صفحه 128 از 166 نخستنخست ... 28 78 118 124 125 126 127 128 129 130 131 132 138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    از ان حرفها نبود، از این حرفها بود
    بعد از نورسنجی ماتریسی در بعضی وضعیت ها که منبع نوری شدیدی در کادر باشه دوربین تمایل به اور اکسپوز داره

این مشکل از اول که این دوربین به بازار معرفی شد وجود داشت و چیز عجیبی نیست دوست من.
    نورسنجی کل دوربین های نیکون نسبت به کنون روشن تر انجام میشود ( اما نه اوراکسپوز ) بنده چند بار تست کردم
    چیزی در مورد خطای نورسنجی در D7000 نشنیدم! کل این تاپیک را هم خواندم منبع خاصی سراغ دارید؟
    Akas و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

عبارت nikon d7000 overexposure در گوگل سرچ کنید
    morteza khademy و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

درود
    این دوربین کمی تمایل به اور اکسپوز داره و باید مواظب بود من اوایل بعضی شاتها رو از دست دادم ( بخصوص در محیط بیرون ) ولی الان بیشتر مواظب هستم و در محیط های خیلی پر نور سعی میکنم اندر باشه تا اور، چون اور این دوربین از یه حدی که بالاتر بره قابل بازیابی نیست
    دوست عزیز منو به یاد نگاتیو انداختین دی7000 ال سی دی داره هیستوگرام داره فایل خام برکتینگ فتوشاپ...چقدر اور بوده که شاتها از دست بره مشکل به این بزرگی تا حالا با dslr نداشتم میل به اور یه چیزه از دست دادن شات یعنی دوربین نور سنج خراب هستند دوربینتون با دوربین مشابه مقایسه کنید شاید ایرادی داره
    shahbazi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    دوست عزیز منو به یاد نگاتیو انداختین دی7000 ال سی دی داره هیستوگرام داره فایل خام برکتینگ فتوشاپ...چقدر اور بوده که شاتها از دست بره مشکل به این بزرگی تا حالا با dslr نداشتم میل به اور یه چیزه از دست دادن شات یعنی دوربین نور سنج خراب هستند دوربینتون با دوربین مشابه مقایسه کنید شاید ایرادی داره
    بنده هم حدس میزنم دوربین ایشان ایراد دارد مگر عکسها چقدر اور هستن؟!!!!!! خوشبختانه خروجی این دوربین بدترین اور شدگی ها را برمیگرداند مگر اینکه عکس کلاً سفید باشد!

تشکر کرده
    627

درود
    خیر دوربین ایراد ندارد. با دی 7000 یکی از دوستان نیز تست کردم و دقیقا همین رفتار رو داشت.
    منظور بنده از خراب شدن شات، نقاط غیر قابل بازیابی به واسطه اور کسپوز بوده
    مثلا اگر به دلیل تابش نور خورشید از پنچره به یکطرف صورت فرد در اتاق کم نور، بافت صورت قابل بازیابی نباشد این عکس دیگر از دست رفته محسوب میشود
    در صورتی که نور سنجی متوسط یه صورت ماتریسی (matrix metering) و درست انجام شده بود و EV:0

الان برای جلو گیری از چنین وضعیتی، بسته به شدت نور در چنین صحنه هایی از EV منفی استفاده میکنم و مشکلی نیست
    بهر حال هر ابزاری قلق های خاص خودش را دارد و باید انها را شناخت .
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

عبارت nikon d7000 overexposure در گوگل سرچ کنید
    درود

خیر ، بنده خودم این دوربین رو مدتی داشتم چنین چیزی صحت نداشت.

هم اکنون سه D7000 دیگر هم در دسترس دارم و با آنها هم کار کرده ام

گذشته از این در امر پردازش فایلهای خام توصیه این هست که طوری نور سنجی کنید که هیستوگرام به سمت راست تمایل داشته باشد
    یعنی سعی کنید عکس رو کمی روشن تر از آنچه که نورسنجی عادی نام دارد نورسنجی کنید.

پیکسل های روشن تر دیتیل و اطلاعات بیشتری را در خود جای میدهند در حالی نقاط تیره تر ، ظرفیت کمتری برای ثبت دیتیل و جزئیات تصویر دارند و اگر قرار باشد آنها رو در هنگام پروسس روشن تر کنیم چون جزئیاتی در آن نقاط وجود ندارد ، کیفیت عکس در آن نقاط پایین میآید و حتی نویز هم اضافه میگردد.

اینها رو گفتم تا بدانید گذشته از کذب بودن اون مشخصه در مورد D7000 ، فرقی نمی کند چه دوربینی
    داشته باشیم نورسنجی ما باید طوری باشد که عکس را کمی روشن تر از آنچه باید ثبت کنیم طوری که
    هیستوگرام بدون اینکه قطع شود متمایل به سمت راست باشد. بعدا در مرحله پروسس اکسپوژر را مطابق
    دلخواه تنظیم می کنیم و اینگونه از ماکسیمم محدوده دینامیک رنج بهربرداری میکنیم و به کیفیت بهتری میرسیم

موفق باشید
    masoudrejae، Akas، RBN1363 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6919

اینها رو گفتم تا بدانید گذشته از کذب بودن اون مشخصه در مورد D7000 ، فرقی نمی کند چه دوربینی
    داشته باشیم نورسنجی ما باید طوری باشد که عکس را کمی روشن تر از آنچه باید ثبت کنیم طوری که
    هیستوگرام بدون اینکه قطع شود متمایل به سمت راست باشد. بعدا در مرحله پروسس اکسپوژر را مطابق
    دلخواه تنظیم می کنیم و اینگونه از ماکسیمم محدوده دینامیک رنج بهربرداری میکنیم و به کیفیت بهتری میرسیم
    بله دقیقاً این موضوع خیلی توصیه شده البته باید خیلی کنترل شده عکس را روشن تر ثبت کنیم تا هیچ یک از نقاط در عکس نسوزد
    بنده در 90% عکسهای خودم EV را روی 0/3 + قرار میدهم.
    RBN1363 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

خیر ، بنده خودم این دوربین رو مدتی داشتم چنین چیزی صحت نداشت.

هم اکنون سه D7000 دیگر هم در دسترس دارم و با آنها هم کار کرده ام

به نقل از سایت منصوراف :

The second issue is with its new 2,016-pixel metering sensor that seems to cause images to get overexposed when photographing people. Its pattern/color/skin recognition system can put too much emphasis on a certain part of the frame, practically ignoring the rest. When compared to other Nikon DSLRs, the metering behavior is different and will probably take some time to get used to. Although over-expos ing your shots a little (metering to the right) is generally a good practice, you do not want to overexpose too much, because you will start to lose highlights. In some situations, I had to dial between -0.7 EV to -1.7 EV (exposure compensation) to get good exposures. I am OK with dialing -0.3 to -0.7 EV, since some older Nikon DSLRs are also known to overexpose a little, but -1.7 EV is just too much. Nikon should have tweaked their new metering system a little better.

Read more: Nikon D7000 Review

دوستان توجه بفرمایند که از کپی پیست کردن متون فنی و تخصصی به مترجم گوگل و سایر نرم افزارهای ترجمه عمومی خودداری کنند چون نتیجه درستی نخواهند گرفت .

سپاس
    ویرایش توسط alir. : Saturday 10 November 2012 در ساعت 16:13
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

از قدیم دوربینهای نیکون معروف بودند که تمایل به آندراکسپوز دارند. با D7000 هم من همین احساس رو دارم هر چند هنوز خیلی به دوربین مسلط نشدم. اما تا حالا این مشکل اوراکسپوز را نداشتم.
    Anoosh-Em، shahbazi و کوروش تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من هم با چنین چیزی هرگز روبرو نشدم .
    چه در D7000 و چه در D5100 . بر عکس به قول جناب حمزه ای ، منحنی ممکنه تازه کمی گرایش به سمت چپ داشته باشه .
    به نظرم در برابر برخی ریویوهای خارجی مثل منصوروف نمیشه انتظار داشت ، اونها بری از هر گونه اشتباه باشن و هر چی میگن صد در صد درست باشه .
    Kholeno و shahbazi تشکر می‌کنند.