صفحه 18 از 60 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 594
Like Tree991تشکر

موضوع: Canon EOS 50D

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 50D

با سلام.
    به نظر شما مشکل کیفیت این عکس به لنز مربوط میشه یا به دوربین.همین طور که میبینید شفافیت و شارپنس درعکس نیست.خطوط همه مغشوش و ناواضح هستند.این مشکل را در تمام عکسها دارم.
    canon 50D
    18-55 @48
    1/5000
    f 5.6
    iso 800
    Crop100%
    فوکوس روی سر پرنده است.

...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط a_pendar نمایش پست ها
    با سلام.
    به نظر شما مشکل کیفیت این عکس به لنز مربوط میشه یا به دوربین.همین طور که میبینید شفافیت و شارپنس درعکس نیست.خطوط همه مغشوش و ناواضح هستند.این مشکل را در تمام عکسها دارم.

سلام دوست عزيز.
    این عکس که خیلی سایزش پایینه. یه عکس بزرگتر اپلود کن.

تشکر کرده
    201

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    این عکس که خیلی سایزش پایینه. یه عکس بزرگتر اپلود کن.

http://www.imagehosting.ir/files/72h...m40ueofa9o.jpg

تشکر کرده
    201

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها

در اصل منو دوربین را روی enables H1 and H2 ISO modes تنظیم کنید
    اگر این منو همیشه فعال باشه چه اتفاقی میافته؟آیا برای دوربین ضرر داره؟اگر نه پس چرا اصلا همچین منویی هست و چرا به طور استاندارد قابلیت دسترسی به ایزوهای بالا رو در حالت عادی در دوربین قرار نداده اند؟

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

اگر این منو فعال باشد تقریبا اطمینان دارم هیچ ضرری برای دوربین نخواهد داشت. اما اینکه چرا دسترسی به آن نیاز به فعال سازی دارد.دلیل معتبری برای آن سراغ ندارم .....

نظر شخصی من آنست که کارخانه ها ممکن است بطور ضمنی به این موضوع اشاره داشته باشند که ثبت در این حالت یک ثبت بطور عام نیست مگر آنکه کاربر بدانها نیاز داشته باشد. یا آنکه مناسب برای چاپ در ابعاد پیشفرض نخواهد بود خلاصه آنکه کاربرد آن محدود به نیاز افرادی خاص خواهد بود. ولی اینکه قرار دادن روی این مد ابتدا به ساکن ضرری برای دوربین باشد بی آنکه از آن استفاده ای شود از دیده من منطفی است .
    rezafh و a_pendar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    201

با سلام.
    canon 50D
    18-55 @48
    1/5000
    f 5.6
    iso 800
    Crop100%
    فوکوس روی سر پرنده است.

کسی نظری نداره؟
    لینک عکس در اندازه بزرگ:
    http://www.imagehosting.ir/files/72h...m40ueofa9o.jpg

تشکر کرده
    5125

سلام:

عکستان را در سایز اصلی دیدم چند مورد که به ذهن من میرسد خدمت شما دوست خوب عرض خواهد شد.

اولا لنزها روی فوکال لنت های متفاوت با دیاف های مورد نظرشان رفتار های متفاوتی از خود نشان میدهند که بنظرم باید با آنها آشنا بود ( با تجربه شخصی و مطالعه در سایت ها ) تا بهترین نتیجه نسبت به ثبت حاصل شود اولین مورد در عکس شما انتهای زوم + ابتدای دیاف مصادف خواهد بود با افت کیفیت ناشی از خواص اپتیکی لنز. معمولا لنزهایی که این رفتار را دارند توصیه بر آنست که دو الی 3 استپ دیافراگم بسته شود تا به رزولوشن و کنتراست مناسبتری رسید....

منتها بطور استثنا ترکیبی از این لنز و دوربین مورد نظر در این ثبت بسختی بتوان بهترین نتیجه را گرفت چون ابتدای دیفرکش روی این دوربین از f/7.6 خواهد بود یعنی با توجه به دیاف بسته لنز شما در انتهای زوم جایی که نیاز هست تا آنکه لنز به بهترین کیفیت خود برسد ابتدای دیفرکشن خواهد بود ( دیفرکش ) :

TUTORIALS: DIFFRACTION & PHOTOGRAPHY

کد:
    http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/diffraction-photography.htm
    البته تاثیر آن نسبت به افت کیفیت حاصله میبایست بررسی شود ولی روی کاغذ این اثر وجود خواهد داشت اگر اشتباه نکنم در همین تاپیک یکبار در این زمینه صحبت شد ... اینکه روی دوربین هایی با چگالی پیکسل بالا لزوم استفاده از لنزهایی با دیاف های بازتر نتیجه بهتری خواهد داشت و نظرات دوستان...

در این مورد یک لینک از فوتو دات نت قرار داده شد آنرا یک بررسی داشته باشید و صحبت باب در این زمینه ...

مورد دیگری که در عکس دیده میشود از دیده من مشکل فرانت فکوس لنز شماست ( البته بنظر اینگونه می آید شاید من اشتباه میبینم... حال مشکلی نیست لینک پایین را یک مرور کنید

Camera AF Microadjustment

دوربین شما هم از این دست دوربین هاست سعی در تصحیح فکوس داشته باشید در کل منظور اینست از فکوس صحیح دوربینتان اطمینان داشته باشید...

مورد بعد شاید بنظر ساده باشد ولی موردی است که من خودم همیشه آنرا انجام میدهم از تمیز بودن سطح لنز و فیلتر و حتی پشت لنز ( محل اتصال به دوربین ) اطمینان داشته باشید چرب نباشد و در بهترین وضعیت تمیز خواهد بود در غیر اینصورت با ابزار مخصوص اینکار را انجام دهید چون ممکن است کوتینگ لنزتان صدمه ببیند. .... بطور مثال یکبار پس از خرید یک فیلتر UV در ظاهر تمیز بود اما پس از پاک کردن یک لایه ای سیاه از روی آن بلند شد..... و مواردی از این دست....

دیگر آنکه بطور تجربی دیده ام در تفاوت دما و رطوبت بین محیطی که دوربین قرار داشته و محیط ثبت در زمان اندک هاله ای از رطوبت روی لنز و سنسور ایجاد خواهد کرد ... روی این مورد دقت داشته باشید

یکی دیگر تنظیمات: رفتار دوربینتان را بشناسید ( در حدی که نیاز به استفاده از آن خواهد بود نه خیلی تخصصی ) مثلا من اگر میخواستم این ثبت را انجام دهم ممکن بود ایزو 200 تا 300 را انتخاب کنم بطور کل تا جاییکه ضرورتی احساس نمیکنید ایزو را افزایش ندهید برای پرنده گرافی بطور کل ( با توجه به سوژه شما ) اکثر ثبت هایی که دیده ام شاتر روی 1000 تا 2000 بوده است استفاده از 5000 به هر شکل با توجه به این ثبت که برای یک نور سنج ایزو را تا 800 افزایش میدهد از دیده من زیاد منطقی نیست.

نمیدانم روی چه حالتی ثبت هایتان را انجام میدهید. ترجیحا استفاده از فرمت خام و حداقل های مورد نیاز در زمینه پروسس در استفاده از دوربین های دیجیتال یک باید خواهد ...... با استفاده از فرمت خام تا حدودی عکس قابل برگشت تر خواهد بود تا نسبت به ثبت در JPEG البته منوط به آنکه از موارد بالا اطمینان داشته باشید یا نکات دیگری که دوستان اشاره خواهند کرد.............

تمامی این موارد از دیده من و بطور کلی بیان شد و احتمال دارد هیچکدام مصداق روشنی برای ثبت شما نباشد ...

ولی در نگاه اول بیشترین تاثیر از دیده من همان آیتم اول خواهد بود یعنی انتهای زوم + ابتدای دیاف که مصادف خواهد بود با افت کیفیت ناشی از خواص اپتیکی لنز البته نکته دیگر که اضافه خواهد شد اینست که بطور عموم لنزهای زومی که از محدود واید تا نرمال یا اندکی اینور آنور هستند کیفیت و شارپنس جالبی در قیاس با لنزهای فیکس مورد نظر نخواهند داشت ( بطور عموم در اکثر لنزها اینگونه هست ) به استثنا 17-55 کانن که بنظرم بهترین رفتار را در این محدوده از خود نشان میداد ( یا احتمالا نمونه هایی خاص از برند های دیگر ) که متاسفانه کیفیت ساخت بالایی نداشت ( مشکل داست )

امیدوارم مفید فایده باشد. باید دید نظر دوستان دیگر چیست ....

موفق باشید
    Hajiabadi، A_Maddah، Sama01 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    201

سلام.
    با تشکر از جناب قشقایی.
    این عکس از اولین شات هایی بود که با دوربین جدید گرفتم.حساسیت را برای تست نویز در شرایط نور عادی خارجی روی 800 گذاشتم و دیافراگم رو برای رسیدن به وضوح بهتر در حالت بسته و جلوگیری از دیفراکشن در دیاف های خیلی بسته با توجه به 15mp بودن سنسور به صورت حدسی روی 5.6 گذاشتم.بالطبع در این شرایط نوری چاره ای جز شاتر 5000 نداشتم.اما گویا باز هم دیفراکشن بسیار زیادی روی عکس دیده میشود و مسئله نمیتواند مرتبط با فوکوس باشد.البته من در همان اوایل تنضیمات micro adjustment را هم کنترل کردم ولی در هیچ حالتی به تصویر شارپ نرسیدم.
    متاسفانه در حال حاظر برای تست دسترسی به لنز دیگری ندارم.نگرانی من این است که سنسور این دوربین توانایی ثبت شفاف و شارپ را نداشته باشد.حالا یا به طور کلی این مدل به علت 15mp بودن و یا به طور خاص دوربین من ایراد داشته باشد.
    اما اگر ایراد از لنز باشد خوب جای نگرانی نیست.
    از دوستان آنهایی که از این لنز استفاده میکنند (18-55 is) آیا راضی هستند و یا مشکلی مشابه ندارند؟

تشکر کرده
    5125

سلام.
    با تشکر از جناب قشقایی.
    این عکس از اولین شات هایی بود که با دوربین جدید گرفتم.حساسیت را برای تست نویز در شرایط نور عادی خارجی روی 800 گذاشتم و دیافراگم رو برای رسیدن به وضوح بهتر در حالت بسته و جلوگیری از دیفراکشن در دیاف های خیلی بسته با توجه به 15mp بودن سنسور به صورت حدسی روی 5.6 گذاشتم.بالطبع در این شرایط نوری چاره ای جز شاتر 5000 نداشتم.اما گویا باز هم دیفراکشن بسیار زیادی روی عکس دیده میشود و مسئله نمیتواند مرتبط با فوکوس باشد.البته من در همان اوایل تنضیمات micro adjustment را هم کنترل کردم ولی در هیچ حالتی به تصویر شارپ نرسیدم.
    متاسفانه در حال حاظر برای تست دسترسی به لنز دیگری ندارم.نگرانی من این است که سنسور این دوربین توانایی ثبت شفاف و شارپ را نداشته باشد.حالا یا به طور کلی این مدل به علت 15mp بودن و یا به طور خاص دوربین من ایراد داشته باشد.
    اما اگر ایراد از لنز باشد خوب جای نگرانی نیست.
    از دوستان آنهایی که از این لنز استفاده میکنند (18-55 is) آیا راضی هستند و یا مشکلی مشابه ندارند؟
    اشتباه برداشت نشود در این عکس تاثیر دیفرکشن با این دیاف نسبت به پکسل سایز سنسور دوربین منتفی است ..... در اصل لنز شما در انتهای زوم .... دیافراگم آن در بسته ترین حالت خواهد بود بنوعی دیافراگم 5.6 برای شما اختیاری نخواهد بود .... اگر مایل بودید لنزهایی هست که بتوانید دوربینتان را امتحان کنید .. :)

همانطور که پیش تر گفته شد یکی از دلایل میتواند این باشد ... انتهای زوم + ابتدای دیافراگم ( نسبت به فوکال لنت مورد نظر ) که باعث افت کیفیت ناشی از خواص اپتیکی لنز یا رفتار این لنز

The Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS Lens' aperture starts at a reasonably wide maximum of f/3.5 at 18mm, goes to f/4 at 24mm, to f/5 at 39mm and to a slow (narrow) max aperture opening of f/5.6 at 47mm. These numbers are within 1 or 2mm of the 18-55 II's max aperture values. If shooting wide open at 18mm (f/3.5), your exposure is going to change as you zoom to a higher focal length. The changing max aperture complicates Manual exposure mode if using wide open apertures.

تشکر کرده
    201

این مشکل در تمام عکسها دیده میشود.البته در بعضی کمتر و در بعضی بیشتر.به طور کلی در سایز 100% هیچ شارپنسی و یا هیچ خطی به معنای خط!!(دقیقا اسم این حالت را نمیدانم ) دیده نمیشه و با در عکسهای پرتره هیچ وفت چشمها شفاف نیست.در این عکس به همون دلیلی که فرمودید این مشکل بیشتر نمود دارد اما در تمام فوکال لنتها و دیافراگمها این ماجرا تکرار میشود.
    به هر حال فکر میکنم راه منطقی تست دوربین با یک لنز دیگر باشد.
    باز هم ممنون از توجه دوستان.

صفحه 18 از 60 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین