صفحه 20 از 25 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 246
Like Tree98تشکر

موضوع: Nikon D80

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

Exclamation پاسخ: Nikon D80

تا اونجایی که من می دونم اطلاعات در باره این نوع دوربین ها باید فراوان داشته باشیم....
    درصورتی من این حرف را زدم که....واقعا به اندازه دوربین کا 800 موبایل هم کیفیت نداره....
    ولی از راهنماییاتون ممنونم....یا نگهش می دارم یا هم ردش می کنم برم....
    اصولا دوربینی که آدم به دلش نچسبه تا آخرم نمی تونه باهش حال کنه....

تا ببینیم چی میشه.....:(:(:(:(

فقط یه سوال این مدی که P گفتید چه فرقی باM دارد؟

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: Nikon D80

با اطلاعاتی که در هر پست ارائه می‌دهید گمان می‌کنم لازم باشه یه دوره مقدماتی عکاسی شرکت کنید.
    و یا حداقل مطالب بخش دوربین دیجیتال و تاریکخانه دیجیتال را مطالعه کنید و بعد نسبت به دوربینهاتون تصمیم بگیرید. و بعد از مطالعه هر بخش اگر سوالی بود اینجا بپرسید. وگرنه در اینجا نمی‌شه از وایت بالانس و عمق میدان و مد پی و ام و راو و جی پی جی و هزاران مساله دیگر در مورد عکاسی دیجیتال رو حل کرد.

در هر مورد هم تاپیک خاص و محل خاصی برای سوال کردن وجود داره. البته اگر چنین سوالی قبلا پرسیده نشده باشه و پاسخش موجود نباشه.
    خلاصه اینکه ابتدا باید مقدار زیادی مطالعه کنید و جستجو.

برای بار دوم هم تاکید می‌کنم در ادبیاتتون تجدید نظر کنید.
    Amir Mohebi، Minoosepehr، Amir Tavakoli و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

حالا چرا دعوا میکنید و به جون هم افتادید

جناب
    2hid توحید
    حتما توجه دارید دوربینی که اکنون گرفتید با دوربین قبلی که در دست میگرفتید فرق داره و خب باید وقت بذارید کمی باهاش کار کنید تا قلق دوربین دستتون بیاد
    قاعدتا دوربین بهتری است و کنترل های بیشتری هم داره و ممکنه در تنظیمات اشتباه کرده باشید
    شاید نویز زیاد و آبرنگی بودن عکس ها , ناشی از ایزوی بالا در عکاسی باشه( شاید ) و یا در تنظیمات دیگه

بهتره نمونه عکس هایی که با دوربین گرفتید اینجا قرار بدید و بگید دوربین روی چه تنظیماتی بوده تا کسانی که این دوربین رو دارن یا باهاش کار کردن بتونن راهنمایی کنن ( البته اگه تا به حال نرنجیده باشن)

اینکه کسی از سالیان پیش عکاسی میکرده اما هنوز تفاوت p و M رو نمیدونسته به هر حال عجیبه اما تنها راه حل این مشکل همانیست که گفتم

از طرفی وقتی با دوربینی کار میکنید که در سطح بالاتری قرار داره قاعدتا شما هم باید سطح بالاتر کار کنید . داشتن تسلط به ویرایش و پردازش بعد از عکاسی برای شما ضروری است.
    Minoosepehr، shabab، Amir Tavakoli و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Donya آواتار ها
    تشکر کرده
    0

آقای توحید....
    من یه مسئله ای رو به شما باید بگم اونم اینه که
    دوربین های d و ازین قبیل دوربین ها اصولا حرفه ای هستند....
    من به شما پیشنهاد می کنم که اگه به تنظیمات دوربین دست زده اید... تمام گزینه های روشن را خاموش کنید....
    سپس با مدm عکس برداری کنید...
    من نوشته های شمارا در چندی پیش خواندم....مشکل شما باید عدم نور مناسب جهت سوژه باشد
    دوربین 717 که فرمودید 1 دوربین 5 مگا پیکسلی معمولی می باشد.. و با 1 تنظیم معمولی شاید در حد متعادل عکس برداری کند...
    من خودم دی 80 دارم با آر1 .دی 717 سونی.کنون 30دی و سونی 818 کار کردم ولی رنگ ها و منوی کار آمد و در آخر دی 80 را قبول کردم...شما این تنظیمات رو باید اعمال کنید..تا به نتیجه معمول دست پیدا کنید...
    با 2روز خریدن 1 دوربین نه شما عکاس می شوید نه من....
    از دوستان عذر می خواهم ولی باید به ایشون حق بدهیم.دوربینی تهیه کردند حالا با هر قیمتی بالاخره هزینه زیادی می باشد...در نهایت نتیجه نگرفتند..به اینجا رجوع کردند که اینجام جواب قانع کنندهای نگرفتند...
    در هرصورت آقای توحید شما هم باید مراعات یک فروم را لحاظ کنید....باز اگر سوالی بود در خدمتم.
    yasin-m تشکر می‌کند.

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

فکر میکنم چیزی که اینجا مسلم هست اینه :
    تصاویر در دوربینهای کامپکت و slrlike تا حد ممکن شارپ و اشباع رنگ شده اند. و در نگاه آماتوری باعث برتری کامپکتها نسبت به dslr ها میشود.
    چیزی که برای کاربر خانگی عالی ولی برای کابر جدی تر و در مد JPEG مشکلی بدون بازگشت خواهد بود.
    Behnam_703 تشکر می‌کند.
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من چندین آتلیه می شناسم که با D80 عکسهای واقعا حرفه ای می گرن که بهترین چاپخانه های دیجیتال تهران باورشون نمیشه که این عکسها رو این دوربین گرفته .من هم با گفته اون دوستمون که شما تنظیمات دوربین رو تغییر دادین موافقم و اصلا d80 قابل مقایسه نیست با سونی . به نظر من سونی رنکها رو خوب نمی شناسه .

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

آقا چرا دور
    نمونه عكسهاي اين دوربين رو بسياري از دوستان در همين فروم قرار داده اند .
    براي اولين باره كه ميبينم يه slr با دوربين يه مبايل مقايسه ميشه .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض بهینه سازی تصویر توسط دوربین

سلام
    در منوی shootingاین دوربین(و شاید هم سایر slrهای نیکن) قسمتی وجود دارد به نام Optimize imageکه در آن تنظیماتی مثل شارپنس،جبران tone،اشباع رنگ و غیره وجود دارد . نکته در اینجاست که این تنظینات در مدRaw هم عمل میکنند:confused:. حال دو سوال پیش میآید:
    1- آیا انجام این تنظیمات از طریق این منو را ترجیح میدهید یا از طریق پروسس. و یا هم پروسس و هم از طریق این منو،اصولاٌاز چه حالتی استفاده میکنید.
    2- در قسمت color modeدر همین منو دو حالت srgbوجود دارد. کدامیک را در چه حالاتی انتخاب مینمائید.
    با تشکر از حسن توجه شما
    فرزام

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: بهینه سازی تصویر توسط دوربین

عکاسباشی عزیز

یعنی چی که هم در منو و هم در پروسس؟ دو حالت بیشتر که ندارد. یا JPEG میگیرید یا RAW. در JPEG‌تمام این تنظیمات اعمال میشود. در RAW این تنظیمات فقط همراه فایل قرار می‌گیرند که بعد می‌توانید اگر بخواهید در Capture NX آنها را اعمال کنید وبا تغییرشان بدهید.

آن مد‌های رنگی هم زیاد کاربردی ندارند. بیشتر برای کاربرانی است که دنبال عکسهای خوش و آب رنگ هستند. برخی مدها، غلظت رنگها را بیشتر میکنند. که باز هم اگر RAW بگیرید، بعدا می‌توانید در نرم افزار مبدل Capture NX تغییرشان هم بدهید.
    Farzam53 و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: بهینه سازی تصویر توسط دوربین

نقل قول نوشته اصلی توسط عکاسباشی نمایش پست ها
    .
    .
    .
    2- در قسمت color modeدر همین منو دو حالت srgbوجود دارد. کدامیک را در چه حالاتی انتخاب مینمائید.
    با تشکر از حسن توجه شما
    سلام
    با اجازه دکتر روشن من درس پس میدم
    مد SRGB در دوربینهای نیکون دو حالت داره:
    یکی حالت IIIa که دیفالت دوربین هم هست و برای عکاسی landscape توصیه میشه چون سبز بهینه سازی شده.
    یکی هم حالت Ia که برای پرتره استفاده میشه که رنگهای magneta و yellow بهینه سازی شده.

اینم تفاوت دو عکس با همون دو مد رنگی:

مد IIIa :
    [IMG]http://i34.*******.com/dx23ic.jpg[/IMG]

مد Ia:
    [IMG]http://i33.*******.com/k48okh.jpg[/IMG]

که در نرم افزار capturenx میتونید از فایل raw با هر مد رنگی که خواستید ، خروجی بگیرید.
    nmroshan، A_Maddah، Farzam53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 20 از 25 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین