صفحه 20 از 26 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 254
Like Tree754تشکر

موضوع: Nikon D700

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

پیش فرض پاسخ: Nikon D700

دوستانی که D700 دارند لطفا راهنمایی کنند
    D700 (یکی از) کم نویزترین دوربینهاست آیا این ویژگی تنها در هنگام استفاده از ایزوهای بالا نمایان می شود یا در ایزوهای پایین(ترجیحا کمتر مقدار ایزو) هم خودنمایی می کند!؟
    آیا میتوان مقدار نویز این دوربین را در ایزوی L1.0 با ایزوی 50 در دوربین 5D II مقایسه کرد؟
    D700 در حالت براکتینگ امکان ثبت چند شات را دارد
    آیا قفل آینه دارد
    ماکزیمم ابعادی که میشه عکسهای گرفته شده با این دوربین(سنسور 12 مگاپیکسلی) را چاپ کرد چیست البته بدون افت کیفیت
    با تشکر

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    میشه عکسهای گرفته شده با این دوربین(سنسور 12 مگاپیکسلی) را چاپ کرد چیست البته بدون افت کیفیت
    جناب بردیا سلام

یک فایل Excel بود که قبلا از پیوست های مقالات وب سایت عکاسی دانلود کرده بودم.این فایل در محاسبات ابعاد تصویر برای چاپ کمک فراوانی میکند ( حداقل به عنوان یک معیار کمی فقط بر مبنای مگاپیکسل)
    افت کیفیت را متوجه نشدم . هرچه اندازه چاپ بزرگتر باشد DPI کمتری لازم است چون باید عکس را از فاصله دورتری ببینیم. 12 مگاپیکسل کم نیست ! طبق خروجی این فایل شما تا قطع 70*50 میتوانید چاپی با کیفیت عالی داشته باشید.

پایدار باشید.

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Meisam، aphrodite، Rouzbeh Ehsani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    دوستانی که D700 دارند لطفا راهنمایی کنند
    D700 (یکی از) کم نویزترین دوربینهاست آیا این ویژگی تنها در هنگام استفاده از ایزوهای بالا نمایان می شود یا در ایزوهای پایین(ترجیحا کمترین مقدار ایزو) هم خودنمایی می کند!؟
    آیا میتوان مقدار نویز این دوربین را در ایزوی L1.0 با ایزوی 50 در دوربین 5D II مقایسه کرد؟
    D700 در حالت براکتینگ امکان ثبت چند شات را دارد
    آیا قفل آینه دارد
    با تشکر
    جهت بالا آمدن تاپیک :cool:

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

(یکی از) کم نویزترین دوربینهاست آیا این ویژگی تنها در هنگام استفاده از ایزوهای بالا نمایان می شود یا در ایزوهای پایین(ترجیحا کمتر مقدار ایزو) هم خودنمایی می کند!؟
    نويز در ايزوي پايين در كمتر دوربين امروزي به چشم مي‌خورد.
    'گزارشاتي درمورد دوربينهايي مثل 7d كانن بوده و هست كه در مناطق خاصي هست. آنهم نه در كمترين ايزو بلكه در ايزوهايي مانند 400. الان هم كسي در موردش بحث نمي‌كنه!
    حالا سوال؟
    چرا قراره نويز اين دوربينها رو در L 1 نيكون با 50 كانن مقايسه كنيد؟
    از اين مقايسه چه نتيجه‌اي خواهيد گرفت؟
    و اصلا از اين ايزوها چه استفاده‌اي داريد كه برايتان مهم است.
    LightBox و Saadat تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

سلام.

دوربینهای فول فریم در تمام حساسیتها از جمله کمترینشان از همتایان کراپدار خود بهتر هستند.
    در اینکه مقدار نویز این دو دوربین در کمترین حساسیت با هم قابل مقایسه است یا نه نظری ندارم. مگر اصلا نویز هم دارند؟.
    به عنوان یک عکاس و نه یک دانشمند، که البته با فرایند پست پرسس هم بیگانه نیست D700 را تا ISO 800 عملا بدون نویز میدانم.
    اگر شما میخواهید این دو دوربین رو از لحاظ رفتار نویزی با هم مقایسه کنید، با یک برتری جزیی به نفع D700 شبیه همدیگر هستند. در واقع به دنبال دلیل دیگری برای ترجیح یکی از اینها بر دیگری باشید. که صد البته دلایل مهمی هم وجود دارند.
    D700 در حالت براکتینگ اتوماتیک 9 عکس میگیرد و قفل آینه هم دارد.

با تشکر.
    Mashhadi Vahid، Kourosh Kahal، raffi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش سلطانی

تشکر کرده
    5366

چرا قراره نويز اين دوربينها رو در L 1 نيكون با 50 كانن مقايسه كنيد؟
    از اين مقايسه چه نتيجه‌اي خواهيد گرفت؟
    و اصلا از اين ايزوها چه استفاده‌اي داريد كه برايتان مهم است.
    در اصل هدف من شناخت عملکرد ایزو D700 در ایزوهای پایین هست
    بنا بر تجربه در عکاسی منظره استفاده از کمترین مقدار ایزو نتیجه بهتری میدهد خصوصا زمانی که از تکنیک HDR استفاده میکنم که در اینصورت استفاده از کمترین مقدار ایزو واجب است.
    بنابراین به هر اندازه عملکرد نویزی بدنه -در ایزوهای پایین- بهتر باشه طبیعتا نتیجه بهتری میتوان گرفت و علت سوال هم به همین خاطر بود

D700 در حالت براکتینگ اتوماتیک 9 عکس میگیرد و قفل آینه هم دارد.
    (فوق العاده است) ممنون آقای سلطانی

با تشکر

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

بنا بر تجربه در عکاسی منظره استفاده از کمترین مقدار ایزو نتیجه بهتری میدهد خصوصا زمانی که از تکنیک HDR استفاده میکنم که در اینصورت استفاده از کمترین مقدار ایزو واجب است
    تا جایی که من می دانم اصولاً استفاده از ایزوی پایین در هر شاخه عکاسی از اوجب واجبات است! مگر آنکه ضرورت اقتضا کند و مجبور باشید از ایزوهای بالاتر استفاده کنید.
    بنابراین به هر اندازه عملکرد نویزی بدنه -در ایزوهای پایین- بهتر باشه طبیعتا نتیجه بهتری میتوان گرفت
    در واقع این گزاره شما یک فرض مسلم است یعنی فرض بدیهی این است که همه دوربین ها در ایزوی پایین عملکرد بهتری دارند (مگر آنکه در مقایسه با همتایان خود عکس آن ثابت شود). آنچه این روزها روی آن دعواست و شما هم بهتر از من در جریان هستید این است که کدام دوربین در ایزوی بالاتر عملکرد بهتری دارد.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    بردیا جان من هم مقداری به عکاسی از طبیعت علاقه مند هستم و جدیدا بعضی روز ها را پس پایان عکاسی حیات وحش , شروع می کنم به عکاسی کردن از مناظر.بخصوص در غروب.
    اما من نظرم با شما متفاوت است.در عکاسی منظره انچه برای من بیشتر اهمیت دارد داینامیک رنج و نورسنجی بدنه ام است نه نویز.تا جایی که یادم است هنگام عکاسی از منظره اغلب از ایزوی 200 و گاهی هم پایین تر استفاده کرده ام و تنها چیزی که در عکاسی منظره هیچگاه من را اذیت نخواهد کرد نویز خواهد بود.من بجای شما بودم بجای نویز به دنبال بدنه ای بودم که دارای داینامیک رنج بهتر و نورسنجی و فکوس دقیقتر بود می گشتم.
    بردیا جان در بحث نقاشی یک موردی بود که فکر کنم بدرد عکاسی هم بخورد.یادم می اید(اگر اشتباه نکنم)می گفتند محیط یک تابلو نقاشی به سانتیمتررا بدست بیاور.سپس به همان اندازه محیط تابلو (سانتیمتر)از تابلو فاصله بگیر و بعد نگاهش کن.این را گفتم که بردیا جان یاد آوری کنم یک عکس 50*70 را کسی از فاصله 20سانتی نگاه نمی کند که ببیند نویز دارد یا نه.بردیا جان , الان دیگر امکانات بدنه ها آنقدر زیاد شده است که یک بدنه نه چندان گرانقیمت به راحتی می تواند نتیجه معقولی را برای شما به ارمغان بیاورد بدون آنکه بدنه به چالش کشیده شود.
    من فکر می کنم اگر من نتوانستم عکس خوبی از منظره یا در استودیو از سوژه ام بگیرم مشکل از کم تجربگی من است نه دوربین!!
    (بردیا جان این جمله را به خود نگیر .واقعا و بدون تعارف منظورم خودم هستم)
    داشتم درباره بعضی از عکسهای مناظرکه درشب گرفته می شود فکر می کردم.عکس های زیبای این مناظر را ما دربسیاری از فروشگاههای دوربین و خیلی از فروشگاههای دیگر و نت در قطع بزرگ ,بسیار فراوان می بینیم.عکس های زیبایی که با دیدنشان نویز را فراموش می کنیم و شاید اصلا ان را(نویز) نبینیم.
    پایدار باشی عامو
    یا حق
    NASSIRI4080، Amir Mohebi، Soha.T و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

در اصل هدف من شناخت عملکرد ایزو D700 در ایزوهای پایین هست
    بنا بر تجربه در عکاسی منظره استفاده از کمترین مقدار ایزو نتیجه بهتری میدهد خصوصا زمانی که از تکنیک HDR استفاده میکنم که در اینصورت استفاده از کمترین مقدار ایزو واجب است.
    بنابراین به هر اندازه عملکرد نویزی بدنه -در ایزوهای پایین- بهتر باشه طبیعتا نتیجه بهتری میتوان گرفت و علت سوال هم به همین خاطر بود
    تا جایی که من می دانم اصولاً استفاده از ایزوی پایین در هر شاخه عکاسی از اوجب واجبات است! مگر آنکه ضرورت اقتضا کند و مجبور باشید از ایزوهای بالاتر استفاده کنید.
    در دي 700 بهترين ايزو براي عكاسي ايزو 200 است.
    بهترين كيفيت تصوير و بالاترين دايناميك رنج و كمترين نويز در اين ايزو وجود دارد.

در 5 دي مارك 2 هم بهترين ايزو ايزوي 100 است. همان شرايط بالا وجود دارد.

در نتيجه كم كردن ايزو از ايزوي استاندارد دوربين باعث افزايش نويز و كاهش دايناميك رنج و كلا كاهش كيفيت تصوير خواهد شد.(حالا در هر دوربيني!)
    Amir Mohebi، ME، A_Maddah و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

دوستان روند یا نسبت کاهش داینامیک رنج به ایزو در نسل های مختلف و مدلهای قدیمی تا به امروز یکسان بوده؟
    میشه به روزی امیدوار بود که افزایش ایزو باعث کاهش داینامیک رنج نشه یا حداقل تفاوت با ایزو های پایین ایجاد بشه؟
    ویرایش توسط vbigdeli : Wednesday 24 February 2010 در ساعت 22:51
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    وحید بیگدلی

صفحه 20 از 26 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین