صفحه 6 از 125 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    نویز در سنسور بوجود میاید یعنی بعد از ثبت جزئیات بیشتر بدون فیلتر پایین گذر.پس فیلتر روی نویز اندازه هیچ تاثیری ندارد.
    کاملاً درست می فرمائید.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    مسعود خان من این جمله شما را چند بار خواندم. می شود در مورد اینکه کادر بسته تر معادل فاصله کانونی بیشتر نیست. کمی توضیح دهید؟ مخصوصا که در قسمت آخر تاکید کرده اید "هیچ فرقی با کراپ عکس ندارد" که بنده با این قسمت حرفتون موافقم.
    ببخشید بابت تاخیر در پاسخ
    فاصله کانونی بیشتر سطح اشغال سوژه را روی سنسور بیشتر میکند (تعداد پیکسل بیشتری برای ثبت سوژه مورد استفاده قرار میگیرد)و عمق میدان را کمتر ولی کراپ تصویر فقط باعث میشود بخشی از عکسی که سنسور ثبت کرده را نبینیم.نه سوژه بزرگتر ثبت شده و نه عمق میدان عکس فرقی کرده است.
    چه دوربین آن را کراپ کند (وقتی عکسها رو در ابعاد ثابت میبینم چیزی شبیه زوم دیجیتال اتفاق افتاده است) و چه ما به صورت نرم افزاری این کار را انجام دهیم.تفاوتی نخواهد داشت.
    farsad، Saadat، Anoosh-Em و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

این سویچ کردن به 1.3x crop of DX بودنش بهتر از نبودش است ، اما چه در این d7100 و چه در فول فریم ها که میتوانستند به مود DX سویچ کنند ، سنسور از کل پیکسلهاش استفاده نمیکرد یعنی مثلا در D700 و D3s و... از 12 مگاپیکسل فول فریم به 5 مگاپیکسل DX تبدیل میشد ، یا در D600 از 24 Fx به 11 DX تبدیل میشود ، در واقع از کادر کوچیکتری در مرکز استفاده میشود و کناره ها حذف میشوند
    چیزی معادل کراپ کردن. فقط با این فرق که در View Finder دقیقا آن کادر کوچکتر جدید نمایش داده میشود و به خوبی میتوان کادر بندی کرد.
    farsad، masoudrejae، calligrapher و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

این سویچ کردن به 1.3x crop of DX بودنش بهتر از نبودش است ، اما چه در این d7100 و چه در فول فریم ها که میتوانستند به مود DX سویچ کنند ، سنسور از کل پیکسلهاش استفاده نمیکرد یعنی مثلا در D700 و D3s و... از 12 مگاپیکسل فول فریم به 5 مگاپیکسل DX تبدیل میشد ، یا در D600 از 24 Fx به 11 DX تبدیل میشود ، در واقع از کادر کوچیکتری در مرکز استفاده میشود و کناره ها حذف میشوند
    چیزی معادل کراپ کردن. فقط با این فرق که در View Finder دقیقا آن کادر کوچکتر جدید نمایش داده میشود و به خوبی میتوان کادر بندی کرد.
    البته بحث این نبود که این آپشن بودنش مفید است یا مضر.قطعا وجود هر آپشنی میتواند جایی مفید باشد و یا حداقل بودنش ضرری ندارد.

انوش جان با این حرفت موافق نیستم.شما میگویید اگر کادر بسته تر با رزولوشن پایینتر بگیرم و بعدا نتوانیم آن را کراپ کنیم بهتر از این است که کادر بازتر با رزولوشن بیشتر بگیریم و بتوانیم آن را کراپ کنیم.
    ولی به نظر من اگر همان سوژه را با همان ترکیب بندی با رزولشن بیشتر ثبت کنیم بعدا هم فرصت تصمیم گیری و اعمال تغییر را داریم.چرا باید این آپشن را از خودمان بگیریم؟
    Anoosh-Em، jebrahim، iman kh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    البته بحث این نبود که این آپشن بودنش مفید است یا مضر.قطعا وجود هر آپشنی میتواند جایی مفید باشد و یا حداقل بودنش ضرری ندارد.

انوش جان با این حرفت موافق نیستم.شما میگویید اگر کادر بسته تر با رزولوشن پایینتر بگیرم و بعدا نتوانیم آن را کراپ کنیم بهتر از این است که کادر بازتر با رزولوشن بیشتر بگیریم و بتوانیم آن را کراپ کنیم.
    ولی به نظر من اگر همان سوژه را با همان ترکیب بندی با رزولشن بیشتر ثبت کنیم بعدا هم فرصت تصمیم گیری و اعمال تغییر را داریم.چرا باید این آپشن را از خودمان بگیریم؟

بله مسعود جان حق باشماست ، ذهینت من از View Finder فول فریم منشاء گرفت که وقتی سویچ کنیم به مود Dx یک مستطیل کوچکتر ظاهر میشه و قبل از اینکه عکسی گرفته بشه نشون میده کادر کجاست و چقدر با فول فریم فرق میتونه داشته باشه
    M.Mobin و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام

کار Low Pass Filter رفع اعواج یا اختلال Moire هست.
    Pattern Moire وقتی به وجود می آید که در شیی ای که عکاسی میکنیم چزئیات ( Detail ) تکرار شونده داشته باشیم. (مثل خط ها نقطه ها و ...)
    مثلا در پارچه، کت و شلوار و اینها این الگو هنگام عکاسی به وجود می آید.

به تصویر زیر نگاه کنید.

فایل پیوست 40783

دلیل به وجود آمدن چنین الگویی در عکاسی به صورت دیجیتال، نحوه تفسیر تصویر با الگوی Bayer هست.

در دوربین ها از این Low Pass Filter برای کمی محو کردن کل تصویر رسیده به سنسور استفاده میشه تا این Moire Pattern ایجاد نشه.
    وقتی کمی تصویر محو میشه یعنی کمی از جزئیات از دست میره. ( همان جزئیات بسیار ریز و تکرار شونده ای که باعث اختلال میشه)

وقتی در دوربینی Low Pass Filter حذف میشه، جزئیات بیشتری توسط سنسور ثبت میشود.

خوب باشید.
    درود
    پس بالاخره نیکون برای رفع این مشکل اعوجاج راه حلی در این دوربین قرار داده یا نه؟ مثلا به صورت نرم افزاری.
    این فیلتر در کیفیت رنگها هم تاثیر دارد؟
    در کامپکت جدید نبکون هم این فیلتر حذف شده و به نظر میرسد که داره تبدیل به رویه عمومی میشود .

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    درود
    پس بالاخره نیکون برای رفع این مشکل اعوجاج راه حلی در این دوربین قرار داده یا نه؟ مثلا به صورت نرم افزاری.
    این فیلتر در کیفیت رنگها هم تاثیر دارد؟
    در کامپکت جدید نبکون هم این فیلتر حذف شده و به نظر میرسد که داره تبدیل به رویه عمومی میشود .
    سلام دوست گرامی
    پوزش بابت تاخیرم در پاسخ به شما.

خیر. اصولا این فیلتر به صورت فیزیکی حذف شده است .

باید در Post Process این مشکل را رفع و رجوع کرد که کار خیلی سختی نیست. میتوانید از مطالب زیر استفاده کنید.

کد:
    http://photographylife.com/how-to-remove-moire-in-photoshop
    کد:
    http://photographylife.com/how-to-reduce-moire-in-lightroom-4

من از نرم افزار داخلی D800E و D7100 اطلاعاتی ندارم، اما در بعضی از دوربین های تولید شده در چند سال گذشته امکان ویرایش RAW در داخل بدنه (در منوها) وجود دارد که احتمالا امکان چنین ویرایشی در آنجا تعبیه شده باشد. در این مورد باید از دوست نیکونی بپرسید :)

یکی دیگر از دوستان هم در پیام خصوصی از من پرسیده بودند که کلا چرا این فیلتر ها حذف شده اند؟

خب، راستش این موضع یکم تخصصی است ! و من خیلی نمیتونم دقیق جواب بدم اگر اشتباهی هست پیشاپیش شرمنده.

اول. که با حذف فیلتر، توانایی دوربین در ثبت جزئیات بیشتر میشود.

دوم. همانطور که در پست قبلی گفتم اساسا این پدیده Moire هنگامی رخ میدهد که از شیی یا صحنه ای با جزئیات بالا در حال عکاسی هستیم. مثل بافت پارچه.

در پست قبلی نوشته بودم :
    دلیل به وجود آمدن چنین الگویی در عکاسی به صورت دیجیتال، نحوه تفسیر تصویر با الگوی Bayer هست.
    اگر دقیق تر میخواستم بنویسم باید مینوشتم دلیل ایجاد Moire وقتی است که ما از یک شیی یا صحنه با Detail بالا یا جزئیات بالا در حال عکاسی هستیم. وقتی دیتیل صحنه یا جزئیات موجود در شیی ای که از آن عکاسی میکنیم از Resolution سنسور بیشتر باشد،هنگام پردازش تصویر ثبت شده روی سنسور یعنی همان فرآیند Demosaicing با الگوی Bayer این اعوجاج ها یا اختلال ها نمایان میشود.

شاید مهندسین و بخش R&D شرکت های سازنده مثل نیکون به این نتیجه رسیده اند که Resolution دوربین هایی مثل D800 یا D7100 به آن حدی رسیده اند (یا به آن آستانه ای رسیده اند ) که امکان بروز این پدیده کمتر میشود. شاید هم درخواست مشتریان و رویکرد بازار آنها را وادار کرده چنین تصمیمی ای بگیرند. و یا مجموعه ای از این دست عوامل.

خوب باشید و سلامت
    شب خوش.
    K_NMT، merdax، S E Y Y E D و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

موتور فوکوس داخلی در این دوربین بر خلاف d7000 قرار داده شده اینطور که من متوجه شدم اگراشتباه میکنم دوستان تصحیح کنند
    علی اسلامیان

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    موتور فوکوس داخلی در این دوربین بر خلاف d7000 قرار داده شده اینطور که من متوجه شدم اگراشتباه میکنم دوستان تصحیح کنند
    درود

هم d7100 و هم D7000 داری موتور Focus داخل بدنه نیز هستند
    Saadat، alie و oktay50000 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    بله دوست من در D7100 موتور فوکوس داخلی دوربین وجود دارد یعنی با لنز های بدون موتور فوکوس هم میتوان فوکوس اتوماتیک داشت.....

اما نه بر خلاف D7000، منظورم اینه که D7000 هم موتور فوکوس داخلی داشت......

در نیکون فقط سری D5XXX و D3XXX موتور فوکوس داخلی ندارند......

خط رو خط

ٔ
    yaghoobi، alie، data و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 125 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 106 ... آخرینآخرین