صفحه 22 از 120 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 72 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    ...
    اما...یک امای بزرگ!
    وقتی فقط این بدنه(دی800 )در این رده با این قیمت وجود داشته باشه(در برند نیکون) سال آینده که دی700 کم یاب و اصولا نایاب بشه گزینه دیگری برای کسی که قصد مهاجرت به فول فریم داره باقی نمیگذاره.یعنی اینکه در هر صورت کاربر نیکونی مجبور به خرید دی800 هست و بس.خرید دی4 هم برای جمع کثیری از عکاسان توجیه نداره!از این نکته هم نمیشه گذشت!...

سلام،

عقیل جان این نکته‌ی مهم و ساده ای است.

چند وقت پیش هم من در تاپیک شایعات گفتم به نظرم دوربین با ابعاد و اندازه های 5D Mark II تولید خواهد شد. شما بخوانیدش فول فریم ازران. فول فریم همه کاره. مثلا 18 مگاپیکسلی با عملکرد خوب نویزی. دوربینی که فایلهایش 110 مگاپیکسل نباشد اما در ایزو ۶۴۰۰ بتوانیم یک عکس خوب کم نویز داشته باشیم.

این آرزوی من است. اما تا آن موقع انتخاب دیگری ندارم ( مثلا یا باید 7D‌ بخرم و کراپ دار بمانم، یا باید 5D Mark II‌بخرم و مثلا با سیستم فوکوس قدیمی اش بسازم.)

اما بیایید مسئله رو اینجوری نگاه کنیم.

تحقیق،‌آزمایش، توسعه و تولید دوربین های دیجیتال SLR‌ در حال رشد است. در واقع در یک دوران گذار سیستم هستیم.

وقتی از نظر منابع و امکانات و هزینه محدودیت هایی موجود است،‌طبیعی است که تولید کننده سعی میکند با تولید یک محصول انتظار بخش زیادی از جامعه هدفش را پوشش دهد.( نه همه عکاسان و آماتورهای جدی، عکاسان تفننی و ...)

( تا همین ۳ روز پیش اکثر نیکونی ها شاکی بودند چرا برند محبوبشان یک دوربین همرده 5D II‌ندارد !)

این دوران گذار سیستمی یک زمانی به انتها میرسد و یا به یک حالت پایدار میرسد. ( به نظرم نوع ارائه محصول هر دو برند مورد نظر من یعنی کنون و نیکون کاملا نشان دهند این تحول و تکمیل در Line Up هست . 7D و 1DX را نگاه کنید. یا D800 و D7000 و D4 ...)

به نظر من اگر در همین حوالی ( از نظر زمان‌) نیکون یا کنون یک دوربین فول فریم عمومی !! ( اسم ساختم !‌) ارائه نکنند، احتمالا در یک سیکل ۲-۳ ساله دیگر همچین محصولی وجود خواهد داشت. اما مطمئن باشید سیستم ارائه شده به گونه ای نیست که تمام نیاز ها را برآورده کند . ( مثلا فیلم برداری، عکاسی، سرعت، سیستم فوکوس، و... همه چی عالی !)

شاد باشید.
    Arash، M. Beyrami، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

در اكثر بحثهای مرتبط با مگاپيكسل ، اغلب رزولوشن‌های بالا و پرينت‌های بزرگ رو لازم و ملزوم هم ميدانند در صورتی كه اصلا اينگونه نيست . ( فكر نميكنم اين نظر شخصي من باشد . )

هميشه فرصت گرفتن چند عكس با كادرهای باز و بسته تر وجود ندارد ... مگاپيكسل بالا = امكان بيرون كشيدن جزئيات بهتر از كراپهای عكس اصلي.
    S. Bagherpour تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Mehr282 آواتار ها
    تشکر کرده
    101

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام،

عقیل جان این نکته‌ی مهم و ساده ای است.

چند وقت پیش هم من در تاپیک شایعات گفتم به نظرم دوربین با ابعاد و اندازه های 5D Mark II تولید خواهد شد. شما بخوانیدش فول فریم ازران. فول فریم همه کاره. مثلا 18 مگاپیکسلی با عملکرد خوب نویزی. دوربینی که فایلهایش 110 مگاپیکسل نباشد اما در ایزو ۶۴۰۰ بتوانیم یک عکس خوب کم نویز داشته باشیم.

این آرزوی من است. اما تا آن موقع انتخاب دیگری ندارم ( مثلا یا باید 7D‌ بخرم و کراپ دار بمانم، یا باید 5D Mark II‌بخرم و مثلا با سیستم فوکوس قدیمی اش بسازم.)

اما بیایید مسئله رو اینجوری نگاه کنیم.

تحقیق،‌آزمایش، توسعه و تولید دوربین های دیجیتال SLR‌ در حال رشد است. در واقع در یک دوران گذار سیستم هستیم.

وقتی از نظر منابع و امکانات و هزینه محدودیت هایی موجود است،‌طبیعی است که تولید کننده سعی میکند با تولید یک محصول انتظار بخش زیادی از جامعه هدفش را پوشش دهد.( نه همه عکاسان و آماتورهای جدی، عکاسان تفننی و ...)

( تا همین ۳ روز پیش اکثر نیکونی ها شاکی بودند چرا برند محبوبشان یک دوربین همرده 5D II‌ندارد !)

این دوران گذار سیستمی یک زمانی به انتها میرسد و یا به یک حالت پایدار میرسد. ( به نظرم نوع ارائه محصول هر دو برند مورد نظر من یعنی کنون و نیکون کاملا نشان دهند این تحول و تکمیل در Line Up هست . 7D و 1DX را نگاه کنید. یا D800 و D7000 و D4 ...)

به نظر من اگر در همین حوالی ( از نظر زمان‌) نیکون یا کنون یک دوربین فول فریم عمومی !! ( اسم ساختم !‌) ارائه نکنند، احتمالا در یک سیکل ۲-۳ ساله دیگر همچین محصولی وجود خواهد داشت. اما مطمئن باشید سیستم ارائه شده به گونه ای نیست که تمام نیاز ها را برآورده کند . ( مثلا فیلم برداری، عکاسی، سرعت، سیستم فوکوس، و... همه چی عالی !)

شاد باشید.
    با اینکه بنده نیکونی هستم ( البته کانن دارم :دی ) به نظرم اگر 5D mk iii همون فول فریم ارزان عمومی باشه . و در آینده به بازار بیاد نیکون برای مدتی بازار عمومی فول فریمی رو از دست میده .. چون در آینده که D700 نایاب خواهد شد، فول فریمی ارزان و با امکانات خوب ( سیستم فوکوس ، فیلم برداری ، داینامیک رنج و وضعیت نویزی ) در نیکون نیست.

البته شاید D400 شد همون که خیلی ها میخوان . معلوم نیست .
    Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

با این بحثی که در تاپیک شایعات و واقعیات رخ داده ، باید شاهد شروع جنگ مگاپیکسل بین نیکون و کانن باشیم . اونچه که مسلمه اینه که در آینده نزدیک حتی در کانن هم و در این رده ، دوربین های فول فریم با مگاپیکسل بالا تبدیل به یک استراتژی شده اند و از آن گریزی نیست .
    مگر اینکه مثلن رده ای برای D400 باز شود با مگاپیکسل پایین تر .
    اما اینکه بگوییم چون D700 از رده خارج شده ، پس با ورود کانن 5D MARKIII بازار نیکون D800 از بین خواهد رفت ، با توجه به این پیش بینی ها ، به نظرم این طور نخواهد بود . یکی به خاطر همین احتمال مگاپیکسل بالا ، تقریبا مشابه با مدل نیکونی ، و هم اینکه هیچ معلوم نیست که آن دوربین نیز با قیمتی محسوس زیر 3000 دلار ارایه شود .
    Persian و Mehr282 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

راستش بر اساس همین شایعات قراره سری 5d به دو سری تفکیک بشه یعنی 5D Split? 5D X & 5D Mark III

فعلا هم این مشخصات براشون پیش بینی میشه:

http://www.canonrumors.com/2012/02/5...-mark-iii-cr1/

باید شاهد شروع جنگ مگاپیکسل بین نیکون و کانن باشیم
    5D X
    45MP (With a pixel size similar to the power shot G1X)
    61 points AF (Similar to the 1DX but simpler)
    3.4 fps, 100-6400 (50-12800)
    1 Digic 5+ Digic 4

5D Mark III
    22MP
    61 points AF (Similar to the 1DX but simpler)
    6.9 fps, ISO 100-25600(50-51200)
    1 Digic 5+ Digic 4
    Best HD video quality of any EOS camera

به نظرم اگر 5D mk iii همون فول فریم ارزان عمومی باشه
    Both over $3k

که بر خلاف انتظار که قبلا قیمتی حدود 2700 دلار واسه 5D MARK III پیش بینی میشد ٬ قیمتش بالاتر خواهد بود. پس برتری قیمتی نخواهیم داشت.
    یه سال پیش نتونستم تصمیم بگیرم بین 5D MARK II و NIKON D700 کدومش رو بخرم ( d700 آپشن فیلمبرداری نداشت که من بخاطر طراحی وب و کارم لازم داشتم و5D MARK II هم سیستم فوکوس ایده آلی نداشت) و الان مجبورم قیمت دو برابری براش در نظر بگیرم.

اما اگه 5D MARK III سیستم فوکوس بهتری پیدا کنه و طبق انتظار سنسور 21-24 مگاپیکسلی اون عملکرد بهتری در مورد نویز داشته باشه٬ بدلیل اینکه برای سایز چاپ بزرگ هم بدک نیست ( نسبت به D800 )٬ چون تا بحال هم هزینه ای برای لنز نکرده ام انتخاب اولویت دار من خواهد بود. ( البته این نظر شخصی منه).
    Mr.vAhiD.DI و Mehr282 تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

بحثم این است که بدانیم ویژگی مثبت و منفی دوربین چیست. برایم تاسف‌بار است که می‌بینم در این فروم، هنوز که هنوز است مگاپیکسل، دوستانی را که شاید چاپهای بزرگشان انگشت‌شمار باشد، شهوت زده می‌کند!
    تاسف نخوریدآقای عاشوری نیا.مزیت مگاپیکسل فقط در چاپ بزرگ است؟شما چرا؟چرا فکر می کنید داینامیک رنج این دوربین ها بسیار پایین و نویزشان بسیار بالا است؟(دقت به واژه بسیار)

بعد از تمام شدن بحثمان,در دو پست نقل قول هایی از من داشتید به همراه توضیحات و عکس های بسیار زیبا(که نمی فهمم ربطشان را به این تاپیک),اما متاسفانه از کلمات و ادبیاتی استفاده کردید که از شما نه به عنوان مدیر,نه به عنوان یک عکاس,نه به عنوان یک هنرمند,که به عنوان ارش عاشوری نیایی که در قدیمی ترین تاپیک ها رد پست هایش هست,انتظار بیشتری داشتم:

بحثم این است که بدانیم ویژگی مثبت و منفی دوربین چیست. برایم تاسف‌بار است که می‌بینم در این فروم، هنوز که هنوز است مگاپیکسل، دوستانی را که شاید چاپهای بزرگشان انگشت‌شمار باشد، شهوت زده می‌کند!
    فکر کنم شما یا درست معنی شهوت را متوجه نشده اید,یا شاید آنقدر زندگی شما و دور و برتان دوربین شده است که فکر می کنید همه مانند شما احساسی نسبت به دوربینشان پیدا می کنند.

فکر میکنید من طرفدار مگاپیکسلم؟اصلا شما مرا می شناسید؟در این بحث ها شد بنده به شما بگویم شما فلانطور هستید؟
    نمی دانم ویژگی های دوربین چیست؟من دوست دارم با 5دی اسنپ شات بگیرم,برای شما چه مشکلی پیش میاد؟یا اگر من دی800 داشته باشم باید حتما دید شما را داشته باشم؟عکاسی برایم یک تفریح است که در الویت نیست,تفریحات بسیار هیجان انگیز تری دارم...

سوالی دارم:آیا خودروهای شاسی بلند فقط برای آفرود ساخته شده اند؟نمی توان در شهر از آنها لذت برد؟
    شما در کیش محدودیت سرعت دارید,اما آیا خودروی شما نمی تواند یک شورولت باشد؟که به لطف خدا در کیش فراوان است و ملت لذت می برند,ملتی که در رانندگی حرفه ای نیستند و شاید حتی نتوانند یک burn out ساده و کوتاه را انجام دهند.

شما مانند همیشه مسخره کنید,پست های کوتاه و نیش دار بنویسید,یا نه اصلا عکس های حرفه ای تان را آپلود کنید.پاسخی نخواهم داد.فقط اجازه بدهید این پست یکی دو روز باقی بماند.
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

آقای قدوسی ناراحت نشید منظور ارش فکر نمیکنم اینی بوده که شما متوجه شدید
    در انتخاب و خرید یک کالا که اینجا دوربین مد نظره پارامترهای زیادی دخیله ممکنه شما اقای قدوسی دوست داشته باشید مثلا برای عکس ۳*۴ هم از دوربین ۳۶ مکاپیکسلی استفاده کنید خوب پولشو بدید حالشو ببرید ولی مثلا واسه خود من بیشتر خوشحال میشدن نیکون یه دوربین با رزولوشن ۱۶ با ۱۸ میداد بیرون با نویز مثلا بهتر از d3s نه من اشتباه میکنم نه شما نه ارش نه کس دیگه ای
    اما وقتی از دیدگاه بیزینس به موضوع نگاه میشه داستان فرق میکنه باید منفعت به هزینه بررسی بشه من احساس میکنم شما از دیدگاه اول به موضوع نگاه میکنید و ارش از دیدگاه دوم

چیزی که من رو یکم شگفت زده کرده اینه که همه بچه ها میگن به به و چه چه ۳۶ مگاپیکسل عالیه اصلا حرف نداره از همه مهمتر ۳۰۰۰ دلار
    نمیدونم نظر سنجی سایت نیکون رومر رو دیدید خیلی ها گفتن باید بیشتر صبرکنیم بعد در مورد خرید تصمیم بگیریم
    واقعیت اینه که این ۳۶ مگ عملا ۳۰۰۰ دلار پای ادم نمیوفته باید یه سیستم خوب بخرید واسه ویرایش و لنزها و رینگ طلایی رو هم نباید فراموش کرد همه اینها عملا چیزی حداقل حدود ۶ هزار دلار هزینه داره اگر پولشو دارید بخرید و لی اگر میخواهید ازش پول در بیاری باید فکری به حال این ۶۰۰۰ دلار هم بکنید اینه که من اسمشو میزارم اشتباق زدگی و ارش میزار شهوت زدگی یا هر چیز دیگه ای
    ویرایش توسط babakdin543 : Friday 10 February 2012 در ساعت 23:22
    shabab، Navid7h، Saadat و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil Qoddusi نمایش پست ها

فکر کنم شما یا درست معنی شهوت را متوجه نشده اید,یا شاید آنقدر زندگی شما و دور و برتان دوربین شده است که فکر می کنید همه مانند شما احساسی نسبت به دوربینشان پیدا می کنند..
    درود

کاش در مواردی سعی کنیم ایراد کسی را بگیریم که خودمان احاطه روی آن داشته باشیم.

چند شعر غنی فارسی میخواهید برایتان بیاورم که این کلمه با سنگینی هر چه تمام
    با کاربردی متفاوت با آنچه که شما ظاهرا می پندارید بکار رفته باشد؟!

شاید خیلی ها با ادبیات آشنایی نداشته باشند توقع هم نیست که از عروض و قافیه سر در در بیاورند
    اما وقتی حتی در ترانه های عامیانه (که کمتر ایرانی میتواند نشنیده باشد ) میتوانستید با مفهوم این کلمه آشنا شوید

نمونه ....ای پرنده مهاجر ای پر از شهوتِ رفتن ، فاصله قدِ یک دنیاست ، بین دنیای تو و من....

پاینده باشید

انوش
    Amir Tavakoli، 1986، Mr.vAhiD.DI و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

آقای دیناروند ممنون.بنده هم در پست های قبل عرض کردم یک آماتورم و از این دید به جریان نگاه میکنم.

و اما اقای امامی:

کاش در مواردی سعی کنیم ایراد کسی را بگیریم که خودمان احاطه روی آن داشته باشیم.
    بنده دقیقا روی کدام موضوع احاطه ندارم جناب و چه ایرادی گرفتم؟متوجه نمی شوم توضیح بدهید.

چند شعر غنی فارسی میخواهید برایتان بیاورم که این کلمه با سنگینی هر چه تمام
    با کاربردی متفاوت با آنچه که شما ظاهرا می پندارید بکار رفته باشد؟!
    بسیاری از آنها را خوانده ام آقای امامی.شما اگر متن مرا با دقت میخواندید متوجه میشدید که بنده ظاهر را میپندارم یا باطن را.

شاید خیلی ها با ادبیات آشنایی نداشته باشند توقع هم نیست که از عروض و قافیه سر در در بیاورند
    رشته تخصصی بنده ادبیات نیست.ادعایی هم ندارم اما ادبیات را می شناسم,لا اقل ادبیاتی که مناسب یک جمع عمومی باشد.

اما وقتی حتی در ترانه های عامیانه (که کمتر ایرانی میتواند نشنیده باشد ) میتوانستید با مفهوم این کلمه آشنا شوید
    بنده نه ایرانی هستم نه ترانه عامیانه گوش میدهم!این حرف ها چیست که میزنید؟نکند فقط شما با معنی لغات آشنا هستید؟

من فکر نمی کنم واژه شناسی شما کمکی به بحث کرده باشد.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

گله ای دارم

قبل از هر چیزی این پست ربطی به پست قبلی ام ندارد برای همین آنرا جدا کردم

اصلا نمیدانم بحثهای سلیقه ای شخصی ، چرا باید در چنین تاپیکی مطرح شود

حالا تاپیک شایعات یا واقعیات اکثرا به بیراهه میرود و دوستان علاقه دارند پیش بینی های خود را پیرامون محصولات برند مورد علاقه خود داشته باشند ، ( یا گاها در مورد برندی که هیچ علاقه ای هم به آن ندارند !) چرا چون اسم تاپیک شایعات است!

اما فکر میکنم ترمز این دست نظرات باید از یک جایی کشیده شود. نمیدانم چه علاقه هست حتما راجب فلان موضوع نظر دهیم

نمیدانم چه توجیهی خواهد داشت ، بخاطر اینکه من از سال 2009 در این سایت هستم و از اساتید سایت که همه هم بخوبی آنها میشناسیم
    کمی راجب به کادر بندی ، و پروسس مطلب یاد گرفته ا م فکر کنم خود در این سه سال که از عمر دوربین دیجیتال دست گرفتن من میگذرد بنده دیگر به درجه ای رسیده ام که خود را همسنگ اساتید خود بدانم !، و فکر کنم این سه سال باعث شده من به درجه اجتهاد برسم و خدا را هم دیگر بنده نباشم.

شد یک بار یکی از اساتید سایت مطلبی بگن و روشن گری بکنن و دوستان رو حرفشون حرف نزن؟
    آخه بنده کدام مدرسه درس خوانده ام که به من یاد نداده اند سر کلاس تو شاگردی و معلم هم آنجاست حریم ها مشخص نباشد
    کدام دانشگاه بوده ام که حریم استاد و شاگردی مثل آب خوردن شکسته میشود ، کدام دانشجویی را دیده اید که قصد داشته باشد مدام به استاد خودش درس بدهد آنهم با سه سال بودن در سایت یا چون به عکاسی علاقه دارم!

طرف عکس میگذاره میگه چرا نقد نمیشه ، خوب بهش میگی که کادر بندیت مشکل داره به این دلیل و به اون مقاله هم ارجاعش میدی ،
    از 4 موردی که بهش گفتی 2 تاشو میگه خودم میدونستم 1 موردشم نمیتونم موافق باشم اما در این یک مورد خاص حق با شماست!

چرا باید حتما یک چیزی جواب بدیم؟
    چرا؟ چرا وقتی حرف حساب میشنویم ، باید بگردیم یک آتویی از طرف پیدا کنیم که حتما جوابشو بدیم؟! از غلط تایپی گرفته تا...

....

پینوشت:
    لطفا پست بعدا پاک شود

با سپاس
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 11 February 2012 در ساعت 00:08
    hamid_kh، Amir Tavakoli، a.abdullahian و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 22 از 120 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 72 ... آخرینآخرین