صفحه 44 از 62 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 431 تا 440 , از مجموع 611
Like Tree1523تشکر

موضوع: Canon EOS 70D

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    اول ببينيد مشكل فوكوس وجود دارد يا خير.
    براي كنترل فوكوس از چارت هاي تست فوكوس استفاده كنيد. من يك چارت درست كرده ام كه بهترين جواب را روي دوربين هاي من داده است و مي توانيد آن را از اينجا دانلود كنيد:
    چارت را روي يك كاغد A4 پرينت كنيد، روي يك سطح صاف با زاويه 45 درجه نسبت به افق بچسبانيد و دوربين را روي سه پايه قرار دهيد و نسبت به افق تراز كنيد و با فاصله تقريباً يك متر روبروي چارت قرار دهيد به نحوي كه نقطه وسط فوكوس دوربين دقيقاً روي نقطه وسط چارت قرار گيرد و دوربين و چارت كاملاً تراز باشند (اگر حداقل فاصله فوكوس لنز شما بيشتر از يك متر است فاصله دوربين تا چارت را برابر حداقل فاصله فوكوس، تنظيم كنيد) بهتر است حتي الامكان فاصله دوربين با لنز به نحوي تنظيم شود كه عرض كاغذ طول تصوير را پر كند. لنز را روي تله ترين حالت و بازترين ديافراگم تنظيم كنيد. Picture Style را روي سياه و سفيد تنظيم كنيد. نور كافي روي چارت تامين كنيد (معمولاً با دو يا سه چراغ مطالعه با لامپ هاي قوي قابل تامين است) به نحوي كه سرعت شاتر بيش از 1/200 ثانيه شود. دوربين را در حالت قفل آينه قرار دهيد، با نقطه مركزي فوكوس دقيقاًً روي نقطه وسط چارت فوكوس كنيد و با تايمر يا ريموت عكس بگيريد. عكس را با بزرگنمائي 100% روي كامپيوتر چك كنيد و ببينيد فوكوس روي نقطه مركزي چارت انجام شده يا قدري جلو تر يا عقب تر است. اگر مشكل وجود داشت با ميكرو اجاستمنت نقطه فوكوس را متناسباً عقب تر يا جلوتر ببريد و دوباره امنحان كنيد. اگر با ميكرو اجاستمنت درست نشد، به تعميرگاه مركزي ببريد
    در ضمن اگر لنز روي دوربين ديگري شارپنس بهتري ميدهد، احياناً آن دوربين فول فريم نيست؟ شارپنس اين لنزها روي فول فريم كاملاً بهتر از كراپدار است.
    لطفاً براي دريافت چارت فوكوس به اين آدرس مراجعه كنيد:
    Focus Chart Model

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط AliM89 نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت دوستان و تشكر بابت راهنمايي، من اين دوربين را 10 روز است گرفته ام، گارانتي هم ايده آل است. با لنز 24-105 و 70-200 كنون كه تست كردم مشكل دارد، مثلا 24-1045 حدود -7 نياز به MA دارد (با كمك نرم افزار كنون روي كامپيوتر در حالت لايو ويو روي 200% تست كردم)، اين در صورتي است كه اين لنز روي دوربين ديگري كه بالاي 200 هزار شات كار كرده است و تا حالا هم تنظيم نشده شارپتر است.

حال به نظر شما بدهم تعميرگاه يا تك تك لنزها را MA كنم؟! آيا اين مشكل شامل گارانتي مي شود؟ اگر خير هزينه ي آن چقدر است؟
    درود
    ببر پیش آقای قاسمی قبلش هم باهاش هماهنگ کن!
    قبلا عرض کردم
    من لنزهام تو کناره ها مشکلی نداشتن ولی روی نقطه مرکزی فوکوس در چارت روی +1 انجام می شد. دوربینم هم که اصلا امکان ادجاست نداره!
    پیش برخی تعمیرکاران تعمیرگاه مرکزی رفتم (قبل از حضور آقای قاسمی) گفتند باید باز بشه و احتمال تصحیحش خیلی کمه و هزار تا چیز عجیب و غریب دیگه!
    وقتی آقای قاسمی آمدند بردم پیششون وصلش کرد به دستگاه و لنز مخصوص بست روی دوربین و با نرم افزار روش کار کرد. (قبل از انجام تصحیح یک نمونه عکس گرفتیم که مشخص بود مشکل در فوکوس هست) بعد از پایان کار تست انجام دادیم و مشکل کاملا برطرف شد.
    برای اطمینان تست را روی لنز 600-150 تامرون انجام دادم! تصویرش در مرکز نسبت به قبل خیلی بهتر شده.
    نکته مثبتش هم عدم نیاز به بازکردن و یا هر چیز دیگه است.
    تازه خوبی دیگه ای هم داره که هم کانتر دوربین را می توانید از جناب آقای قاسمی بپرسید و هم خطاهای احتمال دوربین را Clean کنید.
    نگران دوربین هم نباشید. فقط قبلش از تاپیک تعمیرگاه مرکزی با خود آقای قاسمی هماهنگ کنید حتما.
    اگر بنا باشه روی هر لنز یک بار ادجاست بزنید که دیگه کارتون درآمده.
    ارادتمند
    yaghoobi، MEHRDAD.D و AliM89 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

سلام صبح همگي بخير، واقعا از لطف شما عزيزان ممنونم، ديروز فرصتي شد تا با لنز 10-22 كنون و 18-135 STM چند شات عكس بگيرم، عكسها شارپ بودند اما نه در نقطه ي فوكوسي كه من انتخاب كرده بودم (نقطه مركز) بلكه به اندازه ي يك نقطه فوكوس به چپ فوكوس شده بود! البته هيچ شرايطي براي تست صحيح آماده نبود. حداقل خيالم كمي راحت شد كه لنز 24-105 هم كه تازه خريدم سالم سالم است. اميدوارم مشكل نرم افزاري روي بدنه حل شود.

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

با سلام
    بهترین نرم افزار اندروید برای اتصال وای فای و کنترل کامل این دوربین توسط گوشی چیست و از کجا میتونم دانلود کنم؟
    باتشکر
    ben163s تشکر می‌کند.
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    با سلام
    بهترین نرم افزار اندروید برای اتصال وای فای و کنترل کامل این دوربین توسط گوشی چیست و از کجا میتونم دانلود کنم؟
    باتشکر
    بهترین و مخصوص کانن

https://play.google.com/store/apps/d...osremote&hl=en
    filtrmiltr و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.nikzad نمایش پست ها
    بهترین و مخصوص کانن

https://play.google.com/store/apps/d...osremote&hl=en
    باتشکر
    البته بنده، هم این نرم افزار و هم Camera Connect رو تست کردم که این دومی به مراتب بهتر و کاربردی تر بود و امکانات بیشتری در اختیار قرار میداد
    victor، filtrmiltr و ben163s تشکر می‌کنند.
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

دوستان در بخش AF Operation and Maximum Lens Apertures کتاب راهنمای دوربین در مورد 19 نقطه فوکوس و cross-type نبودن بعضی از نقاط در بعضی لنزها و همین طور ماکزیمم aperture هایی که در اونها امکان فوکوس وجود داره توضیحاتی داده که فکر می کنم برام مقداری گنگه ...
    دقیق متوجه نشدم جایی که ماکزیمم aperture رو نوشته منظورش چی بوده. من با 18 نقطه ی اطراف نقطه مرکزی و با دیاف های خیلی بازتر از 3.2 هم می تونم فوکوس کنم ولی طبق توضیحات راهنما (البته طوری که من فهمیدم) نقطه ی مرکزی تا دیاف 1 و نقطه های دیگه تا دیاف 3.2 امکان فوکوس دارن.
    ben163s تشکر می‌کند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    دوستان در بخش AF Operation and Maximum Lens Apertures کتاب راهنمای دوربین در مورد 19 نقطه فوکوس و cross-type نبودن بعضی از نقاط در بعضی لنزها و همین طور ماکزیمم aperture هایی که در اونها امکان فوکوس وجود داره توضیحاتی داده که فکر می کنم برام مقداری گنگه ...
    دقیق متوجه نشدم جایی که ماکزیمم aperture رو نوشته منظورش چی بوده. من با 18 نقطه ی اطراف نقطه مرکزی و با دیاف های خیلی بازتر از 3.2 هم می تونم فوکوس کنم ولی طبق توضیحات راهنما (البته طوری که من فهمیدم) نقطه ی مرکزی تا دیاف 1 و نقطه های دیگه تا دیاف 3.2 امکان فوکوس دارن.
    درود.
    برای اتوفوکوس اپرچر باز ملاک نیست. اپرچر بسته ملاکه !
    دقت کنید بعضی دوربین ها در اپرچر مثلا 8، فقط قادر به اتوفوکوس در نقطه وسط هستن.
    حالا در نظر بگیرید شما یک لنز 70-300 با دیافراگم 3.5-5.6 در اختیار دارید و میخواید یک تله کانورتر 2X هم روی لنز ببندید. خواهید دید که بازترین دیافراگم در فوکال 300مم برابر با 11.2 خواهد بود و طبیعتاً اگر دوربینتان دارای محدودیت دیافراگم برای اتوفوکوس باشه، اتوفوکوس رو از دست خواهید داد.
    TORGHEH تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

دوستان کسی از فرمیور های این شرکت روی دوربینش استفاده کرده ؟
    مزایا و معایب ؟
    Magic Lantern | Home
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    دوستان کسی از فرمیور های این شرکت روی دوربینش استفاده کرده ؟
    مزایا و معایب ؟
    Magic Lantern | Home
    سلام
    مجیک لنترن هنوز برای این دوربین نرم افزار نهائی شده ارائه نکرده است.
    yaghoobi تشکر می‌کند.

صفحه 44 از 62 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 ... آخرینآخرین