صفحه 120 از 166 نخستنخست ... 20 70 110 116 117 118 119 120 121 122 123 124 130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

من تا به حال در دوربين خودم اين مشكل را نداشته ام. ولي در فرومها در اين مورد صحبت شده و ظاهرا اين مشكل براي بعضيا پيش اومده.

مثلا:

کد:
    http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1034&message=41045596&changemode=1

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1021

پیش فرض لکه سیاه

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasnasri نمایش پست ها
    از دوستان گرامی که این دوربین دی 7000 رو دارن تا حالا کسی مشکل نشت گریس شاتر روی سنسور رو داشته؟
    این نشت باعث ایجاد نقاط ریز سیاه رنگ توی عکسها میشه که با تعویض لنز جاشون ثابت میمونه. اما اگه سنسور رو تمیز کنید بعد از مدتی دوباره ظاهر میشن. کسی تا حالا به این مشکل خورده؟
    من با لنز ۱۸-۱۰۵ متوجه ۳ لکه سیاه کم رنگ در بعضی عکسها که روشن هست اونم در ۳ یا ۴ عکس دیدم .با اینکه دکمه clean در حالت های مختلف زدم ولی باز هست....ممکنه چیز دیگه ای باشه ؟ تا به حال با لنز ماکرو و واید دیگه که دارم ندیدم ...المان خلفی و قدام لنز هم تمیز به نظر میرسه..

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

نقل قول نوشته اصلی توسط aminmona نمایش پست ها
    من با لنز ۱۸-۱۰۵ متوجه ۳ لکه سیاه کم رنگ در بعضی عکسها که روشن هست اونم در ۳ یا ۴ عکس دیدم .با اینکه دکمه clean در حالت های مختلف زدم ولی باز هست....ممکنه چیز دیگه ای باشه ؟ تا به حال با لنز ماکرو و واید دیگه که دارم ندیدم ...المان خلفی و قدام لنز هم تمیز به نظر میرسه..
    در سنسور دوربین من هم لکه هایی وجود دارد. البته تا الان تحملش کردم. نمیدونم گردو غبار هست یا همان لیک روغن ؟ بد نیست از گارانتی کارهای مربوطه بپرسیم
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

من فکر کنم این مشکل رو دارم، هر چند ماه یک بار این لکه ها ظاهر میشن و وقتی پیش آقای قاسمی میرم، میگن لکه ها یه مایع چرب هستند و احتمالا آب دهان! در حالی گاهی بین دو نوبت تمیز کردن من اصلا لنز رو باز نکردم! خودم هم حدس میزدم که چیزی از دوربین روی سنسور پاشیده میشه، ولی چون آقای قاسمی نظر دیگه ای داشت منم پی‌ش رو نگرفتم...
    aminmona تشکر می‌کند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط Malekzadeh نمایش پست ها
    در سنسور دوربین من هم لکه هایی وجود دارد. البته تا الان تحملش کردم. نمیدونم گردو غبار هست یا همان لیک روغن ؟ بد نیست از گارانتی کارهای مربوطه بپرسیم
    دکتر جان لکه های سنسور دوربین شما رو من دیدم. دقیقا مثل همون لکه ها رو دی5100 منم داره!!
    پس یا اینا روغن نیست و گرد و غباره و یا دی 5100 هم لیک روغن داره!!!
    که به احتمال زیاد همون گرد و غباره!!
    Malekzadeh تشکر می‌کند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1021

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    من فکر کنم این مشکل رو دارم، هر چند ماه یک بار این لکه ها ظاهر میشن و وقتی پیش آقای قاسمی میرم، میگن لکه ها یه مایع چرب هستند و احتمالا آب دهان! در حالی گاهی بین دو نوبت تمیز کردن من اصلا لنز رو باز نکردم! خودم هم حدس میزدم که چیزی از دوربین روی سنسور پاشیده میشه، ولی چون آقای قاسمی نظر دیگه ای داشت منم پی‌ش رو نگرفتم...
    این لکه ها در مواردی که من دیدم روی منظره اسمان با رنگ ابی ملایم در تمام موارد دیده شدند و در تمام حالات در یک منطقه خاص.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط aminmona نمایش پست ها
    این لکه ها در مواردی که من دیدم روی منظره اسمان با رنگ ابی ملایم در تمام موارد دیده شدند و در تمام حالات در یک منطقه خاص.
    دوست عزیز همونطور که دوستان گفتن،اگر از لنز نباشه،لکه ها حاصل کثیفی روی سنسور است و اگر با دیافراگمهای بسته عکس بگیرید وضوحشون بیشتر میشه
    اگر ابزار دارید که خودتون تمیز کنید
    وگرنه که توصیه میشه به تعمیرگاه مرکزی مراجعه کنید
    جنس لکه ها هم از روغنه و با فوتفوتک و اسپری باد و اینها تمیز نمیشه
    وجود لکه های روغن روی سنسور D7000 متاسفانه امری شایع است که گویا مشکلی داخلی است ( حدس خودم اینه که از شاتر روی سنسور ریخته میشه)
    بهرحال این لکه های ریز در دیافراگمهای بسته خودشون رو بیشتر نشون میدن و البته با ادیت قابل حذف هستن
    ویرایش توسط ahmad.abaee : Thursday 23 August 2012 در ساعت 00:00
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

دقیقا در مورد آسمان و دیاف بسته برای من هم قابل رویت هست،

راه حل؟

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghini نمایش پست ها
    دقیقا در مورد آسمان و دیاف بسته برای من هم قابل رویت هست،

راه حل؟
    تمیز کردن سنسور دوربین‌های دیجیتال تک لنز انعکاسی (SLR)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1021

لكه ها بيشتر بنظر ميرسه در اثر نشت مواد روغني باشه تو اين دوربين كه احتمالن تعميرگاه نيكون بهتره برده بشه گويا تو اين دوربين مشكل شايعي بوده و تو فروم هاي خارجي زياد گزارش كردن.