صفحه 18 از 52 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 515
Like Tree2488تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark III

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    به نظر می‌رسه که متاسفانه در نور دهی‌‌های طولانی‌ مدت، ۵DIII دچار نویز و بندینگ شدیدی می‌شه که کیفیت تصویر به خصوص در نواحی تیره رو به شدت تحت تاثیر قرار میده.

مقایسه خروجی دو دوربین D۸۰۰ و ۵DIII در ایزو ۱۰۰ و نور دهی‌ ۲۵ ثانیه.

فایل پیوست 24456
    سلام؛
    چيزي كه به نظر من در اين دو تصوير واضح است اختلاف زمان عكاسي است. خروجي 5DIII به مراتب نور كمتري دارد.
    shabab، nejadi، M.Mobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

جناب ابراهيمي بنظرم چيزي كه در سمپلهاي پست شما ديده ميشه خلاف اينو نشون ميده . علاوه براينكه ديتيل در نمونه M3 بخوبي حفظ شده نويز هم چندان جلب توجه نميكند(پستم با جناب پويان همزمان شد)
    Pooyan، nejadi، M.Mobin و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

در مورد video این دوربین هم صحبتی بشه بد نیست
    سایت EOSHD فقط جنبه video این دوربین رو بررسی کرده و میشه گفت به هیچ وجه راضی نیست
    برای مثال :
    The video output on the box says 1080p. It isn’t. It is about equal to $600 GH2′s 720p mode and that camera has more resolution in 1080

منبع
    MehdiM و jebrahim تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

به نظر می‌رسه که متاسفانه در نور دهی‌‌های طولانی‌ مدت، ۵DIII دچار نویز و بندینگ شدیدی می‌شه که کیفیت تصویر به خصوص در نواحی تیره رو به شدت تحت تاثیر قرار میده.

مقایسه خروجی دو دوربین D۸۰۰ و ۵DIII در ایزو ۱۰۰ و نور دهی‌ ۲۵ ثانیه.

http://nikongear.com/live/uploads/mo...1332628947.jpg

فایل پیوست 24456
    به نظر مي رسه عكس گرفته شده با D800 در مقايسه با 5DMKIII سافت تر باشه و رزولوشن و ديتيل ها در عكس 5DMKiii وضعيت بسيار بهتري داره.
    ارادتمند

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

ظاهرا سافت بودن شدید تصاویر مربوط به ایراد نرم افزاری برنامه Digital Photo Professional هست. که به زودی باید با یک آپدیت برطرف بشه.

قسمت بالای رویوی زیر این مطلب کاملا توضیح داده شده.

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-5D-Mark-III-DSLR-Camera-Review.aspx

5D III Quick View

5D III Edit Window
    Kaveh Ghobadi، shabab، Kourosh Kahal و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    جناب ابراهيمي بنظرم چيزي كه در سمپلهاي پست شما ديده ميشه خلاف اينو نشون ميده . علاوه براينكه ديتيل در نمونه M3 بخوبي حفظ شده نويز هم چندان جلب توجه نميكند(پستم با جناب پويان همزمان شد)
    شباب جان، لطفا برای دیدن تصویر اصلی‌، از لینکی‌ که فرستاده بودم استفاده کن و بعد از باز شدن لینک، مجددا روی تصویر کلیک کن تا هر دو تصویر رو در اندازه اصلی‌ ببینی‌. تصدیق خواهی‌ کرد که بندینگ موجود در عکس ۵DIII چیزی نیست که بشه انکارش کرد.

اینی که "چيزي كه به نظر من در اين دو تصوير واضح است اختلاف زمان عكاسي است." رو نمی‌فهمم. هر دو عکس در یک زمان گرفته شدند. نهایتان یکی‌ دو دقیقه دیر تر یا زود تر. هر دو هم ۲۵ ثانیه نور دهی‌ دارند. اگر که می‌بینید تصویر D۸۰۰ روشن تر هست به خاطر این هست که D۸۰۰ نسبت به شدو ریکاوری بهتر عمل میکنه. اصلا خود این مساله از نقاط قوت D۸۰۰ هست!

تازه این مقایسه‌ای که شده، مقایسه در سطح پیکسل هست، اگر که بخوایم مقایسه عادلانه تر بشه باید تصویر D۸۰۰ رو تا حد ۲۲ مگا پیکسل کاهش بدیم در این صورت خواهید دید که تصویر ۵DIII به هیچ عنوان توانایی‌ رقابت با تصویر D۸۰۰ رو نداره.

موضوع این تست، مقایسه میزان بندینگ در لانگ اکسپوژر در ایزو بیس هست نه تست شارپنس و دیتیل. چرا که در مورد عکس D۸۰۰ از لنز قدیمی‌ ۳۵mm استفاده شده در حالی‌ که عکس کنن با لنز ۳۵mm L تهیه شده. اینکه آیا در هنگام عکس گرفتن، وضعیت جوّی و وزش باد چگونه بوده رو نمی‌دونیم. شرایط این عکس‌ها شرایط مناسبی برای مقایسه دیتیل و شارپنس نیست. (بماند که حتا در همین عکس هم اگر برتری در عکس ۵DIII دیده بشه، در دیتیل عکس نیست. در شارپنس هست. در نواحی تیره عکس ۵DIII, دیتیل از دست رفته و چیزی دیده نمی‌شه. در حالی‌ که تصویر D۸۰۰ به وضوح روشن تر هست و دیتیل خوبی‌ رو داره که خوب این مساله با توجه به برتری D۸۰۰ در دینامیک رنج چیز عجیبی‌ هم نیست.)

پینوشت: راستش میدونستم که بعد از ارسال پست احتمالا دوستانی بیان از مزایای ۵DIII بگن و سمت و سوی بحث منحرف بشه و در نتیجه قصد جواب دادن نداشتم اما با توجه به اینکه تعداد سوال‌ها بیشتر بود و ممکن هست در آینده واسه کسانی‌ که ممکنه این مطلب رو بخونن و این مطلب در تصمیم گیریشون تاثیر بذاره، گفتم که پاسخ مختصری داده باشم. در واقع همون عکس خودش گویای همه مسائل هست ولی‌ با این وجود گفتم که توضیح مختصری داده باشم. دست کم برای دوستانی که فارغ از تعصب میخوان در مورد این سنسور اطلاع داشته باشند، بد نیست که این مورد رو مد نظر قرار بدن.
    shabab، ashkan 78، farhad_k و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

اینی که "چيزي كه به نظر من در اين دو تصوير واضح است اختلاف زمان عكاسي است." رو نمی‌فهمم. هر دو عکس در یک زمان گرفته شدند. نهایتان یکی‌ دو دقیقه دیر تر یا زود تر.
    مساله واضح است. مثل بازيهاي دوره كودكي كه اختلاف دو تا عكس را پيدا كن.
    چيزي كه من دارم مي بينم تغيير كادر خيلي ظريف براي اين است كه كمتر به اختلاف دو تا عكس بتوان پي برد. والا چه لزومي دارد تصوير ساختمانها در سمپل D800 نيست و نابود شود.
    يكي از اختلافهايي كه من ديدم تفاوت انعكاس نور در آب است.

مثلا
    nejadi، farhad_k و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

مقایسه عملکرد نویزی 7d-5d2-5d3

در ضمن اینجا هم میتونید نمونه های دیگه ای از 5d3 رو ببینید
    Saeed61، yaghoobi، M.Mobin و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    مساله واضح است. مثل بازيهاي دوره كودكي كه اختلاف دو تا عكس را پيدا كن.
    چيزي كه من دارم مي بينم تغيير كادر خيلي ظريف براي اين است كه كمتر به اختلاف دو تا عكس بتوان پي برد. والا چه لزومي دارد تصوير ساختمانها در سمپل D800 نيست و نابود شود.
    يكي از اختلافهايي كه من ديدم تفاوت انعكاس نور در آب است.

مثلا
    شباب جان، لطفا برای دیدن تصویر اصلی‌، از لینکی‌ که فرستاده بودم استفاده کن و بعد از باز شدن لینک، مجددا روی تصویر کلیک کن تا هر دو تصویر رو در اندازه اصلی‌ ببینی‌. تصدیق خواهی‌ کرد که بندینگ موجود در عکس ۵DIII چیزی نیست که بشه انکارش کرد.

اینی که "چيزي كه به نظر من در اين دو تصوير واضح است اختلاف زمان عكاسي است." رو نمی‌فهمم. هر دو عکس در یک زمان گرفته شدند. نهایتان یکی‌ دو دقیقه دیر تر یا زود تر. هر دو هم ۲۵ ثانیه نور دهی‌ دارند. اگر که می‌بینید تصویر D۸۰۰ روشن تر هست به خاطر این هست که D۸۰۰ نسبت به شدو ریکاوری بهتر عمل میکنه. اصلا خود این مساله از نقاط قوت D۸۰۰ هست!

تازه این مقایسه‌ای که شده، مقایسه در سطح پیکسل هست، اگر که بخوایم مقایسه عادلانه تر بشه باید تصویر D۸۰۰ رو تا حد ۲۲ مگا پیکسل کاهش بدیم در این صورت خواهید دید که تصویر ۵DIII به هیچ عنوان توانایی‌ رقابت با تصویر D۸۰۰ رو نداره.

موضوع این تست، مقایسه میزان بندینگ در لانگ اکسپوژر در ایزو بیس هست نه تست شارپنس و دیتیل. چرا که در مورد عکس D۸۰۰ از لنز قدیمی‌ ۳۵mm استفاده شده در حالی‌ که عکس کنن با لنز ۳۵mm L تهیه شده. اینکه آیا در هنگام عکس گرفتن، وضعیت جوّی و وزش باد چگونه بوده رو نمی‌دونیم. شرایط این عکس‌ها شرایط مناسبی برای مقایسه دیتیل و شارپنس نیست. (بماند که حتا در همین عکس هم اگر برتری در عکس ۵DIII دیده بشه، در دیتیل عکس نیست. در شارپنس هست. در نواحی تیره عکس ۵DIII, دیتیل از دست رفته و چیزی دیده نمی‌شه. در حالی‌ که تصویر D۸۰۰ به وضوح روشن تر هست و دیتیل خوبی‌ رو داره که خوب این مساله با توجه به برتری D۸۰۰ در دینامیک رنج چیز عجیبی‌ هم نیست.)

پینوشت: راستش میدونستم که بعد از ارسال پست احتمالا دوستانی بیان از مزایای ۵DIII بگن و سمت و سوی بحث منحرف بشه و در نتیجه قصد جواب دادن نداشتم اما با توجه به اینکه تعداد سوال‌ها بیشتر بود و ممکن هست در آینده واسه کسانی‌ که ممکنه این مطلب رو بخونن و این مطلب در تصمیم گیریشون تاثیر بذاره، گفتم که پاسخ مختصری داده باشم. در واقع همون عکس خودش گویای همه مسائل هست ولی‌ با این وجود گفتم که توضیح مختصری داده باشم. دست کم برای دوستانی که فارغ از تعصب میخوان در مورد این سنسور اطلاع داشته باشند، بد نیست که این مورد رو مد نظر قرار بدن.

در خصوص نويز به وضوح M3 وضعيت بهتري دارد .هر چند كه مي توان اين مساله را به سيستم نويز ريداكشن نرمافزاري كانن نسبت داد و راجب سنسور قضاوتي نكرد. همچنين تفاوت در نقاط تاريك دو عكس ميتواند به تفاوت سيستم نورسنجي اين دو دوربين مربوط باشد كه با حذف نقاط پرنور و ساختمانها در نمونه d800 عملا نميتوان در اين مورد هم اظهار نظري كرد
    M.Mobin، lamagra، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

چرا وقتتون رو روی چنین عکسی می‌گذارید؟!
    Akazemi، Kaveh Ghobadi، shabab و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 18 از 52 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین