صفحه 45 از 62 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 611
Like Tree1523تشکر

موضوع: Canon EOS 70D

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

دوستان اولا لطفا عذر منو بپذیرید که این مطلب رو اینجا می ذارم ولی چون خودم در حال حاضر این دوربین رو دارم ترجیح میدم دوستانی که بیشتر خواننده و نویسنده این تاپیک هستن در مورد سوالم توضیح بدن تا دوستانی که خواننده/نویسنده ی تاپیک دوربین 6دی، این سوال رو با اجازه اینجا مطرح کردم!

موقعیتی پیش اومده که احتمالا می تونم 70 دی رو با یه 6 دی تعویض کنم (با پرداخت هزینه ی اضافی که فعلا رقمش قطعی نیست و کلا بحث هزینه به جز یه مورد که ذکر خواهم کرد موضوع اصلی سوال منم نیست).

چند تا سوال برام مطرحه :

- فیلم برداری برای من اصلا اولویت نبوده و نیست و مهم نیست که 6 دی فوکوس پیوسته نخواهد داشت.

- یکی از مواردی که خیلی مرددم می کنه سرعت شاتر 1/4000 در 6 دی نسبت به یک 1/8000 در 70 دی هست. با اینکه بیشتر استفاده ی من در منظره و پرتره و عکاسی شب و ... هست ولی ممکنه گاهی مواردی پیش بیاد که بخوام یه ثبت سریع داشته باشم، فرض بفرمائید پرواز یه پرنده یا نظایرش ... سوال من این هست که اولا این کسر تا چه مقدار در چنین ثبت هایی باید کم/سریع باشه و آیا سرعت 1/4000 برای فریز کردن خیلی از سوژه های متحرک کافی نیست؟ آیا این اختلاف 4000 تایی که تو review ها خیلی ازش صحبت میشه و نقطه ضعفی برای 6 دی هست در عمل هم این قدر حیاتی هست؟

- نکته ی دیگه تعداد نقطه های کراس فوکوس هست که همون طور که اطلاع دارید در 6 دی فقط نقطه مرکزی این حالت رو داره. آیا واقعا این موضوع نسبت به 70 دی تو ذوقم خواهد زد؟

- زمان خرید این دوربین. به نظر شما اگر طی 6 ماه آینده نسخه ی دوم این دوربین وارد بازار باشه افت قیمت نسخه اولی تا چه حد خواهد بود؟ ممکنه این انتظار از طرف دیگه با افت قیمت 70 دی هم بی فایده باشه... به نظر شما بهترین زمان کی هست؟

- چند روز پیش در شایعات کنون خوندم که ورژن دوم این دوربین به اصطلاح upmarket (یا در upmarket ؟) خواهد بود که برداشت من ازش این بود که این دوربین قیمت بالایی خواهد داشت. با توجه به تجربیات شما میشه تخمینی از قیمتش بزنید؟

مواردی که منو به شدت وسوسه می کنه برای خرید این فول فریم (به عنوان اولین تجربه فول فریم) کیفیت و داینامیک رنج بالاتر تصویر، میدان دید بازتر، عملکرد عالی در نور کم (فوکوس سریع، استفاده از iso های بالا در مقابل کیفیت خوب) هست. یه نکته هم اضافه کنم که چون به هر حال روزی به فول فریم کوچ خواهم کرد علاقه ای به خرید لنزهای EF-s ندارم هر چند که می شنوم بازار دست دوم لنز همیشه رونق بهتری از بازار دست دوم دوربین داره ولی به هر حال اون 20-30 درصد فروش دست دوم هم می تونه کم مبلغی نباشه ...

ممنونم.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    دوستان اولا لطفا عذر منو بپذیرید که این مطلب رو اینجا می ذارم ولی چون خودم در حال حاضر این دوربین رو دارم ترجیح میدم دوستانی که بیشتر خواننده و نویسنده این تاپیک هستن در مورد سوالم توضیح بدن تا دوستانی که خواننده/نویسنده ی تاپیک دوربین 6دی، این سوال رو با اجازه اینجا مطرح کردم!

موقعیتی پیش اومده که احتمالا می تونم 70 دی رو با یه 6 دی تعویض کنم (با پرداخت هزینه ی اضافی که فعلا رقمش قطعی نیست و کلا بحث هزینه به جز یه مورد که ذکر خواهم کرد موضوع اصلی سوال منم نیست).

چند تا سوال برام مطرحه :

- فیلم برداری برای من اصلا اولویت نبوده و نیست و مهم نیست که 6 دی فوکوس پیوسته نخواهد داشت.

- یکی از مواردی که خیلی مرددم می کنه سرعت شاتر 1/4000 در 6 دی نسبت به یک 1/8000 در 70 دی هست. با اینکه بیشتر استفاده ی من در منظره و پرتره و عکاسی شب و ... هست ولی ممکنه گاهی مواردی پیش بیاد که بخوام یه ثبت سریع داشته باشم، فرض بفرمائید پرواز یه پرنده یا نظایرش ... سوال من این هست که اولا این کسر تا چه مقدار در چنین ثبت هایی باید کم/سریع باشه و آیا سرعت 1/4000 برای فریز کردن خیلی از سوژه های متحرک کافی نیست؟ آیا این اختلاف 4000 تایی که تو review ها خیلی ازش صحبت میشه و نقطه ضعفی برای 6 دی هست در عمل هم این قدر حیاتی هست؟

- نکته ی دیگه تعداد نقطه های کراس فوکوس هست که همون طور که اطلاع دارید در 6 دی فقط نقطه مرکزی این حالت رو داره. آیا واقعا این موضوع نسبت به 70 دی تو ذوقم خواهد زد؟

- زمان خرید این دوربین. به نظر شما اگر طی 6 ماه آینده نسخه ی دوم این دوربین وارد بازار باشه افت قیمت نسخه اولی تا چه حد خواهد بود؟ ممکنه این انتظار از طرف دیگه با افت قیمت 70 دی هم بی فایده باشه... به نظر شما بهترین زمان کی هست؟

- چند روز پیش در شایعات کنون خوندم که ورژن دوم این دوربین به اصطلاح upmarket (یا در upmarket ؟) خواهد بود که برداشت من ازش این بود که این دوربین قیمت بالایی خواهد داشت. با توجه به تجربیات شما میشه تخمینی از قیمتش بزنید؟

مواردی که منو به شدت وسوسه می کنه برای خرید این فول فریم (به عنوان اولین تجربه فول فریم) کیفیت و داینامیک رنج بالاتر تصویر، میدان دید بازتر، عملکرد عالی در نور کم (فوکوس سریع، استفاده از iso های بالا در مقابل کیفیت خوب) هست. یه نکته هم اضافه کنم که چون به هر حال روزی به فول فریم کوچ خواهم کرد علاقه ای به خرید لنزهای EF-s ندارم هر چند که می شنوم بازار دست دوم لنز همیشه رونق بهتری از بازار دست دوم دوربین داره ولی به هر حال اون 20-30 درصد فروش دست دوم هم می تونه کم مبلغی نباشه ...

ممنونم.
    بنظرم با توجه به شایعات ورود نسخهء جدید این دوربین، خرید 6دی با قیمت های فعلی توجیح نداره مگر پس از افت شدید
    و نکته دوم شما بعد از خرید 6دی قراره چه لنزی روی 6دی استفاده کنید؟ لنز متناسب با این بادی رو دارید؟ و یا میتونید خریداری کنید؟
    msh2200 و TORGHEH تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر آشنا danial آواتار ها
    تشکر کرده
    133

چند تا سوال برام مطرحه :

ممنونم.
    با سلام
    قبل از حضور اساتید محترم چند نکته را عرض کنم:
    من 2 سال 6D دارم و تا حالا شاید به تعداد انگشتای دستمم هم از سرعت 1/4000 استفاده نکردم و اصولا خیلی به ژانر کاریتون بستگی داره و برای فریز کردن سرعت حدود 1/600 تا 1/1200 کفایت میکنه ولی به نظرم این بدنه برای پرنده گرافی شاید مناسب نباشه با وجود 7D یا 7Dii چون هم تعداد نقاط فکوسش کمتر هست هم کراپ فاکتور را در لنز از دست میدهید ولی در کل اگر به ایزو بالا احتیاج دارید یا ژانر شما مثلا معماری یا طبیعت است، مطمئن باشید شما را راضی خواهد کرد.
    msh2200، yaghoobi، ben163s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    بنظرم با توجه به شایعات ورود نسخهء جدید این دوربین، خرید 6دی با قیمت های فعلی توجیح نداره مگر پس از افت شدید
    و نکته دوم شما بعد از خرید 6دی قراره چه لنزی روی 6دی استفاده کنید؟ لنز متناسب با این بادی رو دارید؟ و یا میتونید خریداری کنید؟
    تشکر. تخمینی هم می تونین از قیمت دوربین جدید بزنین؟
    لنز رو ندارم، بله می تونم. روی بدنه تهیه می کنم. (24-105)
    ویرایش توسط TORGHEH : Friday 25 September 2015 در ساعت 19:00
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام
    در مورد سرعت شاتر نگران نباشید بطور کلی سرعت بالای 1/4000 استفاده بسیار محدودی داره و تا وقتی از لنزی با گشودگی روزنه مثلا اف 1.2 استفاده نکنید بهیچ وجه مشکلی وجود نخواهد داشت.
    در مورد فوکوس نظر شخصیم این است که در کوچ از 70d به 6d نه هیجان زده خواهید شد و نه احساس پشیمانی خواهید کرد. 6دی که با توجه به فول فریم بودن تکلیفش مشخص هست و 70دی هم از مزایایی مثل نقاط فوکوس بیشتر که بطور متناسبی در صفحه پر شده اند، امکان فوکوس لمسی که به شدت جذابه و همینطور امکان چرخش lcd برای دستیابی راحت تر به زوایای نامتعارف بهره می بره.

به طور کلی برتری های عملی و میدانی 6دی نسبت به 70 دی علاوه بر داینامیک رنج بالاتر و نویز کمتر (1استاپ) که حودتون اشاره کردین ، جنس بدنه بهتر ، درز بندی بهتر ، دسترسی به کیفیت خروجی بالاتر و امکان انتخاب و خریداری مدل وای فای و GPS دار هست (در 70دی وای فای بصورت پیش فرض عرضه میشه) و 70دی هم از مزیت رابط کاربری به روزتر، داشتن فلاش سرخود ، فوکوس فیلمبرداری بسیار قابل قبول و امکان استفاده از لنزهای ارزان و با کیفیتی مثل 10-18 و لنز های STM بهره می بره.
    در هر حال اگر عکاسی بلد باشه با دوربین چکار کنه با هردوی این بدنه ها عکس های فوق العاده خلق خواهد کرد.
    msh2200، yaghoobi، Amin.Zallaghi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط danial نمایش پست ها
    با سلام
    قبل از حضور اساتید محترم چند نکته را عرض کنم:
    من 2 سال 6D دارم و تا حالا شاید به تعداد انگشتای دستمم هم از سرعت 1/4000 استفاده نکردم و اصولا خیلی به ژانر کاریتون بستگی داره و برای فریز کردن سرعت حدود 1/600 تا 1/1200 کفایت میکنه ولی به نظرم این بدنه برای پرنده گرافی شاید مناسب نباشه با وجود 7D یا 7Dii چون هم تعداد نقاط فکوسش کمتر هست هم کراپ فاکتور را در لنز از دست میدهید ولی در کل اگر به ایزو بالا احتیاج دارید یا ژانر شما مثلا معماری یا طبیعت است، مطمئن باشید شما را راضی خواهد کرد.
    تشکر دوست عزیز.
    راستش الان دارم این مطلب رو می خونم و می بینم که در عکاسی ورزشی هم کم کاری نمی کنه این دوربین ... پرنده گرافی هم هدفم نیست فقط ثبت های موردی منظورم هست.
    ben163s تشکر می‌کند.

vahidshah
    Guest

جسارتا منم میخام در این باره با اینکه با 6دی کار نکردم نظر بدم
    به نظر من سرعت شاتر تقریبا مساله ای نیست .من خودم تو حدود 9سالی که با دی اس ال ار سروکار داشتم تقریبا نشده از سرعت شاتر 3200 بالاتر نیازم باشه چه برسد به 8000 .
    و کلاااگر هدف عکاسی ورزشی یا پرنده گرافی و موارد خاص نباشه نیازی نیست.تازه تو عکاسی ورزشی یا هرموردی .به سختی موقعیتی پیش میاد که اونقدر نور موجودباشه که سرعت 4000رو بشه اسفاده کرد (حالا داشتن نداشتنش به کنار) مگر با افزایش بسیار زیاد ایزو و یا به قول دوستمون داشتن لنز چنان سریعی که حتما قیمتشم در مقابل بدنه محاسبات ویژه ای خواهد داشت. یا اصلا ادم بخاد از اون پرنده ها که اندازه حبه قند هستن و درجا باسرعت بسیار زیاد بال میزنن بخاد عکس بگیره و بالها ثابت بیافته که که بازم چیزهای زیادی باید مهیا باشه که اولا نور بسیار مناسب و زیاد هست ( که شاید تو شرایط استدویی امکان فراهم شدنش بسیارررررر بیشتر باشه9 دوما همچین لنزی که زومی هم داشته باشه که بشه زیاد نزدیک نشد و سوژه نپره.و حالا موقع زوم هم کلی افت شدت نور رو داریم که اونم اجبارا مارو به سمت کاهش سرعت شاتر سوق میده!!مگر با داشتن سوپر سنسور و عدم نگرانی از نویز

ولی درباره نقاط فوکوس تنها یک نقطه فوکوس کراس به چشم خواهد امد یا کمی رده پایین تر بودن سرعت فوکوس

و کیفیت بدنش هم به فول فریمی تعریفی نشده تو نقد ها

درباره فیلمبرداری همکه 70 سرتره و همونطور که گفتن با اس تی ام های کاملتر و بیشتر واسه کراپدار بهتر تر هم هست

درباره نویز که قضیش واضح تر از بقیه موارد هست و تفاوت نویز فول فریم و کراپ به چشم میاد
    ولی فکر نکنم از لحاظ دینامیک رنج تفاوت مهمی بدست بیاد

گرچه شما آگاهانه و با سنجش ها وسبک سنگین های خودوتون یا وجود لنز ها تون برای فول فریم به 6دی فکر کردین.اما واقعا نیکون 610 با قیمت نسبتا مشابه انتخاب معقول تری هست

هم مطمعنین افزایش دینامیک رنج به چشمتون خواهد امد هم نقاط فوکوس کراس بیشتر با چیدمان بهتر .بدنه محکمتر .مصرف باطری کمتر .رفتار نویزی یه ذره بهتر و گرچه این نکته اخری یه نکته مبتدی هست ولی بازم نکتست( داشتن فلاش روی بدنه )
    peacekeeper، ben163s و TORGHEH تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

دوستان خیلی تاپیک از بحث منحرف شده!
    msh2200، vtn54، ben163s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

تشکر دوست عزیز.
    راستش الان دارم این مطلب رو می خونم و می بینم که در عکاسی ورزشی هم کم کاری نمی کنه این دوربین ... پرنده گرافی هم هدفم نیست فقط ثبت های موردی منظورم هست.
    باتوجه به خارج از بحث تاپیک بودن جواب بنده بصورت پیام خصوصی براتون ارسال شد.
    ben163s و TORGHEH تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidshah نمایش پست ها
    گرچه شما آگاهانه و با سنجش ها وسبک سنگین های خودوتون یا وجود لنز ها تون برای فول فریم به 6دی فکر کردین.اما واقعا نیکون 610 با قیمت نسبتا مشابه انتخاب معقول تری هست

هم مطمعنین افزایش دینامیک رنج به چشمتون خواهد امد هم نقاط فوکوس کراس بیشتر با چیدمان بهتر .بدنه محکمتر .مصرف باطری کمتر .رفتار نویزی یه ذره بهتر و گرچه این نکته اخری یه نکته مبتدی هست ولی بازم نکتست( داشتن فلاش روی بدنه )
    سلام

جسارتا رفتار نویزی 6 دی با توجه به قیمت آن بی نظیر است! یعنی بهتر از D610...

6dvsd610-2.jpg

در مورد دینامیک رنج هم باز 6 دی کمی بهتر عمل میکند.

6dvsd610.jpg

اگر انتخاب فقط به این دو گزینه ی بالا محدود شود خب قطعا برتری با 6 دی است. اما در بقیه موارد خیر!!!

در مورد عکاسی ورزشی هم با قیمت 4 میلیون تومان فقط 7D mrk II... سرعت 10 فریم برثانیه، و مهم تر از همه کراپ 1.6 که نیاز شما را از لنزهای بلند گران قیمت کمتر میکند. (300 میلی متر + دوربین کراپ دار در مقابل 400 میلی متر + دوربین فول فریم)

کسی که به سراغ دوربین های ارزان قیمت فول فریم میرود مثل 6D و D610 و ... عکاسی ورزشی را هدف نگرفته است...

در مورد انتخاب بین 70 دی و 6 دی هم نظر با اساتید محترم...
    ben163s و TORGHEH تشکر می‌کنند.

صفحه 45 از 62 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین