صفحه 43 از 62 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 421 تا 430 , از مجموع 611
Like Tree1523تشکر

موضوع: Canon EOS 70D

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    نسبت به 18-135 چقدر شارپ تره ؟ میشه نمونه عکسی رو با هر دو لنز بگیرید و اپلود کنید و یا یه عکس با همون لنز جدید اپلود کنید ؟
    درود به دوست عزیرم.
    در مورد مقایسه اتفاقا امروز دوربین روی سه پایه گذاشتم و هر دو لنز رو با سه دیاف مقایسه کردم ... ولی به نظرم اگه بخوام نتایجشو اینجا بذارم ممکنه باعث گمراه شدنتون بشه به چند دلیل از جمله اینکه نمی دونم شرایطی نوری و موضوع صحنه چه قدر برای چنین قیاسی ایده آل بودن ... دوم این که نتایج گاهی نزدیک به هم بود یا اختلاف رو فقط با دقت بیشتر میشد تشخیص داد از طرفی هم مقدار فوکال 50 لنز کیت 18-135 کادر متفاوتی نسبت به لنز ثابت 50 میداد که قیاس رو کمی سخت می کرد (نمی دونم راه تشخیص مقدار دقیق فوکال لنز چیه، با توجه به اینکه قطعا خطا و انحرافی وجود داره و به نشانه و عدد روی لنز به تنهایی نمیشه استناد کرد) ... ولی در مجموع می تونم اینو بگم که بعد از چند ماه عکاسی با 18-135 تجربه ی عکاسی با لنز 50mm f1.8 STM برام کاملا جدید و لذت بخش بود و تفاوت در کیفیت رو شهودا احساس می کنم. اگر شرایط تست استاندارد رو بهم بگین در اولین فرصت این قیاس رو انجام میدم.
    در هر حال دو نمونه عکسی که با این لنز گرفتمو براتون می ذارم امیدوارم مفید باشه :

https://www.dropbox.com/s/i6dmk48xof...50_01.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/hvcnowqmyc...50_02.JPG?dl=0
    yaghoobi، MEHRDAD.D، Mostafa United و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

سپاس. شارپنس خوبی داره.
    در لیست خرید باید قرار بدیم. قیمتش هم به صرفه است
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    سپاس. شارپنس خوبی داره.
    در لیست خرید باید قرار بدیم. قیمتش هم به صرفه است
    درود
    مهرداد جان مهمترین نکته در خصوص این لنزهای 50 دیافراگ باز اونهاست که باعث می شه شما مثلا در F/2.8 کیفیت تصویر بسیار خوبی داشته باشید.
    سری قدیمی این لنز که بنظر من خیلی عالی بود و علی رغم اینکه این فوکال را با F/2.8 دارم هنوز دلم نمیاد برای فروشش برنامه ریزی کنم.

برای اینکه پست آف تاپیک نشه!
    دوستان جنس بدنه این دوربین هم مثل 60D هست یا متفاوته؟
    بادی های قدیمی معمولا از آلیاژ منیزیم بود! در خصوص این دوربین دوستانی که دارند اگر ممکنه نظرشون را بدهند متشکر می شوم.
    بخصوص در خصوص استحکام بادی در برابر ضربه
    ارادتمند
    Dariush Chegini، MEHRDAD.D و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان هر دو لنز من رو بدنه 70 دی نزدیک +4 میکرو ادجاست رو نقطه مرکزی فوکوس نیاز داره
    ولی وقتی از همه نقاط فوکوس استفاده میکنم هر دولنز +12 میکرو ادجاست میخواد
    البته مشکلی ندارم با +12 برای دو لنز فوکوس هام ایرادی نداره و دقیقه فقط این تفاوت در نقطه مرکزی و سایر نقاط فوکوس برام سواله.
    درود
    بادی را حتما بعد از هماهنگی با جناب قاسمی (تعمیرگاه مرکزی) برای تنظیم فوکوس بفرستید.
    بادی بنده مشکل داشت و روی +1 فوکوس می شد(برخلاف کناره های تصویر که روی 0 بود) آقای قاسمی زحمت کشیدند و در مدت حدود 30 دقیقه مشکل را برطرف کردند.
    الان لنز ها نسبت به قبل روی بادی دقت فوکوس بالاتر و شارپس بهتری دارند. از طرفی رینگ فوکوس لنز ها هم دقیقا با مسافت مطابقت داره. بخصوص در حالت بینهایت که قبلا در شرایط محیطی یکسان روی بادی بنده معمولا حالت بینهایت کمی جلوتر ایجاد می شد در حال حاضر دقیقا در روی علامت فوکوس انجام می شه.
    در ضمن برای تنظیم فوکوس اصلا نیاز به باز کردن بادی نیست و از طریق نرم افزاری این تنظیم انجام خواهد شد.
    ارادتمند
    yaghoobi، hrmf، Dariush Chegini و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    بادی را حتما بعد از هماهنگی با جناب قاسمی (تعمیرگاه مرکزی) برای تنظیم فوکوس بفرستید.
    بادی بنده مشکل داشت و روی +1 فوکوس می شد(برخلاف کناره های تصویر که روی 0 بود) آقای قاسمی زحمت کشیدند و در مدت حدود 30 دقیقه مشکل را برطرف کردند.
    الان لنز ها نسبت به قبل روی بادی دقت فوکوس بالاتر و شارپس بهتری دارند. از طرفی رینگ فوکوس لنز ها هم دقیقا با مسافت مطابقت داره. بخصوص در حالت بینهایت که قبلا در شرایط محیطی یکسان روی بادی بنده معمولا حالت بینهایت کمی جلوتر ایجاد می شد در حال حاضر دقیقا در روی علامت فوکوس انجام می شه.
    در ضمن برای تنظیم فوکوس اصلا نیاز به باز کردن بادی نیست و از طریق نرم افزاری این تنظیم انجام خواهد شد.
    ارادتمند
    سلام
    دوست عزیز تعمیرگاه از طریق MA منوی خود دوربین مشکل را رفع میکند یا از طریق نرم افزار مخصوص خودشان؟؟؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط AliM89 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز تعمیرگاه از طریق MA منوی خود دوربین مشکل را رفع میکند یا از طریق نرم افزار مخصوص خودشان؟؟؟
    اگر مقدار جابجائي فوكوس كم بود از طريق خود دوربين، اگر زياد بود با نرم افزار ضمناً تعميرگاه مركزي اخيراً دستگاه گران قيمت تنظيم فوكوس لنزهاي كانن را هم از شركت كانن خريده و وارد كرده است كه با نصب لنز بر روي دستگاه و با نرم افزار مخصوص و تنظيم سخت افزاري لنز، فوكوس را به دقت در تمام فواصل كانوني تنظيم مي كنند به نحوي كه بعد از تنظيم، هيچ تنظيم نرم افزاري نيازي نخواهد بود.
    ضمناً اگر دوربين شما براي تمام لنزها به يك ميزان بك يا فرانت فوكوس داشته باشد احتمالاً مشكل از سيستم فوكوس دوربين است كه تعميرگاه مركزي به صورت نرم افزاري و با نمونه گيري از منحني سيگنال خروجي سنسورهاي دوگانه فوكوس (براي هر نقطه فوكوس) و مقايسه منحني ها و تنظيم آنها به صورتي كه هر دو منحني بر هم منطبق گردند، مشكل فوكوس دوربين را برطرف مي كند. يكي از دلايل بروز مشكل در سيستم فوكوس دوربين، بالا بودن دماي داخلي دوربين است كه يكي از دلايل آن نوردهي هاي طولاني مدت با ايزوهاي بالا است.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 12 September 2015 در ساعت 08:43
    msh2200، yaghoobi، amir.komeily و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

سلام
    از طریق نرم افزار خودشان!
    اگر قرار بود از منوی MA باشه که دیگه کار تعمیرگاه نبود که. من و شما هم به راحتی می توانستیم انجام دهیم.
    تازه دوربین بنده که اصولا MA تو لیست منوهاش نداره (دوربین 30D هست)
    جناب قاسمی نرم افزارهای بخش Customer Service کنون را دارند که دارای کد لایسنس هست و البته در نت هم بنده نتونستم پیداشون کنم چه برسه به اینکه کرکش کنم.
    در واقع این نرم افزار دسترسی به فریم ور داره و تنظیمات را در سطح فریم ور انجام میده.
    نکته دیگه ای که در خصوص این روش قابل ذکره اینه که در این روش جناب قاسمی از لنزی مخصوص این کار استفاده می کنند که توسط شرکت کنون برای تعمیرات و رفع مشکلات اینچنینی دوربین ها ساخته شده و بنابراین وابسته به لنز نیست که با میکرو ادجاست تصحیح انجام بشه.
    پیشنهاد می کنم لنزتون را هم ببرید برای تست! شاید مشکل از ادجاست لنز باشه نه دوربین.

با جناب چگینی خط رو خط شدیم.
    ارادتمند.
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 12 September 2015 در ساعت 08:36
    yaghoobi، Dariush Chegini، amir.komeily و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    179

سلام مجدد خدمت دوستان و تشكر بابت راهنمايي، من اين دوربين را 10 روز است گرفته ام، گارانتي هم ايده آل است. با لنز 24-105 و 70-200 كنون كه تست كردم مشكل دارد، مثلا 24-1045 حدود -7 نياز به MA دارد (با كمك نرم افزار كنون روي كامپيوتر در حالت لايو ويو روي 200% تست كردم)، اين در صورتي است كه اين لنز روي دوربين ديگري كه بالاي 200 هزار شات كار كرده است و تا حالا هم تنظيم نشده شارپتر است.

حال به نظر شما بدهم تعميرگاه يا تك تك لنزها را MA كنم؟! آيا اين مشكل شامل گارانتي مي شود؟ اگر خير هزينه ي آن چقدر است؟
    ben163s تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام مجدد خدمت دوستان و تشكر بابت راهنمايي، من اين دوربين را 10 روز است گرفته ام، گارانتي هم ايده آل است. با لنز 24-105 و 70-200 كنون كه تست كردم مشكل دارد، مثلا 24-1045 حدود -7 نياز به MA دارد (با كمك نرم افزار كنون روي كامپيوتر در حالت لايو ويو روي 200% تست كردم)، اين در صورتي است كه اين لنز روي دوربين ديگري كه بالاي 200 هزار شات كار كرده است و تا حالا هم تنظيم نشده شارپتر است.

حال به نظر شما بدهم تعميرگاه يا تك تك لنزها را MA كنم؟! آيا اين مشكل شامل گارانتي مي شود؟ اگر خير هزينه ي آن چقدر است؟
    اول ببينيد مشكل فوكوس وجود دارد يا خير.
    براي كنترل فوكوس از چارت هاي تست فوكوس استفاده كنيد. من يك چارت درست كرده ام كه بهترين جواب را روي دوربين هاي من داده است و مي توانيد آن را از اينجا دانلود كنيد:
    چارت را روي يك كاغد A4 پرينت كنيد، روي يك سطح صاف با زاويه 45 درجه نسبت به افق بچسبانيد و دوربين را روي سه پايه قرار دهيد و نسبت به افق تراز كنيد و با فاصله تقريباً يك متر روبروي چارت قرار دهيد به نحوي كه نقطه وسط فوكوس دوربين دقيقاً روي نقطه وسط چارت قرار گيرد و دوربين و چارت كاملاً تراز باشند (اگر حداقل فاصله فوكوس لنز شما بيشتر از يك متر است فاصله دوربين تا چارت را برابر حداقل فاصله فوكوس، تنظيم كنيد) بهتر است حتي الامكان فاصله دوربين با لنز به نحوي تنظيم شود كه عرض كاغذ طول تصوير را پر كند. لنز را روي تله ترين حالت و بازترين ديافراگم تنظيم كنيد. Picture Style را روي سياه و سفيد تنظيم كنيد. نور كافي روي چارت تامين كنيد (معمولاً با دو يا سه چراغ مطالعه با لامپ هاي قوي قابل تامين است) به نحوي كه سرعت شاتر بيش از 1/200 ثانيه شود. دوربين را در حالت قفل آينه قرار دهيد، با نقطه مركزي فوكوس دقيقاًً روي نقطه وسط چارت فوكوس كنيد و با تايمر يا ريموت عكس بگيريد. عكس را با بزرگنمائي 100% روي كامپيوتر چك كنيد و ببينيد فوكوس روي نقطه مركزي چارت انجام شده يا قدري جلو تر يا عقب تر است. اگر مشكل وجود داشت با ميكرو اجاستمنت نقطه فوكوس را متناسباً عقب تر يا جلوتر ببريد و دوباره امنحان كنيد. اگر با ميكرو اجاستمنت درست نشد، به تعميرگاه مركزي ببريد
    در ضمن اگر لنز روي دوربين ديگري شارپنس بهتري ميدهد، احياناً آن دوربين فول فريم نيست؟ شارپنس اين لنزها روي فول فريم كاملاً بهتر از كراپدار است.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 12 September 2015 در ساعت 15:57
    msh2200، yaghoobi، mdei و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    179

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    اول ببينيد مشكل فوكوس وجو دارد يا خير.
    براي كنترل فوكوس از چارت ها تست فوكوس استفاده كنيد. من يك چارت درست كرده ام كه بهترين جواب را روي دوربين هاي من داده است و مي توانيد آن را از اينجا دانلود كنيد:
    چارت را روي يك كاغد A4 پرينت كنيد، روي يك سطح صاف با زاويه 45 درجه نسبت به افق بچسبانيد و دوربين را روي سه پايه قرار دهيد و نسبت به افق تراز كنيد و با فاصله تقريباً يك متر روبروي چارت قرار دهيد به نحوي كه نقطه وسط فوكوس دوربين دقيقاً روي نقطه وسط چارت قرار گيرد و دوربين و چارت كاملاً تراز باشند (اگر حداقل فاصله فوكوس لنز شما بيشتر از يك متر است فاصله دوربين تا چارت را برابر حداقل فاصله فوكوس، تنظيم كنيد) بهتر است حتي الامكان فاصله دوربين با لنز به نحوي تنظيم شود كه عرض كاغذ طول تصوير را پر كند. لنز را روي تله ترين حالت و بازترين ديافراگم تنظيم كنيد. Picture Style را روي سياه و سفيد تنظيم كنيد. نور كافي روي چارت تامين كنيد (معمولاً با دو يا سه چراغ مطالعه با لامپ هاي قوي قابل تامين است) به نحوي كه سرعت شاتر بيش از 1/200 ثانيه شود. دوربين را در حالت قفل آينه قرار دهيد، با نقطه مركزي فوكوس دقيقاًً روي نقطه وسط چارت فوكوس كنيد و با تايمر يا ريموت عكس بگيريد. عكس را با بزرگنمائي 100% روي كامپيوتر چك كنيد و ببينيد فوكوس روي نقطه مركزي چارت انجام شده يا قدري جلو تر يا عقب تر است. اگر مشكل وجود داشت با ميكرو اجاستمنت نقطه فوكوس را متناسباً عقب تر يا جلوتر ببريد و دوباره امنحان كنيد. اگر با ميكرو اجاستمنت درست نشد، به تعميرگاه مركزي ببريد
    در ضمن اگر لنز روي دوربين ديگري شارپنس بهتري ميدهد، احياناً آن دوربين فول فريم نيست؟ شارپنس اين لنزها روي فول فريم كاملاً بهتر از كراپدار است.
    تمام مراحل بالا را انجام داده ام، البته با این تفاوت که Picture Style در حالت سیاه و سفید نبوده است و روی چند چارت دیگر که از ایترنت دانلود کرده ام امتحان کردم، حتی یک شکل ساده مربع های سیاه و سفید هم خودم درست کردم که در بهترین کنتراست ممکن تست کنم. اما در هر چارت کمی خطا دارد. در آخر هم با EOS Utility تست کردم که با هفت کلیک منفی به MA -7 رسیدم. حال با آقای قاسمی عزیز صحبت کردم و قرار شد برای تست ایشان را ملاقات کنم. دوربین دیگری هم که با آن مقایسه کردم 60D بود که کراپ دار است...
    سپاس از راهنمایی و پیگیری شما داریوش خان عزیز...
    msh2200، yaghoobi و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

صفحه 43 از 62 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 ... آخرینآخرین