صفحه 129 از 166 نخستنخست ... 29 79 119 125 126 127 128 129 130 131 132 133 139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

تجربه شخصي من در مقايسه با دوربين خودم تمايل به اور شدن عكسهاي D7000 بود درحالي كه 60D هيچ نقطه اورشده اي نداشت و مودهاي نورسنجي هم يكي بود ! بالشخصه از اين موضوع متعجب شدم و با دوستان همان روز صحبت زيادي انجام داديم ، متاسفانه نمونه عكسها را ندارم تا ببينم ايا ان نقاط قابل بازگشت هستند يا خير ...
    alir. تشکر می‌کند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    تجربه شخصي من در مقايسه با دوربين خودم تمايل به اور شدن عكسهاي D7000 بود درحالي كه 60D هيچ نقطه اورشده اي نداشت و مودهاي نورسنجي هم يكي بود ! بالشخصه از اين موضوع متعجب شدم و با دوستان همان روز صحبت زيادي انجام داديم ، متاسفانه نمونه عكسها را ندارم تا ببينم ايا ان نقاط قابل بازگشت هستند يا خير ...
    ايمان آن روز فقط در حد دو سه تا شات زديم بايد دوباره بررسي كنيم
    ضمن اينكه من هرروز با دوربينم كار ميكنم تا به امروز مشكلي نداشتم! ضمن اينكه الان EV را مثبت هم ميكنم!
    iman mehr و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

صد البته سهيل جان ، حالا بحث استاندارد بودن و نبودن تستهاي ما هم به كنار ! ولي در عكسهايي كه براي تست ايزو هم گرفتيم من اين تفاوت و احساس كردم ...
    shahbazi تشکر می‌کند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    صد البته سهيل جان ، حالا بحث استاندارد بودن و نبودن تستهاي ما هم به كنار ! ولي در عكسهايي كه براي تست ايزو هم گرفتيم من اين تفاوت و احساس كردم ...
    اگر فراموش نکرده باشی در زمان D90 هم چنین بحثی داشتیم جالب اینکه من هم همیشه عکسهای دوربین های 60D و 7D را خیلی تاریک میدانم و وقتی دوربین به دستم میرسد دنبال مثبت کردن EV هستم اما شما عکسهای D90 و D7000 را روشنتر از حد عادی میدانی!
    میشود یک نتیجه را برداشت کرد شما در مدت زمانی که با 60D کار کردی به نور سنج آن عادت کردی و من هم به نور سنج نیکون و عکسهایی که میگیرد عادت کرده ام برای همین این اختلاف نظر بین ما وجود دارد اگر فراموش نکرده باشی عکسهایی که در جمشیدیه با 60D میگرفتی بعضاً من آندراکسپوز میدانستم! من فکر میکنم داستان عادت هم بی تقصیر نیست.

اصلاً EV برای چه گذاشته شده آن هم تا 4 و 5 استاپ؟ به نظر من قرار نیست دوربین نورسنجی کند اگر اینطور باشد پس عکاس چه کاره است؟ باید هردوربین بر اساس خواسته عکاس تنظیم EV شود ( همانطور که عرض کردم من همیشه EV را 0/3 + میگذارم )
    aidin594، ehsan+، sh.khani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

توانائی دوربین در نورسنجی صحیح ربطی به سلیقه و عادت ندارد. راه صحیح امتحان کارائی نورسنجی دوربین این است که با یک نورسنج خوب و دقیق و کالیبره شده (مثلاً سکونیک) دقت نورسنجی دوربین را کنترل کرد.
    shahbazi، iman mehr و 47amir تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    توانائی دوربین در نورسنجی صحیح ربطی به سلیقه و عادت ندارد. راه صحیح امتحان کارائی نورسنجی دوربین این است که با یک نورسنج خوب و دقیق و کالیبره شده (مثلاً سکونیک) دقت نورسنجی دوربین را کنترل کرد.
    معمولا دوربینهای امروزی نورسنجی دقیق و کالیبره ای دارند (مخصوصا در مود Spot Metering) اما مود ماتریکس در مقابل تراکم نقاط تاریک و روشن بعضا رفتارهای متفاوتی نشون میدن. (که ظاهرا D7000 روشنتر ثبت میکند)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

سلام

دوستان این MOD های فیلم برداری که مثلا همه جا رو سیاه و سفید میکنه اما یه رنگ خاصی رو رنگی نشون میده از کجا میشه تنظیم کرد ؟

+ توی عکس برداری هم همچین چیزی انگار وجود داره ..

ممنون میشم راهنمایی کنید

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

برای دستیابی به حالات از قبل تعیین شده در D7000
    دکمه چرخان مود ها رو روی scene بگذارید و بعد با چرخاندن دکمه چرخان اصلی به حالات و مود هایی که درLCD نشان میدهد
    دسترسی پیدا میکنید. اما آن افکت مورد نظر شما در D7000 نبود ، در d5100 اضافه شده بود برای اولین بار ( d5100 بعد از d7000 آمد)

موفق باشید
    vahid_ba و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mohammad6708 آواتار ها
    _̴ ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲
    تشکر کرده
    125

دوستان نظرشون راجع به این گریپ چیه ؟ از نظر وزن و کارایی
    یه جا دیدم قیمت رو زده 100 هزار تومان ! واقعا این قیمتش اینه ؟
    جز این چه مدلی رو پیشنهاد میدید ؟

HN-D7000-01.jpg

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

یکی از دوستان اینو تهیه کرده بودند قبل از گرانی ها به همین قیمت ،اما ظاهرا که
    همچنان به همان قیمت در حال عرضه هست ایشان که راضی بود ، یک ریموت هم همراه آن هست و با هم عرضه میشوند.

شخصا خودم گریپ روی D7000 استفاده نکردم اما از اونجایی که وقتی گریپ نصب کنیم باتری خود دوربین هم سر جای خود میماند و استفاده میشود ( درون گریپ دی 7000 فقط یک باتری جای میگیرد ) پس برای شارژ باتری درون دوربین بخاطر دسترسی به باتری ، باید گریپ باز شود تا به آن دسترسی پیدا کنیم ، برای همین گریپ روی D7000 برای دستیابی انحصاری به شارژ بیشتر چندان معقول نیست ، وضعیت شارژ باتری خودش که خیلی عالی هست ( دو سفر عکاسی رو پوشش میده ) اما اگر نیاز بیشتری بود ، میتوان فقط یک باتری اضافه تهیه کرد تا همیشه دو باتری به همراه داشت.

گریپ فقط به درد آن عده میخورد که میخواهند فرم قرار گیری در دست دوربین بهتر شود

موفق باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 14 November 2012 در ساعت 11:41
    aidin594، Mohammad6708، Walkman و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.