صفحه 101 از 125 نخستنخست ... 51 91 97 98 99 100 101 102 103 104 105 111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر همراه
    تشکر کرده
    220

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    درود بر شما
    شرایط عکاسی شما دقیقا چطوریه؟
    از سه پایه استفاده میکنید؟
    از چه دیافراگمی استتفاده میکنید؟
    از کدوم حالت و چه شیوه برای فوکوس استفاده میکنید؟
    با همین بدنه و لنز هم میشه خروجی های خوبی گرفت

موفق باشید
    درود
    بله بعضی اوقات از پایه استفاده میکنم و با تایمر خود دوربین شات میزنم معمولا -شاتر مود- رو انتخاب میکنم و شاتر سپید رو کم میکنم که f 22 بدست میاد
    فکوس سینگل اوتو هست که در وسط قرار میدم مربعشو

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoterisland نمایش پست ها
    درود
    بله بعضی اوقات از پایه استفاده میکنم و با تایمر خود دوربین شات میزنم معمولا -شاتر مود- رو انتخاب میکنم و شاتر سپید رو کم میکنم که f 22 بدست میاد
    دوست گرامی دیاف 22 دیاف خیلی بسته ای هست و شارپنس لنز کمتر می شه بهتره از دیاف 8 یا 11 برای منظره استفاده کنید
    M.Nouri، hkhaghani، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

درود
    با سلام
    بهتره که همیشه،حتی در سرعت های بالا از سه پایه استفاده کنید
    لرزشگیر رو در هنگام استفاده از سه پایه خاموش کنید
    اگر امکان داره از ریموت یا تایمر استفاده کنید
    برای منظره بهتره که از دیاف هایی بین 8 تا 16 استفاده کنید بسته به شرایط
    فکوس رو اگر براتون امکان داره از هایپر فوکال استفاده کنید(کاری که هنوز خودم تست نکردم اما اساتید پیشنهاد میدن)
    اگر هایپر فوکال براتون امکان پذیر نیستش نقطه ی فکوس رو بر روی دورترین چیزی که در کادر وجود داره تنظیم کنید
    از ایزو های پایین برای مناظر در روز (حداقل ترین حالت ممکن) تعیین کنید
    از فرمت NEF در دوربین استفاده کنید(همون گزینه ی RAW)
    در ادیت مراحل شارپ سازی و تنظیم رنگها و عوامل دیگه ای که برای زیباتر شدن تصویرتان کمک میکنه رو اعمال کنید
    با این شرایط میتوانید بهترین خروجی ها رو از همین بادی و لنزی که در اختیار دارید بگیرید

پ.ن: ضمنا دوست عزیز سرعت شاتر بالاتر تصویر شارپتری رو به شما ارائه میده(اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند)

موفق باشید
    MEHRDAD.D و Shoterisland تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    220

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    با سلام
    بهتره که همیشه،حتی در سرعت های بالا از سه پایه استفاده کنید
    لرزشگیر رو در هنگام استفاده از سه پایه خاموش کنید
    اگر امکان داره از ریموت یا تایمر استفاده کنید
    برای منظره بهتره که از دیاف هایی بین 8 تا 16 استفاده کنید بسته به شرایط
    فکوس رو اگر براتون امکان داره از هایپر فوکال استفاده کنید(کاری که هنوز خودم تست نکردم اما اساتید پیشنهاد میدن)
    اگر هایپر فوکال براتون امکان پذیر نیستش نقطه ی فکوس رو بر روی دورترین چیزی که در کادر وجود داره تنظیم کنید
    از ایزو های پایین برای مناظر در روز (حداقل ترین حالت ممکن) تعیین کنید
    از فرمت NEF در دوربین استفاده کنید(همون گزینه ی RAW)
    در ادیت مراحل شارپ سازی و تنظیم رنگها و عوامل دیگه ای که برای زیباتر شدن تصویرتان کمک میکنه رو اعمال کنید
    با این شرایط میتوانید بهترین خروجی ها رو از همین بادی و لنزی که در اختیار دارید بگیرید

پ.ن: ضمنا دوست عزیز سرعت شاتر بالاتر تصویر شارپتری رو به شما ارائه میده(اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند)

موفق باشید
    بسیار ممنون از توضیحات حتما انجام میدم دفعه بعد .
    فقط فکوسی که فرمودید رو بیشتر توضیح میدید ؟ یعنی manual کنم ؟
    بعد اینکه ایزوی این دوربین پایین تر از 100 نمیاد ؟
    اگر امکانش هست چند کار منظرتون رو لینک کنید
    تشکر کرده
    2206

بسیار ممنون از توضیحات حتما انجام میدم دفعه بعد .
    فقط فکوسی که فرمودید رو بیشتر توضیح میدید ؟ یعنی manual کنم ؟
    بعد اینکه ایزوی این دوربین پایین تر از 100 نمیاد ؟
    اگر امکانش هست چند کار منظرتون رو لینک کنید

آخرین کار منظره بنده در تاپیک مربوطه ارسال شده که از سه پایه استفاده نشده
    ببینید با نرم افزار های مربوطه در تلفن همراه یا رایانه شما میتونید فاصله ی هایپر فوکال رو به دست بیارید
    مثلا شما از فوکال 18 میلیمتر و دیافراگم 11 میخواید برای منظره ای عکاسی کنید
    فاصله فکوس شما باید فکوس رو روی اون متمرکز کنید 2.5 متر از سنسور تا سوژه هستش...(سوژه میتونی فرضی یا عمدی ایجاد بشه برای فکوس و بعد از فکوس اون رو از کادر خارج کنید)
    ایزوی این بدنه تا 100 کاهش پیدا میکنه و کمتر از این حساسیت تعبیه نشده
    کار های اساتید و سایت های معتبر رو دنبال کنید و دنبال اگزیف کار های عکس های خوب بگردین تا بیشتر با این مسئله آشنا بشین
    بنده شاگردی بیش نیستم

موفق باشید
    MahBaz و Shoterisland تشکر می‌کنند.
    Instagram

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط gomnam23 نمایش پست ها
    سلام دوستان. بنده قصد خرید دوربین تا بودجه ی 2800 رو دارم و در نهایت به گزینه نیکون 7100 رسیدم با لنز 18-105. ولی از اونجایی که تجربه ی اولین دوربین SLR ام خواهد بود، باعث شده که کمی به سمت دوربین کنون 750D کشیده بشم، چون فک می کنم به خاطر صفحه ی لمسیش برای من آماتور کار باهاش ساده تر باشه و همینطور یه سری از ویژگی هاش مثل صفحه قابل چرخش و وایرلسش برام جذاب بوده. از دوستان میخوام که راهنمایی کنن و بگن که آیا انتخاب 7100 برای یه آماتور انتخاب صحیحی هست یا نه؟

پ.ن: اگر سوال رو در جای مناسبی نپرسیدم پیشاپیش عذرخواهی می کنم
    انتخاب مناسبی داشتید که در آینده به اون پی خواهید برد،دوربین D7100 یک رده بالاتر از 750D هست و از لحاظ داینامیک رنج و حساسیت سنسور هم عملکرد بهتری داره بماند که امکانات بسیار بسیار بیشتری هم داره همچنین بدنه بسیار بهتر ،که فقط امکان اصلاح محل فوکوس لنز ها به خیلی از چیز ها میرزه،موفق باشید

چنانچه سوال دیگه ای داشتید می تونید در این تاپیک بپرسید:

راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

پ.ن: با عرض پوزش ظاهرا سوال مربوط به قبلتر بوده و من به اشتباه الان دیدم و جواب دادم .....
    gomnam23 تشکر می‌کند.
    مهدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    57

دوستان بنده با توجه به بررسی هایی که داشتم گویا در مود فیلم برداری با تغییرات دیافراگم در لایو ویو این تغییرات اعمال نمیشه و به نظر در مود عکس برداری هم این مشکل هست. میخواستم ببینم در ویو فایندر هم این مشکل هست یا در ویوفایندر تغییرات در لحظه اعمال میشه؟

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط gomnam23 نمایش پست ها
    دوستان بنده با توجه به بررسی هایی که داشتم گویا در مود فیلم برداری با تغییرات دیافراگم در لایو ویو این تغییرات اعمال نمیشه و به نظر در مود عکس برداری هم این مشکل هست. میخواستم ببینم در ویو فایندر هم این مشکل هست یا در ویوفایندر تغییرات در لحظه اعمال میشه؟
    امکان تغییر دیافراگم حین فیلمبرداری وجود نداره ولی در لحظه ای که شات زده میشه دیافراگم بسته میشه. اگه منظورتون پیش نمایش عمق میدان در ویزور هست متاسفانه باید بگم که این امکان هم در دوربینهای نیکون وجود نداره. همچنین امکانات دیگه ای مثل exposure simulation و همچنین هیستوگرام زنده هم در دوربینهای این رده نیکون وجود نداره.
    gomnam23 تشکر می‌کند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر جديد
    تشکر کرده
    57

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    امکان تغییر دیافراگم حین فیلمبرداری وجود نداره ولی در لحظه ای که شات زده میشه دیافراگم بسته میشه. اگه منظورتون پیش نمایش عمق میدان در ویزور هست متاسفانه باید بگم که این امکان هم در دوربینهای نیکون وجود نداره. همچنین امکانات دیگه ای مثل exposure simulation و همچنین هیستوگرام زنده هم در دوربینهای این رده نیکون وجود نداره.
    اون چیزی که من دیدم مشخصاً تغییر Aperture بود که اعمال نمی شد، فقط من سوالم اینه که این تغییرات در ویوفایندر (و نه ال سی دی) به صورت لایو انجام میشه یا خیر؟ یعنی بدون اینکه کار دیگه ای بکنیم با تغییر aperture آنچه که از ویوفایندر دیده میشه تغییر می کنه؟

پ.ن: بابت سوالات آماتوریم پیشاپیش پوزش میخوام، قراره این دوربین رو به عنوان اولین تجربه ی اس ال آر تهیه کنم

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    درود بر شما

مصطفی جان این بدنه و رده های بعد این بدنه دکمه پیش نمایش عمق میدان دارند که در ویزور قابل اعمال هستش ولی در لایو ویو رو تست نکردم
    بعد از تایم کاری تست میکنم
    تا حالا تو مد فیلمبرداری گشت نزدم اما امروز برای جواب به این سوالات حتما تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم

ضمنا این exposure simulation که گفتی منظورت همون محور راهنمای نورسنجی در لایو ویو هستش یا چیز دیگه ای؟(نورسنجی مجازی؟)

موفق باشید
    MahBaz تشکر می‌کند.
    Instagram

صفحه 101 از 125 نخستنخست ... 51 91 97 98 99 100 101 102 103 104 105 111 ... آخرینآخرین