صفحه 76 از 120 نخستنخست ... 26 66 72 73 74 75 76 77 78 79 80 86 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 751 تا 760 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام جناب قبادی

یه مطلبی رو این موضوع ذهنمو درگیر کرده، مگه نه اینه بعضی عکاسان آتلیه ای برای مشاهده کار بصورت آنی بر روی لپ تاپ مستقیما دوربین را به آن متصل می کنند و بعد از زدن شات نتیجه را می بینند؟

آیا نحوه ی ارتباط فرق میکند ؟! کلا توصیه میشه چنین کاری ؟!

ممنون و تشکر....
    صحبت های جناب قبادی همانطور که خودشان هم اشاره کردند بیشتر پیرامون desktop بود نه laptop
    تقریبا در تمام tethered shooting هایی که من در آموزش های تصویری دیدم دوربین به laptop متصل بود و بعضی مواقع برای مشاهده بهتر یک مانیتور بزرگتر به laptop متصل میشد
    Anoosh-Em، KHAKSAR و M.Mobin تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

ممنونم آقاي قبادي از راهنمايي تون.
    اما منم همين سوال را دارم كه با توجه به اينكه نيكون خودش كانكتورهاي اينچنين گذاشته و خوب موقع وصل كردن بايد دقت كرد كه دوربين بعد اتصال روشن بشه و خوب براي اين اتصال هم از كابل همراه دوربين استفاده ميشه كه قطعت هم استاندارد هست بازهم امكان مشكل هست؟
    ضمن اينكه اگر مثلا داخل استوديو كار استيل لايف يا ... دارم و نيازه دوربين به كامپيوتر وصل بشه اونوقت تكليف چيه؟
    البته بجز اتصال واير لس!

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

داستان ریموت شات با Mass Storage کاملا متفاوت است.

در روش اول شما یک دیوایس را به کامپیوتر به کمک پورت رابط USB یا Lan یا FireWire متصل می کنید.مثل یک پرینتر ، مثل یک اسکنر و یا وب کم.با نرم افزار بر روی آن کنترل خواهید داشت و دستورات را دوربین اجرا می کند.اگر در این هنگام ملاحظه کنید دوربین شما در دیوایس منیجر به عنوان یک Imaging دیوایس شناخته می شود.

هیچ خطری هم ندارد و مشکلی ایجاد نمی کند و اگر هم قطع وصل صورت بگیرد دیوایس فقط نمی تواند فرمان ها را اجرا کند.

اغلب از پروتکل MTP برای انتقال اطلاعات استفاده می شود و نه از Mass Storage که این پروتکل بسیار امن و سریع و جدید است.

Media Transfer Protocol - Wikipedia, the free encyclopedia

گاهی برخی از دوربین ها از پروتکل PTP استفاده می کنند که آن هم پروتکل امن است.

http://en.wikipedia.org/wiki/Picture_Transfer_Protocol

اما در روش Mass Storage دوربین شما تبدیل به یک حافظه فلش می شود ( در قسمت دیوایس منیجر ویندوز می توانید مشاهده کنید ) که دیوایس شما را به عنوان یک حافظه جانبی فلش می شناسد و نه یک دیوایس Imaging و که این روش مشکلات و خطرات شمرده شده را خواهد داشت.

پس انتقال تصاویر در پروتکل Mass Sorage قدری خطرناک است.

http://en.wikipedia.org/wiki/USB_mas...e_device_class

USB flash drive - Wikipedia, the free encyclopedia
    yaghoobi، Anoosh-Em، Walkman و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

جناب قبادی خیلی ممنونم از توضیحات کاملتون.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

تو ویندوز ایکس پی SP3 اگر دوربین را وصل کنی (فقط دوربین های نیکون چند مدلش را امتحان کردم و از بقیه دوربین ها خبر ندارم)دوربین به مانند پرینتر یا اسکنر و.. شناخته میشه و نه به شکل حافظه فلش و اصلا در safely remove هم اسمش نمی یاد.که یک خوبی داره اونم اینکه اگه سیستم ویروسی باشه مثلا فایل ها را پنهان کنه یا پاک کنه یا ...اصلا رو عکس های داخل مموری تاثیر ندارد و یک بدی هم داره که سرعت لود کردن خیلی کم هست و اگه مثلا 7 گیگ مموری پر باشه بعد از اتصال دو دقیقه ای طول میکشه تا همه عکس ها را لود کند
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    تو ویندوز ایکس پی SP3 اگر دوربین را وصل کنی (فقط دوربین های نیکون چند مدلش را امتحان کردم و از بقیه دوربین ها خبر ندارم)دوربین به مانند پرینتر یا اسکنر و.. شناخته میشه و نه به شکل حافظه فلش و اصلا در safely remove هم اسمش نمی یاد.که یک خوبی داره اونم اینکه اگه سیستم ویروسی باشه مثلا فایل ها را پنهان کنه یا پاک کنه یا ...اصلا رو عکس های داخل مموری تاثیر ندارد و یک بدی هم داره که سرعت لود کردن خیلی کم هست و اگه مثلا 7 گیگ مموری پر باشه بعد از اتصال دو دقیقه ای طول میکشه تا همه عکس ها را لود کند
    درسته توي xp هيمنطوره ولي فكر كنم منظور جناب قبادي به همين هم باشه!
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

یا سلام خدمت تمام دوستان
    من قصد خرید d800 برای آتلیه دارم ( دوربینم d300s و قصد ارتقا به فول فریم دارم )
    کسی در بین دوستان با این دوربین توی آتلیه کار کرده
    و بنظرتون برای آتیله مناسبه

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

خیالتون رو راحت کنم که هیچ دوربینی برای آتلیه نا مناسب نیست.این دوربین که دیگه جای خود داره!
    Persian، yaghoobi، data و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

با این دوربین وقتی در live view و با زوم کردن و فوکوس منوال دقیق با تایمر اقدام به عکاسی میکنید اگه تایمر روی 3 ثانیه باشه و یا 10 ثانیه ( در فوکال بالای 100 تا 200) روی یک سه پایه خیلی محکم ( گیتزو) و هد توپ، اثر لرزش بین 3 ثانیه و 10 ثانیه مشهود هست ( روی سه پایه لرزش گیر لنز هم خاموش هست). حتی اگه سرعت شاتر بالای 1/800 ثانیه هم باشه.

با این اوصاف اگه قرار باشه روی دست عکاسی کنید نمیدونم این موضوع چقدر اذیت کننده باشه.

مورد دیگه اینکه : ولی وقتی با فلاش اقدام به عکاسی میکنید حتی در سرعت شاتر 1/60 ثانیه عکسها بدون لرزش و شارپ میافتند.

دلیل این موارد رو نمیدونم ولی به کرات تست کردم و کلا عجیب هست این موضوع. اگه جناب قبادی لطف میکردن و از تجربیاتشون میگفتند بسیار مفید واقع میشد.

یا سلام خدمت تمام دوستان
    من قصد خرید d800 برای آتلیه دارم ( دوربینم d300s و قصد ارتقا به فول فریم دارم )
    کسی در بین دوستان با این دوربین توی آتلیه کار کرده
    و بنظرتون برای آتیله مناسبه
    در چند پست قبلی انوش خان نوشتند که در آتلیه با این دوربین کار کرده اند و از خروجی ها بسیار راضی بودند.
    yaghoobi، M-Yousefi، data و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط adeliry نمایش پست ها
    با این دوربین وقتی در live view و با زوم کردن و فوکوس منوال دقیق با تایمر اقدام به عکاسی میکنید اگه تایمر روی 3 ثانیه باشه و یا 10 ثانیه ( در فوکال بالای 100 تا 200) روی یک سه پایه خیلی محکم ( گیتزو) و هد توپ، اثر لرزش بین 3 ثانیه و 10 ثانیه مشهود هست ( روی سه پایه لرزش گیر لنز هم خاموش هست). حتی اگه سرعت شاتر بالای 1/800 ثانیه هم باشه.

.
    جناب دلیری یعنی در تایمر 3 ثانیه اثر لرزش محسوستر است از تایمر 10 ثانیه؟ منظورتون همین بود؟ اگه اینطوره باتوجه به اینکه فرمودین روی سه پایه و با ریموت اثر لرزش بعد از 3 ثانیه هنوز از بین نرفته؟

ممنون از اشتراک تجربیاتتون

صفحه 76 از 120 نخستنخست ... 26 66 72 73 74 75 76 77 78 79 80 86 ... آخرینآخرین