صفحه 58 از 125 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 571 تا 580 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر جديد
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    دوست عزیز این بحث لکه و کثیفی شاید در بعضی نمونه ها باشد ولی به صورت کلی کاملا نا درست است و بیشتر نقل قول دهن به دهن می باشد.
    کمی منبع صحبتتان اشتباه می باشد. نیکون خود به صورت مستقیم فروشنده نمی باشد و اگر در همان لینک که خودتان دادید محلهایی که باید بخرید را بزنید به تصویر زیر می رسید که بسیاری Out of Stock می باشند. یعنی این قیمت زمان اخر موجودی می باشد و کلا در حال حاضر موجود ندارند. با جستجوی بیشتر به بعضی موارد در ایبی می خورید که قیمت بسیار پایینتری دارد.
    بهتر است قبل از درج موضوعی اندکی بیشتر دقت کنیم و یا حداقل به صورت قاطع حکم ندهیم. شاید بعضی فروشندگان بی انصاف باشند ولی بسیاری هم هستند که این وضعیت بی رمق را زنده نگه داشته اند و با عشق و علاقه کار می کنند.

با دوست عزیز استاد چگینی خط رو خط شدم
    ممنون از توضیحات شما و دوست عزیز جناب چگینی
    من خودم قصد خرید این مدل دوربین رو دارم ولی در مورد لکه هاش با این که اول تو سایتهای ایرانی دیدم، کم تحقیق نکردم! اگه عبارت D7100 Sensor spot رو سرچ کنید میبینید که برای این مدل هم بیشتر از مدل D600 مشکل لکه وجود نداشته باشه کمتر هم نبوده! مثالش این تاپیک
    جالبه که خیلی ها هم می گن از همون اول که دوربین رو گرفتیم سنسورش لکه داشته و مجبور شدیم تمیزش کنیم ولی معمولاً بعد کمتر از 1000 شات برمی گرده!
    ویرایش توسط lamborgini444 : Monday 27 October 2014 در ساعت 23:54

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط lamborgini444 نمایش پست ها
    دوست عزیز بالاخره تحت هر عنوانی این قیمتی هست که خود نیکون می فروشه و از دید خریدار هم قیمت رسمی قیمتی هست که بشه در لحظه خرید رو باهاش انجام داد!
    ممکنه فروشگاهی جنسی 1000 دلاری رو رسماً بگه 2000 دلار اونوقت بگه 40 درصد تخفیف حراج دادیم و می فروشیم 1200 دلار! عملاً شما 200 دلار بیشتر دادید و اگه به اون 40% توجهی بکنید سرتون کلاه رفته!
    قاعدتاً وارد کننده ایرانی هم قیمتش تابعی از قیمتی هست که میتونه باهاش خرید کنه خودش نه قیمتی که کسی اسمش رو بذاره رسمی و یا قیمت عرضه ابتدایی محصول!
    من فقط خواستم قیمتی که میشه باهاش از یک سایت واحد (اینجا سایت خود نیکون) خرید رو برای دو محصول مقایسه کنم. وگرنه با لنز 18-105 میشه خیلی ارزونتر از سایت نیکون هم به مبلغ 999 دلار همین الان خرید کرد: خرید با 999 دلار
    خلاصه حرف من اینه که این محصول هم مثل محصولات دیگه که تازه وارد بازار می شن قیمتشون اول حباب داره و فروشنده ها و واسطه ها سود زیادی میکشن روش (که تو ایران بنظر شدیدتر هست) و خصوصاً با اومدن مدل D7200 طی چند ماه آینده افت قیمت خوبی خواهد داشت
    دوست عزیز تو این لینک که دادین یه سرچ بکین متوجه میشین که تو همین سایت دی 7000، 200دلار ارزونتر از دی 7100 ره
    قیمت دی 7000 تو سایتی که خودتون معرفی کردین http://www.fumfie.com/product/ID341C5/view/
    lamborgini444، rezaAlishahi و doki تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    دوست عزیز لینکی که ارجاع دادین دی 7000 رو موجود نداره و قیمت قدیم دوربین و نشون میده
    d7000=$591.01 قیمت در amazon
    d7100=$946.95قیمت در amazon
    درست می فرمایید
    وقتی اضافه به سبد رو بزنی ارجاع میده با فروشگاه های دیگه! متوجه این قضیه نشده بودم
    ممنون

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

من خودم قصد خرید این مدل دوربین رو دارم ولی در مورد لکه هاش با این که اول تو سایتهای ایرانی دیدم، کم تحقیق نکردم! اگه عبارت D7100 Sensor spot رو سرچ کنید میبینید که برای این مدل هم بیشتر از مدل D600 مشکل لکه وجود نداشته باشه کمتر هم نبوده! مثالش این تاپیک
    جالبه که خیلی ها هم می گن از همون اول که دوربین رو گرفتیم سنسورش لکه داشته و مجبور شدیم تمیزش کنیم ولی معمولاً بعد کمتر از 1000 شات برمی گرده!
    متاسفانه لینکی که دادید معیوب هست. کمی بیشتر در این فورام و فورام D600 بگردید، تفاوت مشکل لکه D600 با وضعیت نیکون D7100 را متوجه می شوید. دوستان بسیاری هم استفاده می کنند و تا کنون مشکلی نداشتند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    27

ممنون از اینکه واسه جواب دادن و راهنمایی بنده وقت گذاشتید
    در مورد لکه هم بیشتر تحقیق می کنم و امیدوارم این دوربین واقعاً از این لحاظ تفاوتی با مدل قبل یعنی D7000 نداشته باشه (تحقیقات قبلیم خلاف این رو نشون داده بود)

آدرس اصلاح شده تاپیک اشاره شده: لینک
    rezaAlishahi تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

دوست عزیز موضوع لکه دی 600 با دی 7100 جداست دی 600 روغن پاشی داره ولی مشکل دی 7100چندان مهم نیست گرد وغبار معمولیه من خودم یه ماهی هست که این دوربینو گرفتم چند تا لکه همون اول دیدم که با یه بار تمیز کردن ساده با دمنده معمولی هوا برطرف شد و تا الان دیگه مشکلی نداشتم.
    ata_m3، کوروش، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

ممنون از اینکه واسه جواب دادن و راهنمایی بنده وقت گذاشتید
    در مورد لکه هم بیشتر تحقیق می کنم و امیدوارم این دوربین واقعاً از این لحاظ تفاوتی با مدل قبل یعنی D7000 نداشته باشه (تحقیقات قبلیم خلاف این رو نشون داده بود)

آدرس اصلاح شده تاپیک اشاره شده: لینک
    گرد و غبار یکی از مسائل عمومی دوربین های SLR هست. گردو غبار در داخل دوربین تولید نمی شود بلکه از محیط بیرون هنگام تعویض لنز وارد می شود و بهترین راه حل برای عدم ورود دقت هنگام تعویض لنز، چک کردن لبه های داخلی لنز قبل از تعویض، سرعت عمل هنگام تعویض، سعی در عدم تعویض در شرایط غیر مناسب می باشد.
    در دوربین ها قابلیت ایجاد یک لرزش در سنسور هنگام روشن و خاموش کردن یا بر اساس انتخاب کاربر در هر زمان هست و این لرزش بسیاری از ذرات غبار را از روی سنسور بر میدارد.

یک احتمال وجود دارد، البته به صورت فرضیه، شاید به علت حذف Low Pass Filter در این مدل، چسبندگی ذرات غبار به سطح سنسور بیشتر شده است و در بعضی مواقع این لرزش غبارگیری به صورت کامل نمی تواند این ذرات را برطرف کند و به ناچار باید از دمنده هوا و در موارد حادتر از روش خیس استفاده کرد.

بازهم دوستان دیگری که این دوربین را دارند نظر بدهند که نسبت به بدنه های قبلی که داشتند وضعیت چگونه است.

من بعد از حدود ۴ ماه استفاده تا کنون با این مشکل مواجه نشده ام.

كاربر همراه Behzad43 آواتار ها
    تشکر کرده
    1203

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    گرد و غبار یکی از مسائل عمومی دوربین های SLR هست. گردو غبار در داخل دوربین تولید نمی شود بلکه از محیط بیرون هنگام تعویض لنز وارد می شود و بهترین راه حل برای عدم ورود دقت هنگام تعویض لنز، چک کردن لبه های داخلی لنز قبل از تعویض، سرعت عمل هنگام تعویض، سعی در عدم تعویض در شرایط غیر مناسب می باشد.
    در دوربین ها قابلیت ایجاد یک لرزش در سنسور هنگام روشن و خاموش کردن یا بر اساس انتخاب کاربر در هر زمان هست و این لرزش بسیاری از ذرات غبار را از روی سنسور بر میدارد.

یک احتمال وجود دارد، البته به صورت فرضیه، شاید به علت حذف Low Pass Filter در این مدل، چسبندگی ذرات غبار به سطح سنسور بیشتر شده است و در بعضی مواقع این لرزش غبارگیری به صورت کامل نمی تواند این ذرات را برطرف کند و به ناچار باید از دمنده هوا و در موارد حادتر از روش خیس استفاده کرد.

بازهم دوستان دیگری که این دوربین را دارند نظر بدهند که نسبت به بدنه های قبلی که داشتند وضعیت چگونه است.

من بعد از حدود ۴ ماه استفاده تا کنون با این مشکل مواجه نشده ام.
    با سلام خدمت دوستان
    در تائيد مطالب گفته شده و بخصوص جناب عليشاهي در خصوص نوع لكه روي سنسور D7100 ، بايد عرض كنم بنده قريب 9 ماه است كه اين دوربين را خريده ام.
    حدود ماه اول پس از استفاده ،متوجه لكه هائي در عكسهاي گرفته شده شدم كه از آنجائيكه دوربين نو بود برايم آزار دهنده بود. اما همانطور كه دوستان گفتند با استفاده از دمنده بصورت اصولي(در دست گرفتنن دوربين بسمت زمين بدون لنز و آينه بالا) اقدام به رفع غبار نمودم و تاكنون لكه اي روي عكسهاي گرفته شده نديده ام. لازم به ذكر است بيش از شش هزار عكس تاكنون گرفته شده است.
    لذا به شما دوست عزيزي كه نگران لكه روي سنسور D7100 هستيد و نسبت به خريد اين بدنه شك داريد عرض ميكنم بدون هيچگونه نگراني اقدام به خريد بفرمائيد و از داشتنش لذت ببريد.
    حق يارتان
    nautilus_214، ata_m3، کوروش و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

درود بر دوستان

روش عملکرد موتور فوکوس داخلی در این دوربین به چه شکلی است؟! ( کلا با طرز کار این سیستم اشنا نیستم )

​عذرخواهی میکنم اگر در جای درستی ارسال نشده است.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر دوستان

روش عملکرد موتور فوکوس داخلی در این دوربین به چه شکلی است؟! ( کلا با طرز کار این سیستم اشنا نیستم )

​عذرخواهی میکنم اگر در جای درستی ارسال نشده است.
    در هنگام فوکوس تعدادی از اجزای اپتیکی لنز جلو یا عقب می روند در فوکوس دستی این جابجایی به عهده عکاس است در فوکوس اتوماتیک دوربین این کار را انجام می دهد (توسط موتور الکتریکی).

دو حالت داریم

حالت اول موتور درون بدنه است و از طریق یک رابط پیچی به لنز متصل می شود.
    حالت دوم موتور داخل بدنه لنز قرار دارد و دوربین انرا کنترل می کند.

بدنه های سطح پایینتر نیکون(3XXX 5XXX)فاقد این موتور داخل بدنه هستند که باعث می شود نتوانند با لنزهای سری D که فاقد موتور فوکوس داخلی هستند فوکوس کنند.جالب است که بدانید که در حالت RANGE FINDER این بدنه ها می توانند تایید فوکوس بدهند و حتی جهت چرخش رینگ فوکوس را هم مشخص کنند ولی به علت نبود موتور قادر به فوکوس خودکار نیستند.
    MahBaz، hkhaghani، farshad.s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 58 از 125 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 108 ... آخرینآخرین