صفحه 59 از 125 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    در هنگام فوکوس تعدادی از اجزای اپتیکی لنز جلو یا عقب می روند در فوکوس دستی این جابجایی به عهده عکاس است در فوکوس اتوماتیک دوربین این کار را انجام می دهد (توسط موتور الکتریکی).

دو حالت داریم

حالت اول موتور درون بدنه است و از طریق یک رابط پیچی به لنز متصل می شود.
    حالت دوم موتور داخل بدنه لنز قرار دارد و دوربین انرا کنترل می کند.

بدنه های سطح پایینتر نیکون(3XXX 5XXX)فاقد این موتور داخل بدنه هستند که باعث می شود نتوانند با لنزهای سری D که فاقد موتور فوکوس داخلی هستند فوکوس کنند.جالب است که بدانید که در حالت RANGE FINDER این بدنه ها می توانند تایید فوکوس بدهند و حتی جهت چرخش رینگ فوکوس را هم مشخص کنند ولی به علت نبود موتور قادر به فوکوس خودکار نیستند.
    ممنون از شما

یعنی موتوری درون بدنه قرار دارد که رینگ فوکوس لنز را حرکت میدهد؟!

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    ممنون از شما

یعنی موتوری درون بدنه قرار دارد که رینگ فوکوس لنز را حرکت میدهد؟!
    بله تو عکسهای زیر محل اتصال نشون داده شده(البته مکانیزم داخلی است و ارتباطی به خود رینگ فوکوس ندارد هر چند در بعضی از مدل ها رینگ فوکوس هم حرکت می کند)

scrwbody.jpg

screw lens.jpg
    ehssanehs، farshad.s، mostafa_1366 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    220

راستش دوستان میخاستم هفته دیگه برم بخرمش که با توضیحاتی که در این تاپیک در مورد گرفتن گردو غبار این دوریین شده کمی بد دل شدم !!! میترسم بگیرم فرداش دیگه وقت ندارم هی برم سنسور بدم تمیز کنند !!!!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoterisland نمایش پست ها
    راستش دوستان میخاستم هفته دیگه برم بخرمش که با توضیحاتی که در این تاپیک در مورد گرفتن گردو غبار این دوریین شده کمی بد دل شدم !!! میترسم بگیرم فرداش دیگه وقت ندارم هی برم سنسور بدم تمیز کنند !!!!
    لطفا منبع این توضیحات(شایعه) در مورد غبار را بیان کنید
    ضمنا مفهوم غبار سنسور را بیشتر برسی کنید
    kiavash، ata_m3 و M_Semiari تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    220

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    لطفا منبع این توضیحات(شایعه) در مورد غبار را بیان کنید
    ضمنا مفهوم غبار سنسور را بیشتر برسی کنید

چه شایعه ای ! 59 صفحه این تاپیکو خوندم اکثرا دوستانی که خریدن این مشکل رو داشتن حتی از روز اول !!!
    حتی فروشگاه های pixel و afrang کسانی که خریدن گفتن این مشکل بوده برید تو سایتشون نگاه کنید !!!
    Majix تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoterisland نمایش پست ها
    چه شایعه ای ! 59 صفحه این تاپیکو خوندم اکثرا دوستانی که خریدن این مشکل رو داشتن حتی از روز اول !!!
    حتی فروشگاه های pixel و afrang کسانی که خریدن گفتن این مشکل بوده برید تو سایتشون نگاه کنید !!!
    همين حرف ها رو در مورد دی 600 هم ميزدند و آخر خود نيکون هم قبول کرد اما بعضی از دوستان هنوز روی حرفشون موندن

واسه اين دوربين شما ا حتياجی نيست بيشتر از يکبار سنسور رو تميز کنيد که اگر چنين مشکلی داشته باشه به احتمال زياد با يک بلوور کوچک مشکل حل ميشه
    در آينده مشکلی پيش نمياد و اين ايراد بر ميگرده با مشکل کنترل کيفيت خط توليد و طراحی بدنه ايرادی نداره (بر خلاف دی 600 )
    m.daneshpayeh، Dariush Chegini و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    220

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    همين حرف ها رو در مورد دی 600 هم ميزدند و آخر خود نيکون هم قبول کرد اما بعضی از دوستان هنوز روی حرفشون موندن

واسه اين دوربين شما ا حتياجی نيست بيشتر از يکبار سنسور رو تميز کنيد که اگر چنين مشکلی داشته باشه به احتمال زياد با يک بلوور کوچک مشکل حل ميشه
    در آينده مشکلی پيش نمياد و اين ايراد بر ميگرده با مشکل کنترل کيفيت خط توليد و طراحی بدنه ايرادی نداره (بر خلاف دی 600 )
    بله میدونم مشکل دی 600 با این فرق میکرد ولی تو همین تاپیک خیلی از دوستان حتی با چند بار تمیز کردن سنسور هم مشکلشوون حل نشده بعضی ها هم فرستادن گارانتی !!! به نظر شما حس خوبیه ادم 3 میلیون جنس نو بخره هی کارش به تعمیرگاه و گارانتی بخوره ؟!!!!

كاربر آشنا vahidameri آواتار ها
    تشکر کرده
    91

با اجازه اساتید گرامی:
    دوست عزیز منم به تازگی این دوربین رو خریدم و هنوز به همچین مشکلی برنخوردم و از همه لحاظ از خریدم راضی هستم. پیشنهاد می کنم حتما از مراکز معتبر خرید کنید و هنگام تست هم گرد و غبار روی سنسور را بررسی کنید. قطعا مشکلی نخواهید داشت.پدیده گرد و غبار یکی از موارد طبیعی دوبین های SLR است و در صورت بروز نیازی به گارانتی و اعمال شاقه نیست. با قابلیت خودکاری که در دوربین هست و یا با یک دمنده معمولی می شود گرد و غبار را از روی سنسور پاک کرد ( آموزش این کار ساده در دفترچه راهنمای دوربین موجود است) چیزی که در این فروم و جاهای دیگر راجب لکه سنسور d7100 می خوانید عموما شایعه بی پایه و بر اساس سنت یک کلاغ چهل کلاغ است.اگر در خرید جدی هستید پیشنهاد می کنم این دوربین را از دست ندهید.
    با سپاس
    ata_m3، کوروش، rezaAlishahi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    220

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidameri نمایش پست ها
    با اجازه اساتید گرامی:
    دوست عزیز منم به تازگی این دوربین رو خریدم و هنوز به همچین مشکلی برنخوردم و از همه لحاظ از خریدم راضی هستم. پیشنهاد می کنم حتما از مراکز معتبر خرید کنید و هنگام تست هم گرد و غبار روی سنسور را بررسی کنید. قطعا مشکلی نخواهید داشت.پدیده گرد و غبار یکی از موارد طبیعی دوبین های SLR است و در صورت بروز نیازی به گارانتی و اعمال شاقه نیست. با قابلیت خودکاری که در دوربین هست و یا با یک دمنده معمولی می شود گرد و غبار را از روی سنسور پاک کرد ( آموزش این کار ساده در دفترچه راهنمای دوربین موجود است) چیزی که در این فروم و جاهای دیگر راجب لکه سنسور d7100 می خوانید عموما شایعه بی پایه و بر اساس سنت یک کلاغ چهل کلاغ است.اگر در خرید جدی هستید پیشنهاد می کنم این دوربین را از دست ندهید.

با سپاس
    سلام
    لطف کنید فروشگاهی جهت خرید معرفی کنید .. نظر خودم خرید ار pixel هست .

كاربر آشنا vahidameri آواتار ها
    تشکر کرده
    91

بنده تهران نیستم. و در ضمن فکر می کنم ارائه اسم و آدرس فروشگاه در فروم ممنوع باشد. از دوستان عزیز تهرانی فروم بخواهید فروشگاه معتبری را برایتان پیام خصوصی کنند.
    سپاس

صفحه 59 از 125 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 109 ... آخرینآخرین