صفحه 75 از 120 نخستنخست ... 25 65 71 72 73 74 75 76 77 78 79 85 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 741 تا 750 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

حتی روی سه پایه در صورت استفاده از "Live view با ریموت" و یا استفاده از "چشمی و دکمه شاتر" تفاوت شارپنس محسوسه و نسبت به کوچکترین لرزشها حساسه و داشتن عکسهای شارپ خیلی راحت نیست حتی با سرعتهای شاتر بالا ( 1/500 به بالا).
    نکته ای که میمونه اینکه وفتی از فلاش خود دوربین استفاده میشه و سرعت 1/60 ثانیه هست عکسها خیلی شارپ تر از حالتی است که بدون فلاش و با سرعت 10 برابر گرفته بشه. درسته که ایجاد بعد و بافت به کمک نور Directional میسر هست ولی فلاش روی دوربین که مستقیم هست و جهت دار هم نیست.

در حال حاضر که مهمترین چالش با این دوربین مخصوصا در فوکالهای بالا همینه ( واسه من اینطور بوده).
    data تشکر می‌کند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر همراه S. Bagherpour آواتار ها
    تشکر کرده
    590

با اس بی 900 هم امتحان بفرمایید ، خروجیها حتی در صورت استفاده یک هشتادم ثانیه ، باز هم شارپ هستند .
    اصولا با این دوربین گرفتن عکسهای شارپ بدون فلش در محیط کم نورتر بسیار مشکل هست . حداقلش این هست که هیچ اثری از ثبت جزئیات و مگاپیکسل بالاش دیده نمیشه و عکسش با یک دوربین انتری لول برابری میکنه .
    حقیر مشکل عوض شدن رنگ در فتوشاپ رو ندارم ، ولی دقت کردم بعد از ذخیره عکس بعنوان jpg یا tiff عملا وقتی عکسها رو با acdsee باز میکنم ، عکسها بطرز محسوسی کم رنگ ترند !!!
    البته از فلش سر دوربینش نمیدونم چرا تا به امروز خیری ندیدم ، نمیدونم چرا با وجود وایت بالانس اتوماتیک ، رنگ پوست اینقدر زرد میشه ؟!؟ یا همش اوراکسپوز دارم ؟
    adeliry تشکر می‌کند.
    تجهیزات فعلا هیچی حتی یه پوینت اند شوت !!!
    شهروز باقرپور

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

نقل قول نوشته اصلی توسط S. Bagherpour نمایش پست ها
    با اس بی 900 هم امتحان بفرمایید ، خروجیها حتی در صورت استفاده یک هشتادم ثانیه ، باز هم شارپ هستند .
    اصولا با این دوربین گرفتن عکسهای شارپ بدون فلش در محیط کم نورتر بسیار مشکل هست . حداقلش این هست که هیچ اثری از ثبت جزئیات و مگاپیکسل بالاش دیده نمیشه و عکسش با یک دوربین انتری لول برابری میکنه .
    حقیر مشکل عوض شدن رنگ در فتوشاپ رو ندارم ، ولی دقت کردم بعد از ذخیره عکس بعنوان jpg یا tiff عملا وقتی عکسها رو با acdsee باز میکنم ، عکسها بطرز محسوسی کم رنگ ترند !!!
    البته از فلش سر دوربینش نمیدونم چرا تا به امروز خیری ندیدم ، نمیدونم چرا با وجود وایت بالانس اتوماتیک ، رنگ پوست اینقدر زرد میشه ؟!؟ یا همش اوراکسپوز دارم ؟
    به نظر میاد در حدود نیم استاپ عکسها روشنتر از چیزی هستند که باید و این مقدار تصحیح رو ر زمان عکاسی باید در نظر گرفت. این سرعت 1/60 در هنگام استفاده از فلاش ( که بالاترین مقدار سرعت هست و من توی منو هم 1/60 به بالا رو ندیدم) یه جورایی مرموز هست چون اگه با این سرعت عکاسی کنید و یا با همان مقادیر دیافراگم و.... فقط در حالت منوال سرعت شاتر رو به 1/320 برسونید عملا تفاوتی در ثبت جزئیات یا شارپ بودن دیده نمیشه.
    yaghoobi و S. Bagherpour تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

دوستان من به مساله اي برخوردم كه مي خواستم ببينم براي بقيه هم پيش اومده يا نه؟
    اينكه دوربين رو براي ذخيره تصاوير روي RAW+JPG تنظيم كرده باشيد و بخواهيد كه فايل ها رو مستقيما با كابل از دوربين كپي كنيد فايل هاي Raw هم تبديل به Jpg مي شند؟
    من هربار كه كپي مي كنم فايل هاي raw انگار كانورت ميشن به Jpg!

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط mo.ghadimi نمایش پست ها
    دوستان من به مساله اي برخوردم كه مي خواستم ببينم براي بقيه هم پيش اومده يا نه؟
    اينكه دوربين رو براي ذخيره تصاوير روي RAW+JPG تنظيم كرده باشيد و بخواهيد كه فايل ها رو مستقيما با كابل از دوربين كپي كنيد فايل هاي Raw هم تبديل به Jpg مي شند؟
    من هربار كه كپي مي كنم فايل هاي raw انگار كانورت ميشن به Jpg!
    تو دی 7000 هم همینجوریه
    فقط با کارت خوان میشه فایل های raw را استخراج کرد .ولی اگر فقط raw عکس بگیریم با کابل دوربین فایل های raw قابل استخراج هست.گویا تو ویندوز ایکس پی این مشکل هست و تو سون نیست
    yaghoobi، data و mo.ghadimi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    تو دی 7000 هم همینجوریه
    فقط با کارت خوان میشه فایل های raw را استخراج کرد .ولی اگر فقط raw عکس بگیریم با کابل دوربین فایل های raw قابل استخراج هست.گویا تو ویندوز ایکس پی این مشکل هست و تو سون نیست
    یعنی هیچ راه دیگه ای نیست؟!
    فکرش رو بکن همه فایل ها را کپی کردم و سیستم رو خاموش کردم و فرداش رم را فرمت کردم و رفتم عکاسی و وقتی خواستم دوباره رم رو خالی کنم دیدم که همه JPG میشن!
    به هرحال ممنون
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mo.ghadimi نمایش پست ها
    یعنی هیچ راه دیگه ای نیست؟!
    فکرش رو بکن همه فایل ها را کپی کردم و سیستم رو خاموش کردم و فرداش رم را فرمت کردم و رفتم عکاسی و وقتی خواستم دوباره رم رو خالی کنم دیدم که همه JPG میشن!
    به هرحال ممنون

اول اینکه وصل کردن مستقیم دوربین به کامپیوتر یک کار بسیار خطرناک و پر ریسک است بخصوص با قیمت های حال حاضر که ACDCE دوربینی مثل نیکون دی 800 حدود 900 هزار تومان است !

و بعد اینکه بنده این مشکل را نه با ویندوز 7 التیمیت و نه با ویندوز 8 اینترپرایز و نه مکینتاش 10.8 ندارم.
    yaghoobi، data، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه moma.shir آواتار ها
    تشکر کرده
    247

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اول اینکه وصل کردن مستقیم دوربین به کامپیوتر یک کار بسیار خطرناک و پر ریسک است بخصوص با قیمت های حال حاضر که ACDCE دوربینی مثل نیکون دی 800 حدود 900 هزار تومان است !

و بعد اینکه بنده این مشکل را نه با ویندوز 7 التیمیت و نه با ویندوز 8 اینترپرایز و نه مکینتاش 10.8 ندارم.

می تونم دلیل این که یه کار بسیار خطرناک است رو بپرسم ؟
    مگه این نیست که خود کارخانه کابل استاندارد برای این اتصال در نظر گرفته ؟
    گفته شما برای این دوربین هست یا تمام دوربین های DSLR ؟
    ممنون
    mo.ghadimi تشکر می‌کند.
    محمد علی شیرزاده
    تجهيزات من

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط moma.shir نمایش پست ها
    می تونم دلیل این که یه کار بسیار خطرناک است رو بپرسم ؟
    مگه این نیست که خود کارخانه کابل استاندارد برای این اتصال در نظر گرفته ؟
    گفته شما برای این دوربین هست یا تمام دوربین های DSLR ؟
    ممنون
    تمامی دوربین ها چون دیوایس را به عنوان Mass Storage شناسایی می کند و تمام خطرات Safe Remove برایش عینا شبیه به یک حافظه فلش USB وجود دارد با این تفاوت که وقتی شما حافظه فلش 8 گیگ تان بسوزد مشکلی نیست و با 20 هزار تومان حل می شود اما با از بین رفتن ACDCE دوربین تان باید مادربرد را تعویض کنید که هزینه ای بسیار سنگین برایتان دارد.

افت جریان

کابل غیر استاندارد

استفاده از انواع سوییچ ها و هاب ها

طول بلند کابل اتصال

نوسان برق و کلی خطر دیگر که در مستر سرویس مانوآل های دوربین ها به آنها اشاره شده است.

اغلب در پاسخ سوال تعمیرکارارن که علت از بین رفتن حافظه فلش دوربین چیست ؟ اشاره می شود که اتصال مستقیم به کامپیوتر.

اصولا در Workflow دیجیتال کاربران حرفه ای اتصال مستقیم دوربین به کامپیوتر و بخصوص دسکتاپ ها و نه لپ تاپ ها جایگاهی ندارد و استفاده از کارت خوان های تک کاره ( مثلا فقط کارت CF و یا فقط کارت SD ) توصیه اکید شده است.

ریسک این کار آنقدر بالا هست که دلیلی برای توجیه اش نباشد.
    yaghoobi، Ehsan4ever، masoudrejae و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

سلام جناب قبادی

یه مطلبی رو این موضوع ذهنمو درگیر کرده، مگه نه اینه بعضی عکاسان آتلیه ای برای مشاهده کار بصورت آنی بر روی لپ تاپ مستقیما دوربین را به آن متصل می کنند و بعد از زدن شات نتیجه را می بینند؟

آیا نحوه ی ارتباط فرق میکند ؟! کلا توصیه میشه چنین کاری ؟!

ممنون و تشکر....
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

صفحه 75 از 120 نخستنخست ... 25 65 71 72 73 74 75 76 77 78 79 85 ... آخرینآخرین