صفحه 16 از 87 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 867
Like Tree3318تشکر

موضوع: Nikon D750

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

پیش فرض Light Leakage

ویدیوی منتشر شده در این مورد :

آپارات

ویرایش توسط D.Daneshmand : Friday 28 November 2014 در ساعت 01:25
    Nima Sadigh، aliii، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    اگر كلمه Recall را به همراه هر برندي جستجو كنيد، به يك ليست بلند بالا مي رسيد. شركت ها در مرحله تست بسياري از ازمايشها را انجام مي دهند ولي در بعضي موارد تركيبي از استفاده هاي خاص (مانند مورد D810) ، در اين ازمايشها مشخص نمي شود و در ارايه عمومي و بالا رفتن تعداد استفاده كننده ها مشخص مي شود كه بلافاصله توسط recall اين موارد برطرف مي شود. بنابراين عاقلانه ترين كار براي ما ايراني ها كه در بسياري موارد از مزاياي اين recall ها به دور هستيم، اندكي صبر موقع خريد هر محصول جديد مي باشد.
    بحث من روی این مسئله نیست.این آمار خرابی ها در بدنه های نیکون این اواخر خیلی زیاد شده.تقریبا تمامی فول فریم های نیکون در این سالها جز رده دی4 یک مشکل جدی داشتند.موردی که اون در کنون یا مثلا سونی نمیبینید.اعتماد خودم نسبت به نیکون اونقدر پایین آمده که هر بدنه ای معرفی بکنه بدون اغراق اول منتظر نمایان شدن ایرادش میمونم بعد تصمیم میگیرم اون رو بخرم یا نه.ولی چنین حسی نسبت به سایر برندها ندارم.
    یک زمانی نسبت به لنزهای سیگما این حس رو داشتم که با عملکرد اخیرش به کلی از بین رفته.اما نیکون...
    yaghoobi، Amir Tavakoli، Amin Zarif و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    بحث من روی این مسئله نیست.این آمار خرابی ها در بدنه های نیکون این اواخر خیلی زیاد شده.تقریبا تمامی فول فریم های نیکون در این سالها جز رده دی4 یک مشکل جدی داشتند.موردی که اون در کنون یا مثلا سونی نمیبینید.اعتماد خودم نسبت به نیکون اونقدر پایین آمده که هر بدنه ای معرفی بکنه بدون اغراق اول منتظر نمایان شدن ایرادش میمونم بعد تصمیم میگیرم اون رو بخرم یا نه.ولی چنین حسی نسبت به سایر برندها ندارم.
    یک زمانی نسبت به لنزهای سیگما این حس رو داشتم که با عملکرد اخیرش به کلی از بین رفته.اما نیکون...
    دقیقا. این دی۷۵۰ به قدری همه امکاناتی که من میخواستم رو خوب در یک بدنه جمع کرده بود که قصد کوچ به نیکون رو داشتم ولی همین مشکلات اخیر در نیکون و این مورد خوده دی۷۵۰ باعث شده دلسرد بشم.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

ظاهرا نشت نور مربوط به فوکوس اسکرین است و حل آن بسیار ساده خواهد بود. قسمت شفاف لبه فوکوس اسکرین نور را به روی سنسور منعکس میکند.
    به تصاویر زیر توجه فرمایید:

Screen Shot 2014-11-28 at 09.03.27.jpgScreen Shot 2014-11-28 at 09.03.55.jpg

منبع

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

سلام این مشکل واسه همه دی 750 اتفاق افتاده یا اونایی که کیت هستن درستن؟

تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    ظاهرا نشت نور مربوط به فوکوس اسکرین است و حل آن بسیار ساده خواهد بود. قسمت شفاف لبه فوکوس اسکرین نور را به روی سنسور منعکس میکند.
    به تصاویر زیر توجه فرمایید:

Screen Shot 2014-11-28 at 09.03.27.jpgScreen Shot 2014-11-28 at 09.03.55.jpg

منبع
    در ادامه همون تاپیک و تاپیک سای دی پی، معلوم شد که مشکل از این نیست. مثل اینکه d610 هم همین شکلی بوده.
    obsidiyan، darkness_land و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط michael.sh نمایش پست ها
    سلام این مشکل واسه همه دی 750 اتفاق افتاده یا اونایی که کیت هستن درستن؟
    فعلا نظم خاصی پیدا نشده در مورد این مشکل، اوایل حدس زده می شد که فقط سریال نامبرهای اول این مشکل رو دارند ولی چندین مورد هم در دوربین ها با سریال نامبر بالا دیده شده.
    هنوز نیکون هم هیچ چیزی اعلام نکرده.
    yaghoobi، obsidiyan و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

بدنه هایی که من تست کردم یکی مربوط به بازار امریکا و دیگری سنگاپور بود (کنار سریال روی کارتن یا برگ گارانتی بین المللی مینویسه) کیت وغیر کیت مگر بخاطر جدیدتر بودن فرقی باشه .
    مسئله حل مشکل سخت و آسون نیست مگر چنین کارخانه بزرگی که سالی نهایت 3-4 تا بدنه جدید معرفی میکه قسمت تست بررسی مدل بتا ،نمونه نداره چطور من کاربر بعد از چند ساعت کار چندین ایراد مثل روشن شدن ال سی دی تو چشم هنگام تغییر ایزو که براحتی با نرم افزار میتونن درست کنند پیدا میکنم
    اگر این چند روز نیاز به فیلم برداری داشتم با اولین تیلت متوجه این نور سایه میشدم 3 نفر مثل من و شما 1 هفته بدنه ای با امکانات کمپانی تست کنیم تمام ایرادات اساسی دوربین در میاد چطور کمپانی کنون به قول دوستمون ریکال هاش نصف نیکون هم نیست.
    ایراد عجیب و بزرگ مدیریتی که ما در ایران بسیار برامون عادی هست برای کمپانی ژاپنی چالش بزرگی محسوب میشه بدتر از اون تا خیلی تابلو نشده صداش رو هم در نمی آورند سایت ها و عکاسان معروفی که ریویو کردن هیچ کدام این ایرادات اگه ندیدند که ریویوها بی اعتباره اگر هم دیدند نگفتند ....
    yaghoobi، nejadi، MAHosseini و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    این مشکلات گاه جزعی و گاه عمده از قدیم در بسیاری از محصولات بوده است. تنها تفاوتی که کرده است با افزایش اطلاع رسانی از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی، طیف بیشتری از استفاده کننده ها در جریان این اشکالات قرار می گیرند. به عنوان مثال مسئله ای که در مورد نیکون D810 بود، شاید ۹۹.۹ درصد استفاده کننده ها حتی یک بار با آن مواجه نمی شدند چون در یک مد خاص اتفاق می افتد، ولی با افزایش اطلاع رسانی ، بسیاری رفتند و این مسئله را چک کردند و کمپانی هم در سریع ترین زمان ممکن این موضوع را بر طرف کرد.
    مطمئن باشید از این به بعد بیشتر از این مسایل خواهیم شنید چون اطلاع رسانی قوی تر شده است.
    مشکلات همیشه می تواند باشد و مهم این است که شرکت اصلی چگونه با این موضوع بر خورد کند و با چه سرعتی عکس العمل انجام دهد.

شما که می گویید اطمینان خود را از نیکون از دست داده اید، آیا بعد از مشکل نشت نور در دوربین Canon 5D Mark III، از دوربین کنون دست برداشتید و مدل دیگری از کنون نخریدید؟؟؟
    بهتر است به جای این تعصبات مارک و مدل و .... از این جریان ازاد و سریع اطلاعات استقبال کنیم زیرا در نهایت ما استفاده کننده ها سود می بریم و به هنر عکاسی بپردازیم.

فقط جهت یاداوری به همین نکته در Canon 5D Mark III اشاره می کنم:
    Canon has published a product advisory notice acknowledging the existence of a 'light leak' issue on the EOS 5D Mark III. Users of the camera have reported that in dark conditions, switching on the top-LCD's back-illumination or shining a light on it alters the camera's metering, suggesting light is leaking into the body and reaching the metering sensor. The company says it is investigating the problem and possible countermeasures, and will make further announcements once a decision has been made on resolving the issue. The full advisory note is on the Canon USA website. Petapixel reported on the issue and has linked to user videos which illustrate the problem.
    رفرنس از سایت کنون :
    http://www.usa.canon.com/cusa/suppor....mc_id=C126149
    ویرایش توسط rezaAlishahi : Friday 28 November 2014 در ساعت 15:27
    Nima Sadigh، ata_m3، کوروش و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

در تایید فرمایشات جناب علی شاهی به مشکل light leak یا نشت نور در کنون G1x اشاره می کنم که در بررسیهای معتبر هم به آن اشاره شده است:

Canon G1 X Review - Overview
    ata_m3، کوروش، mostafa-r و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

صفحه 16 از 87 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین