صفحه 25 از 74 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 736
Like Tree1309تشکر

موضوع: Nikon D5100

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiidham نمایش پست ها
    سلام
    اولین دوربین دیجیتالی که داشتم یک کمپکت 7 مگ بود و عمده عکسایی که میگرفتم چون رنگ مرده بودن میبردمشون تو فتوشاپ و به رنگ و رو میاوردم بعد یه دوربین که فرمت RAW و زوم 20 داشت گرفتم ولی کیفیت عکس (غیر RAW) فرقی نکرد تا این دوربین رو که بدنه و لنز جدا هستن گرفتم با لنز Nikkor AF-S 18-105mm f/3.5-5.6 G ED DX VR بیرون شهر رفتم و چون خورشید به سرعت پایین میرفت و فرصت تنظیمات در P, S و M نداشتم در مود Autumn colors ( که معمولاً بهترین تنظیمات پیش فرض رو برای وضعیت مورد نظر داره)عکس مقابل رو گرفتم :
    و بعد بردمش تو فتوشاپ
    میدونید انتظار داشتم با این دوربین دیگه کمتر سراغ فتوشاپ برم نمیدونم شاید توقع بجایی نیست . بعداً از تنظیمات در P, S و M استفاده کردم تغییر خاصی ندیدم .

متاسفانه اشتباه فکر کردید، در دوربین های پیشرفته مباحث تاریکخانه دیجیتال بیشتر مطرح است و این به این معناست که بیشتر باید از ابزارها استفاده کنید .
    Persian، ashkan 78، Navid7h و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    متاسفانه اشتباه فکر کردید،
    کدوم فکرم اشتباه بود ؟ اینکه از دوربین حرفه ای انتظار بیشتری از یک کمپکت دارم ؟
    اینکه لنز خوب کیفیت بهتری رو میتونه منتقل کنه ؟(نسبت به لنز کمپکت)
    اینکه در مود ها تنظیمات پیش فرض مناسبی قرار داره ؟
    در دوربین های پیشرفته مباحث تاریکخانه دیجیتال بیشتر مطرح است و این به این معناست که بیشتر باید از ابزارها استفاده کنید .
    منظورتون کدوم ابزارهاست ؟
    شاید بشه در دوربین ، پیش از عکاسی شارپنس یا saturation یا چیزای دیگه رو تغییر داد ولی من میخوام رنگ واقعی اون مثلاً برگ رو در عکسم داشته باشم.
    مبحث تاریکخانه دیجیتال رو میشه در یه جمله برام بگید ؟ ربطی به ویرایش عکس بعد از عکاسی که نداره ؟
    ممنون.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

ببینید دوست عزیز در دوربینهای کامپکت در مرحله پردازش کلی رنگ و لعاب به عکس اضافه میشه. چون انتظاری نیست که کاربر این دوربینها بخواهد تغییر زیادی روی عکس بدهد. این تغییرات بطور کلی مفید هستند و عکس را زیباتر میکنند اما تاثیر تخریبی روی جزئیات و رنگ عکس دارند بطوری که گاهی رنگها که ممکن است زیباتر هم باشند به حالت اصلی تبدیل نشوند.
    بهمین دلیل دوربنهای حرفه ای با کمترین پردازش و تغییری عکس را بشما تحویل می دهند تا کمترین تاثیر را در عکس اصلی داشته باشند و وظیفه پردازش را به عهده شما میگذارند چون شما کاربر عادی نیستید و میتوانید با توجه به نیازتان پردازش مورد نظر را انجام دهید. بعلاوه روی فایل خام پردازشی صورت نگرفته و بیشترین انعطاف را دارد برای رسیدن به نتیجه بهتر باید از فایل خام استفاده کنید.
    Elend، Anoosh-Em، mahdiidham و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز در دوربینهای کامپکت در مرحله پردازش کلی رنگ و لعاب به عکس اضافه میشه. چون انتظاری نیست که کاربر این دوربینها بخواهد تغییر زیادی روی عکس بدهد. این تغییرات بطور کلی مفید هستند و عکس را زیباتر میکنند اما تاثیر تخریبی روی جزئیات و رنگ عکس دارند بطوری که گاهی رنگها که ممکن است زیباتر هم باشند به حالت اصلی تبدیل نشوند.
    بهمین دلیل دوربنهای حرفه ای با کمترین پردازش و تغییری عکس را بشما تحویل می دهند تا کمترین تاثیر را در عکس اصلی داشته باشند و وظیفه پردازش را به عهده شما میگذارند چون شما کاربر عادی نیستید و میتوانید با توجه به نیازتان پردازش مورد نظر را انجام دهید. بعلاوه روی فایل خام پردازشی صورت نگرفته و بیشترین انعطاف را دارد برای رسیدن به نتیجه بهتر باید از فایل خام استفاده کنید.
    منظور شما از فایل خام فایل RAw هست .
    ببینید در یه جمله منظورمو بگم خیلی پیچیده نشه ، میدونید علی رغم پیشرفت تکنولوژی لنز و عکاسی هنوز ثبت واقعیت به کیفیتی که چشم انسان میبینه نشده و من اگه برا بدنه و لنز هزینه میکنم به این خاطره که توقعم اینه که به ثبت واقعیت نزدیکتر بشم ، بعد از این اگر مایل بودم ویرایشی روش انجام میدم , والبته انتظار دارم که اگه مثلاً از مودها استفاده میکنم بین خروجی این دوربین و دوربین 400 تومنی قبلیم تفاوتی احساس کنم .
    آره احتمالاً لازمه که در کلاسهای پردازش فایلهای خام شرکت کنم ولی سؤال دیگم اینه که آیا فایل خامی که این دوربین به من میده با اونی که دوربین قبلیم میداد متفاوته ؟
    بازم ممنون دوست گرامی.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

اگر قرار به قضاوت کردن از روی خروجی خام ( بدون پروسس ) دوربین ها باشد ! یک دوربین کامپکت برای نیاز شما کفایت میکند.

اما اگر فرمت Raw لازم دارید ، مسلما برای پر کردن فضای اضافی هارد دیسک کامپیوتر خود از فایلهای حجیم raw آنرا نمیخواهید ،
    بخاطر مزیت های شناخته شده فرمت Raw آنرا میخواهید که پست پروسسینگ یا علم ویرایش فایلهای خام در کامیپوتر را میطلبد

قدر مسلم هر چقدر هم که دوربین ها حرفه ای تر باشند ، خروجی آنها در حالت خام ، رنگ و لعاب کمتری از دوربین های مقدماتی دارند.

بهتر است نیاز خود را دقیق تر بشناسید و در همان راستا هزینه کنید

ضمنا ، هنوز دوربین ها به آنجا نرسیده اند که هرانچه را که چشم میبیند ، به عینه ثبت کنند ، در نتیجه
    اگر بخواهید بقول خودتان به همان چیزی که با چشم دیده اید در خروجی دوربین هم برسید باید خودتان پارامتر هایی را در مرحله پروسس در کامپیوتر ، مدیریت کنید

تفاوت بین دوربین ها SLR در امکانات جانبی و خروجی که تحت تاثیر سنسور دوربین است و فاکتور هایی مثل رفتار نویزی و ... بر میگردد و فرق بین یک لنز گران و ارزان هم در کیفیت ساخت و کیفیت اپتیکی ( خطاهای اپتیکی کمتر ) و داشتن دیافراگم بارتر و سیلینگ است. هیچکدام آنها برای آنکه خروجی دوربین را از پروسس بی نیاز کند ساخته نشده اند

موفق باشید

انوش
    mahdiidham، Ali Saeedi و M.Moghadam تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

.....
    میدونید انتظار داشتم با این دوربین دیگه کمتر سراغ فتوشاپ برم نمیدونم شاید توقع بجایی نیست
    ....
    متاسفانه اشتباه فکر کردید، در دوربین های پیشرفته مباحث تاریکخانه دیجیتال بیشتر مطرح است و این به این معناست که بیشتر باید از ابزارها استفاده کنید .
    منظورتون کدوم ابزارهاست ؟
    شاید بشه در دوربین ، پیش از عکاسی شارپنس یا saturation یا چیزای دیگه رو تغییر داد ولی من میخوام رنگ واقعی اون مثلاً برگ رو در عکسم داشته باشم.
    مبحث تاریکخانه دیجیتال رو میشه در یه جمله برام بگید ؟ ربطی به ویرایش عکس بعد از عکاسی که نداره ؟
    ممنون.
    همانطور که جناب Elend پاسخ دادند، برداشت شما اشتباه بوده است. اینکه از دوربین های SLR استفاده کنید و انتظار داشته باشید که کمتر سراغ ابزارهای ویرایش بروید فرض غلطی بوده است.

مبحث ویرایش عکس و استقاده از ابزارهای ویرایشی مثل نرم افزار Photoshop, Lightroom و ... جزئی مهم از فرایند عکاسی هست. مراحل مهمی مثل تنظیم White Balance تنظیم نور ، White Point و Black Point و تنطیم کنتراست و بهینه کردن جزئیات شارپسازی و حذف نویز ....

ببینید در یه جمله منظورمو بگم خیلی پیچیده نشه ، میدونید علی رغم پیشرفت تکنولوژی لنز و عکاسی هنوز ثبت واقعیت به کیفیتی که چشم انسان میبینه نشده و من اگه برا بدنه و لنز هزینه میکنم به این خاطره که توقعم اینه که به ثبت واقعیت نزدیکتر بشم ، بعد از این اگر مایل بودم ویرایشی روش انجام میدم , والبته انتظار دارم که اگه مثلاً از مودها استفاده میکنم بین خروجی این دوربین و دوربین 400 تومنی قبلیم تفاوتی احساس کنم .
    آره احتمالاً لازمه که در کلاسهای پردازش فایلهای خام شرکت کنم ولی سؤال دیگم اینه که آیا فایل خامی که این دوربین به من میده با اونی که دوربین قبلیم میداد متفاوته ؟
    بازم ممنون دوست گرامی.
    بحث ثبت واقعی و آن چیزی که شما می بینید و دوربین می بیند و ثبت میکند بحث متفاوت و گسترده ای است.

استفاده از Mode های پیش فرض دوربین کار عجیب و ناپسندی نیست، میتوانید اکثر کارها در دوربین هم انجام دهید(هرچند دست شما بسته تر است و شاید خروجی نهایی خیلی مطلبوب نباشد) ، مثل شارپ سازی، کنتراست ، تنظیم وایت بالانس و ... که بیشتر در عکاسی با فرمت JPEG کارایی دارد. اما اصولا برای رسیدن به بهترین کیفیت توصیه میشود عکاسی با فرمت RAW انجام شود و اعمال تغییرات بر روی عکس و ویرایش بر روی عکس با استفاده از نرم افزارهای ویرایشی انجام شود که کنترل بسیار بیشتری بر روی خروجی داریم و میتوانیم تنظیمات دقیقتر و بهینه تری بر روی عکس اعمال کنیم.

ولی سؤال دیگم اینه که آیا فایل خامی که این دوربین به من میده با اونی که دوربین قبلیم میداد متفاوته ؟
    هرچند نمیدانم دوربین قبلی شما چیست ولی اگر یک کامپکت بوده است صد در صد دوربین فعلی خروجی با کیفیت تری برای شما به ارمغان می آورد.( به دلیل سنسور بزرگتر و .. )

پیشنهاد میکنم حتما مقالات سایت عکاسی و مطالب موجود در فروم عکاسی پیرامون مطالب زیر را دنبال بفرمایید.

تاریکخانه دیجیتال

تفاوت JPEG با RAW

تقاوت سایز سنسور ها و عوامل موثر در خروجی

شاد باشید.
    Elend، Anoosh-Em، mahdiidham و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

بازم ممنون دوست گرامی.
    واقعا فکر می کنید تفاوتی ندارند!!!؟؟
    من همین لنز و دوربینی که شما دارید رو دارم
    به شدت راضی هستم
    البته با سایز دوربین یکم مشکل دارم ولی با کیفیت عکس ها به هیچ وجه

آخرین باری که دوربینم با فرمت Jpg عکس گرفت ، هفته ی دوم پس از خریدش بود
    همیشه raw عکس میگیرم
    ویرایش عکس یکی از مراحل شیرین عکاسی هست بنظرم
    کسی که میاد سمت SLR باید حداقل مطالعات لازم رو انجام بده
    حداقل اطلاعات لازم رو داشته باشه
    برای مثال
    شما با بستن دیافراگم لنز (حدودا 7.1) می تونید به بیشترین شارپنس این لنز برسید و...

(شرمنده ، خط رو خط شدیم)
    ویرایش توسط Ali Saeedi : Friday 11 November 2011 در ساعت 18:56
    Anoosh-Em، mahdiidham و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

فریم ویر جدید دوربین دی 5100

D5100 Firmware Update 1.01

https://nikoneurope-en.custhelp.com/...ail/a_id/50626

تغییرات اعمال شده بخوبی پوشش دهنده مشکلات دوربین خواهند بود.

بدورد تا درودی دیگر بار
    Ali Saeedi و M.Moghadam تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها

بدورد تا درودی دیگر بار
    من امشب وقت نمی کنم
    دوستان دیگر که اقدام میکنند لطفا نظرشان رو اعلام کنند
    خیلی وقت هست که منتظرش بودم
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها

بدورد تا درودی دیگر بار

از دوستان کسی دوربین رو با این ورژن آپدیت کرده؟
    لطفا تغییرات رو بفرمایین....

صفحه 25 از 74 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین