صفحه 27 از 166 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    دوست عزیز همه دارن سعی می کنند یه جوری اشتباه شما رو تصحیح کنند اما شما همچنان اصرار داری که حرف اشتباه خودت رو تکرار می کنی؟! دوربین شما اصلا امکان فوکوس اتوماتیک در مود فیلمبرداری نداره. یا دوربین شما 550 دی نیست. یا اینکه منظور از فوکوس اتوماتیک رو درست متوجه نشدید. دوست عزیز دوربین های کنن هیچ کدوم در حالت فیلمبرداری, فوکوس اتوماتیک ندارند.

:confused:
    سلام جناب ابراهیمی
    با این حساب فکر میکنم در تعریف معنی فکوس اتوماتیک با دوستان اختلاف نظر داشته باشم. بنده به وقتی که از رینگ فکوس لنز برای فکوس استفاده میکنم و فکوس را با چشم تشخیص میدهم میگم فکوس دستی و به وقتی که دوربین خودش این کار را با موتور داخل لنز انجام میدهد فکوس اتوماتیک میگم. اگر چیز دیگریست ممنون میشوم که من را از اشتباه در بیاورید.
    اما کاری که دوربین در حین فیلم برداری انجام میدهد و من شاید به اشتباه به اون فکوس اتوماتیک میگم این است که درست مثل مد Live View با فشار دکمه * و یا شاتر تا نیمه دوربین روی Focuse Area فکوس میکند.

توضیح بیشتر از Dpreview
    AF during video shooting is disabled by default, and the reason for this is obvious as soon as you start to use it. The EOS 550D's contrast-detection AF might be fine for capturing still images in live view mode, but it is still too hesitant (and too noisy, if you're shooting with the built-in mic) to be of any great use during video shooting.

به همین دلیل چیزی که بهش Continous AF گفته میشود در این دوربینها (5ِِدی، 7دی،500دی و 550دی) قرار نگرفته و به AF اکتفا شده است. دلیل عدم تمایل به استفاده از آن هم همین است. به هر حال امیدوارم فکوس اتوماتیک موجود در 7000دی چیز متفاوتی با فکوس کنتراستی دوربینهای موجود باشد. :)
    pinkishmilad تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    به همین دلیل چیزی که بهش Continous AF گفته میشود در این دوربینها (5ِِدی، 7دی،500دی و 550دی) قرار نگرفته و به AF اکتفا شده است. دلیل عدم تمایل به استفاده از آن هم همین است. به هر حال امیدوارم فکوس اتوماتیک موجود در 7000دی چیز متفاوتی با فکوس کنتراستی دوربینهای موجود باشد. :)
    درود

یعنی اگر سوژه شما جلوی در اتاق باشد و شما ته اتاق ، از وی شروع به فیلم برداری کنید سوژه به سمت شما حرکت کند دوربین آنرا در فوکاس تعقیب میکند؟ یا شما میخواهید در حالی که او دارد نزدیک میشود مدام هی دکمه شاتر را فشار دهید ؟!! آنوقت آیا این کار فایده ای هم دارد؟

در چنین حالتی همان فوکاس دستی خیلی کاراتر از چیزی که شما فرمودید خواهد بود.
    و البته احتیاج به تمرین و مهارت بسیار دارد

چندی پیش یکی از دوستان که دانشجوی سینماست برای ساخت فیلمی یک فیلم برداری را سر صحنه آورده بودند
    که ایشان 5d markII داشتند.

گذشته از اینکه ایشان اینقدر شلخته تشریف داشتند
    که از 7 صبح همه رو در لوکیشن تا 10 صبح معطل خودشون کرده بودند
    ( لوکیشن مطب دکتر بود که فقط برای یک ساعت هماهنگ شده بود)

بعد از کمی فیلم برداری باتری ایشان تمام شد و باتری یدکی هم نداشتند یک لشکر آدم منتظر میماندند
    تا ایشان باتریشون رو بگذارن کمی شارژ بشه تا بشه دوباره 10 دقیقه دوربین روشن کرد !

بعد از کلی مصیبت فیلم برداری تمام شد اما بعدا مشخص شد که به دفعات، فوکاس فیلم مشکل داشته
    و در هر 30 ثانیه چندین بار فوکاس را به طوری بی معنی از دست میدادند ! ( به دلیل بی کفایتی فیلم بردار در کار کردن با فوکاس دستی )
    اما این همان دوربینی است که کلیپ سوسن خانم را ظاهرا با آن درست کرده اند.
    این را گفتم تا مشخص شود کار با فوکاس دستی برای فلیم برداری کار هر کسی نیست.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 25 October 2010 در ساعت 11:51
    F.KamranNia، barca007، radioheadz و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط yas.0917 نمایش پست ها
    سلام
    آقای میلانی از بزرگان فروم (نظر شخصی) یه بار توی یه پست گفتند (اگه اشتباه نکنم توی تاپیک نورپردازی استودیویی) نگید اساتید چون دیگه نمی شه نظر داد
    ایشون که آقای میلانی بودند چه برسه به ما که هیچیم در مقابل ایشون
    از اینا که بگذریم
    نظر من به عنوان یک کاربر کاملا آماتور اینه که نباید به هیچ ریویویی کاملا اطمینان کرد یا کاملا آن را رد کرد
    در مورد این هم باید دید شرایط تست چی بوده
    شاید واقعا شاید مشکل داشته باشه (یه دوربین رو بت نکنیم زیرا باعث تعصب می شه)
    اینو به دلیل کنونی بودنم نمی گم
    (چون با این نمونه هایی که از K-5 پنتاکس دیدم شاید هم دیدی پنتاکسی-کنونی شدیم)
    موفق باشید

پ.ن: از تعصب متنفرم (برداشت بد نشود)
    در دنباله صحبت این دوستمون...
    نکته ای که از زمان معرفی این بدنه توجه منو به خودش جلب کرد برخورد هیجان زده عده ای از کاربران (از همه برندها) با این بدنه بود.آنچنان هیاهویی به پا شد که انگار یکی از بدنه های دی3 با این قیمت معرفی شده بود.خب در دنباله این جو هیجان زده انتظارات هم بی رویه بالا رفت(این وسط یه عده افسرده شدن که چرا این بدنه فلان طوره).خیلی ها هم فراموش کردن که این بدنه در کلاسی پایینتر از دی300 قرار میگیره و در نهایت یک بدنه 1100 دلاری هست.پس نباید با بدنه های رده های بالاتر مقایسه جدی بشه.شاید برای من و خیلی های دیگه امکانات موجود در این بدنه بیشتر از قیمت اعلام شده بی ارزه(به شرط کارایی مطلوب) اما انتظارات عجیب و غریب از اون منصفانه نیست.نزدیک به یقین این بدنه از پرفروش ترین و محبوبترینهای نیکون خواهد بود.
    پر حرفی رو ببخشید به بزرگیتون...امیدوارم منظورمو رسونده باشم
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    یعنی اگر سوژه شما جلوی در اتاق باشد و شما ته اتاق ، از وی شروع به فیلم برداری کنید سوژه به سمت شما حرکت کند دوربین آنرا در فوکاس تعقیب میکند؟ یا شما میخواهید در حالی که او دارد نزدیک میشود مدام هی دکمه شاتر را فشار دهید ؟!! آنوقت آیا این کار فایده ای هم دارد؟

در چنین حالتی همان فوکاس دستی خیلی کاراتر از چیزی که شما فرمودید خواهد بود.
    و البته احتیاج به تمرین و مهارت بسیار دارد

انوش
    با سلام
    نخیر امکان Fulltime Autofocusing وجود ندارد. البته اگر هم این امکان موجود بود با سرعت کم فکوس و صدای لنز تاثیر بدی بر فیلم برداری میگذاشت.
    در 7000دی ظاهرا امکان Object Tracking وجود دارد حالا باید دید با سیستم فکوس کنتراستی چکونه عمل میکند.
    منو یاد دوربین کامپکت قدیمیم میاندازد که اتفاقا نیکون هم هست. اولین باری که از فکوس ممتد در فیلم برداری استفادهکردم شد بار آخر :دی اگر قرار باشه 7000دی هم برای فکوس مستمر هر ثانیه چند بار فکوس را چک کندو با توجه به اینکه فکوس در این حالت چیزی شبیه حالت لاو ویو است روی نتیجه کار تاثیر خواهد گذاشت. مگر اینکه تغییر زیادی در سیستم فکوس ایجاد شده باشد.
    البته باید منتظر ریویوی این دوربین بود و نتیجه کار را دید.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12235

درود

جناب احمدی راستش اگر دوستان مطالب آن لینک را میخواندند خودشان متوجه میشدند که اشکال کار اون آقا میتوانست چه چیز هایی باشد.

اما انتظار ها هم بجاست ، با سطح توقعی که کاربران از D90 دارند این دوربین باید دوربین بهتری باشد.
    اما همه ریویو نویس شده اند ! و نباید در خواندن چنین ریویو هایی فراموش کنیم که در تست هایی که آزمایشگاهی نیست موارد زیادی میتوانند باعث شوند که نتیجه متفاوتی حاصل شود. حتی با همان دوربین در یک آزمایش دیگر.

به هر روی دیروز با جناب حماد نظری که لینک را گذاشته بودند صحبت میکردم و این سه حالت را میشود برای اون تست در نظر گرفت:

1- وقتی تست ها آزمایشگاهی و دقیق نیست ،خیلی از عوامل باعث میشوند که ما نتوانیم دو عکس بگیریم که مشابه هم باشند حتی با یک دوربین واحد. در واقع پارامتر های مختلفی در این موضوع دخیل هستند که میتونه از دقت و صحت تست کم کنه.

2- دوربین ایشون میتواند مشکلی داشته باشدو یا اگر همون تست ها رو با یک D7000 دیگه مقایسه میکرد فرق داشته باشد. گذشته از این مورد تجربه نشون داده دو عدد از یک دوربین ثابت سنسورشون دقیقا خروجی یکسان ندارند. حتی اگر هم خرابی در کار نباشه.

3- بدترین حالتش این هست که D7000 کلا این طور باشه( البته اینکه اشکال به این بارزی از چشم کنترل نهایی نیکون رد شده باشه را حالا نادیده میگیرم) پس موضوع بت کردن یا نکردن این دوربین هم نیست. اما اینکه دوستان فقط قصد دارند تا حالت سوم را تصور کنند بحث دیگری خواهد بود!

گذشته از این یکی از عکسهای که بنده از نمونه های تست شده ایشان دانلود کردم به من نشان داد ایشان حتی روی نقطه ای که انتخاب کرده اند برای فوکاس کردن ، هم مشکل دارند آنوقت ریویو نویس شده اند ! ;)

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 25 October 2010 در ساعت 12:32
    lamagra، yas.0917 و Hemad nazari تشکر می‌کنند.

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

اما اینکه دوستان فقط قصد دارند تا حالت سوم را تصور کنند بحث دیگری خواهد بود!
    سلام
    حقیتا من اینجوری نیستم
    ولی از اینکه بدون در نظر گرفتن نتایج می گیم یه دوربین خوبه یا بد من خوشم نمی آد
    چون هیچ پایه ای نداره نظراتمون
    D7000 دوربین خوبیه بر کسی پوشیده نیست ولی آیا 60D یا K5 رو در عمل باید دید می تونه شکست بده
    درسته قیمت K5 بیشتره ولی با توجه به نمونه از D7000 سره
    اگر D7000 واقعا در حالت فوکوس ممتد فیلمبرداری موفق باشه من که یه دونه ازش می خرم چون برای فیلمبرداری (فقط) نیاز دارم بهش که لنز خودش هم کافیه
    در حال حاظر تنها مشکل من در دوربین 550D نویز عکس با ایزو بالاتر از 3200 و عدم فوکوس اتوماتیک در حین فیلمبرداری
    به خاطر اینکه کار مجالس می کنم در \ال حاضر با دوربین فیلمبرداری به کیفیت SLR واقعا نمی رسم و آگه بخوام برسم باید حد اقل 5 برابر هزینه کنم
    به هر حال سعی خودم رو همیشه کرده ام که بدون تعصب حرف بزنم
    موفق باشید

پ.ن: این "موفق باشید" رو هم از شما دزدیده ام شرمنده
    Anoosh-Em و king4 تشکر می‌کنند.
    گفت آسان گير بر خود كارها كز روي طبع .. سخت مي گیرد جهان بر مردمان سخت كوش
    5D MKII+60D+14 2.8L II+35 1.4L+50 1.2L+135 2.0L+300 2.8L II

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

به خاطر اینکه کار مجالس می کنم در \ال حاضر با دوربین فیلمبرداری به کیفیت SLR واقعا نمی رسم و آگه بخوام برسم باید حد اقل 5 برابر هزینه کنم
    ببخشید بابت اف.ت ولی یک سری سوال برام مطرح شده که آیا شما فیلمبرداری مجالس رو الان دارین با 550D انجام میدین؟؟
    2- اینکه تا الان حدود چند ساعت با دوربین فیلم گرفتین؟
    3- همه زمان مراسم رو دوربین رو دست فیلمبرداری کردین؟
    Rouzbeh Ehsani، Anoosh-Em، king4 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

درسته قیمت K5 بیشتره ولی با توجه به نمونه از D7000 سره
    سلام.
    ممکنه ازتون خواهش کنم لینک مقایسه عکس های این دو دوربین رو قرار بدید؟ من جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم.
    ممنون.
    Anoosh-Em و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط calligrapher نمایش پست ها
    اولین باری است که در یک ریویو مورد شارپنس را ایراد میگیرند !اینکه در حالات دیفالت تنظیمات عکسها شارپ نیستند خیلی طبیعی است من نمیدونم خروجی این دوربین رو با چه دوربینی مقایسه میکنند که شارپ نیست . شاید انتظار یک مینی d3x بوده و خبر نداشتیم . به هر حال این آیتم چه به عنوان مثبت چه منفی اگر بررسی شود کاملا از بنیاد مردود است تا نظر اساتید چه باشد

درود

البته ایشان مسلما جواب خود را خواهند داشت ، ولی باید بدانیم فرمایش ایشان کاملا صحیح است.
    و دوستمان yas.0917 در این مورد دچار سوء تفاهم شدند.

البته موارد دیگری مثل پنتاکس و مشخصات 60d هم هست که چون مربوط به D7000 نمی شود فکر میکنم نیازی پرداختن به آن نباشد.

فقط یک سوال برای من پیش آمده از جناب yas.0917
    فکر میکنید با سوالاتی که بتازگی برای اینکه چه بدنه را انتخاب کنید ، کرده اید و جوابهایی که گرفته اید آنقدر کافی شده که ایراد کاربری قدیمی مثل calligrapher را بگیریم
    و در پایان پست خود هم بنویسید:
    پ.ن: از تعصب متنفرم (برداشت بد نشود)

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 25 October 2010 در ساعت 17:22
    calligrapher و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    ببخشید بابت اف.ت ولی یک سری سوال برام مطرح شده که آیا شما فیلمبرداری مجالس رو الان دارین با 550D انجام میدین؟؟
    2- اینکه تا الان حدود چند ساعت با دوربین فیلم گرفتین؟
    3- همه زمان مراسم رو دوربین رو دست فیلمبرداری کردین؟
    نه
    برای داخل مجلس خیر
    ولی برای کلیپ 4-6 دقیقه ای که از عروس داماد می گیریم برای نمایش در مجلس از 550D استفاده می کنم
    و الحق کیفیت بهتری به من می دهد

سلام.
    ممکنه ازتون خواهش کنم لینک مقایسه عکس های این دو دوربین رو قرار بدید؟ من جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم.
    ممنون.
    نمونه های پنتاکس

کد PHP:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=13227 
    کد PHP:
    http://www.pentax.jp/japan/imaging/digital/slr/k-5/ex.html 
    درود

البته ایشان مسلما جواب خود را خواهند داشت ، ولی باید بدانیم فرمایش ایشان کاملا صحیح است.
    و دوستمان yas.0917 در این مورد دچار سوء تفاهم شدند.

البته موارد دیگری مثل پنتاکس و مشخصات 60d هم هست که چون مربوط به D7000 نمی شود فکر میکنم نیازی پرداختن به آن نباشد.

فقط یک سوال برای من پیش آمده از جناب yas.0917
    فکر میکنید با سوالاتی که بتازگی برای اینکه چه بدنه را انتخاب کنید ، کرده اید و جوابهایی که گرفته اید آنقدر کافی شده که ایراد کاربری قدیمی مثل calligrapher را بگیریم
    نه
    من اصلا منظور بدی نداشتم
    فقط گفتم تعصب چیز خوبی نیست (نمونه هاش رو در جامعه مشاهده می کنیم)
    والا من که هر چی یاد گرفتم از شما و دوستان گل فروم بوده
    خود شما انوش خان خیلی به من کمک کرده اید و مطمئنا در ادامه هم از صحبت های شما استفاده خواهم کرد
    اگر باعث ناراحتی شده ام معذرت می خوام
    شاید بد برداشت کرده ام از حرف های شما
    در مورد اون که با بقیه دوربین ها مقایسه نشود رو قبول دارم چون هرکس به یه چیزی احتیاج دارد که شاید اصلا قید خیلی چیز ها را بزند ولی طبق رسم فروم اینگونه مقایسه کردم
    من همه تون رو دوست دارم به خدا و همینجا یه بار دیگه تشکر می کنم از همه تون
    شاید سوالای بچه گانه ای می پرسم که نمی دونم چه جوری باید مطرحش کنم و گرنه قصد توهین ندارم
    موفق باشید
    Anoosh-Em و king4 تشکر می‌کنند.
    گفت آسان گير بر خود كارها كز روي طبع .. سخت مي گیرد جهان بر مردمان سخت كوش
    5D MKII+60D+14 2.8L II+35 1.4L+50 1.2L+135 2.0L+300 2.8L II

صفحه 27 از 166 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 127 ... آخرینآخرین