صفحه 27 از 141 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 1407
Like Tree585تشکر

موضوع: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: راهنمای خرید پرینتر جوهرافشان

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    خوب فرشید جان نشد...

اول اینكه كوچیك منظور قطع A4 دیگه؟

این كاربرد رو درست متوجه نشدم...!تست منظور تست كارهای خودتونه دیگه؟

فرشید هل نده برو كنار........ من با كاوه عزیز كار دارم سلام كاوه جان منم افشین:::big grin:::.......
    .
    .
    .
    نه كاوه منظورم كوچكتر از A4 بود از همین هایی (حالا اسم قطعه یادم نیست)كه سونی اچ پی كانن داره. مثال من از آسمون عكس میگیرم با دوربین ابی همونه كه با jpeg همون رو رو كامپیوتر میبینم و چشمام هم همون رنگ رو دیده با محیط های رنگی یكسان Adobe RGB یا SRGB حالا وقتی رو پرینتر دوستان تست میكنم آبی متفاوت تر میشه تو همون محیط رنگ. حالا اگه بخوام به اون آبی تو پرینت برسم باید دوباره بیام رو كامپیوتر روز از نو روزی از نو:( اگه قرار باشه مثلا من یكی از عكسام رو بدم با پلاتر چاپ كنند اونا هم همین مورد رو داشته باشند كه اصلا چیزه جالبی نیست . من میخوام پرینتی داشته باشم واسه تست كه پروسم تا اینجا یكنواخت طی بشه . راستش من خیلی رو رنگها حساسم دوست دارم همونی رو كه ایجاد شده رو پرینت ببینم try & error نرم:( ممنون كاوه جان از راهنمایی
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

خوب...

یكمی كار سخته...

شما منظورتون پرینتر های حرارتی است.خوب براتون زیاد صرف نمیكنه...

بعد اینكه این كاری كه شما می خواهید انجام بدهید عملی نیست..

مشكل شما كالیبره نبودن مونیتور و دوربین و پرینتر و دستگاه های چاپ تان است...

با خرید اون پرینتر ها هم مشكل حل نمیشه.

مثلا اون ها یك جور كالیبره میشوند و ممكن شما آسمان دلخواه و مشابه مونیتور را مشاهده كنید و پرینت بگیرید ولی بعدا روی دستگاه دیگر آن نشود ( ممكن كه نه حتما آن نمی شود )

بهترین توصیه ام برای شما خرید یك دستگاه كالیبراسیون مونیتور و خرید یك مونیتور خوب با كنتراست بالا و بعد استفاده همیشگی از یك مكان برای چاپ كارهایتان و داشتن یك نمون چاپ از كارهای گذشته روی كاعذ های مختلف برای كالبره كرده هنگام ویرایش

................................................

بله پاساژ پایتخت همون كه ابتدای میرداماد واقع شده.طبقه اول سمت چپ كنار پله ها..

.................................................. .

این سونی هوش و حواس نمیزاره واسه آدم...

معذرت افشین جان...

اما یك كاری بكن..اسم قشنگ ات رو پایین توی امضا بذار گاهی آدم بی حواس میشه....
    QashQai، hamed_a182 و just love تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    5125

كاوه جان من مانیتورم فكر كنم كالیبرست. چشم (لحظه ای كه منظره رویت میشه)+ دوربین+ مانیتور تا اینجا رنگها همونه(تو محیط های رنگی یكسان) از اینجا به بعد تو همون محیط های رنگی پرینتر ها متفاوت میشن نمیدونم شاید كاغذ تاثیر داره. ولی فكر كنم مانیتور كالیبرست من 19 سامسونگ رو pc دارم كه اصلا واسه ادیت از اون استفاده نمیكنم چون رنگهاش یه جور دیگست به لپ تاپ بیشتر اطمینان دارم چون التراست و true color كارت گرافیكی هم 7600 gforce كه ستینگ هاش اصلا جابجا نشده بای دیفالت همونی هست كه بوده. در مورد اون پرینتر كوچیك ها حق باشماست. یعنی برم رو A4 ؟اگه اره كدوم رو پیشنهاد میدی؟یه اپسونی 160 یا 150 تومانی تعریفش رو زیاد شنیدم Type اون یادم نیست. من خیلی خیلی شرمنده ام میبخشید زحمت میدم:(

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    كاوه جان من مانیتورم فكر كنم كالیبرست. چشم (لحظه ای كه منظره رویت میشه)+ دوربین+ مانیتور تا اینجا رنگها همونه(تو محیط های رنگی یكسان) از اینجا به بعد تو همون محیط های رنگی پرینتر ها متفاوت میشن نمیدونم شاید كاغذ تاثیر داره. ولی فكر كنم مانیتور كالیبرست من 19 سامسونگ رو pc دارم كه اصلا واسه ادیت از اون استفاده نمیكنم چون رنگهاش یه جور دیگست به لپ تاپ بیشتر اطمینان دارم چون التراست و true color كارت گرافیكی هم 7600 gforce كه ستینگ هاش اصلا جابجا نشده بای دیفالت همونی هست كه بوده. در مورد اون پرینتر كوچیك ها حق باشماست. یعنی برم رو A4 ؟اگه اره كدوم رو پیشنهاد میدی؟یه اپسونی 160 یا 150 تومانی تعریفش رو زیاد شنیدم Type اون یادم نیست. من خیلی خیلی شرمنده ام میبخشید زحمت میدم:(
    والله اون پرینتر كه Epson R290 است و كیفیت و كاراییش تضمین شده ( البته مدل قبلی اون كه با این فرق زیادی ندارد )

و اما كالیبره كردن مونیتور....

این موضوع قدری مشكل و همین طور كالیبره كردن پرینتر ...

كه به نظرم یك چرخی توی فروم بزنید و همین طور مقالات سایت...

یك یدو تا تاپیك در این مورد هست...

بنده هنوز اطمینان ندارم كه مونیتور شما كالیبره است.صرف داشتن نتظیمات درست و همین طور كیفیت خوب به معنی كالیبره بودن نیست...

یك مقاله در سایت در این مورد هست و یك تاپیك كامل هم در فروم...

مونیتور لب تاپ من هنوز كالیره نیست! منتظرم یكی از دوستان یك دستگاه كالیبره بخرد و ما این را درست كنیم....
    just love تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    5125

و اما كالیبره كردن مونیتور....

این موضوع قدری مشكل و همین طور كالیبره كردن پرینتر ...

كه به نظرم یك چرخی توی فروم بزنید و همین طور مقالات سایت...

یك یدو تا تاپیك در این مورد هست...

بنده هنوز اطمینان ندارم كه مونیتور شما كالیبره است.صرف داشتن نتظیمات درست و همین طور كیفیت خوب به معنی كالیبره بودن نیست...

یك مقاله در سایت در این مورد هست و یك تاپیك كامل هم در فروم...

مونیتور لب تاپ من هنوز كالیره نیست! منتظرم یكی از دوستان یك دستگاه كالیبره بخرد و ما این را درست كنیم....
    كاوه جان مقالاتی از سایت های دیگر در این زمینه رویت شده اینجا هم سر میزنم حتما نكات ارزنده ای هست ممنون از راهنمایی
    .
    .
    .
    هر آنكس كه به من آموخت مرا برده خود ساخت ممنون و سپاس از اینكه وقت میزارید شب خوش
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_a182 نمایش پست ها
    برای خرید كارتریج سه كاره cx4300 رفتم.گفتن كارتریجهای مادیرانیش هنوز نیومده.یادم رفت بپرسم كی به بازار میاد؟یا اصلا ممكنه واسه این مدل نیاد؟
    اگر این مدل در مادایران تولید شود یقینا كارتریج هایش هم تولید خواهد شد.این سیاست مادایران است كه لوازم جانبی محصولاتی را كه در ایران تولید ( مونتاژ) می كند را تامین كند.
    hamed_a182 و just love تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر جديد abd1_ir آواتار ها
    تشکر کرده
    4

Lightbulb سوال: یك مدل پرینتر

با سلام خدمت دوستان
    سوالی که می کنم در مورد پرینتر جوهر افشان نیست ولی چیز جالبی به نظرم آمد.
    اگه کسی در مورد پرینتر ریکو مدل GX3000 چیزی می دونه ممنون می شم بگه. این پرینتر رنگی که جدید آمده را می تونید در این لینک ببینید http://www.ricoh.com.sg/products/summary.aspx?PID=428
    نوشتن این پرینتر ژله ای و سرعت چاپش 29 برگ A4 در دقیقه است و قیمتش توسط نمایندگی ریکو در ایران 235 هزار تومان اعلام شده. ولی چیزی در مورد قیمت کارتریج یا تونر یا ژله‌ای که استفاده می کنه پیدا نکردم. اگه دوستان خبر دارند ممنون می شم. مخصوصا قیمت ژله آن و هزینه‌ی هر برگ چاپ عکس(A4 تمام رنگ)

یک بروشور در مورد این پرینتر در لینک زیر موجود هست:
    http://www.ricoh.com.sg/products/cat30/pid428broch.pdf

با تشکر

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

اگر با قیمت كارتیج ها مشكل ندارید انتخاب خوبی است...

اما كارتریج اپسون ها 2 تا 4 هزار تومان است.یك اختلاف 10 هزار تومانی برای هر كارتریج!!!!
    كاوه جان از پاسخت ممنون :
    1- كدووم مدل اپسون رو پيشنهاد ميديد كه قابليتهاي بالا رو داشه باشه ؟
    2- اينهمه اختلاف قيمت كارتريج براي چيه ؟
    3- آيا مشكل خشك شدن جوهر در دو مدل كانن يا اپسون هم وجود داره ؟(كدووم شديد تره چون توي خريد من تاثير گذاره )

پوزش :در سه روز گذشته نتونستم كانكت بشم .
    ویرایش توسط shabab : Saturday 2 February 2008 در ساعت 11:19

تشکر کرده
    8245

ظاهرا" همه با اپسون موافقن .
    قيمت هد اپسون مذكور چنده و اينكه رنگها بصورت جدا شارژ ميشن و يا يه تانك مشترك دارن ؟

تشکر کرده
    8245

من از صفحات قبل اين تاپيك و يه كم پرس و جو به اين نتايج رسيدم اگه اشتباه ميكنم خواهشن دوستان اصلاح كنن :
    1- پرينتر هاي اپسون
    مزايا : هد و كارتريج ازهم جدا هستند . بدليل توليد كارتريج درداخل ، قيمت اوون پاينه و براحتي ميشه با بودجه زير 10000 تومان كارتريج رو عوض كرد .

معايب :
    اگه مدت زيادي از پرينتر استفاده نشه هد خشك ميشه و قيمت هد هم حدود قيمت پرينتر هست .

2- اچ پي :
    مزايا : چون هدو كارتريج با هم تعويض ميشه مشكل خشك شدن هد رو با حدود 20 الي 25 هزارتومن ميشه حل كرد .

معايب : هزينه تعويض كارتريج از مدلهاي ديگه بالاتره چون پول هد رو هم بايد بدي .

3- كانن :قيمت هد حدود قيمت پرينتر هستش
    هزينه شارژ هم دست كمي از اچ پي نداره
    كارتريج و هد از هم جدا هستن
    (اين آخري رو شك دارم)
    امكان خشك شدن هد به اندازه مدلهاي ديگه است .
    تا جايي هم كه اطلاع دارم براي جلوگيري از پايين اوومدن كيفيت چاپ بهتره كه هيچ كدووم از كارتريج پرينتر هاي مذكور شارژ نشن و در عوض كارتريج كامل عوض بشه .

البته اينم بگم كه چون من در جنوب زندگي ميكنم و گاهي مجبورم بخاطر ماموريت يه هفته اي از پرينتر استفاده نكنم بدليل گرماي هوا امكان خشك شدن هد زياده .

صفحه 27 از 141 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 127 ... آخرینآخرین