صفحه 41 از 125 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 91 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 401 تا 410 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

معمولا عکسها در LCD خود دوربین کمی شارپتر به نظر میرسند که میشود دلیل آنرا تراکم پیکسل بالا در LCD دوربین دانست اما رنگ ها وکنتراست نباید تفاوت چشم گیری داشته باشد.
    Shafy، a.g g.a، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    همه دوربین ها؟ من حداقل در 60D، 6D، 5D MK III و 7D , 600Dکانن و D600 و ِD5100 و D90 چنین چیزی را ندیده ام.
    در مدل 7D و D90 هم ديدم رنگ ها شفاف تر از مانيتور هست اين مسىله به وضوح ديده مى شه. البته جناب shahbazi هم به اين مسىله اشاره کردند.
    به نظر من هم فکر کنم به خاطر تراکم پيکسل ها بايد باشه، اگر همچين کيفيتى رو مانيتور ها داشتن واقعا فوق العاده مى شد.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    دوست عزیز این بحث مربوط به این تایپیک نمیشه
    اما این راهنمایی غلط شما منو وادار کرد که اینجا راجبش صحبت کنم
    چیز دیگه ای نبود برای تمیز کردن سنسور؟
    فازمتر،بخار دادن با دهان و سپس با یه دستمال محکم فشار بدیم سنسور رو تا لکه ها پاک شن،یا مثلا یکم شیشه شور بپاشیم روش و بعد پاکش کنیم و....
    شیوه ای که شما گفتین کار بسیار خطرناکی هستش و اکیدا توصیه میکنم که دوستان با استفاده از این روش سنسورشونو پاک نکنن
    شما چجوری متوجه میشین که لکه ها کجا هستن؟
    سنسور دوربین بصورت سروته عکس رو ثبت میکنه و مثلا اگر لکه ای که در عکس مشاهده میشه در نقطه بالا سمت راست باشه،در سنسور در قسمت پایین و سمت چپ قرار داره.
    اگر قرار بود هر کی صبح روز میشه بیاد خودش دوربینش رو دستکاری کنه پس تعمیرکارها برای چی هستن؟
    اونم سنسور که یکی از حساس ترین و آسیب پذیر ترین قطعات دوربین هستش
    لطفا تجارب شخصی غلط خودتونو به کاربران این سایت ارائه ندین.
    جسارت به دوستان و اساتید عزیز نشه،،اما یه سری از کاربران دقیقا از موضوع ها سر در نمیارن و حتا خیلی ها عضو این سایت نیستن اما از نوشته های این سایت استفاده میکنن،شما با این راهنمایی های اشتباهتون باعث میشین که خیلی ها دست به این کار غلط بزنن و بعدا هزاران آه و پشیمانی...
    امیدوارم که از بنده ناراحت نشده باشین و به اشتباه خودتون پی برده باشین
    لبه های اسکناس به حدی تیز هستش که به راحتی میتونین دست انسان رو هم ببرن...سنسور که خیلی ضریفه

موفق و پایدار باشید
    دوست عزیز برداشت شخصی شما اینطور بوده ، بهتره که متن را دوباره مرور کنید ، من تجربه شخصی خودم رو اینجا نوشتم و اتفاقا بحث مربوط به همین تاپیک بوده چرا که درمورد دوربین دی 7100 نیکون صحبت شده !!!
    ضمنا اینکه من این کارو به کسی توصیه نکردم و گفتم این یک تجربه شخصی هست و من هم نتیجه گرفتم ، حالا افراد مختارند این کارو انجام بدن یا به تعمیرگاه بسپارند !!!
    و اینکه تعمیرگاه مورد تایید کمپانی های سازنده متاسفانه در کشور ما بسیار کم هستند که شاید تعدادشون به انگشتان یک دست هم نرسد و همانهایی هم که مجازند تجهیزاتشان کامل نیست به هر حال یک هنرمند عکاس باید با سنسور و نحوه تمیز کردن آن آشنایی داشته باشد چرا که خیلی اوقات ( اکثر اوقات ) تعمیر گاه مجاز در دسترس نبوده و اگر هم دوربین را از شهرستان برای مثلا تمیز کردن سنسور فرستاده اند تهران چندین هفته معطل و متقبل هزینه های زیادی شده اند ، توصیه من به دوستان علاقه مند اینه که درمورد تمیز کردن سنسور و مراقبت از اون اطلاعات بیشتری کسب کنند که فراوان در سایتهای مختلف به آن اشاره شده و کافیست در گوگل کمی جستجو کنند .

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    در مدل 7D و D90 هم ديدم رنگ ها شفاف تر از مانيتور هست اين مسىله به وضوح ديده مى شه. البته جناب shahbazi هم به اين مسىله اشاره کردند.
    به نظر من هم فکر کنم به خاطر تراکم پيکسل ها بايد باشه، اگر همچين کيفيتى رو مانيتور ها داشتن واقعا فوق العاده مى شد.
    کیفیت مانیتور،پایینترازکیفیت نمایشگردوربین نیست. نسبت اندازه عکسهابه صفحه نمایش کوچک دوربینها باعث میشه تصورکنیدکیفیتشون بیشتره! وگرنه ازنظر تراکم پیکسلی مانیتورهای جدید از نمایشگردوربینها کمترندارندکه بهترهم هستندبرخی مدلها.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

آقای سهیل خان شهبازی به شارپتر بودن تصویر در LCD اشاره کردندکه دلیل آن تراکم زیاد پیکسل های LCD است و به صراحت هم گفتند که "رنگ ها وکنتراست نباید تفاوت چشم گیری داشته باشد"
    منظورتان از شفاف تر بودن رنگ ها را هم متوجه نمی شوم. منظورتان اشباع بیش تر رنگ هاست؟
    تا جائیکه به یاد دارم دوربین D800 مشکل ته رنگ در مانیتور LCD داشت.
    اگر رنگ ها در LCD متفاوت با رنگ در مانیتور کالیبره شده باشد یقیناً مشکلی در دوربین وجود دارد و این مورد اصلاً عادی و رایج در همه دوربین ها محسوب نمی شود.
    Madjidm، a.g g.a، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    کاغذپول ازهرچیزی که ساخته بشه,درحالت نو کاملاخشک وزبروبرنده هست, من که فک میکنم خط وخش ریزروی سنسورمیندازه.
    تمیزکننده های مخصوص هست,باقیمت دردسترس برادرجان , حالا چه حسنی داره ریسک اینجوری!؟
    دوست من اگر یادتان باشد در قدیم برای صاف کردن طوقه های دوچرخه که دارای یک لایه نازک کروم بود از چکش سربی استفاده می کردند و برای خیلی از کارهای دیگر که نیاز به چکش کاری بود ، در صورتی که در برخورد اول برای ما همواره این سوال پیش می آید که مگر سرب یک فلز نیست ؟ حالا اگر همان ضربات را با هر نوع فلز دیگری وارد آورند سطح فلز کاملا خش افتاده و در مواردی از بین خواهد رفت ...
    درمورد تمیز کننده های بازار هم باید ذکر کنم که اکثرا باعث ریختن ذرات اضافی بر روی سنسور و داخل بدنه می شوند مانند : انواع پرز ، الیاف ، نرمه کاغذ و ... و همچنین استفاده از اسپری های هوا بعضا باعث پاشیده شدن مواد داخل قوطی و ناخالصی های هنگام پر کردن اسپری بر روی سنسور می شوند که خود یه درد سر تازه را ایجاد خواهد نمود ، در بعضی از تعمیر گاهها هم متاسفانه از فشار باد پمپ استفاده می کنند که به دلیل وجود بخار و رطوبط موجود در مخزن این رطوبت مججب صدمه به قطعات الکترونیک و پایه های آی سیهای داخل بدنه خواهد شد .
    ضمن اینکه من تمیز کردن با اسکناس را در مرحله آخر قرار داده و توصیه نکردم ، این فقط یک تجربه شخصی بوده و من هم از آن نتیجه مطلوب گرفته ام ، حال افراد مختارند ...

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    دوست من اگر یادتان باشد در قدیم برای صاف کردن طوقه های دوچرخه که دارای یک لایه نازک کروم بود از چکش سربی استفاده می کردند و برای خیلی از کارهای دیگر که نیاز به چکش کاری بود ، در صورتی که در برخورد اول برای ما همواره این سوال پیش می آید که مگر سرب یک فلز نیست ؟ حالا اگر همان ضربات را با هر نوع فلز دیگری وارد آورند سطح فلز کاملا خش افتاده و در مواردی از بین خواهد رفت ...
    درمورد تمیز کننده های بازار هم باید ذکر کنم که اکثرا باعث ریختن ذرات اضافی بر روی سنسور و داخل بدنه می شوند مانند : انواع پرز ، الیاف ، نرمه کاغذ و ... و همچنین استفاده از اسپری های هوا بعضا باعث پاشیده شدن مواد داخل قوطی و ناخالصی های هنگام پر کردن اسپری بر روی سنسور می شوند که خود یه درد سر تازه را ایجاد خواهد نمود ، در بعضی از تعمیر گاهها هم متاسفانه از فشار باد پمپ استفاده می کنند که به دلیل وجود بخار و رطوبط موجود در مخزن این رطوبت مججب صدمه به قطعات الکترونیک و پایه های آی سیهای داخل بدنه خواهد شد .
    ضمن اینکه من تمیز کردن با اسکناس را در مرحله آخر قرار داده و توصیه نکردم ، این فقط یک تجربه شخصی بوده و من هم از آن نتیجه مطلوب گرفته ام ، حال افراد مختارند ...
    راستش من تابحال نشنیده ام که با تمیزکاری سنسور با موادولوازم استاندارد،مشکل جدیدی برای عزیزی بوجودامده باشد!به هرحال برای دوربینتان صاحب اختیاریداقا.

تشکر کرده
    4122

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

رنگ سبز!؟ نه من همچين چيزى نديدم، فقط به نظرم صفحه نمايش D7100 مثل همه صفحه نمايشاى دوربيناى ديگه رنگ هاى غير واقعى نشون ميده، کنتراست رنگ زياده، کيفيت نمايش فوق العاده ست، ولى رنگ هايى که در صفحه نمايش دوربين ديده مى شه با رنگ هاى مانيتور تفاوت داره. البته اين اختلاف رو در همه ى دوربين ها ديدم.
    دوست عزیز متاسفانه تا اونجایی که من هم شنیدم، lcd دوربین های d800 و d7100 و احتمالا d600 کمی تمایل به رنگ سبز تا زرد داره. و این ایراد مریوط به خود کارخونه می شه که احتمالا در کالیبره کردن lcd ها کوتاهی کردند و شاید هم مشکل از جای دیگه باشه.

اینو گفتم که نگران نباشید و نتیجه رو باید رو صفحه مونیتور کامپیوتر ببینید که عاری از هر گونه مشکل و به خصوص رنگ سبز هست.
    lamagra، kiavash، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نمایشگر دی7100 رو نمیدونم اما دی800 که خودم دارم و دی610 که زیاد در دسترسم بوده و هست ته رنگ سبز دارند.نمایشگرشون کالیبره نیست اصلا.
    Navid7h، a.g g.a، morteza khademy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 41 از 125 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 91 ... آخرینآخرین