صفحه 49 از 62 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 481 تا 490 , از مجموع 611
Like Tree1523تشکر

موضوع: Canon EOS 70D

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط alialiali100055 نمایش پست ها
    ممنون از شما
    یعنی حتی با بالاترین مگا پیکسل هم عکس بگیرم 150 هزار تا عکس رو با کیفیت میگیره ؟ یا اگر همینجوری با 8 مگاپیکسل بگیرم عمر سنسورش دو برابر نمیشه ؟
    پس در مورد سوال 3 با این دوربین تلاش کنیم درامد زایی میشه ؟ ارزش داره ؟
    خیر برادر این عدد 150 هزار شات در واقع عمر مکانیکی شاتر دورببین هست نه سنسور. عمر سنسور خیلی بیشتر از اعداد هست.
    در ضمن شما با هر رزولوشنی که عکس بگبرید از تمام سنسور استفاده میشه و بعد دوربین در مرحله پردازش و زخیره سازی رزولوشن عکس رو کم میکنه. در واقع این کار فقط حجم عکس رو کم میکنه تا فضای کمتری از کارت حافظه رو اشغال کنه و خاصیت دیگه ای نداره و به احتمال زیاد مصرف باتری رو هم بالاتر میبره.
    msh2200، M.Nouri، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا aekrami آواتار ها
    تشکر کرده
    80

با سلام . چند سوال داشتم که خواهشمند است راهنمایی بفرمایید . آیا این درست است که دوربین های کنون رنگ آبی آسمان بخصوص در نور زیاد به رنگ سفید ثبت میکند (من خودم هم چند نمونه از عکس های ثبت شده بوسیله دوربین 7D را دیده ام و اتفاقا در آن عکس ها نیز رنگ آسمان سفید شده بود ) آیا میتوان این اشکال را با مثلا فیلتر برطرف نمود کلا آیا به نظر شما برای من که هدفم از خرید دوربین بیشتر ثبت عکس طبیعت میباشد و در فضای باز عکاسی خواهم نمود مسئله مهمی است . سوال دیگرم این است که آیا این واقعیت دارد که تجهیرات کنون مثل لنز گستره بیشتری نسبت به نیکون دارد و با مشخصات مشابه قیمت آن نیز ارزانتر از نیکون است حقیقتا بین نیکون و کنون تردید زیاد دارم و پس از بررسی ها و پرس و جوهای فراوان هنوز هم نتوانسته ام به انتخاب قطعی برسم اکثرا گفته اند برای عکس برداری ، نیکون بهتر است چونکه عکس های نیکون دارای رنگ های بهتر و شارپ تر میباشد و نیاز به نرم افزار نیست ولی از طرف دیگر تجهیزات کنون در ایران بهتر یافت میشود و ارزانتر است و دست خریدار بازتر . خواهشمند است راهنمایی بفرمایید . با تشکر

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

نقل قول نوشته اصلی توسط aekrami نمایش پست ها
    با سلام . چند سوال داشتم که خواهشمند است راهنمایی بفرمایید . آیا این درست است که دوربین های کنون رنگ آبی آسمان بخصوص در نور زیاد به رنگ سفید ثبت میکند (من خودم هم چند نمونه از عکس های ثبت شده بوسیله دوربین 7D را دیده ام و اتفاقا در آن عکس ها نیز رنگ آسمان سفید شده بود ) آیا میتوان این اشکال را با مثلا فیلتر برطرف نمود کلا آیا به نظر شما برای من که هدفم از خرید دوربین بیشتر ثبت عکس طبیعت میباشد و در فضای باز عکاسی خواهم نمود مسئله مهمی است . سوال دیگرم این است که آیا این واقعیت دارد که تجهیرات کنون مثل لنز گستره بیشتری نسبت به نیکون دارد و با مشخصات مشابه قیمت آن نیز ارزانتر از نیکون است حقیقتا بین نیکون و کنون تردید زیاد دارم و پس از بررسی ها و پرس و جوهای فراوان هنوز هم نتوانسته ام به انتخاب قطعی برسم اکثرا گفته اند برای عکس برداری ، نیکون بهتر است چونکه عکس های نیکون دارای رنگ های بهتر و شارپ تر میباشد و نیاز به نرم افزار نیست ولی از طرف دیگر تجهیزات کنون در ایران بهتر یافت میشود و ارزانتر است و دست خریدار بازتر . خواهشمند است راهنمایی بفرمایید . با تشکر
    چندین بار متوالی این پستتون رو خوندم که شاید شاید شاید کوچکترین ارتباطی بین این متن و کانن 70 دی بیابم ولیکن افسوس از کوچکترین اشاره ای به 70 دی مظلوم !!!
    لطفا با کمی جستجو در فروم تاپیک مرتبط با سئوالتون رو پیدا کنید
    Dariush Chegini، aekrami و bahador001 تشکر می‌کنند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

كاربر آشنا aekrami آواتار ها
    تشکر کرده
    80

ضمن تشکر از شما دوست عزیز عین واقعیت چندین هفته است که به صورت جدی تالارهای گفتگو و نقدو بررسی دوربین های کنون و نیکون و همچنین فیلم های مرتبطه را از یوتیوب دیده ام و یکی از مدل های انتخابی من 70D میباشد نهایتا با یکی از دوستانم که کاربر حرفه ای دوربین های کنون میباشد هم مشورت نمودم و ایشان هم همان مطلبی که در خصوص سفید شدن زمینه رنگی آسمان را نوشته ام را تایید نمود با توجه به اینکه این اشکال مربوط به دوربین های کنون میباشد و من هم تصمیم به خرید کنون 70D دارم آن را در اینجا مطرح نمودم تا اینکه پاسخ آن را به دست آورم لذا خواهشمد است در صورت امکان به سوالاتم پاسخ دهید تا بتوانم دوربین مورد نظرم را انتخاب نمایم . با نهایت تشکر و سپاس

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط aekrami نمایش پست ها
    ضمن تشکر از شما دوست عزیز عین واقعیت چندین هفته است که به صورت جدی تالارهای گفتگو و نقدو بررسی دوربین های کنون و نیکون و همچنین فیلم های مرتبطه را از یوتیوب دیده ام و یکی از مدل های انتخابی من 70D میباشد نهایتا با یکی از دوستانم که کاربر حرفه ای دوربین های کنون میباشد هم مشورت نمودم و ایشان هم همان مطلبی که در خصوص سفید شدن زمینه رنگی آسمان را نوشته ام را تایید نمود با توجه به اینکه این اشکال مربوط به دوربین های کنون میباشد و من هم تصمیم به خرید کنون 70D دارم آن را در اینجا مطرح نمودم تا اینکه پاسخ آن را به دست آورم لذا خواهشمد است در صورت امکان به سوالاتم پاسخ دهید تا بتوانم دوربین مورد نظرم را انتخاب نمایم . با نهایت تشکر و سپاس
    سلام
    اين تاپيك محل مناسبي براي سوال شما نيست.
    حكم كلي "سفيد شدن آسمان در عكس هاي كانن" به كل اشتباه است. موردي كه احتمالاً مد نظر دوست جنابعالي بوده بيشتر بودن دايناميك رنج در دوربين هاي نيكون نسبت به كانن است كه خلاصه آن يعني اگر در يك منظره بخش هائي خيلي تاريك و بخش هائي خيلي روشن باشد، دوربين تا چه حدي مي تواند بخش هاي روشن و بخش هاي تاريك را به صورت مناسب ثبت كند بدون اينكه كه قسمت هاي تاريك به رنگ سياه و قسمت هاي روشن به صورت سفيد ثبت شود. در اين زمينه (دايناميك رنج) دوربين هاي نيكون بهتر از دوربين هاي كانن عمل مي كنند ولي اولاً اين اختلاف به آن حد نيست كه دوربين كانن آسمان را سفيد ثبت كند و دوربين نيكون آبي و ثانياً وضعيت دايناميك رنج دوربين هاي كانن آن قدر پائين نيست كه نتواند در يك عكس منظره جزئيات آسمان را ثبت كند. توصيه مي كنم به تاپيك منظره رجوع كنيد و عكس هائي كه با دوربين هاي كانن گرفته شده مشاهده كنيد.
    در خصوص عكاسي منظره و ثبت آسمان، صرفنظر از اينكه از چه دوربيني استفاده مي كنيد، زمان عكاسي بسيار مهم است. بهتر است عكاسي در زماني كه خورشيد بالاست و با شدت مي تابد و آسمان بسيار روشن است انجام نشود و ساعات طلائي (حدود طلوع و غروب خورشيد) زمان بهتري براي عكاسي است. ضمناً‌براي عكاسي در زماني كه اختلاف نوري زيادي بين زمين و آسمان وجود دارد از فيلتر هاي GND استفاده مي شود كه نور آسمان را كم مي كند بدون آنكه در نور زمين تاثيري داشته باشد (استفاده از اين فيلترها در عكاسي فيلمي هم رايج بوده است) استفاده از روش هاي HDR هم براي عكاسي از چنين مناظري رايج است.
    yaghoobi، M.Nouri، reza-ngg و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

با سلام و عرض ادب
    کانن هفتاد دی رو مد نظر قرار میدم و سوالم رو میپرسم چون هفتاد دی دارم .
    من برای دمای رنگ مشکل دارم مثلا زیر نور تنگستن و فلوروسنت و ... نور ابی قرمز و ... همیشه دمای رنگ رو به صورت دستی تنظیم میکنم کلوین رو در محیط استودیو و داخلی 3200 و در محیط بیرونی در هر شرایطی 5400 تا 5600 میذارم . و نمیذارم که من برم یا دوربین بره رو حالت های پیشفرض ابری. مهتابی . روز و ... دوربین . آیا کار درستیه ؟
    از اونجایی که من هم کلیپ میسازم هم عکاسی مدل میکنم آیا میشه برای عکاسی از شخص با بک مشکی یا سفید یا برای پرده سبز و کلا تصویر برداری بجای استفاده از نورهای گرونی مثل این ال ئی دیهای میلیونی و فلاش های میلیونی از چند تا لامپ کم مصرف مثلا 9 تا 85 وات استفاده کرد با یه سافت باکس و رفلکتور ؟
    ایا لامپ کم مصرف جوابگو هست و نور خوبی میده به آدم ؟ اگه نه از چی استفاده کنم که هم ارزون باشه و کم مصرف زیر صد دویست تومن و هم نور خوبی بده ؟ نورش هم سفید باشه بهتره که دیگه فیلتر نیازی نباشه استفاده بشه و با منوال دوربین کارمون راه بیفته .
    با تشکر از شما دوستان عزیز

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

سلام دوستان سوال قبلم رو کسی جواب نداد ! متاسفانه . اما سوال مهمی برام بود اومدم یه سوال دیگه و اساسی بپرسم که امیدوارم زحمت بکشید و جواب بدین . من با گوشی راحت به هفتاد دی وصل میشم . اما به لپ تاپ هرکاری کردم نشد که نشد چند ماهه دوربین رو خریدم اما به یه قسمت که میرسه که باید نرم افزار روی سیستم خود به خود باز بشه نمیشه . روی دوربین اروری نمیده روی لپ تاپ هم همینطور . کلافه شما ایا دوستان راه حلی دارن ؟ کلی مطلب و فیلم آموزشی دیدم و تست کردم نشد که نشد .
    و یه سوال اگه به کامپیوتر وصل بشه میشه بدون ریموت تایم لپس کار کرد ؟ و به خود برنامه کامپیوتر eos 70d unitily زمان داد ؟
    ممنون از پاسخ های شما پیشاپیش

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام دوستان سوال قبلم رو کسی جواب نداد ! متاسفانه . اما سوال مهمی برام بود اومدم یه سوال دیگه و اساسی بپرسم که امیدوارم زحمت بکشید و جواب بدین . من با گوشی راحت به هفتاد دی وصل میشم . اما به لپ تاپ هرکاری کردم نشد که نشد چند ماهه دوربین رو خریدم اما به یه قسمت که میرسه که باید نرم افزار روی سیستم خود به خود باز بشه نمیشه . روی دوربین اروری نمیده روی لپ تاپ هم همینطور . کلافه شما ایا دوستان راه حلی دارن ؟ کلی مطلب و فیلم آموزشی دیدم و تست کردم نشد که نشد .
    درود
    الان به دوربین مستقیم وصل می شید یا با روتر؟ یا اصلا با لب تاب وصل نمی شه؟
    ممکنه مشکل سر فایروال یا آنتی ویروستون باشه! یا نگرفتن IP توسط دوربین که با جواب سوال فوق تاحدودی بهش خواهیم رسید.
    مثلا پورتی که نرم افزار EOS Utility باهاش کار می کنه تو فایروال بسته باشه که باید بازش کنید.

و یه سوال اگه به کامپیوتر وصل بشه میشه بدون ریموت تایم لپس کار کرد ؟ و به خود برنامه کامپیوتر eos 70d unitily زمان داد ؟
    با ورژنهای قدیمی نمی شد برنامه داد بهش ولی نرم افزارهای Third-Party بودند که این امکان رو فراهم می کردند.
    فکر کنم نرم افزارهای جدید این قابلیت را داشته باشند.
    ارادتمند
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

برای اتصال دوربین به لپتاپ شما نیاز به یک روتر دارید که هر دو رو به یک نقطه اتصال وصل کنید و اتصال رو برقرار کنید . +

تایم لپس هم بله میشه گرفت . این ویدئو رو ملاحظه کنید : +

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    242

سلام
    یه سوالی برام پیش اومده که امیدوارم دوستان لطف کنن و کمکم کنن
    تو دوربین وقتی فوکوس رو میزاریم روی حالت دستی Manual، آیا وقتی که دکمه شاتر رو فشار میدیم اون صدای بیب فوکوس رو باید بده یا نه؟
    مشکلم اینجاست که به نظرم قبلا این صدا رو تو حالت فوکوس دستی نمیداد ولی بعد از اینکه دوربین رو بردم گارانتی برای تمیز کردن و ارتقاء فریمور این صدا رو میده
    و اینکه فریمور دوربین من ورژن 1.1.1 بود و بعد از آپدیت هم همچنان 1.1.1 هستش، سوال که پرسیدم گفتن ما نرم افزار داخلی دوربین رو آپدیت کردیم و شما اونو نمیتونید ببینید
    خلاصه موندم من اشتباه میکنم یا ...
    ممنون

صفحه 49 از 62 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 ... آخرینآخرین