صفحه 22 از 59 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 583
Like Tree2837تشکر

موضوع: Nikon D600

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط sinak نمایش پست ها
    سلام به همه
    من میخوام d600 بگیرم و بسیار نگران اون موضوع گرد و خاک هستم. امروز ایمیلی به نیکون زدم و جواب دادن. هر دو رو اینجا میذارم. شما بگید چی برداشت می کنید. من که گیج شدم. البته کمی هم خالی بستم براشون.
    متنی که من زدم:
    I was planning to buy a full frame and finally I decided to buy a Nikon D600. I was really happy about it's features and it is definitely a winner in competition with its Canon peer 6D. But in my research i found out that the D600 has an issue (or problem) about more than usual dust or oil spots on its sensor. Because I'm living in Iran and there is nobody responsible for a Nikon product in Iran, help me about this and tell me if this issue is a problem or not. Because I cannot have my camera sensor cleaned every day in unofficial service centers.
    This dust is clearly recognizable in some shots of Nikon official video for D600 "Chasing the light" and its making of video.
    جوابی که اونها دادند:
    Thank you for contacting Nikon Customer Support, I'll be happy to assist you.
    Some users may have experienced spots at one time on there sensor. D-SLR cameras are designed to be used with interchangeable lenses and foreign matter may enter the camera when lenses are changed. Once inside the camera, this foreign matter may adhere to the sensor, where it may appear in photographs taken under certain conditions. There is not a known issue with the D600 having oil on the sensor.

During your 1 year warranty period if this product is found to be defective in material or workmanship, Nikon Inc, or one its authorized service facilities will at its option, either repair this Product without charge, subject to the following conditions, limitations and exclusions:
    This warranty extends to the original consumer purchaser only and is not assignable or transferable.
    This warranty shall not apply to any Product which has been subjected to misuse, abuse, abnormal use, negligence, alteration or accident, or has had its serial number altered or removed.
    This warranty does not apply to any defects or damage directly or indirectly caused by or resulting from the use unauthorized replacement parts and/or service performed by unauthorized personnel.
    This warranty does not apply to the batteries and software driver that accompanies this product.
    اینطور که از جواب نیکون بر می آید، کل مسئله را منکر شده اند. ورود گرد و غبار و چسبیدن آن به سنسور را ناشی از باز و بسته کردن لنز دانسته اند (مانند هر DSLR دیگری) و دیده شدن ذرات روغن بر روی سنسور D600 را به کل منکر شده اند! مابقی پاسخ هم در خصوص گارانتی و شرایط آن است (علیرغم این که شما در نامه قید کرده اید که نیکون در ایران نمایندگی رسمی ندارد!)
    به نظرم هنوز نیکون نتوانسته راه حلی برای این مشکل بیابد.
    yaghoobi، Ahmad_، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط sinak نمایش پست ها
    سلام به همه
    من میخوام d600 بگیرم و بسیار نگران اون موضوع گرد و خاک هستم. امروز ایمیلی به نیکون زدم و جواب دادن. هر دو رو اینجا میذارم. شما بگید چی برداشت می کنید. من که گیج شدم. البته کمی هم خالی بستم براشون.
    متنی که من زدم:
    I was planning to buy a full frame and finally I decided to buy a Nikon D600. I was really happy about it's features and it is definitely a winner in competition with its Canon peer 6D. But in my research i found out that the D600 has an issue (or problem) about more than usual dust or oil spots on its sensor. Because I'm living in Iran and there is nobody responsible for a Nikon product in Iran, help me about this and tell me if this issue is a problem or not. Because I cannot have my camera sensor cleaned every day in unofficial service centers.
    This dust is clearly recognizable in some shots of Nikon official video for D600 "Chasing the light" and its making of video.
    جوابی که اونها دادند:
    Thank you for contacting Nikon Customer Support, I'll be happy to assist you.
    Some users may have experienced spots at one time on there sensor. D-SLR cameras are designed to be used with interchangeable lenses and foreign matter may enter the camera when lenses are changed. Once inside the camera, this foreign matter may adhere to the sensor, where it may appear in photographs taken under certain conditions. There is not a known issue with the D600 having oil on the sensor.

During your 1 year warranty period if this product is found to be defective in material or workmanship, Nikon Inc, or one its authorized service facilities will at its option, either repair this Product without charge, subject to the following conditions, limitations and exclusions:
    This warranty extends to the original consumer purchaser only and is not assignable or transferable.
    This warranty shall not apply to any Product which has been subjected to misuse, abuse, abnormal use, negligence, alteration or accident, or has had its serial number altered or removed.
    This warranty does not apply to any defects or damage directly or indirectly caused by or resulting from the use unauthorized replacement parts and/or service performed by unauthorized personnel.
    This warranty does not apply to the batteries and software driver that accompanies this product.
    برای من خیلی جالبه که شرکت به این بزرگی چجوری میتونه به این راحتی دروغ بگه
    تنها دلیل گرد و غبار را تعویض لنز دونسته
    من فکر میکنم این ایمیل را به تمام کسانی که سوال درباره گرد و غبار دارند بدون توجه به نوع سوالشون فرستادن چون شما گفتید در ایران نیکون نماینده ای نداره و اونا جواب دادن اگه مشکلی باشه براتون بدون هزینه درست میکنن
    yaghoobi، Ahmad_، morteza khademy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

بهر روی در طی گشت گذار در سایت و فرومهای خارجی بالای 80 در صد موارد ذکر شده ( مشکل رویت لک روی سنسور )
    کاملا تکرار شنیده هاست تا تجربه واقعی ! و جالب اینجا بود یک نظر سنجی هم برای آمار گیری گذاشته بود و تعداد زیادی به داشتن این مشکل روی دوربین خودشون رای داده بودند در حالی که اعضاء اظهار تعجب کرده بودند از اینکه چطور این همه کاربر رای به مشکل دار بودن اون دادن در حالی چند نفر بیشتر در اونجا D600 نداشتند و پرسیده بودند این همه دارنده d600 از کجا آمده اند!

یعنی مثالش مثلا همین الان که شاید 5 نفر بیشتر در سایت خودمون D600 نداشته باشن اما فرضا 100 نفر در نظر سنجی رای به داشتن مشکل گرد غبار با D600 رو تیک بزنند!

در همان فروم شخصی که تجربه واقعی با D600 خود داشت اعلام کرده بود که لکه های قابل رویت روی سنسور ایشان از حوالی شات 300 به بعد سرو کله شان پیدا شد! و در حوالی کنتور شاتر 2500 سنسورشون رو تمیز کردن و اکنون که 3000 رو رد کرده تا کنون دیگر لکی رویت نکردند.

پاشیدن گریس شاتر ( یا لک روغنی ) مواردی در D7000 ها هم دیده شده بود. که بعد از مقداری استفاده دیگر چیزی برای پاشیده شدن وجود نداشت. در نتیجه اگر بعد از شات 4000 یا 5000 سنسور تمیز گردد دیگر خبری نخواهد بود. تمیز کردن سنسور هم چیزی هست که هر کسی که SLR دیجیتال دارد تجربه خواهد کرد.

اما یکی از دوستان در سایت خودمان آقای سیدان ، به تعمیرگاه مرکزی برای تمیز کردن سنسور مراجعه کردن و در تعمیرگاه مرکزی به ایشان اعلام شد لکهای روی سنسور شما منشاء روغنی ندارند و صرفا گرد و غبار هستند.

بهروی این اتفاقی نیست که در همه D600 ها قابل تجربه باشد. کما اینکه در همان سایت خارجی افرادی هم قید کرده بودند با D600 خود تا کنون چنین مشکلی نداشتند.

هم اکنون دوستان بسیار زیادی در سایت عکاسی دوربین D5100 دارند و از آن هم راضی هستند در حالیکه در بعضی از d5100 دقیقا همین مورد گرد و غبار مدام روی سنسور دیده میشد. ( شخصا نمونه آکبندی که بعد از یک هفته استفاده معمولی دچار این وضعیت بود را دیدم و سنسورش رو تمیز کردم )

یا در بخشی از ریویوی منصوراف در مورد D600 به این موضوع اشاره شده :

Dust is a normal fact of life in photography, but it is not very common to see this on a brand new camera. This is not the first time I have seen this happen lately – the Nikon D5100 I tested last year had some nasty residue on the sensor, which I unfortunately only noticed after coming back from a photography trip, so many of my pictures were spoiled.

همینطور :

I used the Giottos Rocket Blower on the sensor a couple of times and most of the dust was gone.

بهروی بعد از بررسیهای فراوان و از اونجایی که هیچ مدلی در هیچ برندی وجود ندارد که در همه زمینه ها کامل باشد ، تصمیم گرفتم چیزی رو انتخاب کنم که حداقل در زمینه های مورد استفاده ام بهترین باشد و آن D600 است.

پی نوشت : D600 بنده هم به لطف یکی از دوستان عزیز در راه است

موفق باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 21 January 2013 در ساعت 13:00
    yaghoobi، K_NMT، Mashhadi Vahid و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

به نظر من مشکل پاشیدن روغن روی سنسور چیز بعیدی نمیتواند باشد ولی چگونه ممکن است یک بدنه مشکل ورود گرد و غبار داشته باشد؟
    چگونگی چنین مشکلی را درک نمیکنم.تنها جایی که بدنه امکان ورود غبار را دارد(به جز زمان تعویض لنز) مانت لنز است که بعید است مانت این دوربین انقدر بد باشد که از آن غبار وارد شود.اگر هم واقعا مشکل سیلینگ داشته باشد که نباید بعد از مثلا چهار هزار شات مشکلش حل شود.
    اگر هم ورود غبار به خاطر لنز باشد که به نوع بدنه هیچ ربطی نمی تواند داشته باشد و مشکل لنز است.
    K_NMT، masoudrejae، Anoosh-Em و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بعضی از دوستان حساس اگر ببینند من توی چه شرایط جنگی لنز عوض میکنم(در فضای بیرونی) احتمالا گریبان چاک میدن! اما بعد از نزدیک به 3 سال فقط یک عدد غبار روی سنسورم میبینم! همینکه توی تالار خودمون یک نفر هست که این مشکل رو داره اون هم با این شدت! کلی حرف و حدیث ایجاد میکنه...یکی از دلایلی که من رو از خرید این بدنه منصرف کرد!
    نیکون که زیر بار نرفته ولی امیدوارم همونطور بی سر وصدا این مشکل رو توی سری های بعدی کاملا برطرف کنه که دیگه چنین گزارشی نباشه.یادمه زمان معرفی 5دی مارک2 هم اون بلک اسپات ها داستانی شده بود که بعد برطرف شد...
    yaghoobi، davoud maani، morteza khademy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

دوستان یک سوال
    آیا شما جایی رو سراغ دارید که لنزهای نیکون رو اجاره بدن؟ چون من مشکلم کمبود لنزه و در مورد کانن این مشکل با اجاره حل میشه. اما نیکون رو نمیدونم. شما راهنمایی کنید.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

انوش گرامی ، من هم با شما موافقم . ضمن اینکه :
    این هم از همون کراماتی است که گویا در نزد طیفی از ما ایرانیان نیز بسیار وجود داره ، جناب انوش گرامی .
    بدون تجربه در آن مورد و موضوع مورد بحث ، بسیار نظر دهیم !
    بدون تجربه در آن مورد و موضوع مورد بحث ، قضاوت کنیم و حکم صادر کنیم !
    بدون تجربه در آن مورد و موضوع مورد بحث ، سلایق و علایق خود را دخیل کنیم !
    .
    yaghoobi و K_NMT تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

بنظر من منطق در این مورد بیشتر کمک میکنه تا احساسات و مباحث فرهنگی اجتماعی

اگر وافعا تعداد مواردی که این دوربین دچار مشکل مربوطه میشه ایتقدر پایین هست که دوستان میگند میدونید چقدر احتمالش کم هست که تنها مورد وطنی D600 که تابحال در سایت در موردش بحث شده به این مشکل دچار باشه ؟!

من هم مثل جناب احمدی امیدوارم زودتر مشکل برطرف بشه

____
    در ضمن انوش جان ضمن تبریک امیدوارم دوربین شما سالم و سرحال باشه
    yaghoobi، lamagra، morteza khademy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

جناب بیژن خان گرامی.
    برای گرفتن آمار ، باید جامعه آماری مناسبی داشت .
    این فروم ، کل جامعه آماری نیست که ما بر مبنای اون تصمیم بگیریم .
    .
    من هم تمایل داشتم دوربین D600 رو بگیرم . با شنیدن این مطالب صبر کردم . ولی همچنان به جستجوی خودم ادامه دادم . دو نفر از دوستان من این دوربین رو تهیه کرده اند و هیچکدام تا الان به چنین چیزی اشاره نکرده اند .
    ( نفر سوم دوستی آنسوی آبهاست )
    با این حال نه می توانم بر مبنای نتایج آنها این مورد را قویا رد کنم و نه می توانم بر مبنای این تجربه دوستمان قویا تایید .
    بهترین کار ، در چنین شرایطی صبر کردن بیشتر و بررسی اوضاع است .
    اما آنچه که گفتم ، در این مملکت ما ریشه داره .
    از اتفاق بسیار هم شایعه و در همه چیز هم شایعه .
    من نمیخوام خیلی وارد مبحث بشم .
    اما در همین یک نکته مورد بحث :
    بعضا بسیار می بینیم دوستانی که تمایلات برندی اشون بسیار هم آشکاره ، ناگهان از بابت این مشکل ، یک کمپانی رو متهم به دروغگویی و .... می کنند .
    .
    ضمن اینکه نه وکیل مدافع کمپانی نیکون هستم و نه سر و سری با این کمپانی دارم .
    بهترین کار در مورد استعلام جناب SINAK ، اگر بخواهیم منطقی برخورد کنیم اینه که :
    ایشان بعد از پاک کردن سنسور ، به عکاسی خودشون ادامه بدهند . اگر این مشکل همانطور که نیکون اعلام کرده و در بقیه فرومها نیز ذکر شده ، برطرف شده و تکرار نشود ، چه بهتر برای ایشان و دیگر دارندگان .
    اما اگر شد : می توان در مورد آن صحبت کرد و پیگیری کرد .
    ضمن اینکه من اگر همین الان پول کافی رو داشتم و ایشان فروشنده بودند ، بلافاصله دوربین ایشان رو خریداری می کردم !
    و البته امیدوارم تا اوایل سال آینده چنین کنم .
    .
    به هر حال دوربین گلد اوارد داشتن کم چیزی نیست .

و نکته آخر در مورد جامعه آماری اینکه :
    همین نکته پاشیدن گریس شاتر را در مورد D7000 هم گفتند .
    من یادم نمیره که تعدادی از دوستان هم بابت همین نکته در خرید خود منصرف شدند یا دچار تردید شده بودند.
    اما من که D7000 دارم و بعد از این همه کار ، هنوز چنین چیزی ندیده ام .
    بسیاری از دوستان دیگر هم همینطور .
    میدانید چرا ؟
    برای اینکه تعداد دارندگان و کسانی که تجربه کار با این دوربین را دارند ، از تعداد هیاهوها بیشتر است ! پس جامعه آماری به واقعیت نزدیکتر .
    yaghoobi، K_NMT، Amin Zarif و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    بنظر من منطق در این مورد بیشتر کمک میکنه تا احساسات و مباحث فرهنگی اجتماعی

اگر وافعا تعداد مواردی که این دوربین دچار مشکل مربوطه میشه ایتقدر پایین هست که دوستان میگند میدونید چقدر احتمالش کم هست که تنها مورد وطنی D600 که تابحال در سایت در موردش بحث شده به این مشکل دچار باشه ؟!

من هم مثل جناب احمدی امیدوارم زودتر مشکل برطرف بشه

____
    در ضمن انوش جان ضمن تبریک امیدوارم دوربین شما سالم و سرحال باشه
    والله من هم دقیقا ربطش رو با فرهنگ نفهمیدم اما این مورد بیشتر از فروم ما بوده و گزارش هم کم نیست از این مورد.
    این مورد خیلی خیلی عجیبه که همین دوست هم فرومی خودمون فقط یک لنز داشتند و اصلا لنز رو هم باز نکردند بعد این همه گرد و غبار روی سنسور بشینه.حتی اگر یک مورد یکباره هم باشه موردی نیست که ایراد محسوب نشه!
    این مشکل هم مشکل من درآوردی ایشون نیست.مشکلی که صحبتش مدتیه در جریانه و الان هم دیده شده دقیقا همان مشکل!
    چرا بقیه بدنه ها بعد از 3000 شات غرق گرد و غبار نمیشند؟! چرا باید بدنه ای خرید که احتمالا بعد از چند هزار شات سر از تعمیر گاه در بیاره؟! چرا بدنه من(من نوعی) بعد از این سالها هنوز یکبار هم نیاز به تمیز کردن سنسور نداشته و...
    ویرایش توسط lamagra : Monday 21 January 2013 در ساعت 12:49
    yaghoobi، davoud maani، S. Bagherpour و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 22 از 59 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین