صفحه 23 از 120 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نمی دونم تو این تایپیک چرا این همه بحث بی ارتباط به موضوع میشه اما از طرف مدیران محترم تذکری داده نمیشه از 220 پست این تایپیک کمتر 100 تاش بار علمی داره.
    امیدوارم کسی از دست این برادر کوچکتان ناراحت نشه
    یه سئوال در مورد محدودیت فیلمبرداری این دوربین پرسیدم اما متاسفانه بی جواب ماند.
    چرا مدت فیلمبرداری با 30فریم به 30 دقیقه محدود شده اما با 24 فریم به 20 دقیقه.مگه فیلم برداری با30 فریم بیشتر از 24 فریم حجم نداره و فکر کنم باید دوربین عملیات بیشتری انجام بده.
    Anoosh-Em، 1986، M.Nouri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    نمی دونم تو این تایپیک چرا این همه بحث بی ارتباط به موضوع میشه اما از طرف مدیران محترم تذکری داده نمیشه از 220 پست این تایپیک کمتر 100 تاش بار علمی داره.
    امیدوارم کسی از دست این برادر کوچکتان ناراحت نشه
    یه سئوال در مورد محدودیت فیلمبرداری این دوربین پرسیدم اما متاسفانه بی جواب ماند.
    چرا مدت فیلمبرداری با 30فریم به 30 دقیقه محدود شده اما با 24 فریم به 20 دقیقه.مگه فیلم برداری با30 فریم بیشتر از 24 فریم حجم نداره و فکر کنم باید دوربین عملیات بیشتری انجام بده.
    به نظرم بی ربط نیست...

می توانید به عنوان مثال به تاپیک دوربین Canon 5D Mk2 مراجعه کنید که در زمان معرفی دقیقا اینچنین بحث هایی انجام می شد.

تازه خیلی از دوستانی که بحث را پیش بردند اغلب دوستانی هستند که شاید زمان معرفی Canon 5D MK2 اصلا عضو فروم نبوده اند.

تجربه بنده هم نشان می دهند که همیشه در مورد دوربین هایی که در آینده بسیار موفق بوده و مشتریان زیادی داشته اند بحث های جنجالی بسیار بیشتر بوده.

تا جایی که بحث ها شخصی نشود به نظرم بسیار هم مناسب و خوب است.

اول اینکه باعث تحرک و پویایی فروم خواهد شد.

دیدگاه ها و نظرات دوستان منتشر می شود و بچه با نظرات یکدیگر آشنا می شوند.

نشان دهنده علاقه و فعالیت و پویایی فروم ماست که در چند ساعت اول شاید حدود 100 پست رد و بدل شد.

و بعد اینکه از میان بحث های انجام شده نظرات و مطالب بسیار فنی خوبی رد و بدل می شود و شاید در نگاه برخی دوستان شاید مفید نباشد اما در عمق می تواند بسیار فنی و مفید باشد.

در این بین دوستان گاهی نظرات جالبی ارائه می دهند و یا سوالات جالبی مطرح می شود.

این دوربین هنوز به صورت عمده عرضه نشده و در دسترس نیست و قضاوت ها صرفا بر مبنی شنیده ها و خوانده ها است و نه تست علمی و عملی و Review های معتبر.

مثلا سوال شما هنوز صرفا بر مبنای یک مطلبی است که احیانا در مشخصات ذکر شده است.

یا دوستان در مورد نویز نظر می دهند در صورتی که هنوز هیچ سمپل رسمی و تایید شده آزمایشگاهی دیده نشده است.

اینکه الان که دوربین هنوز عرضه نشده دوستان نگران نویز ، دینامیک رنج ، یا اینکه چرا 20 دفیقه فیلم با 24 فریم می گیرد و ... هم در نوع خود جالب است.

و در مورد سوال جناب عالی...

فکر کنم کافی باشد.حالا حتی اگر این مورد هم وجود داشته باشد.چون بزرگ ترین کارگردان های دنیا با یک برداشت 20 دقیقه یک پلان را نخواهد گرفت.

در کل بنده و سایر مدیران از بحث های فنی ؛ علمی ؛ هنری ؛ اگر بحث به سمت شخصی شدن نروند همه جوره حمایت می کنند.
    nmroshan، yaghoobi، Kourosh Kahal و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    مشکل هم دقیقا همین است. پس افراد غیر حرفه‌ای و اماتوری مثل من و شما که درآمدی از بدنه ندارند چه کنند؟ آیا بدنه دیگری هست؟ دی700 با تکنولوژی چند سال قبل؟
    همچین میفرمایید D700 با تکنولوژی چند سال قبل که ....

متاسفانه افتخار آشنایی با شما و نوع عکاسی و میزان مهارت شما در عکاسی ندارم و نمیخواهم هم احیانا ً تصور کنید قصد شخصی کردن موضوع را دارم ؛ اما در مورد خودم عرض میکنم که :

هنوز که هنوز است ؛ نتوانستم به 20% قابلیتهای دوربین D300s ام مسلط شوم و ادعا کنم در هر شرایطی قادر به استفاده از بهترین تنظیمات در کمترین زمان هستم و به جرئت میگویم بسیاری از عکسهایی را که خراب میکنم و بلافاصله پس از بازبینی در سیستم پاک میکنم ، به دلیل عدم تسلط به ابزارم بوده ! و خیلی از عکسهای دیگرم را هم در صورت تسلط کامل ؛ میتوانستم بسیار بهتر از اینی که هستند بگیرم .

برای همین در مورد خودم! میتوانم بگویم که نه D800 یا D700 ، که همین D300s هم برای آن تیپ عکاسی (از همه چیز،یادگاری،سفر،....) از سرم زیاد است و هنوز ایشون از بنده جلوتر است
    Amir Mohebi، ME، Soha.T و 33 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

مشکل هم دقیقا همین است. پس افراد غیر حرفه‌ای و اماتوری مثل من و شما که درآمدی از بدنه ندارند چه کنند؟ آیا بدنه دیگری هست؟ دی700 با تکنولوژی چند سال قبل؟
    دوست خوبم میخواستم پاسخ رو تایپ کنم که دیدم دوست عزیزم جناب قدیری جواب دادن:

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    همچین میفرمایید D700 با تکنولوژی چند سال قبل که ....
    برای همین در مورد خودم! میتوانم بگویم که نه D800 یا D700 ، که همین D300s هم برای آن تیپ عکاسی (از همه چیز،یادگاری،سفر،....) از سرم زیاد است و هنوز ایشون از بنده جلوتر است
    حیات وحش؟!!! 4 فریم بر ثانیه؟ خوب البته به وحشش بشتگی دارد لاکپشت، تنبل و ... هم حیات وحش هستند .
    در مورد حیات وحش زیاد وارد نیستم اما تا جایی که میدونم بیشتر سرعت فکوس مهمه تا سرعت عکاسی پیاپی

در مورد قضیه قیمت هم با شما موافقم برای کسانی که اون ور آب هستند اوضاع به کلی فرق میکنه(درآمد ها، کارت های اعباری، وام های کم بهره طولانی مدت)
    در سایت یک فروشگاه معتبر زیر دوربین هاسلبلاد کسی کامنت زده بود که به هیچ عنوان این دوربین رو نپسندیده و اون رو به هیچ کس توصیه نمیکنه چون بعد ازخرید و در میان تعطیلات متوجه شده بود این دوربین نمیتونه فیلم بگیره!!!!

اما نهایتا فکر میکنم این دوربین همونی هست که باید میبود این دوربین یک دوربین های رزولوشن هستش در کنار تمام ایرادات و مزایای این رده
    حالا اگر دوستان نیکونی شانس بیارن ممکنه یه مدت بعد یه دوربن 18-20 م.پ هم به عنوان فول فریم ارزون به بازار بیاد
    اگر هم این اتفاق نیفته یا باید سرعت عمل به خرج بدن و دی700 رو بخرن یا برن سراغ کراپدار ها(احتمالا جانشین دی300)
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آقای قدوسی جان من بی‌خیال
    چرا باید بین هر چیزی که می‌نویسیم یکی یه چیزی به خودش بگیره و من مجبور باشم توضیح بدم؟
    اصلن کی با شما بود؟
    من یه سری نقل قول قرض گرفتم که بتونم در رابطه‌ با اونها با عکسهایی توضیح بدم. در پست دیگری. نیت بحث کردن با کسی نبود. کمک برای توضیح شرایطی بود که در تجربیاتم در عکاسی در وضعیت‌های مختلف با اونها روبرو بودم.
    اگر قرار باشه هر جمله از من رو یکی بگیره به خودش و بخواد در مورد شخصیت خودش یا من توضیح بده یا توضیح بخواد بطور کل باید بنشینیم و بنویسیم که: بله!
    دوربینی معرفی شده است که ۳۶ مگاپیکسل است.
    ۳۶ مگاپیکسل بیشترین مگاپیکسل در بین دوربین‌های فول فریم دیجیتال DSLR است.
    این دوربین‌ها از سنسوری در قطع نگاتیو‌های ۱۳۵ استفاده می‌کنند.
    ۳۶ مگاپیکسل عددی نزدیک به خروجی مدیوم فرمتهاست.
    بدنه‌ی منیزیومی دارد.
    این دوربین فیلم‌برداری می‌کند.
    خیلی هم خوب است
    قیمتش هم به به
    اما علم بهتر است از ثروت
    قلم در دست می‌گیرم و انگشت بر کیبرد می‌فشرم و انشای خود را در مورد آنچه امروز در فیلان سایت علمی دیدم را به عنوان دانای کل به فارسی این‌گونه می‌آغازم!
    و از این حرفهایی که همه‌ی مایی که اینجاییم می‌دونیم و احتمالن بعضی‌ها بهش می‌گن چیز علمی!
    مثل کارتهای بازی‌ که بچه‌های نسل ما داشتن و بعضی‌ها به عنوان علم حفظش می‌کردن.

بگذارید حرفمون رو بزنیم. در مورد عکاسی صحبت کنیم و بشنویم. گمان نکنم کسی اینجا باشه که آدرس Dpreview و یا ده تا سایت مشابه اون رو بلد نباشه. یا کسی باشه که نتونه جدول مشخصات یه دوربین رو بخونه و بفهمه.

اون پست هیچ ربطی به شما نداشت. ربط به هیچ‌کس خاصی نداشت. ربط به اعدادی داشت که بسیاری رو به اشتباه می‌اندازد. من قصدم فقط و فقط توضیح شرایط است.
    زمانی من در مورد ویژگی‌های دی‌۷۰۰ می‌گفتم، بسیاری از دوستان می‌گفتن این یارو نیکونیه! بارها گفتم که من ندیمه‌ی عکاسی‌ام و نه ندیمه‌ی بادمجان. اما کو گوش شنوا، حالا هم لابد بسیاری می‌گویند این یارو دشمن مگاپیکسل است. اصلن هم متوجه نیستند که خودم مدتها منتظر این دوربین بودم و هستم.

هر چه می‌گوی که با نظرشان متفاوت است می‌گویند از مدیر بعید است. از عکاس بعید است، از شما بعید است. چه چیزی بعید است؟ که در مورد عکاسی بنویسم؟
    این‌که از هیجان خودم از استایل یه دوربین نوشتم به کسی بر نخورد. اما از علاقه‌ی دوستانی به اعداد مگاپیکسل نوشتم به شما توهین شد؟
    لازم هم نمی‌بینم در مورد احساسم نسبت به دوربین، ماشین، آدمها و فرشته‌ها به شما یا کس دیگری توضیح بدم.

خیلی اوقات فکر می‌کنم خسته شدم. اصلن چه کاریه. این روزها یا شب‌ها(دیگر نمی‌فهمم کدوم رو باید بگم) ساعت ۲ صبح می‌رسم خونه، تا ۴:۳۰ فروم می‌خونم، عکس آپلود می‌کنم و یا می‌نویسم تو و بعد ۸ صبح باید برم سر کار؟ دیوانم؟ دوباره ۲ شب برگردم خونه ببینم یکی شخصیت خودش رو با مگاپیکسل یکی کرده، یکی دیگه من رو رئیس جمهور کرده یکی دیگه گلادیاتور.
    از صبح دارم بین کلی کار از بین عکسهای عکاسان مختلفی که این روزها باهام کار می‌کنن نگاه می‌کنم و می‌گردم، از ۷دی و ۵دی و مارک ۴ و فیلان عکس جدا کنم که بتونم دو کلمه در مورد اتفاق واقعی که هنگام عکاسی می‌افتد بنویسم. اما راستش رو شما بگید! مریضم؟ دیوانه یا بیکار؟

فروم مال شما
    مگاپیکسل و نویز و داینامیک رنج و بقیه‌ش هم.
    در مورد هیچ‌کدام نمی‌نویسم که به شعور و شخصیت و علاقه و تفریح و تجربه‌ و دانش و علم و مدرک و عکس کسی توهین نشه.
    شب و روز همه‌تان خوش.
    nmroshan، Amir Mohebi، Khoramyar و 42 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

شرمنده بابت اف تاپیک
    1986، M-ESMAILZADEH و Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

ارش عزیز,اگر اینطور هست,اشتباه از من بود.چون نقل قول هایی از من اونجا بود من اینطور برداشت کردم.عذرخواهی می کنم.من دوست نداشتم بحث اینطور تموم بشه.

اما آرش جان,شما به کارت ادامه بده,هر اسمی هم میخوای روش بزار یا بزارن,اما نباید اینجور مسائل دلسردت کنه.من از اونایی نیستم که برن پشت
    سرت بد بگن و اسم بزارن,بد دوباره برگردن تعریفت رو بکنن.من تا بوده از پست هات استفاده کردم و چیز یاد گرفتم, ,و در نهایت همشون برام پیشرفت بوده, ازت هم ممنونم.از همه ی عزیزان و دوستان خوبم ممنونم.
    فکر میکنم در حد خودم تا همین جا کافیه برام و بیشتر از این, نه برای خودم و نه دیگران فایده ای نداره.پس دیگه وقتشه و اینجا موندنم دلیلی نداره.

امیدوارم همتون,همیشه شاد و موفق و پیروز باشید.خداحافظ
    raffi تشکر می‌کند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نه. نشد دیگر.
    سهیل عزیز
    برخی اشتباهات و قضاوت‌های زود، نتایجی دارند که شاید با یک عذرخواهی ساده حل و فصل نشود.
    اگر من در این فروم دیگر نتوانم نوشته‌های شما را (که تاکنون همواره با دقت و وسواس نوشته می‌شد، بجز این مورد آخر) بخوانم یا نتوانم نوشته‌های آرش را بخوانم که همواره برایم ارزشمند بوده چون بر خلاف بسیاری از صحبت‌ها، یک تکیه‌گاه مهم به نام تجربه دارد، دیگر این عذرخواهی شما دردی را دوا نمی‌کند.
    بعد از پست اخیر شما، من تمام بحث‌های را مجددا خواندم و در نهایت فقط یک علامت تعجب بزرگ برایم ماند که چرا؟
    چرا شما چنین برداشتی کردید
    چرا این داستان معرفی یک دوربین جدید که در این وانفسای زندگی، می‌تواند یک بحث شیرین بین علاقمندانی باشد که از جاهای مختلف به خاطر این علاقه یک جا جمع شده‌اند، تبدیل به این دلگیری‌ها می‌شود

اما در مورد آرش و صحبت‌هایی که اخیرا زیاد می‌شنویم.
    وقتی کسی هست که در زمینه‌ای تجربه عملی بسیار دارد و از طرفی حوصله دارد که بیاید اینجا در فروم با وجود همه ریسک‌ها بنویسد و خسته هم نشود، چرا قدر کارش را نمی‌دانیم.
    Amir Mohebi، Khoramyar، ME و 54 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

دل کندن از این فروم و اعضای اون واقعا" غیر ممکنه!!!
    تجربه بارها این موضوع را ثابت کرده.
    ME، yaghoobi، towfigh و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر آشنا Mehr282 آواتار ها
    تشکر کرده
    101

خب برای عوض شدن فضا دیدن این فیلم که خلاصه ای از کار و تجربه ی جناب Rob Van Petten با D800 هست هم آموزنده میتونه باشه هم جالب

http://vimeo.com/34805730
    این هم یک نمونه جالب که با لنر 105 گرفته شده که با وجود ریسایز باز هم دیتیل و رنگ های اون قلقلک میده
    برای بیماران قلبی پیشنهاد داده نمیشه ! :دی http://weblog.robvanpetten.com/images/210.jpg

باقی عکس ها رو هم خودتون اینجا ببینید که البته چند تاییش تکراریه و باقی رو فکر میکنم جدید باشه براتون
    Nikon D800 | Rob Van Petten

در پست بعدی یه تعداد چارت قرار میدم که بنده نتونستم سر در بیارم اگه اساتید سردرآوردن شاید بتونه مفید باشه
    ویرایش توسط Mehr282 : Saturday 11 February 2012 در ساعت 11:43
    ME، Kourosh Kahal، nejadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 23 از 120 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 ... آخرینآخرین