صفحه 50 از 112 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 1119
Like Tree3439تشکر

موضوع: Canon EOS 7D

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Canon EOS 7D

D300s
    کد:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/D300S/D300SA6.HTM
    7D
    کد:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA6.HTM
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    سرعت فکوس به بدنه هم بستگی داره.
    اگه ربطی به بدنه نداشته باشه پس نتیجه می گیریم دوربین D300s سرعت فکوسش با D90 یکسانه! (البته هر دو با یک لنز)

.
    درود

در بعضی از بدنه های نیکون که موتور فوکاس دارند اگر لنزی گذاشته شود که موتور فوکاس ندارد این موضوع صدق میکند و D300 فقط در این صورت سرعت فوکاس بیشتری دارد. اما وقتی از لنزی استفاده میشود که خودش موتور فوکاس دارد موتور فوکاس بدنه غیر فعال میشود و داشتن و یا نداشتن موتور فوکاس در بدنه هیچ نقشی دیگر نخواهد داشت چه رسد که باعث برتری D300 به D90 شود یا 7d مثلا بگذریم که 7d اصلا موتور فوکاس ندارد تا اصلا بخواهیم بگوییم فوکاس سریعتری دارد اینها بدیهیات هستند. در اینجا فقط لنز هست که تعیین کنند میشود اگر معیار ما سرعت فوکاس باشد.

و نکته ای که فکر نمیکنم لازم به ذکر باشد و همگی بر آن واقف هستند اینست که سیگما تاکنون لنزی نساخته که کاملا مشابه نمونه دیگری از همان مدل باشد

به عبارتی گویا ترین مطلب را جناب قدیری فرمودند که لنز های سیگما تخم مرغ شانسی هستند.

موفق باشید

انوش

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

در بعضی از بدنه های نیکون که موتور فوکاس دارند اگر لنزی گذاشته شود که موتور فوکاس ندارد این موضوع صدق میکند و D300 فقط در این صورت سرعت فوکاس بیشتری دارد. اما وقتی از لنزی استفاده میشود که خودش موتور فوکاس دارد موتور فوکاس بدنه غیر فعال میشود و داشتن و یا نداشتن موتور فوکاس در بدنه هیچ نقشی دیگر نخواهد داشت چه رسد که باعث برتری D300 به D90 شود یا 7d مثلا بگذریم که 7d اصلا موتور فوکاس ندارد تا اصلا بخواهیم بگوییم فوکاس سریعتری دارد اینها بدیهیات هستند. در اینجا فقط لنز هست که تعیین کنند میشود اگر معیار ما سرعت فوکاس باشد.

و نکته ای که فکر نمیکنم لازم به ذکر باشد و همگی بر آن واقف هستند اینست که سیگما تاکنون لنزی نساخته که کاملا مشابه نمونه دیگری از همان مدل باشد

به عبارتی گویا ترین مطلب را جناب قدیری فرمودند که لنز های سیگما تخم مرغ شانسی هستند.

موفق باشید

انوش
    پس با این فرضیه با یک لنز ثابت در دو بدنه مثلا یکی 350 دی و 7 دی سرعت فکوس برابر است .درصورتی که این طور نیست و 7 داری یک پردازنده مجزا برای سیستم فکوس است که هر لنز گیجی رو را میندازه .با لنز 70-200 سیگما به وضوح تفاوت فکوس 40 دی و 7 دی رو حس کردم .
    ( آقا جان من به همه چیزش گیر بدبن(نویر ، ارگونومی ، کیفیت ...) ولی با سیستم فکوسش کار نداشته باشید)
    Fereidoon، Mehdi Rojaie و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

سرعت و دقت فکوس هم به بدنه ارتباط دارد هم به لنز.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

پیش فرض پاسخ : Canon EOS 7D

باید بدونین که لنز به تنهایی نمیتونه فکوس کنه و تا با بدنه ارتباط نداشته باشه هیچ فکوسی در کار نیست.
    سنسور فکوس روی بدنه قرار داره و موتور فوکوس روی لنز قرار داره (در صورتی که لنز موتور فوکوس دار باشد).
    بدنه D300 و D300s سنسور فکوسش Multi-CAM3500 DX است.
    وقتی عمل فکوس شروع میشه بدنه محاسبه تصویری فکوس رو انجام میده و مستقیما به لنز دستور میده که رینگ فکوس لنز کدام طرف بچرخه.
    موتور فکوس در لنز فقط دستور ارسال شده از بدنه رو اجرا میکنه و خودش به تنهایی نمیتونه فکوس کنه.
    پس سرعت فکوس هم به لنز و هم بدنه بستگی داره.
    در بدنه هایی که سنسور فکوس بهتری دارن در نور و کانترست کم فکوس راحت تر و سریعتر انجام میشه.
    در ریویو سایت هم دیدم که سرعت فکوس D90 در بعضی موارد از D300s هم سریعتر بود ولی دلیل نمیشه که در نور کم هم بهتر باشه.
    Mashhadi Vahid، Kamal، KHAKSAR و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

فکر می کنم میان دو مسئله باید تمایز قایل شد. سرعت و دقت فوکوس در نهایت با سیستم فوکوس دوربین و سرعت لنز ارتباط دارد اما در عین حال این دو موضوع با هم متفاوت هستند. در صورتی که بخواهیم از یک سوژه در حال حرکت یا شرایط نوری نا مناسب یا سوژه ای با شکلی خاص عکاسی کنیم سیستم اتوفوکوس دوربین بسیار اهمیت پیدا میکند همانطور که سیستم اتوفوکوس 51 نقطه ای دی300 با 5 نقطه ای دی70 فرق دارد. اما اینکه بگوییم در شرایط کاملا استادندارد یعنی تشابه در شرایط لابراتواری دوربین روی سرعت و دقت فوکوس لنز اثر میگذارد شک دارم.
    البته این مسئله که میگم در مورد لنزهای موتور دار است. من لنز 35 میلیمتر نیکون را که AFS هم هست روی دو بدنه دی300 و دی70 بارها امتحان کردم. در صورتی که فوکوس روی تک نقطه مرکزی باشد و سوژه ثابت هیچ تفاوتی میان سرعت و دقت فوکوس 2 دوربین ندیدم. طبیعی است که در شرایط خاص و سوژه متحرک و غیره سیستم اتوفوکوس پیشرفته دی300 خودش را نشان میدهد.
    تفاوت سرعت فوکوس در مورد لنزهای AFD در دی300 بسیار سریعتر است چون موتور بدنه سریعتری دارد.
    منظورم این است اگر لنز مسئله دار باشد یا سرعت فوکوس کمی داشته باشد از بستنش روی دی300 و 7 دی اتفاق خارق العاده ای نمی افتد. در نهایت نقش دوربین و لنز در اتوفوکوس مهم است اما باید میان این نقش ها تفکیک قایل شد. مقایسه سرعت و دقت فوکوس دی300 با یک لنز نیکون و 7دی بایک لنز کنون و شرایط عکاسی نامشخص و نتیجه گیری از ان کمی مشکل است.
    Anoosh-Em و KHAKSAR تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه MH.Rahmani آواتار ها
    تشکر کرده
    24

بحث کنون و نایکون چند وقتی هست که بسته شده
    ولی بی انصافی هست که D300s را برتر بدانیم
    سرعت فوکوس سریعتر 7D بیش از دو برابر سریعتر
    مگاپیکسل بالاتر - مناسب برای عکاسی حیات وحش و ...
    فریم ریت بالاتر
    کراس اف 2.8

ارگونی هم یک چیز نسبی و بستگی به یوزر داره

نایکون هم لنز سفید داره
    من فکر نمیکردم نظرم اینقدر غلط انداز بوده باشه!
    صحبت من این نیست که نیکون D300s دوربین بهتریه. صحبتم اینه که با همه‌ی پیشرفت‌ها و امکاناتی که 7D داره کماکان دوربین D300s رقیب سرسختی واسش محسوب میشه.
    وگرنه من خودم 7D رو بهترین و کامل ترین دوربین Serious Amateur Range میدونم.
    برای مثال همین سرعت فوکس شاید توی شرایط مشابه بین دو دوربین مثلا (و فقط مثلا!!) 7D توی 0.2 ثانیه فوکوس کنه و D300s توی 0.1 (یا برعکس). اونموقع میتونیم بگیم فلان دوربین سرعت فوکسش "2 برابر" دوربین دیگه است. ولی کل تفاوت 0.1 ثانیه است فقط. "چند برابر" این زمان شاید وقت صرف شه که شاتر رو طرف فشار بده!! به هر شکل اونقدر تفاوت چشمگیری رو حداقل برای من بوجود نمیاره.
    ضمن اینکه بحث بالا اصلا غلطه! سرعت فوکس بیش از 90% به لنز بستگی داره. توی بدنه مهم دقت فوکوسه که دوربین اونو تعیین میکنه. که از این لحاظ 7D به علت داشتن 19 نقطه‌ی Cross Type و همینطور گستره‌ای که این نقاط میپوشونن (بیشتر پخش شدن) حداقل از نقطه نظر تئوری، توی دنبال کردن سوژه ها بین دوربین های هم رده اش وضعیت بهتری داره.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

یک مساله کلی رو خارج از بحث مدل و برند دوربین من بگم اگر جاییش اشکال داشت دوستان لطف کنند و راهنمایی کنن.
    کار فوکوس از لحظه ایه که دکمه شاتر تا نیمه فشار داده میشه.
    در این لحظه به پروسسور فرمان داده میشه و پروسسور که در بدنه هست با استفاده از اطلاعاتی(میزان نور و فاصله سوژه و ...) که از لنز میگیره با فرمان دادن به موتور فوکوس لنز و یا بدنه عمل فوکوس رو انجام میده.

در اینصورت هم سرعت عمل پروسسور بدنه و هم شرایط اپتیکی و موتور فوکوس لنز در سرعت فوکوس تاثیر گذار خواهد بود.
    QashQai تشکر می‌کند.
    مهدی روجایی

كاربر همراه MH.Rahmani آواتار ها
    تشکر کرده
    24

وقتی دکمه‌ی فوکوس رو میزنید دوربین به لنز دستور میده که عمل جستجو رو انجام بده. یعنی شروع کنه پیچ فوکوس رو چرخوندن. بعد هر جا که بیشترین کنتراست رو در تصویر دید عمل جستجو رو متوقف میکنه.
    مشخصا اینجا معیار اصلی دوربین سرعت تغییر فوکوس لنزه. که تنها تعیین کننده‌ی اون هم موتور فوکوس موجود توی لنزه.
    حالا اینجا میمونه اینکه دوربین در شرایط مختلف چطور بتونه کنتراست تصویر رو تشخیص بده. مثلا توی تاریکی ممکنه چندین بار دوربین عقب جلو کنه فوکوس رو تا بتونه کنتراست رو تشخیص بده. ولی توی شرایط نوری مناسب تفاوت واقعا حادی نیست. شاید در حد چند میلی ثانیه دیگه. همین.
    ولی اول و آخر اینه که لنز با چه سرعتی فوکوسش رو تغییر بده.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

بی ارتباط به بحث اخیر نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    فرزام عزیز سلام: نمیدونم قبلا تاپیکی در باره این موضوع بوده یا نه.....ولی شاید به ساده ترین شکلی که بشه این مورد رو اشاره داشت این باشه

Auto Focus Systems
    There are many auto focus systems built into cameras and camcorders. Conceptually, they share the same fundamentals. The following is such a scheme. The camera lens projects the image onto the image sensor, the AF module retrieves a portion of the image for the CPU to process the contrast information, and the CPU activates the auto focus motor to move the lens for focusing based on the processing result. This process repeats until the subject is accurately focused on.

[IMG]http://www.*******.info/files/sevj2a31pk57wmjlwqxz.jpg[/IMG]

There have been many auto focus methods proposed, developed, used, and discarded in the past four decades. Currently, the two most popular ones are the contrast detection method and the phase detection method. The former has been superceded by the latter; however, it is being used in many consumer level digital cameras

واقعیت اینه فرزام جان این بحث رو اگر بخواهیم دقیق شویم پیچیده تر از این حرفهاست. من مطالبی رو جمع آوری کردم برای مطالعه در فرصت مقتضی هنوز وقت ترجمه و استنباط دقیق از این مکانیزم رو پیدا نکردم.

جالبه یک همچین متدی هم دقیقا روی اتووایت بالانس و میزان نوردهی اتفاق میوفته......

در آخر اینکه من اطلاعات روی این موضوع در حد اطلاعات عمومی است. اگر که بحث ادامه پیدا کرد منهم مثل شما از صحبت دوستان استفاده لازم را خواهم برد

ارادتمند
    دقت اتوفوکوس

من فکر میکنم موردی که باعث تفاوت نظر دوستان هست بیشتر بخاطر آنست که پروسه کامل فکوس میباید مد نظر باشد. فرضا چیزی که انوش عزیز اشاره میکنند فقط قسمتی از این پروسه خواهد بود که بر عهده لنز است و مسلما یک فکوس درست کامل سریع و بی نقص شامل همین قسمت نیست. (منظور سرچ کردن لنز جهت رسیدن به وضوح که دستور آن از دوربین خواهد بود، همین قسمت مورد اشاره انوش ) وقتی صحبت از فکوس میشود، یک فکوس کامل از ابتدا لحظه ای که دستور توسط عکاس به دوربین داده میشود و تا انتها که میباید ثبت انجام شود در ترکیبی با عملکرد لنز بهمراه دوربین خواهد بود. و بی تردید دوربین در آن نقش خواهد داشت حال آنکه نقش دوربین در این خصوص و تاثیری که میباید داشته باشد بسته به هر ثبت چقدر تاثیر گذار هست یا تاثیر ناچیزی دارد مبحثی است جدا، که در فرصتی دیگر میتوان بدان پرداخت

موفق باشید
    atashin تشکر می‌کند.

صفحه 50 از 112 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 ... آخرینآخرین