صفحه 107 از 125 نخستنخست ... 7 57 97 103 104 105 106 107 108 109 110 111 117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

@siosha

بزرگوار شما در یک پست میفرمایید دیدن یا ندیدن نقاط هنگام فوکوس به چه دردی میخورد ! دریک پست دیگر میفرمایید درچنین حالتی 3dاستفاده نمیکنند! (مثل اینکه برداشت ها از پسنهای یکدیگر متفاوت ست ) / عرض کردم که موضوع کدام مُد و چند پوینت در عکس قُمری نیست .. اشاره م ب این موضوع بوده که وقتی یک پوینت بیشتر نمیبینم هنگام فوکوس نمیدونم کدام مُد بوده 3d بوده 11پوینت بوده یا موارد دیگر ! ! ! ! اینجا بود که رویت شدن پوینت ها میتونست کمک کنه ک متاسفانه رویت نمیشن!

نمونه دیگری از همین فمری دارم با همین f 1.8 که کل بدن قمری کاملا شارپه در همین فاصله کانونی ولی با این تفاوت در 9پوینت فوکوس ! اینجا هم ک میگم بال قمری شارپ نیست ب این خاطر بوده که مُد در حالت 3d بوده و بنده هم بی خبر هنگام فوکوس اگر مُد رویت میشد حداقل در جریان قرار میگرفتم !

امیدوارم بتونم با این عکس توضیح بدم

اینجا با f5/6 و استفاده از 9پوینت که آوردم چیدم رو ماهی سوژه سمت راستی که حوله باشد شارپترــــــــــــه! (سوژه هارو هم عقب جلو کردم بی فایده بود )

DSC_5555.jpg

به هر حال بنده هنوز متوجه نشدم شما هم پوینت هارو میبینید هنگام فوکوس یا خیر؟
    ویرایش توسط Tool : Friday 22 April 2016 در ساعت 19:14
    It´s the illusion that people can decide thair future.

So far?So Good? So What!? How about both

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط Tool نمایش پست ها
    @siosha

بزرگوار شما در یک پست میفرمایید دیدن یا ندیدن نقاط هنگام فوکوس به چه دردی میخورد ! دریک پست دیگر میفرمایید درچنین حالتی 3dاستفاده نمیکنند! (مثل اینکه برداشت ها از پسنهای یکدیگر متفاوت ست ) / عرض کردم که موضوع کدام مُد و چند پوینت در عکس قُمری نیست .. اشاره م ب این موضوع بوده که وقتی یک پوینت بیشتر نمیبینم هنگام فوکوس نمیدونم کدام مُد بوده 3d بوده 11پوینت بوده یا موارد دیگر ! ! ! ! اینجا بود که رویت شدن پوینت ها میتونست کمک کنه ک متاسفانه رویت نمیشن!

نمونه دیگری از همین فمری دارم با همین f 1.8 که کل بدن قمری کاملا شارپه در همین فاصله کانونی ولی با این تفاوت در 9پوینت فوکوس ! اینجا هم ک میگم بال قمری شارپ نیست ب این خاطر بوده که مُد در حالت 3d بوده و بنده هم بی خبر هنگام فوکوس اگر مُد رویت میشد حداقل در جریان قرار میگرفتم !

امیدوارم بتونم با این عکس توضیح بدم اینجا باید از فکوس نقطه ای استفاه کنید

اینجا با f5/6 و استفاده از 9پوینت که آوردم چیدم رو ماهی سوژه سمت راستی که حوله باشد شارپترــــــــــــه! (سوژه هارو هم عقب جلو کردم بی فایده بود )

DSC_5555.jpg

واقعا به این نتیجه رسیدم که مفهوم فکوس را درک نکرده اید جبهه گیری شخصی نیست لطفا این مفهوم را بیشتر برسی بفرمایید
    این مود ها برای عکاسی از سوژه متحرک است
    کلاس های پایه عکاسی بسیار کمک کننده خواهند بود این بحث را در تاپیک های مربوطه سوال و جواب ادامه دهید بهتر است
    هر مد فکوسی شرایط خود را دارد در بعضی دیده می شود و در بعضی خیر
    سوال شما این نیست که چرا نقطه دیده می شود و چرا دیده نمی شود سوال شما این است که چطور روی محل دلخواه فکوس کنم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    220

بزرگوار تفاوت دیدن یا ندیدن پوینت ها در 50میل کاملا مشهود و آزار دهنده ست

ب عنوان مثال بعد از ثبت این شات دقت کردم که قسمت انتهایی و سر و گردن قُمری کاملا شارپه ولی بال های مرکز بدن اصلا شارپ نیست!

فایل پیوست 76329

شاید بگید این حالا چ ارتباطی به پوینت ها داره! عارضم که : پوینت های در حالت 3d بوده بنده هم بی خبر چون در هر حالتی یک پوینت بیشتر نمیبینم در ویزور و چون با دست چپم قمری را نگه داشته بودم نمیتونم طبیعتا هی فشار بدم af button رو تا ببینم چندتا پوینت دارم!

در کل نمیدونم شاید هم در کار بنده خطایی و اشتبهایی هست (ولی خوب قانع نمیشم:دی )
    عجب قمری تپلیه حال نداره داغشو نبینی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

@sioha

در مورد فوکوس و عمق فوکس کاملا صحیح میفرمایید . . . .ولی موضوع این نیست

بنده هم عرض کردم تازه کارم و نیاز به تجربه! ولی خوب شما هم میتونید تست کنید با تغییر پوینت ها تفاوت هارو ببینید (هرچند نمیدونم شما هم مثل من پوینتی میبینید یا خیر!)

سوال شما این نیست که چرا نقطه دیده می شود و چرا دیده نمی شود سوال شما این است که چطور روی محل دلخواه فکوس کنم
    بنده که از ابتدا سئوالم مشخص بود که چرا نقاط فوکوس دیده نمیشوند! (ولی همچنان در این مورد پاسخی دریافت نکردم !)

شما یک بار در جهت تایید پست بنده فرمودید دیده نمیشوند دوستی فرمود دیده میشوند تا اینکه رسیدیم به اینجا که فرمودید چه فرقی میکند دیده شود یا خیر ! با این تفاسیر حق دارم گیج بشم یا خیر؟:دی

محل دلخواه فوکوس کردن هم با تغییر جهت پوینت ساده ست و نیازی به سئوال کردن ندارد .در محل دلخواه چند پوینت دیدن این مهمه!

عجب قمری تپلیه حال نداره داغشو نبینی
    مثل عقاب یا جغد وقار و عظمت نداره . دارش زدم بلکه اکوسیستم محیط زیست ب خودش بیاد . . .
    gomnam23، Shoterisland و S8M5M تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    57

@sioha

در مورد فوکوس و عمق فوکس کاملا صحیح میفرمایید . . . .ولی موضوع این نیست

بنده هم عرض کردم تازه کارم و نیاز به تجربه! ولی خوب شما هم میتونید تست کنید با تغییر پوینت ها تفاوت هارو ببینید (هرچند نمیدونم شما هم مثل من پوینتی میبینید یا خیر!)

بنده که از ابتدا سئوالم مشخص بود که چرا نقاط فوکوس دیده نمیشوند! (ولی همچنان در این مورد پاسخی دریافت نکردم !)

بنده خودم این دوربین رو ندارم ولی با توجه به این ویدئو باید در قسمت پایین ویوفایندر (با کادر قرمز مشخص کردم) حالت نقاط فوکوس مشخص باشه. به طور مثال در حالت 3D باید این پایین اشاره شده باشه.
    Untitled-11.jpg

كاربر همراه Ali_Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    1274

@siosha

امیدوارم بتونم با این عکس توضیح بدم

DSC_5555.jpg

سلام
    شما برای فکوس کردن بهترین روش اینه که دوربین روی حالت AP-S بزارید که با اولین فکوس، فکوس قفل میشه.
    مثلا تو همین عکس اگر میخواین ماهی کاملا فکوس باشه با همون فکوس مرکزی بیاین رو ماهی و بعد از فکوس دوربین حرکت بدین و کادر خودتونو ببندید.
    حالتهای فکوس 51 نقطه ای بیشتر برای عکاسی هایی هست که سوژه در حرکته که باید دوربین رو درحالت 3D یا Auto بزارید (اگر اشتباه نکنم) و همچنین AF-C که مثلا توی صحنه های ورزشی استفاده میشه.
    توی عکسی که گذاشتین اگر میخواین حوله و ماهی کاملا فکوس باشه باید دیافراگم بسته تر باشه تا عمق میدان بیشتر شده وهردو تو محدوده فکوس قرار بگیرند.

این لینک هم ببینید جالبه
    بهترین تکنیک های فوکوس | لنزک

راستی شما الان منظورتون اینه که نقطه های فوکوس نمیبینید یعنی وقتی مشکی هستند نمیبینید و بعد که فکوس میشن (قرمز) اون موقع دیده میشه؟؟؟
    siosha تشکر می‌کند.
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    Sony-H20 & D7100+18-140mm
    nouri.aminus3.com

تشکر کرده
    1274

سلام دوستان

من برای چندومین بار شارژ ودشارژ دیروز که برای عکاسی (طبیعت) بیرون رفتم پس از حدود 170 شات در حالت RAW+JPG یه خونه از باتری کم شد.!!!

• برای تغییر تنظیمات نوردهی هم فقط از مانیتور بالایی استفاده میکنم
    • ریویو عکسها سر 2ثانیه هست. یعنی بعد گرفتن عکس تا دوثانیه عکس روی صصفحه نشون داده میشه
    • حدود 1 دقیقه فیلم برداری
    • حدود شاید 2-3 دقیقه داخل تنظیمات منو بودم
    • از این عکسها هم حدود 40 تاش با نوردهی حدود 2 ثانیه گرفته شده.
    • کل استفاده از دوربین که دوربین روشن بود از ساعت 7 تا 11 بود یعنی 4 ساعت.

بنظرتون چه کنم؟ باتری که فکر کنم جزو گارانتی نیست و الان که بعد دو هفته بعید میدونم مغازه دار باتری تعویض کنه!!!
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    nouri.aminus3.com

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط alisub نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای چندومین بار شارژ ودشارژ دیروز که برای عکاسی (طبیعت) بیرون رفتم پس از حدود 170 شات در حالت RAW+JPG یه خونه از باتری کم شد.!!!

• برای تغییر تنظیمات نوردهی هم فقط از مانیتور بالایی استفاده میکنم
    • ریویو عکسها سر 2ثانیه هست. یعنی بعد گرفتن عکس تا دوثانیه عکس روی صصفحه نشون داده میشه
    • حدود 1 دقیقه فیلم برداری
    • حدود شاید 2-3 دقیقه داخل تنظیمات منو بودم
    • از این عکسها هم حدود 40 تاش با نوردهی حدود 2 ثانیه گرفته شده.
    • کل استفاده از دوربین که دوربین روشن بود از ساعت 7 تا 11 بود یعنی 4 ساعت.

بنظرتون چه کنم؟ باتری که فکر کنم جزو گارانتی نیست و الان که بعد دو هفته بعید میدونم مغازه دار باتری تعویض کنه!!!
    کامل استفاده کنید اگر حدود 900 تا نداد تماس بگیرید باید عوض کنند باتری جز گارانتی نیست ولی از اول معیوب بوده و تا استفاده نشود نمی توان فهمید باتری چه شرایطی دارد اگر فروشنده معتبر باشد عوض میکند
    در منوی تنظیمات بخش باتری عمر باتری را هم چک کنید
    Ali_Nouri تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط gomnam23 نمایش پست ها
    بنده خودم این دوربین رو ندارم ولی با توجه به این ویدئو باید در قسمت پایین ویوفایندر (با کادر قرمز مشخص کردم) حالت نقاط فوکوس مشخص باشه. به طور مثال در حالت 3D باید این پایین اشاره شده باشه.
    Untitled-11.jpg
    این ویدئو رو در گذشته دیدم اینجا فقط اشاره میکنه به انتخاب مد های فوکوس از 9تا پوینت تا 51پوینت تا اینجاش که مشکلی نیست شما همین 9تایی رو انتخاب میکنی بعد فوکوس رو سوژه میکنی به جای 9تا پوینت 1پوینت میبینی

سلام
    شما برای فکوس کردن بهترین روش اینه که دوربین روی حالت AP-S بزارید که با اولین فکوس، فکوس قفل میشه.
    مثلا تو همین عکس اگر میخواین ماهی کاملا فکوس باشه با همون فکوس مرکزی بیاین رو ماهی و بعد از فکوس دوربین حرکت بدین و کادر خودتونو ببندید.
    حالتهای فکوس 51 نقطه ای بیشتر برای عکاسی هایی هست که سوژه در حرکته که باید دوربین رو درحالت 3D یا Auto بزارید (اگر اشتباه نکنم) و همچنین AF-C که مثلا توی صحنه های ورزشی استفاده میشه.
    توی عکسی که گذاشتین اگر میخواین حوله و ماهی کاملا فکوس باشه باید دیافراگم بسته تر باشه تا عمق میدان بیشتر شده وهردو تو محدوده فکوس قرار بگیرند.

این لینک هم ببینید جالبه
    بهترین تکنیک های فوکوس | لنزک
    درود

عزیز در جریان این مسائل هستم . ولی فعلا موضوع این نیست

راستی شما الان منظورتون اینه که نقطه های فوکوس نمیبینید یعنی وقتی مشکی هستند نمیبینید و بعد که فکوس میشن (قرمز) اون موقع دیده میشه؟؟؟
    منظورمو نمیدونم دیگه باید با چه زبانی بیان کنم!( زبان میخی شاید!) اصل موضوع همینه !

مسئله قرمز یا مشکی بودن نیست این قرمز یا مشکی بودن پوینت بستگی به نور محیط داره نور خوب پوینت ها مشکی هست در نور کم پوینت ها قرمز

مسئله اینه که بنده هر حالتی(مثلا9پوینت یابیشتر) انتخاب میکنم هنگام فوکوس فقط یک پوینت دارم . . ..
    ویرایش توسط Tool : Saturday 23 April 2016 در ساعت 13:41
    ben163s تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1274

این ویدئو رو در گذشته دیدم اینجا فقط اشاره میکنه به انتخاب مد های فوکوس از 9تا پوینت تا 51پوینت تا اینجاش که مشکلی نیست شما همین 9تایی رو انتخاب میکنی بعد فوکوس رو سوژه میکنی به جای 9تا پوینت 1پوینت میبینی

درود

عزیز در جریان این مسائل هستم . ولی فعلا موضوع این نیست

منظورمو نمیدونم دیگه باید با چه زبانی بیان کنم!( زبان میخی شاید!) اصل موضوع همینه !

مسئله قرمز یا مشکی بودن نیست این قرمز یا مشکی بودن پوینت بستگی به نور محیط داره نور خوب پوینت ها مشکی هست در نور کم پوینت ها قرمز

مسئله اینه که بنده هر حالتی(مثلا9پوینت یابیشتر) انتخاب میکنم هنگام فوکوس فقط یک پوینت دارم . . ..
    سلام
    الان رفتم تو تنظیمات دوربین برید به قسمت a و گزینه a*4 رو روی روشن بزارین.
    اگر خاموش باشه کلا همیشه نقطه وسط روشنه و اگر روشن باشه همه پوینتها در زمان فکوس روشنه

برای منم توی d 9 d21 d51 هم فقط مرکزی روشن میشه و فقط روی auto من کل پوینتها دارم.
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    nouri.aminus3.com