صفحه 6 از 95 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 941
Like Tree1979تشکر

موضوع: Canon EOS 60D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

پیش فرض پاسخ : Canon EOS 60D

از چند سال پیش، زمانی که نیکون D300 رو معرفی کرد، کانن دوربینی که به واقع همرده و رقیب اون باشه نداشت. 40D و بعدش 50D واقعا رقیب شانه به شانه با اون نبودن. در همین زمان، D90 هم وارد بازار شد و یک رده جدید رو ایجاد کرد. دوربینی که از نظر سایز بین DSLRهای کوچک و متوسط بود، بدنه منیزیمی نداشت و خلاصه نه Entry Level بود نه دقیقا Mid Range. به نظرم کانن در ابتدا تلاش کرد با روش دیگری که همون اضافه کردن مگاپیکسل سنسور بود بدون دست بردن به خطوط کلی رده های محصول خودش، رقابت رو ادامه بده ولی فیدبک بازار و مشتریان سرانجام مجبورش کرد که به رده بندی جدیدی که توسط نیکون پایه گذاری شده تن بده.
    7D دقیقا برای رقابت با D300 و D300x تولید شد و انصافا تونست که توی این رده رقیب جدی و قدری از آب در بیاد. حالا هم نوبت D90 و جانشین احتمالی آینده اونه که با 60D شانه به شانه هستن. توی رده های پایین تر هم به همین صورت دوربینهای هم رده وجود دارند مثل 550D در مقابل D5000 و همینطور 1000D در مقابل D3000.
    به عبارت دیگه، نیکون تونست که تعریف جدید خودش رو از رده های محصول به کانن بقبولونه. البته در مورد پایین ترین رده که همون 1000D و D3000 باشه، این نیکون بود که دنباله روی کانن شد. با این محصولات جدید، حالا 4 رده دوربین کراپدار قابل تعریف و تفکیک هستن.

پیشاپیش یک چیزی رو هم یادآوری می کنم. اینکه من از عبارت هم رده و شانه به شانه استفاده کردم به بعضی از دوستان برنخوره و فوری برندارن هزارتا جوابیه بدن که مثلا فلان دوربین کجا شانه به شانه بهمان دوربینه؟!!! منظور من این نیست که لزوما 60D همه امکانات دوربین جانشین D90 رو از همین الان داره. منظور من اینه که با احتساب ابعاد، وزن، ساختار کلی بدنه و خصوصیات و امکانات کلی، اینها دوربین هایی هستم که در یک رده قرار می گیرن، هرچند در مقایسه امکانات کامل و جزیی، به هر حال هر کدوم یک برتریها و یک کاستی هایی نسبت به رقیب دارن.
    بهتره بگم به نظر میاد که سازنده ها، این دوربینها رو برای رقابت با هم درست کردن و تکلیف رده بندی (از نظر ابعاد و خصوصیات کلی) رو برای مشتری واضح و مشخص کردن. البته وضعیت به همین منوال نمی مونه و خیلی زود تعاریف این 4 رده هم دستخوش تغییر میشه.

دانشگر
    Mashhadi Vahid، Amir Tavakoli، Anoosh-Em و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    سلام
    برای یه دوربین در این زمانه و تکنولوژی 9 تا کمه. واقعا کمه.
    می تونست2 تا 5 تا زیاد کنه به جایی هم بر نمی خورد.
    سلام؛
    من اهميت تعداد نقاط فكوس را كتمان نمي كنم؛ اما چيزهايي وجود دارد كه با اهميت تر از آن هستند.

اولا:پراكندگي n نقطه فكوس دوربين فرضي x چگونه است و چند تا از آنها كراس تايپ هستند (براي بعضي زمبنه هاي عكاسي واقعا مهم است).
    دوما: آيا با توجه به زمينه عكاسي واقعا به تعداد نقاط فكوس بيشتر احتياج است؟
    سوما: چه ميزان تنوع در انتخاب گروهي نقاط فكوس در دوربين فرضي وجود دارد؟
    خوب حالا به توجه به دو مورد گفته شده: آيا نحوه چيدمان نقاط فكوس در دوربين با تعداد نقاط فكوس بيشتر (با توجه به زمينه عكاسي) باعث ايجاد مشكلات متعاقب نمي شود؟

حالا از منظر ديگر نگاه كنيم:
    چه كساني نياز به تعداد نقاط فكوس بيشتر با چيدمان بهتر و نقاط فكوس حساس تر دارند؟ 1- عكاسان ورزشي و خبري 2-عكاسان حيات وحش و ...
    كه كمتر از دوربينهاي SLR رده پايين تر استفاده مي كنند. (به عنوان دوربين اصلي)
    با توجه به اين موارد آيا باز هم نيازي به تعداد نقاط فكوس بيشتر در يك دوربين سطح پايين‌تر SLR با در نظر گرفتن بازار هدفي كه براي آن در نظر گرفته شده، وجود دارد؟
    Aramis_312، Rouzbeh Ehsani، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

بله این نکته ظریفی هست که مطرح فرمودید که واقعا از یک تعدادی نقاط فوکاس بیشتر برای همه زمینه های عکاسی الزامی نیست منتها به شرط اینکه از یک تعدادی هم که لازم هست این نقاط کمتر نباشد.

اما مشکل عمده ای که بسیار مهم تر از کم بودن نقاط فوکاس میتواند باشد ، مشکل متمرکز بودن نقاط فوکاس هست اینکه کل نقاط فقط مرکز کادر یا فقط تا میانه ها رو پوشش بدهند و اگر به هر دلیل شما بخواهید در گوشه ها فوکاس کنید در آنجا امکان فوکاس نیست . در خیلی از دوربین ها آن وسط جمع شده اند در چنین شرایطی اگر بجای 9 نقطه 90 نقطه هم باشد فرقی نمیکند. و بی فایده خواهد بود با اینکه خود من از پراکنده نبودن 51 نقطه فوکاس دوربین D300 ناراضی هستم اما باز پراکنده ترین نقاط فوکاس را دربین تمام دوربین هایی که دیده ام دارد .

انوش
    M. Beyrami و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    یک ویدیو معرفی کوتاه از معرفی دوربین Canon EOS 60D
    از وب سایت newgadgets.de

کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=JtGQHI1_YfE&NR=1

-----

این مثلا ویژگی ! به نام In Camera RAW Editing هم جدا چیز غریبی است ! در دوربین های دیگر دیده بودم اما ظاهرا در Canon برای اولین بار اضافه شده است. به نظرم کسی که اطلاعات کافی دارد و ویژگی های فایل های خام را میداند هیچ وقت در دوربین با یک LCD 3 اینچی ویرایش انچام نمیدهد! از کامپیوتر شخصی و مانیتور های بزرگ و نرم افزار های مختلف استفاده میکند.
    اگر هم Jpeg عکس بگیرد که نیازی به ادیت فایل خام در دوربین نیست.

نظر دوستان چیست؟
    با نظر شما صد در صدد موافقم فقط دو نکته هست :یک ،بقیه کشور ها مثل ایران نیست که بتونن با 3000 تومن مجموعه adobe آخرین ورژن رو بخرن شاید هدف این گونه مشتری ها بوده که بتونن با یک تغییرات ساده در عکسشون در خود دوربین، مستقیم از پرینتر خروجی بگیرند،
    نکته بعدی از بعد تبلیغی این مسئله در میان کاربر عادی نمی شه غافل شد
    F.KamranNia، M. Beyrami و M.R.Mir تشکر می‌کنند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

من فکر می کردم 60d جایگزین 50d باشه اما خب انگار رقابت بازار باعث شده کنون سری جدیدی رو معرفی کنه
    اگر قیمتش به حد معقول برسه انتخاب خوبی می تونه باشه !
    من از قیافش خوشم اومد !
    علی اسلامیان

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

چرا نسبت تصوير صفحه 3به 2 هست؟ يعني وقتي كه عكس با نسبت 4 به 3 هست بايد هميشه شاهد دو نوار مشكي در بالا و پايين تصوير باشيم؟
    ویرایش توسط MehdiM : Saturday 28 August 2010 در ساعت 15:54

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

با دیدن این دوربین و 7D میشه به این نتیجه رسید که کنون دارد روی زیبایی دوربین هاش و همچنین ارگونومی بهتر قدمهای خوبی بر می داره و کم کم دوربین هاش از حالت سنتی هم شکل و بد شکل خارج میشه. انصافا طراحی بدنه چشم نوازی داره.
    Kamal، Rouzbeh Ehsani، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

3 روز شمال بودم و برخلاف سفرهاي قبلي به دليل مشكلاتي كلا دسترسي به اينترنت نداشتم (گاه بد هم نيست !). ساعتي پيش رسيدم و اولين كار بعد از خوردن شام وصل شدن به اينترنت و فوروم عكاسي و اول خواندن پيام هاي خصوصي.

دوستي راجع به اين تاپيك و تبديل به محل بحث و جدل كنني ها و نيكني ها شدن تاپيك گلايه كرده بود. مگه 60D معرفي شده كه تاپيك دار شده است ؟ ( عالمي دارد بي خبري:) )

القصه آمدم و سريع 6 صفحه را بگي نگي خواندم. اين اشكالي ندارد (و رسم اين چند ساله ي اخير شده است) كه صفحات اول تاپيك دوربين ها به مقايسه بين دوربين نوزاد با دوربين هاي موجود تبديل شود. اصلا رسم ناميموني هم نيست. اكثريت قريب به اتفاق نوشته ها هم سعي در رعايت انصاف و بررسي و مقايسه ي منطقي داشته اند. ولي باز هم برخي دوستان (كه ديگر مطمئنم پسر خاله ي صاحب كمپاني هستند و پورسانتي چيزي از كمپاني دريافت مي كنند) جانب انصاف را رها كرده اند و بي مهابا طرفداري هاي كور از اين كمپاني و آن كمپاني كرده اند.

واقعا تعجب مي كنم. فكر نمي كنم خود صاحبان كمپاني هاي X و Y به اين غلظتي كه اين دوستان تعصب دارند، روي محصولات خودشان تعصب داشته باشند.

به شخصه آرزو مي كنم روزي اين دو كمپاني آنقدر در رقابت با هم بتازند كه بهترين دوربين ها با نازل ترين قيمت ها را توليد كنند. به عبارتي اينقدر توي سر خودشان و رقيب بزنند كه اين وسط خريداران نفعي ببرند. در اين ميانه زمستان مي رود و رو سياهي به پسرخاله ها مي ماند.
    Amir Tavakoli، Kourosh Kahal، Super Oli و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام آقا فرهاد و رسیدن به خیر :)

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    به دليل مشكلاتي كلا دسترسي به اينترنت نداشتم (گاه بد هم نيست !)
    اتفاقا ً گاهی هم خیلی خوبه, دور شدن از این دنیای مجازی و این اعتیاد به فوروم

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    دوستي راجع به اين تاپيك و تبديل به محل بحث و جدل كنني ها و نيكني ها شدن تاپيك گلايه كرده بود. مگه 60D معرفي شده كه تاپيك دار شده است ؟ ( عالمي دارد بي خبري:) )
    ندیده میگویم که این دوستمان به احتمال زیاد از اعضای تازه وارد هستند و کمی هم نازک نارنجی تشریف دارند.

من که تو این 6 صفحه بحث و جدل خاصی نمیبینم, اگر همین چند گفتگوی ساده هم نبود که دیگر فوروم چه معنایی داشت؟ دوستمان میتوانست به سایت کنن و دیپرویو مراجعه کند (آنهم خود سایتش, نه فورومش) و راحت دوربین مورد نظرش را ورانداز کند.

یک زمانی در تاپیک دوربین نیکون ... , در عرض یک ساعت 5 صفحه به تاپیک اضافه میشد و بعد در عرض یک دقیقه نصف آن پاک میشد و نصف دیگرش هم به تاپیک معروف منتقل میشد (البته نمیخواهم بگویم اتفاق خوبی بوده , بر عکس..), اینجا که اصلا ً بحثی نبوده و همه دوستان نیکونی هم از این تازه وارد استقبال کرده بودند.

* البته یک احتمال هم هست که در این تاپیک پستهایی منتقل یا منهدم شده باشد که من ندیده باشم, ولی بعید میدانم.

:biggrin:
    farhad44، Amir Tavakoli، Super Oli و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    ندیده میگویم که این دوستمان به احتمال زیاد از اعضای تازه وارد هستند و کمی هم نازک نارنجی تشریف دارند.

:biggrin:
    سلام

وحيد جان شما مطمئنيد؟ شايد هم قديمي بوده باشند؟ شايد اصلا نيكني بوده باشند؟

قضاوت هميشه به اين راحتي نيست.:)
    M.R.Mir، Mehdi Rojaie و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 6 از 95 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین