صفحه 9 از 125 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    دوست عزیز اتفاقا همین اصول میگه برای ریزولوشن بالاتر باید از لنز شارپتر استفاده کرد وگرنه با بالا رفتن ریزولوشن سنسور ریزولوشن تصویر بالا نمیرود. برای اینکه با عدد و رقم بحث کنیم که قابل مقایسه باشه، طبق بررسیهای معتبر بهترین لنزهای پرایم روی 7000دی حدود 70% بیشتر کارایی ندارند در صورتی که روی 300دی 85% بود. با یه حساب ساده به حدود 10 مگاپیکسل روی سنسور 12 مگاپیکسلی و 11 مگاپیکسل روی سنسور 16 مگاپیکسلی میرسیم (فقط یک مگاپیکسل ارتقا!). مسلما وقتی ریزولوشن سنسور خیلی بالاتر برود مثل اتفاقی که در 7100دی افتاده، بازده لنز بشدت افت میکند. نظر من در بهترین شرایط و مقایسه با تغییر ریزولوشن در دی7000 و 300دی، نباید شاهد ارتقای بیشتر ازیکی دو مگاپیکسلی در آپگرید از 16 به 24 مگاپیکسل باشیم. این را هم در نظر بگیرید که تازه از این به بعد شارپنس لنزها به چالش کشیده میشه و این موضوع خودشو نشون میده.
    در مورد بیکار نبودن سازندهها هم عرض کنم که هدف اصلی اونها بازاریابی و فروش بیشتر است اونها لزوما به فکر ساخت محصول بهتر برای من وشما نیستند مگر رقابت ایجاب کند. و تا وقتی ملاک کیفیت دوربین در بین کاربران این کلاس از بدنه ها فقط ریزولوشن آن است همین آش است و همین کاسه ...

در کل با روال قبلی نیکون انتظار اپگریدی قویتر از نیکون داشتم. حداقل چیزی مثل سیستم فکوس هیبریدی، ارتقای سیستم فکوس در فیلمبرداری، اضافه شدن وای فای و جی پی اس و ... امیدوارم کنون بخاطر بازار یابی این رویه بیشتر کردن ریزولوشن را بدون توجه به نیاز کاربران به لنزهای شارپ و ... در پیش نگیرد.
    موفق باشید
    سلام مجدد

معمولا ريويو كننده ها هميشه از يك لنز يكسان (معمولا پرايم و با اپتيك خيلي خوب) استفاده مي كنند تا نتيجه ها قابل مقايسه باشد. من نمي دانم منبع شما براي اين اعداد وارقام چيست؟ اما اين را هم قبول دارم كه براي استفاده از حداكثر رزلوشن دوربين با مگاپيكسل بالاتر نياز به لنزهاي با كيفيت تر داريم؛ اما اين را قبول ندارم كه بهترين لنزهاي موجود توانايي استفاده از حداكثر رزلوشن دوربينهاي جديد را ندارند. شايد يكي از مهم ترين دلايل بهينه كردن لنزها توسط كمپاني هاي مختلف (خصوصا كنون و نيكون) همين باشد.
    calligrapher، lamagra، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

همه اینها بر میگرده به نیاز مخاطب .
    نخستین پرسشی که موقع خرید دوربین باید از خود پرسید .( و نخستین پرسشی که در تاپیک خرید دوربین DSLR پرسیده می شود ! )
    به هر حال عده ای هستند که به مناسبت کار یا شغل اشون نیاز به دوربین هایی دارند با رزولوشن بالاتر و چاپ های بزرگتر .
    و از لنزهای پرایم هم استفاده می کنند .
    طبیعی است که دوربین هایی تولید شود که این نیاز را پاسخ بگوید .
    اگر هم کسانی هستند که خیلی نیاز به چاپ بزرگتر ندارند و یا نیازی به این رزولوشن ، طبیعتا می تونن به سمت انتخاب دوربینی مانند D7000 برن .
    هنوز این دوربین توقف تولید نشده و فکر هم نمی کنم به این زودی ها بشود .
    peacekeeper و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نتیجه ی تست DXO منتشر شد رتبه ای پایینتر از D5200
    Nikon-D7100-DxOMark-score-550x378.png
    Nikon-D7100-DxOMark-comparison-550x376.png
    calligrapher، Rouzbeh Ehsani، Anoosh-Em و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

به نظرتون این دوربین تو ایران بیاد به چه قیمتی به فروش میره ؟
    این مدل از d7000‌ امکانات بیشتری داره ارزش پول اضافه دادن رو داره؟
    در مورد رفتار نویزی کدوم عملکرد بهتری دارند؟
    علی اسلامیان

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    به نظرتون این دوربین تو ایران بیاد به چه قیمتی به فروش میره ؟
    این مدل از d7000‌ امکانات بیشتری داره ارزش پول اضافه دادن رو داره؟
    در مورد رفتار نویزی کدوم عملکرد بهتری دارند؟
    من دقیقا بین این دوربین و دی 7000 خیلی دو دل بودم که (یک دی 7100 با لنز کیت بخرم) یا (یک دی 7000 با لنز قوی تر یا با همون لنز دی 7100 به اضافه سه پایه و کیف)
    دوستان لطف داشتن اکثرا راهنمایی کردن و نظر اکثریت به این بود که دی 7100 بیشتر وقتی به کارت میاد که بخوای چاپ در ابعاد بزرگ بزنی وگرنه همون دی 7000 با لنز قوی تر یا امکانات بیشتر ، هم کفاف میکنه و هم کارایی داره.
    در مورد قیمت نمیدونم مگه فقط دلار به تومن تبدیل کنی خودت!
    در مورد رفتار نویزی من 2 جا تو فروم ها خوندم که خیلی متفاوت بود. یک سری از دوستان نظرشون این بود که دی 7100 عملکرد ضعیف تری داره و انتظار داشتند بعد دی 7000 مدل بعدی با یک انقلاب جدید بیاد ولی یک سری هم مخالف این صحبت بودند.
    متشکرم
    alie و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

Smile

سلام

مقایسه جالب D5200 با D7100 در سایت دی پی :

کد:
    http://www.dpreview.com/previews/nikon-d7100/6

و نتیجه گیری نهایی :

We shot this and several other scenes with the D5200 using the same lens and settings. Our conclusion after viewing dozens of comparisons was that outside the controlled environment of our studio, even extremely minor shifts in focus or (potentially) sensor alignment could trump the absence of an OLPF in accounting for any visible differences between the D7100 and D5200.

In short, even if you were willing to put the best glass available on the D7100 and shoot at a wide aperture, you're not likely, even with a lot of effort, to leverage visible benefits of the OLPF removal. While this may be a bit of a disappointment for some, the very good news is that to date we've seen no practical downside to the filter's removal for still photography. It is essentially neutral with regard to image quality.

ترجمه اینترنتی :

نتیجه گیری ما پس از مشاهده ده ها تن از مقایسه این بود که در خارج از محیط کنترل شده از استودیو ما، تغییرات حتی بسیار جزئی در تمرکز یا (به طور بالقوه) هم ترازی سنسور می تواند فقدان از OLPF در حسابداری برای هر تفاوت های قابل مشاهده بین D7100 و D5200 نسبت ناروا است.

به طور خلاصه، حتی اگر شما مایل به قرار دادن بهترین های شیشه ای موجود در D7100 و ساقه در یک دیافراگم گسترده بود، شما به احتمال زیاد نیست، حتی با بسیاری از تلاش، به مزایای اهرم قابل رویت حذف OLPF. در حالی که این ممکن است کمی از ناامیدی برای برخی، این خبر بسیار خوبی است که تا به امروز کرده ایم هیچ حرکت نزولی عملی برای حذف فیلتر برای عکاسی دیده می شود. اساسا خنثی این است که با توجه به کیفیت تصویر.

ّ
    Nima Sadigh و data تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

به نظر من دلیلش را باید در ریزولوشن پایینتر لنز نسبت به سنسور جستجو کرد. وقتی لنزها تصویری با ریزولوشن کمتر از سنسور و فیلتر پایینگذر روی آن ایجاد کنند نبود آن خیلی ملموس نمیشود.
    Ramin_T تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا Hassan.K آواتار ها
    تشکر کرده
    632

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    سلام

مقایسه جالب D5200 با D7100 در سایت دی پی :

کد:
    http://www.dpreview.com/previews/nikon-d7100/6

و نتیجه گیری نهایی :

ترجمه اینترنتی :

ّ
    ضمن تشکر از زحمتتون, جا داره این مطلب رو اضافه کنم که;

به جز بخش ترجمه که پر اشتباه هست و منظور رو به خوبی نمیرسونه,

در این مقایسه Dap داره به بحث low pass filter و بود یا نبودش میپردازه

صرفا مقایسه کلی و کیفیت دو دوربین رو عنوان نمیکنه و نتیجه گیری نیز به این مقوله اختصاص داره

با تشکر
    calligrapher و MahBaz تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Hassan.K نمایش پست ها
    ضمن تشکر از زحمتتون, جا داره این مطلب رو اضافه کنم که;

به جز بخش ترجمه که پر اشتباه هست و منظور رو به خوبی نمیرسونه,

در این مقایسه Dap داره به بحث low pass filter و بود یا نبودش میپردازه

صرفا مقایسه کلی و کیفیت دو دوربین رو عنوان نمیکنه و نتیجه گیری نیز به این مقوله اختصاص داره

با تشکر

بنده هم از شما تشکر می کنم بابت تذکرتون ، بحث در مورد تاثیر بودن یا نبودن فیلتر OLPF در در دوربین هست که بنده به دلیل عجله و کاری که داشتم از کلمه مقایسه استفاده کردم و بعد هم امکان ویرایش نبود....

و در مورد ترجمه اینترنتی باید بگم که ظاهرا گفته که پس از دهها مقایسه بین این دو دوربین در محیط خارج از استدیو توسط دی پی فرق چندانی در کیفیت تصاویر این دو ندیدن ، یعنی تفاوت زیاد نبوده و....
    Hassan.K و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا moein_m آواتار ها
    تشکر کرده
    0

با احترام دوستان عزیز من فکر می کنم این بدنه هنوز تو بازار ایران نیومده اگر هم اومده باشه انگشت شماره و فقط بر اساس مقایسه سایتها نمیشه قضاوت کرد
    amir.komeily تشکر می‌کند.

صفحه 9 از 125 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 109 ... آخرینآخرین