حیات وحش نیست، چرا در این شرایط اصرار به استفاده از سه پایه دارید، اگه میتونین دوربین رو روی جای محکمی مثل دیوار یا یک بلوکی چیزی قرار بدین، میتونین یک تکه پارچه هم زیر دوربین قرار بدین که خط و خش بر نداره.
    سلام

اونوقت با چارک و چوب اصلاح زاویه کنن؟ تغییر ارتفاع بماند!

قربان شما
    Daruosha، mreza1001، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .