صفحه 106 از 125 نخستنخست ... 6 56 96 102 103 104 105 106 107 108 109 110 116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط Tool نمایش پست ها
    باور بفرمایید در حین فوکوس بنده چند نقطه روشن نمیبینم!!!!! نقاط روشن فقط در زمان انتخاب پوینت ها (که مدهای خودشو داره) رویت میشود و هنگام فوکوس فقط یک نقطه رویت میشود!
    من همین الان رو هر سه حالت af-a / af-s و af.c چک کردم موقع فوکوس چند نقطه روشن میشن فقط این رو بگم که برای این مورد باید از طریق نگه داشتن دکمه ی تایین فوکوس ( همون که دستی و اتو رو مشخص میکنید ) و دیال جلویی روی حالت Auto قرار بدید.
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    من همین الان رو هر سه حالت af-a / af-s و af.c چک کردم موقع فوکوس چند نقطه روشن میشن فقط این رو بگم که برای این مورد باید از طریق نگه داشتن دکمه ی تایین فوکوس ( همون که دستی و اتو رو مشخص میکنید ) و دیال جلویی روی حالت Auto قرار بدید.

به زبان ساده :

با فشار دادن af mode boutton (که af selectror هم هست ) و همزمان با آن با چرخاندن sub command dial تعداد پوینت هارو مشخص میکنم و با چرخاندن main command dial هم حالت af-m af-s af-a تعیین میکنم . تا اینجا اوکی .مُد و تعداد پوینت ها رو انتخاب میکنی در حالی که همزمان mode boutton هم فشار دادی تا پوینت هارو ببینی تا اینجا هم اوکی مشکلی نیست . فوکوس میکنی رو سوژه ولی میبینی بازهم یک پوینت بیشتر نداری ! داری!!!!!! (این دوخط توضیح دادم که بگم با این روش عمل میکنم که فکر نمیکنم اشتباه باشه!)

پ ن : این قرمز بودن یا نبودن پوینت ها بستگی ب میزان نور محیط داره در شرایط کم نور و تاریک پوینت ها قرمز و در نور خوب و مناسب پوینت ها مشکی ( البته شما استاد ما هستید . توضیح دادم که صرفا قرمز منظورم فقط پوینت قرمز نیست ) در کل بنده هنگام فوکوس یک پوینت بیشتر ندارم در حالی مولتی پوینت رو انتخاب کرده ام . ..
    It´s the illusion that people can decide thair future.

So far?So Good? So What!? How about both

vahidshah
    Guest

به زبان ساده :

با فشار دادن af mode boutton (که af selectror هم هست ) و همزمان با آن با چرخاندن sub command dial تعداد پوینت هارو مشخص میکنم و با چرخاندن main command dial هم حالت af-m af-s af-a تعیین میکنم . تا اینجا اوکی .مُد و تعداد پوینت ها رو انتخاب میکنی در حالی که همزمان mode boutton هم فشار دادی تا پوینت هارو ببینی تا اینجا هم اوکی مشکلی نیست . فوکوس میکنی رو سوژه ولی میبینی بازهم یک پوینت بیشتر نداری ! داری!!!!!! (این دوخط توضیح دادم که بگم با این روش عمل میکنم که فکر نمیکنم اشتباه باشه!)

پ ن : این قرمز بودن یا نبودن پوینت ها بستگی ب میزان نور محیط داره در شرایط کم نور و تاریک پوینت ها قرمز و در نور خوب و مناسب پوینت ها مشکی ( البته شما استاد ما هستید . توضیح دادم که صرفا قرمز منظورم فقط پوینت قرمز نیست ) در کل بنده هنگام فوکوس یک پوینت بیشتر ندارم در حالی مولتی پوینت رو انتخاب کرده ام . ..
    منم متوجه این نقطه بودم وقتی 7100 داشتم و حتی اینحا هم مطرح کردم
    مدرک و چیزی که در عمل میبینی اینه که بجز در حالت اتو و 3d غیر از نقطه وسطی فوکوس نمیکنه(اما در تیوری قرار بر این است که مثلا وقتی 20 نقطه وسطی در انتخابه اگر سوژه ای بین اون 20 تاهست روش فوکوس بشه یا اکر 9 نثطه وسط انتخایه هرچی در اون 9 نقطه باشه فوکوس بشه )
    که من آزمایش هایی هم کردم اکه از اشنایان پرسیدم گفتن به اون 9 نقطه یکیش فوکوس میشه ولی موقع فوکوس مقطه وسطی روشن میشه
    ولی در عمل و با دیدن عکسها یا ازمایش قرار دادن اشیا با فاصله های متفاوت بین اون 3 ردیف در 3 نقطه دیدم نه اگر فوکوسی انجام بشه باز رو وسطیه حتی اگر جسم واقع در نثطه غیر از وسط یکم بزرکتر یا نزدیکتر هم باشه (این تجریه من شد شاید بازم اشتباه باشه)

بعدا رو 7200 دوستم هم همان روالو انجام دادم و نتیحه رو همون دیدم

من با برداشت های بالا تونستم این دلیل نسبی رو بخودم توصیف کنم که احتمالا مثلا در حالت 9 نقطه فقط نقطه وسط کراس هست و بقیه 8 تا چون کراس نیستن حساسیتشون کمه و اولویت به مرکزی میشه( که اینم اگر چیدمان نقاط کراس بین اون نقاط در دست باشه میتونه نقض بشه .چون لاقل تو حالت 21 نقطه ای که حتما باید کراس دیگری هم بینشون باشه

و در ادامه اون تجربه موقع کار با کنون 70 دی0 که نقاط فوکوسش کمتره و لی همش کراسه ) با تغییرات مشابه و تغییر نقاط فوکوس به نقاط کمتر وسطی و یا مثلا چند نقطه راست همچین چیزی ندیدم و کاملا تمام نقاط موجود به یک میزان فوکوس میشن و نه اینکه یکیش روشن بشه حدس بزنم فوکوس رو نثطه دیگس و اینجاهم وسطی روشن میشه و من بعد این اپشن رو که تو عکاسی خبری مثلا دیگه بیخیالش شده بودمکه اگر اتو میخام یا تک نقطه وسطو دارم یا تمام نقاط.رو کنار گذاشتم و الان خیلی هم استفاده میکنم از اون حالت ها و تو 7100 به اون خاطر کم کم بیخیالش شده بودم
    -و اینم به عنوان متن اضافه عرض کنم که به نظر من به هر دلیل (شاید سرعت لنز حتی 18-140) که جدیدتر هست در عمل 70 دی کنون نسبت به همتایان نیکونی سرعت فوکوس سریعتری بدست میده .گرجه به تعداد نقاط بییشتر فوکوس و پوشش خوب نیکون اشاره میشه یا به مدرن یا سیستم جدید فوکوس که مثلا مشابه فلان بدنه بالا رده هست)
    و در اون موردم حدسم اینه شاید بدنه واقعا پتانسیل بالایی واسه سرعت فوکوس ذاره و لی لاقل با 18-140 و 18-105 و18-200 من سرعت در حد 18-135 اس تی ام کنون ندیدم( شایدم هست و من بد تحلیل کردم)
    اگر بگیم خوب 18-135 اس تی ام لنز سریعی هست و بدیهیه سریع باشه .اونخ اینم هست که پس کاربر نیکون با همون رده بدنه با اون لنز ها از اول بدونه سرعت خوبی نخواهد داشت مگر لنز های متفاوت و با سرعت شناختع شده رو بنا به خرید بذاره

ولی کماکان در عکاسی مخصوصا عکاسی منظره شاهد برتری کیفیت عکس نیکون هستم .هم در زمینه دیتیل و شارپنس و هم دینامیک رنج/(خاطر قیمت مناسب لنز کنون اجبارا تغییر ی دادم که علارغم هزینه اپگریدی هم نشد برام)و گرچه قبلا کلی تحقیق کرده بودم ولی با اینکار دوباره متوجه شدم لاقل درباره این 2 بدنه نقد سایت dpreview خوب بوده .نظراتش درباره کیفیت عکسها در جی چی جی یا راو.فیلمبرداری/بدنه ....
    وحتی سایت dxo که معمولا به نظر میاد نیکون تو امتیاز دهیش خوش شانس تره .بنظر شخصی من در مورد اعداد و مقایسه و تست این 2 بدنه .اعداد و امتیازی که به نویز و دینامیک رنجی که به ایندو داده منصفانه میدونم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

تشکر بابت توضیحات شما

ولی الان مشکل دو بعدی شد! یکی از کاربران مدعی دیدن پوینت ها هنگام فوکوس _ یک کاربری هم مثل بنده مدعی اینکه پوینتی نمیبینه!

تصور کنیم در یک لحضه از پرنده ای در حال پرواز در آسمان میخواهیم شاتی ثبت کنیم (فرض هم بر اینکه شانسمون خوب بوده و مُد در حالت af-a یا af-c قرار داشته و از قضا پوینت هم دقیقا رو سوژه ) در این حالت که تک پوینت داریم فقط چاره چیه؟از کجا بدونیم که دوربین از 11پوینت استفاده میکنه یا 9 یا 51 پوینت در حالی که فقط یک پوینت میبینیم!

شاید تنها چاره برای دیدن تمامی پوینت ها همواره فشرده نگه داشتن ـه پنل af mode boutton (ایشون download.jpg ) باشد! ولی خوب سخته شصت دست چپ هم درگیر ماجرا باشه! شخصا شصت چپم نباشه نمیتونم لنز رو نگه دارم!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

تشکر بابت توضیحات شما

ولی الان مشکل دو بعدی شد! یکی از کاربران مدعی دیدن پوینت ها هنگام فوکوس _ یک کاربری هم مثل بنده مدعی اینکه پوینتی نمیبینه!

تصور کنیم در یک لحضه از پرنده ای در حال پرواز در آسمان میخواهیم شاتی ثبت کنیم (فرض هم بر اینکه شانسمون خوب بوده و مُد در حالت af-a یا af-c قرار داشته و از قضا پوینت هم دقیقا رو سوژه ) در این حالت که تک پوینت داریم فقط چاره چیه؟از کجا بدونیم که دوربین از 11پوینت استفاده میکنه یا 9 یا 51 پوینت در حالی که فقط یک پوینت میبینیم!

شاید تنها چاره برای دیدن تمامی پوینت ها همواره فشرده نگه داشتن ـه پنل af mode boutton (ایشون download.jpg ) باشد! ولی خوب سخته شصت دست چپ هم درگیر ماجرا باشه! شخصا شصت چپم نباشه نمیتونم لنز رو نگه دارم!
    دیدن یا ندیدن تفاوتی نمی کند دوربین خودش فکوس می کند و نیازی به دیدن شما نیست فقط کافیه نقطه اول را درست انتخاب کنید بقیه اش با دوربین است
    اساسا دیدن نقطه به چه درد شما می خورد؟ مهم این است که عکس فکوس باشد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    دیدن یا ندیدن تفاوتی نمی کند دوربین خودش فکوس می کند و نیازی به دیدن شما نیست فقط کافیه نقطه اول را درست انتخاب کنید بقیه اش با دوربین است
    اساسا دیدن نقطه به چه درد شما می خورد؟ مهم این است که عکس فکوس باشد
    بزرگوار تفاوت دیدن یا ندیدن پوینت ها در 50میل کاملا مشهود و آزار دهنده ست

ب عنوان مثال بعد از ثبت این شات دقت کردم که قسمت انتهایی و سر و گردن قُمری کاملا شارپه ولی بال های مرکز بدن اصلا شارپ نیست!

3.jpg

شاید بگید این حالا چ ارتباطی به پوینت ها داره! عارضم که : پوینت های در حالت 3d بوده بنده هم بی خبر چون در هر حالتی یک پوینت بیشتر نمیبینم در ویزور و چون با دست چپم قمری را نگه داشته بودم نمیتونم طبیعتا هی فشار بدم af button رو تا ببینم چندتا پوینت دارم!

در کل نمیدونم شاید هم در کار بنده خطایی و اشتبهایی هست (ولی خوب قانع نمیشم:دی )
    gomnam23 و Shoterisland تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    57

ب عنوان مثال بعد از ثبت این شات دقت کردم که قسمت انتهایی و سر و گردن قُمری کاملا شارپه ولی بال های مرکز بدن اصلا شارپ نیست!

شاید بگید این حالا چ ارتباطی به پوینت ها داره! عارضم که : پوینت های در حالت 3d بوده بنده هم بی خبر چون در هر حالتی یک پوینت بیشتر نمیبینم در ویزور و چون با دست چپم قمری را نگه داشته بودم نمیتونم طبیعتا هی فشار بدم af button رو تا ببینم چندتا پوینت دارم!

مطمئنن سایر دوستان بهتر میدونن و امیدوارم که اصلاح کنن اشتباه بنده رو ولی به طور کلی دوربین ها امکان فوکوس همزمان بر روی چند نقطه ی غیر هم سطح رو ندارن. تو این مورد شما هم اگه قصد داشتید که بدن پرنده هم شارپ باشه باید با انتخاب دیاف مناسب این شرایط رو ایجاد می کردید.
    mohammad.baruji، siosha، Amin.Zallaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط gomnam23 نمایش پست ها
    مطمئنن سایر دوستان بهتر میدونن و امیدوارم که اصلاح کنن اشتباه بنده رو ولی به طور کلی دوربین ها امکان فوکوس همزمان بر روی چند نقطه ی غیر هم سطح رو ندارن. تو این مورد شما هم اگه قصد داشتید که بدن پرنده هم شارپ باشه باید با انتخاب دیاف مناسب این شرایط رو ایجاد می کردید.
    منظور دوستمون اینه دقیقاً بدونه کجارو داره فکوس میکنه نه اینکه عمق میدان را کم یا زیاد کنن

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

3.jpg

تا زمانی مفهوم فکوس را کاملا درک نکنید همین داستان است در چنین حالتی از 3D استفاده نمی کنند اگر چه همچین بد هم نگرفته
    این موضوع اساسا به نقطه فکوس مربوط نمی شود و به عمق میدان وابسته است لطفا برسی و مطالعه بیشتر بفرمایید
    nautilus_214 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    تا زمانی مفهوم فکوس را کاملا درک نکنید همین داستان است در چنین حالتی از 3D استفاده نمی کنند اگر چه همچین بد هم نگرفته
    این موضوع اساسا به نقطه فکوس مربوط نمی شود و به عمق میدان وابسته است لطفا برسی و مطالعه بیشتر بفرمایید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sadeq نمایش پست ها
    منظور دوستمون اینه دقیقاً بدونه کجارو داره فکوس میکنه نه اینکه عمق میدان را کم یا زیاد کنن
    وقتی دقیقا نمی دانیم تنظیم ها چه می کنند چطوری میخواهید بدانید کجا فکوس می کنیم این به دیدن و ندیدن مربوط نمی شود مثلا در مثال پرنده اگر حتی می دیدید که فکوس می کنید با این عمق مشکل حل نمی شد
    مطالعه مطالعه مطالعه
    لطفا