صفحه 19 از 125 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    کسی اطلاع داره در حالت اتو براکتینگ کمترین میزان زمان تایمر تا چند ثانیه قابل تنظیم هست !؟
    سلام بردیا جان
    مگه شما D7100 دارید؟
    Saadat تشکر می‌کند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Mazixon نمایش پست ها
    ممنون.
    فکر میکنم از سنسور باشه
    لنز رو باز کردم و از هر دو طرف تمیز کردم.
    فیلتر رو هم همینطور.
    بردم تعمیرگاه مرکزی فقط توش اسپری باد زد ولی باز هم هست این لکه...
    یه چیز دیگه هم اینکه توی ویزور هم یه لکه به چشم میاد. یه لکه سیاه رنگ. (غیر از اونی که مال سنسوره)
    روی آینه رو فوت کردم چون فکر کردم ممکنه روی اون کثیف باشه ولی اون هم باز هست.
    نظری ندارید دوستان؟
    لکه ای در چشمی دیده میشود مربوط به کثیفی آینه یا منشور است که توصیه میکنم اصلاً خودتان دست نزنید البته اگر با یک دمنده قوی منشور را تمیزکنید مشکل حل میشود اگر نشد خودتان دست به کار نشوید.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Nouri نمایش پست ها
    سلام بردیا جان
    مگه شما D7100 دارید؟
    سلام ,ندارم
    اگر داشتم که که سوال نمیکردم

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    کسی اطلاع داره در حالت اتو براکتینگ کمترین میزان زمان تایمر تا چند ثانیه قابل تنظیم هست !؟
    براکتینگ : کلاً 2 تا 5 فریم در استپ های 1/3, 1/2, 2/3, 1, 2 و 3

سلف تایمر:
    Nikon D7100 Review.png
    ویرایش توسط Niaz : Monday 11 November 2013 در ساعت 22:22
    Saadat تشکر می‌کند.
    instagram: niazch

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام.چند روزی میشه d7100 گرفتم.یه نقطه سیاه وسط ویزور هست که وقتی با دیاف بالا (22) عکس میگیرم توعکس هست که با پایین آوردن دیاف محو میشه .البته چند تا لکه سیاه هم تو دیاف بالا گوشه عکس سمت راست بالا ظاهر میشه.لطفا راهنمایی کنید.

كاربر آشنا Mazixon آواتار ها
    تشکر کرده
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط kabotar نمایش پست ها
    سلام.چند روزی میشه d7100 گرفتم.یه نقطه سیاه وسط ویزور هست که وقتی با دیاف بالا (22) عکس میگیرم توعکس هست که با پایین آوردن دیاف محو میشه .البته چند تا لکه سیاه هم تو دیاف بالا گوشه عکس سمت راست بالا ظاهر میشه.لطفا راهنمایی کنید.
    فکر میکنم دقیییییقا مشکل من رو دارید.
    متاسفانه من فرصت نکردم برم دنبالش ببینم چی هست.
    هر کاری کردین بی زحمت همینجا بنویسین.
    منم گوشه سمت راست بالا و گوشه سمت چپ پایین این لکه ها رو دارم.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

سنسوز یا لنز کثیف نیست ؟ تمیز کاری کردید ؟

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

نقاطی که معمولا در f های بالا مثل 22 که اشاره کردید در عکس ظاهر میشن مربوط به گرد و غبار روی سنسور هستند. در f های بالایی مثل f22 که نور از یک دهانه تنگ به صورت یک باریکه نوری روی سنسور تابیده میشه، گرد و غبار که مانع رسیدن این باریکه نور به سنسور میشن سایه هاشون روی سنسور میفته و تو عکس معلوم میشه . این مساله در دوربین هایی که چگالی پیکسل بالایی دارند بیشتر دیده میشه چون تعداد پیکسلها زیاد و اندازه شون کوچیکه (مثل D7100) ولی در f های پایین مثلا در f4 که نور از یک دهانه گشاد و با شدت بیشتری به سنسور میرسه در این حالت شدت نور به حدی هستش که سایه گرد و غبار رو محور میکنه و در تصویر قابل رویت نیست.

نقاطی که در ویزور به شکل نقاط تیره دیده میشن به احتمال زیاد گرد و غبار روی آینه یا منشور هستند.

در هر دو حالت میشه با دمنده ها و سایر ابزارآلات مخصوص تنظیف، سنسور یا آینه رو پاک کرد ولی اگر تجربه و دانش کافی این کار رو ندارید کار رو بسپاریدش به یک کاردان تا خدای نکرده به سنسور دوربینتون هیچ آسیبی نرسه.
    mOhSeN.Gh، Hossein Arabi، MEHRDAD.D و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    instagram: niazch

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Niaz نمایش پست ها
    نقاطی که معمولا در f های بالا مثل 22 که اشاره کردید در عکس ظاهر میشن مربوط به گرد و غبار روی سنسور هستند. در f های بالایی مثل f22 که نور از یک دهانه تنگ به صورت یک باریکه نوری روی سنسور تابیده میشه، گرد و غبار که مانع رسیدن این باریکه نور به سنسور میشن سایه هاشون روی سنسور میفته و تو عکس معلوم میشه . این مساله در دوربین هایی که چگالی پیکسل بالایی دارند بیشتر دیده میشه چون تعداد پیکسلها زیاد و اندازه شون کوچیکه (مثل D7100) ولی در f های پایین مثلا در f4 که نور از یک دهانه گشاد و با شدت بیشتری به سنسور میرسه در این حالت شدت نور به حدی هستش که سایه گرد و غبار رو محور میکنه و در تصویر قابل رویت نیست.

نقاطی که در ویزور به شکل نقاط تیره دیده میشن به احتمال زیاد گرد و غبار روی آینه یا منشور هستند.

در هر دو حالت میشه با دمنده ها و سایر ابزارآلات مخصوص تنظیف، سنسور یا آینه رو پاک کرد ولی اگر تجربه و دانش کافی این کار رو ندارید کار رو بسپاریدش به یک کاردان تا خدای نکرده به سنسور دوربینتون هیچ آسیبی نرسه.
    من فکر می کنم دلیل پدیدار شدن گرد و غبار روی سنسور در عکس هایی با روزنه دیافراگم بالا، مربوط می شود به عمق میدان بیشتر نه چیزی که شما نوشتید.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

با سلام،

به نظر من شما اول سنسور رو با blower تمیز کنید و ببینید که آیا تغییری در تعداد و محل لکه ها ایجاد شده است یا نه. توجه کنید که در هر قسمتی از تصویر که لکه هست شما باید عکس اون قسمت رو در روی سنسور تمیز کنید و به عبارتی از قاعده نگاشت استفاده کنید. مثلا اگه لکه در سمت راست بالا باشه شما باید پایین سمت چپ سنسور رو تمیز کنید. اگه تغییری در تعداد و محل لکه ها ایجاد نشد اونوقت لنز رو تمیز کنید( که بعید می دونم لنز جدید این مشکل رو داشته باشه ) و باز هم همون تست رو انجام بدید و اگه باز هم تغییری حاصل نشد اونوقت باید focus screen تمیز بشه که حتما حتما باید یه متخصص انجام بده.

در مورد نحوه تشکیل گرد و غبارها طبق فرمایش دوست عزیزم نیاز، بله اینها در واقع سایه های اون گرد و غبار ها هستند نه خودشون اما بر خلاف گفته ایشون، هر چقدر که دیافراگم بسته تر باشه نور با شدت بیشتری روی سنسور تابش می کنه نه در دیافراگم های باز تر و این مساله ربطی به اندازه سنسور و چگالی پیکسل ها نداره، در واقع هر چقدر زاویه تابش تنگتر (عدد f بالا)، عمق میدان بیشتر و سایه لکه ها به آسانی دیده میشند و هر چقدر زاویه تابش بیشتر (عدد f پایین)، عمق میدان کمتر و سایه لکه ها محو میشند.

1.JPG
    2.JPG
    3.JPG
    Niaz، Malekzadeh و ali k تشکر می‌کنند.

صفحه 19 از 125 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 119 ... آخرینآخرین