صفحه 8 از 52 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 515
Like Tree2488تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark III

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

سلام
    به نظر من کنون در % بسیار زیادی از آپگریدهایی که بعد از 7دی داشته است دقیقا نیازهای طیف زیادی از کاربران خود را در برآورده کرده است.
    بر خلاف بعضی دوستان به نظر من این بدنه آپگرید بسیار بسیار هیجان انگیزی برای مارک تو بوده است.
    تمام نقاط ضعفی که در بدنه مارک تو بود رفع شده است.یکی از پیشرفته ترین سیستمهای فکوس جانشین یک سیستم فکوس کاملا ضعیف شده(که به نظر من همین مورد برای هیجان زده شدن کاملا کافیست)
    سرعت عکاسی به میزانی که از یک فول فریم در این قیمت میتوان انتظار داشت رسیده است.
    سیلینگ نسبت به بدنه قبلی بهبود یافته(این مورد و مورد قبل) برای من که با توجه به قیمتها برای کار و عکاسی شخصی باید یک دورین را انتخاب کنم خیلی مهم است)
    بهبود خروجی نسبت به خروجی که هنوز به نظر من عالی هست.
    افزایش پیدا نکردن مگاپیکسل.برای من که تا حالا عکس بالاتر از 100×70 چاپ نکرده ام و احتمالا آن هم بسیار کم است که در آینده چنین کاری کنم رزولوشن بسیار مناسب است گرچه من یک عکس دی 700 را نیز در سایز 100×70 چاپ کردم و جزئیات کاملا در حد قابل قبول(نه عالی) بود.
    نکته جالب در مورد رزولوشن این است که با توجه به این بحثهای بسیاری که در گذشته در معایب رزولوشن بالا صورت میگرفت این افزایش پیدا نکردن مگاپیکسل هیجان انگیز نبوده است!(البته برای برخی از دوستان و نه من)
    وجود دو کارت حافظه (گر چه ترجیح میدادم هر دو CF باشد).البته مزیت امکان استفاده از کارتهای وایرلس اس دی را نیز باید در نظر داشت.
    بهبود سیستم نورسنجی و گریپ و ...

همیشه به دوستان میگفتم که مارک تو یک سنسور بسیار خوب روی یک بدنه ضعیف است ولی مارک تری یک سنسور بسیار خوب است روی یک بدنه بسیار خوب.با تمام مواردی که من روی 5دی با آنها مشکل داشتم به بهترین شیوه رفع شده است.
    هر چه فکر کردم به این نتیجه نرسیدم که چه موردی بایدروی این بدنه قرار میگرفت و قرار نگرفته تا بتواند از دوستان را به هیجان بیاورد؟مگاپیکسل؟
    تنها موردی که به نظر من در مورد این دوربین و 24-70 جدید وجود دارد قیمت آنهاست که به صورت ... بالاست!!امیدوارم این قیمتها هم در مرور زمان طبق روال قبلی کنون تعدیل شوند.

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــ
    صدای شاتر 5دی در عکاسی 6 فریم بر ثانیه:
    Canon EOS 5D Mark III shutter sound at 6fps! | planet5D - HDSLR community

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــ
    لینکهای پیش فروش بدنه و کیت:

ویرایش توسط M.Mobin : Saturday 3 March 2012 در ساعت 14:02
    ME، ARASH II، Daruosha و 37 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه S. Bagherpour آواتار ها
    تشکر کرده
    590

با دیدن نمونه عکسها از دو جهت متعجب شدم : 1- نمونه عکسها از لحاظ ثبت جزئیات بسیار نامطلوب هستند . 2- برعکس در مورد رفتار نویزی اگه واقعا در ایزوی 25600 اینطور رفتار میکنه که باید بگیم تنه میزنه به تنه دی تری اس (عکسهاش کاملا قابل قبوله ) ! نمیدونم موندم دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت عباس رو ! منتظر ریویوهای بیشتر و نظر اساتید فن فروم میمونم .
    ashkan 78، Amir Abdolpanah، omid666 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تجهیزات فعلا هیچی حتی یه پوینت اند شوت !!!
    شهروز باقرپور

كاربر جديد BIOJEK آواتار ها
    تشکر کرده
    10

1. دوستان دیگه باید با این مورد تا حالا کنار اومده باشین که هر کالایی (به خصوص دیجیتال) در ازای مزایایی که داره به صورت عمدی یه سری مشکلات داره تا بازارشون از حالت بالانس خارج نشه و باعث کم شدن فروش کالا های دیگه اون کمپانی نشه. که همش تخصیر این سهام دارای اون کمپانی و شرکت و هیئت مدیره و ایناست!

2. من الان G12 و فکر میکنم واحد های مربوط به Compact رو پاس کردم و با اجازه دوستان دارم میرم تو کار Slr! اما موضوع اینه که من ـه آماتور با G12 هیچ وقت Iso رو از 80 بالا تر نیاوردم و بسته به سوژه و نور محیط تکیه ـمو روی سرعت شاتر گذاشتم، حتی اگه شده شاتر رو تا 15 ثانیه بالا بیارم. (نهایتا 500 در موارد خاص!) اون وقت چه دلیلی میتونه وجود داشته باشه که ما یه دوربین Slr رو با اون دیافراگم عظیم! بخایم ایزوش رو تا 25600 و یا حتی 102400 بالا بیاریم؟! درسته که قدم گذاشتن Iso دوربین به هر کدوم از این ارقام بالا نشونه قوی بودن هرچه بیشتر دوربین تو Iso های پایین تر هست اما باز درست نیست که همه موارد رو کنار بذاریم و انقدر سر Iso بحث کنیم!

3. دوستان من شخصاً نسبت به ایزو تمایل بیشتری دارم، اما الان به شدت بین 5D II، 5D III و D800 مردد موندم! زمینه کاریم هم محدود نیست! بیشتر دنبال دوربینی هستم که همه فن حریف باشه چون ممکنه هم بخوام مدلینگ کار کنم هم آتلیه، هم Landscape و هم کانسپت. ضمناً اگه خدا بخواد قراره دوربین و کسی برام از آمریکا بخره و بفرسته که مشکل ریلیز تو ایران و قیمتش کمتر مطرح هست برام. با این همه شما پیشنهاد میکنید کدوم رو بگیرم؟! بیشتر صبر کنم یا زودتر بگیرم؟! کیت بگیرم یا نه؟! و...

ممنون
    suzanfire تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

به نطرمیرسه نیکون کلا داره حرفه ای ترومنطقی تر عمل میکنه(ازلحاظ تقاضای بازار).من فکرمیکنم باتوجه به D800- D4 - و D3X والبته کمی پایین تر D7000 وD5100 دربرابرهمتایان کنونی ،ترازو به سمت نیکونه.
    (البته بادرنظرگرفتن قیمتهاشون)نیکون کاملا خلا هاشو پرکرده وخوب هم این کاررو کرده. شاید اگه کنون این روند رو ادامه بده ، داستان کداک و فوجی تکرار بشه.
    شایدم کنون به نوعی ایرادات 5D II رو رفع کرده ودوربین جدیدی رو در راه داره؟
    به هرحال به نظر این دوربین بیشتر اپدیت D700هست درحالیکه D800هم اپدیتیه برای 5D MII.
    ودقیقا" موقعیتهاشون حداقل دراین رده، توی بازار کاملا" جابجا شده .
    maany_A و suzanfire تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    به نطرمیرسه نیکون کلا داره حرفه ای ترومنطقی تر عمل میکنه(ازلحاظ تقاضای بازار).من فکرمیکنم باتوجه به D800- D4 - و D3X والبته کمی پایین تر D7000 وD5100 دربرابرهمتایان کنونی ،ترازو به سمت نیکونه.
    (البته بادرنظرگرفتن قیمتهاشون)نیکون کاملا خلا هاشو پرکرده وخوب هم این کاررو کرده. شاید اگه کنون این روند رو ادامه بده ، داستان کداک و فوجی تکرار بشه.
    به هرحال به نظر این دوربین بیشتر اپدیت D700هست درحالیکه D800هم اپدیتیه برای 5D MII.
    دوست عزیز چطور فکر میکنید که نیکون قدم هاشو از کانن بهتر بر می داره؟
    تفاوت ۵دی مارک ۳ با نیکون دی ۸۰۰ در چه هست که شما فکر میکنید دی ۸۰۰ بهتره؟
    کانن فعلا یک دوربین با مګاپیکسلی بالای ۳۰ مګاپیکسل نیاز داره!غیر از اینه؟
    میشه بفرمایید نیکون همتای کانن ۷دی رو داره؟
    نیکون دی ۷۰۰۰ رو من باهاش کار کردم و مشکل اصلیش اینه که برای کارهای حرفه ای تر کم میاره و در مقابل کانن ۷دی حرفی برای ګفتن نداره
    ویا مشکل کانن ۱دی اکس در مقابل نیکون دی۴ چه است؟
    تنها چیزی که در مورد کانن ۵دی مارک ۳ در مقابل نیکون دی ۸۰۰ میبینم ! اندکی عقب نشینی در مګاپیکسل است وګرنه در دیګر فاکتورها اګر بیشتر نباشد کمتر هم نیست

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    تفاوت ۵دی مارک ۳ با نیکون دی ۸۰۰ در چه هست که شما فکر میکنید دی ۸۰۰ بهتره؟
    درود

ذکر کرد اند که : با در نظر گرفتن قیمتهاشون
    تفاوت 5d III با d800 ، عرضه جنس کمتر ( در حدی که شاید اصلا در یک رده نتوانند قرار بگیرند ) اما با قیمتی بیشتر هست

موفق باشید

انوش
    suzanfire، 6319، S. Bagherpour و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

تنها چیزی که در مورد کانن ۵دی مارک ۳ در مقابل نیکون دی ۸۰۰ میبینم ! اندکی عقب نشینی در مګاپیکسل است وګرنه در دیګر فاکتورها اګر بیشتر نباشد کمتر هم نیست
    چه فاكتورهاي ؟

ممنون از پاسخگوييتان
    Morteza Nemati تشکر می‌کند.
    مجید صادقی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    چه فاكتورهاي ؟

ممنون از پاسخگوييتان
    خوب در موارد زیادی خیلی نزدیک به هم هستند ، مشخصات دوربین که ذکر شده است

اما چند فاکتور هستند از جمله سنسور گرانتر و داشتن فلاش همین دو قلم به تنهایی میتواند قیمت تمام شده را رقم قابل توجهی افزایش دهد که با توجه به نبود آنها در 5dIII انتظار داریم از D800 ارزانتر باشد نه گران تر ، و منطقا باید از قیمت 3500 دلار عنوان شده ارزانتر گردد

موفق باشید

انوش
    suzanfire، Morteza Nemati، 6319 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    خوب در موارد زیادی خیلی نزدیک به هم هستند ، مشخصات دوربین که ذکر شده است

اما چند فاکتور هستند از جمله سنسور گرانتر و داشتن فلاش همین دو قلم به تنهایی میتواند قیمت تمام شده را رقم قابل توجهی افزایش دهد که با توجه به نبود آنها در 5dIII انتظار داریم از D800 ارزانتر باشد نه گران تر ، و منطقا باید از قیمت 3500 دلار عنوان شده ارزانتر گردد

موفق باشید

انوش
    ممنون . ولي فكر كنم سوء تفاهم شد. جنابHerati فرمودند مارك3 غير از مبحث مگا پيكسل از فاكتورهاي بيشتري نسبت به D800 برخوردار است.
    كه من سوال كردم چه فاكتورهايي؟

ممنون
    suzanfire، Anoosh-Em و Morteza Nemati تشکر می‌کنند.
    مجید صادقی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    راستش من هم با نظر این دوستم کاملا موافقم ، راستش من هم فکر میکنم شرکت نیکون خیلی سنجیده تر عمل میکنه در طراحی و تولید و مثال بارز اون این هست که یک مدل خاص از این برند قابل رقابت با چندین آپ دیت از رقیب خود در کانن هست ،
    به عنوان مثال روزی که D90 تولید شد ،کانن 400D میساخت و بعد از اون 450 , 500 550 و حتی 50D هم آمدند و رفتند و لی نتواستند با یه مدل فقط D90 رقابت کنند .
    |ماندگاری یک محصول و قابل رقابت بودن آن به دلیل کیفیت و طراحی و ... است .
    البته کانن هم تولیدات بسیار ماندگاری مانند 5D mark II و ... را هم دارد ، اما به نظر من نیکون در کل تا به امروز موفق تر عمل کرده و در کل حتی شما اگر به سالها پیش هم که برگردید به زمان دوربینهای F-SLR برتری کامل نیکون مشخص میشه ،
    ببخشید ...
    suzanfire و Morteza Nemati تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 52 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین