صفحه 16 از 26 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 254
Like Tree754تشکر

موضوع: Nikon D700

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    100

پیش فرض پاسخ: Nikon D700

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    این مدتی که دارم بررسی میکنم متوجه شدم نیکون در فول فریم نسبت به کانن کاستیهای زیادی داره
    مشتریان کانن انتخابهای بیشتری دارند و دستشان بازتر است اگر همه فاکتورها را درنظر بگیریم(قیمت انتخابهای لنز ,بدنه مناسب) ,جای خالی بدنه مشابه 5D Mark II در نیکون کاملا احساس میشه این مدل کانن تقریبا مناسب هر کاری هست از عکاسی طبیعت گرفته تا فشن مستند اجتماعی تبلیغاتی کار آتلیه و... دوربینی کامل با قیمتی بسیار مناسب و صد البته وجود لنزهای محبوب دیاف ثابت 4 کانن مثل 17-40 و 24-105 و 70-200
    در جبهه مقابل
    نیکونی ها باید منتظر بمانند تا بتوانند بدنه ای(مشابه) 5 دی II بخرند تازه معلوم نیست کی... و با چه قیمتی!
    مشکل به همین جا ختم نخواهد شد و پس از خرید بدنه مشکل در انتخاب لنز پیش خواهد امد بیا و لنز مشابه 24-105 کانن را پیدا کن و..
    اینجاست که بحث "کانن یا نیکون" از چهارچوب توهم بودن بیاد بیرون میاد و حالت جدی تری به خود میگیره.
    یکی از ایرادات بزرگ 5دی مارک 2 نداشتن فلاش روی بدنه است
    CANON 40D + 17-85 KIT

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

من فکر نمیکنم این یک ایراد باشه درسته که بودنش بهتر از نبودنش هست ولی اگر منطقی باشیم کسی که بدنه ای در یان حد میگیره مطمعن باشید که فلاش سر خود دوربین تامین کننده نیاز یا نیازهای او نخواهد بود!
    ناگفته نماند در فول فریمهای نیکون هم تنها D700 این امکان را دارد و در مدلهای دیگر خبری از فلاش سرخود نیست.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed8769 نمایش پست ها
    بنده هم مثل شما 40D دارم. به جرات عرض مي كنم كه از روزي كه اين دوربين رو خريدم و حدود 5500 شات باهاش زده ام به جز 8-7 بار از فلاش پاپ آپ دوربين استفاده نكرده ام و همه ي عكس هاي با فلاشم رو با فلاش 580 مي گيرم.
    M-Yousefi و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    بنده هم مثل شما 40D دارم. به جرات عرض مي كنم كه از روزي كه اين دوربين رو خريدم و حدود 5500 شات باهاش زده ام به جز 8-7 بار از فلاش پاپ آپ دوربين استفاده نكرده ام و همه ي عكس هاي با فلاشم رو با فلاش 580 مي گيرم.
    فرهاد جان نگي باز بابک بهم گير داد
    اخه وقتي ادم فلاش عالي 580 رو داره مگه حالش خوش نباشه از فلاش سر خود استفاده کنه
    واسه همين نيازي به فلاش سرخود پيدا نکردي اما وقتي فلاش اکسترنال نداري کاچي به از هيچي
    farhad44 تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    راستش من از فلاش سر خود دی70 زیاد استفاده کردم چون حمل فلاش خارجی هم مشکلات خودش را دارد. اما بیشتر مواقع از روش کاغذ نازک و یا یک لایه دستمال کاغذی بر روی فلاش به عنوان دیفیوزر استفاده کردم.;)
    Amir Mohebi، farhad44، M-Yousefi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    فرهاد جان نگي باز بابک بهم گير داد
    اخه وقتي ادم فلاش عالي 580 رو داره مگه حالش خوش نباشه از فلاش سر خود استفاده کنه
    واسه همين نيازي به فلاش سرخود پيدا نکردي اما وقتي فلاش اکسترنال نداري کاچي به ار هيچي
    فرمايش شما كاملا متين است. درست است كه فول فريم ها به يمن پيشرفت تكنولوژي ارزان شده اند و در دسترس همگان قرار دارند ولي فرض بر اين است كه كسي كه فول فريم مي خرد (اگر اهل عكاسي indoor و با فلاش است) حتما فلاش اكسترنال مناسبي هم تهيه كند. نمي دانم شايد هم چون من از نسل دايناسورها (دوران SLR هاي فيلمي) هستم و در آن زمان (قبل از ظهور دوربين هاي الكترونيكي و اتوفوكوس و ...) و احتمالا به خاطر اينكه دوربين ها يا تماما مكانيكي بودند و يا فقط براي نورسنجي از باتري هايي با توان محدود استفاده مي كردند؛ اصولا فلاش سر دوربين مرسوم نبود.

يادش بخير در زمان كودكي ام دوربين آلفايي داشتم كه از اين فلاش هاي مكعبي 4 طرفه ي يك بار مصرف مي خورد. يكي مي خريدي و از 4 طرفش استفاده مي كردي (يك آذرخش مي زد و مي سوخت) و دور مي انداختي
    babakdin543، QashQai، Super Oli و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

و البته کانن هم دوربینی مثل دی ۷۰۰ نداره.
    بسیار بد خواهد بود که کسی دی ۷۰۰ رو با ۵ دی مارک ۲ مقایسه کنه.

مثل این خواهد بود که کسی دی ۳اس رو با 1dsIII مقایسه کنه و یا 1d IV رو با D3x
    Mashhadi Vahid، Amin Zarif، QashQai و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد misha آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام داشتن دوربینی همچون D700 برای خیلی ها مثل خودم مثل یک رویا میمونه به نظرم برای خریدش اصلا درنگ جایزنیست........
    مهوش شمس

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

دوربین 5DII و D700 خیلی از یک جنس نیستند. که در مقام مقایسه رو در رو باشند ولی به لحاظ قیمت در این رده هر کدام از این دو برند مزایا و معایبی خواهند داشت که حتی ممکن است مبحث لنزهای موجود دو برند در این رده عامل تعیین کننده تری باشد...

در مورد فلش Pop-up دوربین D700 بنظر میاید بیش از اینکه استفاده از خود فلش Pop-up جهت نورسنجی مفید باشد. ( که بنظر استفاده از آن محدود است ) این نکته مورد اشاره Scott Kelby ظاهرا مزیت اصلی آن خواهد بود.

The D700 has something fairly significant that the D3 doesn’t have; a pop-up flash. Now, you might be thinking, “Well, who would want to use pop-up flash anyway?” You can use it to wirelessly trigger an off camera SB-800 or SB-900 flash, without having to have a 2nd flash or a separate commander unit. For me, that’s huge.
    کد:
    http://www.scottkelby.com/blog/2008/archives/1816

دوستانی که از دوربین های D3 و D700 استفاده میکنند میباید درباره مزیت آن ( در مقایسه بین این دو دوربین و بودن pop-up flash ) نظرشان را بگویند

موفق باشید
    nmroshan، A_Maddah، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

و البته کانن هم دوربینی مثل دی ۷۰۰ نداره.
    بسیار بد خواهد بود که کسی دی ۷۰۰ رو با ۵ دی مارک ۲ مقایسه کنه.
    آقای عاشوری نیا هدف من مقایسه فنی این دو دوربین نبود بلکه به عنوان یک مصرف کننده و از نظر کاربردی این دو دوربین را مقایسه کردم
    در اینکه D700 دوربین بسیار خوبیه با قابلیت های بالا شکی نیست برتریهایی نیز نسبت به 5D II دارد (داینامیک رنج بالاتر ,رفتار نویزی بهتر و..) ولی 5D II دوربینی است تقریبا طیف بیشتری از انواع مصرف کننده (تخصصی) را پوشش میده 12 مگا پیکسل بودن D700 باعث میشه برخی از خرید آن منصرف شوند(هر چند که شاید تعدادشان کم باشد)
    برخی دوستان مورد مگا پیکسل را بی اهمیت و جزو توهمات به حساب میارن(همان منطقی که میگه با قوطی کبریت هم میشه عکس گرفت و از این نوع.......) ولی اگر بخواهیم منطقی فکر کنیم و واقعیت ها را در نظر بگیریم(حداقل نظر شخصی خودم) کسی که دوربینی در این سطح میگیره چرا باید به 12 مگا پیکسل بسنده کنه اگر لازم بشه شما یک کار تبلیغاتی انجام بدی و اصلا لازم بشه چاپی در اندازه های بزرگتر "از همیشه" انجام بدی چرا باید لنگ بمونی
    خوب زمانی 4 مگاپیکسل هم یک رویا بو ولی الان که دور از دسترس نیست پس چرا باید خودمان را محدود کنیم و به مگا پیکسل کمتر بسنده کنیم.(با درنظر گرفتن این مسعله که تقریبا همن مبلغ را میپردازیم ,شاید هم بیشتر)
    در جبهه نیکون اگر کسی نیاز به مگاپیکسل بالاتر داشت باید مستقیم بره سراغ D3x چون انتخاب دیگری ندارد
    به نظر شما چه تعداد از مصرف کننده ها(حتی تخصصی) قادر به خرید این بدنه هستند؟ مگر اینکه فاکتور قیمت را در این میان وارد بحث نکنیم که در این صورت اصولا بحثی نخواهیم داشت.

صفحه 16 از 26 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین