صفحه 87 از 143 نخستنخست ... 37 77 83 84 85 86 87 88 89 90 91 97 137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

نقل قول نوشته اصلی توسط r0otsharp نمایش پست ها
    سلام دوستان .

یه سوال داشتم .

زمانی که نیم شات رو نگه می داریم یه عددی هم توی ویزور و هم توی ویوو فایندر ظاهر می شه که با تغییر ISO این عدد هم تغییر می کند . مثلا با ISO 200 عدد و حروف r09 ظاهر می شه و با ISO 800 عدد و حروف r05 .

می خواستم بدونم معنی این عدد و حروف چیه ؟

باتشکر احسان
    آن عدد بعد از r ، تعداد شاتهایی را نشان میدهد که تا زمان پر شدن بافر میتوانید به صورت Burst بزنید. ربط مستقیمی به ISO ندارد، در ISO های بالاتر از 400 به دلیل پردازشهای بیشتر، بافر زودتر پر میشود. اگر به عنوان مثال فرمت را به JPEG تغییر دهید، میبینید که این عدد به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا میکند.

اگر با فرمت RAW عکاسی میکنید، با خیال راحت Active D-Lighting و Noise Reduction را غیر فعال کنید تا از حداکثر ظرفیت بافر استفاده کنید.
    ویرایش توسط arash1988 : Friday 21 May 2010 در ساعت 13:38
    r0otsharp تشکر می‌کند.
    آرش شاهکار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

دوستان سلام
    من به عکاسی علاقمند هستم و چند سالی دوربین کمپکت داشتم و عکسهای جالبی هم باهاش گرفتم. تصمیم گرفتم یه دوربین dslr بگیرم. رویوهای شما را خواندم اما میخواهم از راهنماییهای شما در انتخاب استفاده کنم:
    نظرتون در مورد بدنه d90 با لنزهای تله واید قدیمی نیکون که موتور فوکوس ندارند و طبعا ارزانتر هستند(چون d90 خودش موتور فوکوس داره) چیه؟ اگر لنزی را معرفی کنید ممنون.
    همچنین نظرتون راجع به d5000 با لنزهای سیگما یا تامرون که واید و تله خوبی داشته باشند چیه؟ اگر لنز خاصی را معرفی کنید ممنون میشوم.
    در مورد بودجه شاید بفرمایید یه d90 با لنز کیت به صرفه است ولی میخواهم بدونم با این رنج قیمت یا کمتر چه انتخابهای خوب دیگری میتوانم داشته باشم
    سوژه عکاسی هم پرتره، خانوادگی و طبیعت.
    البته چون من عکاس نیستم و به دنبال درآمد این راه نیستم لطفا بفرمایید که استفاده از لنزهای ذکر شده منطقی است یا اختلاف کیفیت عکسها آنقدر هست که سرمایه گذاری برای لنز بهتر ارزش داشته باشه؟
    در واقع برای من کاملا آماتور هزینه کردن 1200 برای یه دوربین نیمه حرفه ای ( مثل d90) غیر منطقیه برای همین میخواهم برای هزینه کردن همه جوانب را در نظر بگیرم و ببینم آیا واقعا می ارزه d90 بگیرم و این کیفیت را در دوربینهای پایینتر پیدا نمیکنم یا آنقدرها هم اختلاف گیفی ( لااقل برای من) وجود نداره و به چیزهای پایینتر هم میشه فکر کرد. (مثلا 1000d کنون با لنز 18-200 )
    خیلی شرمنده که طولانی شد اما لطفا راهنمایی کنید.
    البته اول این سوال را در فروم d5000 مطرح کردم ولی خبری از جواب نشد و با پوزش اینجا مطرح کردم .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    باسلام
    دوست گرامی اولا که مقایسه این دوربین با دوربینهای هندی کم کاملا اشتباه است ...
    ثانیا صد در صد نظر شما بخاطر اتوفوکوس است و مدت عکاسی بیشتر است ....
    .
    دوست بسیار عزیز
    می شود بفرمایید بنده در کجا D90 را با هندی کم مقایسه کرده ام..؟ صرفا با یک اس ال آر لایک ،مقایسه نموده ام...
    راجع به اتوفوکوس و مدت عکاسی هم اظهار نظری نکرده ام ...!

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    در آخرین پستی که شما ارسال فرمودید نوشتید : این دوربین به هیچ عنوان جای یک دوربین همراه فیلم برداری را پر نمیکند .
    شاید بنده اشتباه میکنم و منظور شما از یک دوربین همراه فیلم برداری یک slrl ike بوده است
    اگر اینچنین است بنده را عفو بفرمایید
    ثانیا من توضیحاتی خدمتتان عرض کردم که برتری فیلم برداری slr ها را نسبت به هندی کم ها در آن خدمتتان عرض کردم این برتری ها نسبت به slr like ها بخاطر کوچک بودن سنسورشان نیز صادق است
    در کل دوست عزیز امیدوارم موفق باشید
    ostadahmad تشکر می‌کند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    اولین بار هست که در تاریخ بشریت شنیدم که فیلمبرداری D90 از 5D برتره
    باید یه تماس با فیلیپ بلوم بگیرم , بگم که دوربیناشو عوض کنه
    لطفا نقد های شخصی را به کنار بگذارید
    اینکه فیلم برداری دی90 از 5دی برتره ، من نمی دونم ولی این رو می دونم که کیفیت فیلم برداری 5دی تفاوت محسوسی با دی90 نداره.... بله البته به زعم من، که شاید درست نباشه ، بله گفتم شاید. اما بیاین در عین استفاده از نقدها و نظریات موجود در سایتها خودمان هم نظریات مان را واقع بینانه داشته باشیم و صرفا کپی پیست کننده نظراتی که به مذاقمان خوش می آید نباشیم.
    خوب امیدوارم که شما که با متر و معیار فلیپ بلوم به پند و اندرز گویی (لطفا نقد های شخصی را به کنار بگذارید) می کنید آیا تا حالا با دی 90 فبلمبرداری کرده اید، از آنجا که از نوع ادبیات شما فقط تعصب برند استنباط میشه ، بعید میدونم.
    در هر صورت باز هم تاکید میکنم که این دریافت من در این مقایسه بوده و فکر میکنم هدف اصلی از گفتگو در این جور فوروم ها به اشتراک گذاشتن تجربیات و علایق مشترک است و واقعا این واژه نقد شخصی هم میتونه از اون عبارت ها کذایی باشه چرا که اصلا ابراز نظر کردن در یک همچین موضوعی خیلی متفاوت از مباحث آموزشی است که واقعا در اونجا ابراز نظر و فضل نا به جا می تونه خواننده رو به اشتباه بیاندازه ...
    من قول میدم خودم مقایسه دقیق تری بین فیلم برداری 5دی و دی90 داشته باشم و اگر به نتیجه ایی غیر از آنچه گفتم، رسیدم حتما صادقانه بازگو می کنم. اگر چه من هم شاید بتونم یه تماس با (کن راکول) بگیرم!!!!!!
    Nemati تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط namibh نمایش پست ها
    اینکه فیلم برداری دی90 از 5دی برتره ، من نمی دونم ولی این رو می دونم که کیفیت فیلم برداری 5دی تفاوت محسوسی با دی90 نداره.... بله البته به زعم من، که شاید درست نباشه ، بله گفتم شاید. اما بیاین در عین استفاده از نقدها و نظریات موجود در سایتها خودمان هم نظریات مان را واقع بینانه داشته باشیم و صرفا کپی پیست کننده نظراتی که به مذاقمان خوش می آید نباشیم.
    خوب امیدوارم که شما که با متر و معیار فلیپ بلوم به پند و اندرز گویی (لطفا نقد های شخصی را به کنار بگذارید) می کنید آیا تا حالا با دی 90 فبلمبرداری کرده اید، از آنجا که از نوع ادبیات شما فقط تعصب برند استنباط میشه ، بعید میدونم.
    در هر صورت باز هم تاکید میکنم که این دریافت من در این مقایسه بوده و فکر میکنم هدف اصلی از گفتگو در این جور فوروم ها به اشتراک گذاشتن تجربیات و علایق مشترک است و واقعا این واژه نقد شخصی هم میتونه از اون عبارت ها کذایی باشه چرا که اصلا ابراز نظر کردن در یک همچین موضوعی خیلی متفاوت از مباحث آموزشی است که واقعا در اونجا ابراز نظر و فضل نا به جا می تونه خواننده رو به اشتباه بیاندازه ...
    من قول میدم خودم مقایسه دقیق تری بین فیلم برداری 5دی و دی90 داشته باشم و اگر به نتیجه ایی غیر از آنچه گفتم، رسیدم حتما صادقانه بازگو می کنم. اگر چه من هم شاید بتونم یه تماس با (کن راکول) بگیرم!!!!!!
    با سلام
    عجب
    پس من تعصبی هستم
    بعد دوستان میگن چرا عصبی میشی تو فروم

شما دوست عزیز یک نظر شخصی و با یک دید شاید غیر تخصصی در باب فیلمبرداری این چنین نظری دادید

بله با این نگاه می توان گفت ( البته از دید یک شخص ثالث که شاید اطلاعات متوسطی از عکاسی دارد )
    خروجی تصاویر A490 با G11 یکسان هست

تشکر کرده
    208

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    با سلام
    عجب
    پس من تعصبی هستم
    بعد دوستان میگن چرا عصبی میشی تو فروم

شما دوست عزیز یک نظر شخصی و با یک دید شاید غیر تخصصی در باب فیلمبرداری این چنین نظری دادید

بله با این نگاه می توان گفت ( البته از دید یک شخص ثالث که شاید اطلاعات متوسطی از عکاسی دارد )
    خروجی تصاویر A490 با G11 یکسان هست

صادقانه بگم نوع بیان و کلماتی که استفاده کرده بودید را نمی پسندم ، اما بیایید موضوع فوروم دور نشیم و بدون حب و بغض سعی در روشن کردن ادعای من بپردازیم که آیا (یک نظر شخصی و با یک دید شاید غیر تخصصی در باب فیلمبرداری) است و یا نه.
    سوال من از شما این است آیا با این دو دوربین فیلم برداری کرده اید و یا اینکه احیانا به نقد خاصی استناد می کنید. من خودم را در مسند فضاوت در مورد اطلاعات شما قرار نمی دهم که آیا در حد آینه نقد و ری ویو سایت ها در راستای سلایق شخصی است ویا یک پژوهشگر منعطف و پویا . دوست عزیز امیدوارم سابقه فعالیت زیاد (یا هر تیتر دیگر) در سایت این ذهنیت را در شما تقویت نکند که مقداری از بالا به مسایل نگاه کنید.
    امیدوارم از صراحت من نرنجی و سعی در بالا بردن همدیگه داشته باشیم و نه ...
    Nemati تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

این صحبت کلی است.

من فکر میکنم فیلمبرداری با دوربین های Slr همانگونه که بارها گفته شد نیاز به تمهیدات خاصی خواهد داشت. که مسلما از عهده هر استفاده کننده بر نمی اید. یک مثال کوچک کار روی یک کلیپ کوتاه از فیلمبرداری 5DII با نرم افزار پیناکل زمان زیادی صرف شد و مواردی دیگر

فیلمهای زیادی از دوربین 5DII دیده ام ، کیفیت خروجی آن مثال زدنی است. در مورد D90 فیلمهای حرفه ای کارشده ای ندیده ام. میباید دوستان لینک دهند،

قصد مقایسه نیست چون اصلا این دو دوربین قابل مقایسه نیستند حتی روی فیلمبرداری.

اما فکر میکنم صحبت روی فیلمبرداری دوربین های Slr حداقل در این زمان به شرطی منطقی است ( منظور صحبت روی نکات ریز فیلمبرداری از FPS و غیره) که رد پای علم یا علاقه ای مخصوص در کار باشد. به نظر کار با دوربین هایی از این دست کار راحتی نیست و نیاز به تجربه علم و علاقه خاص خود دارد

در غیر این صورت در کار با دوربین های Slr انتظار نتایجی ضعیف تر از دوربین های هندی کم معمولی یا دیگر دوربین ها ی فیلمبردای معمولی دور از ذهن نخواهد بود

موفق باشید
    nmroshan، SBadri، A. Mohammadi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    208

سلام بر دوستان
    اینکه چرا دی90 برای فیلمهای حرفه ایی استفاده نمیشه، روشنه. چون این دوربین حرفه ایی نیست و تنظیمات محدودی داره و یا سوکت میکروفن هم در آن پیدا نمیشه، فول اچ دی نیست و حتی بعید میدونم (حدس میزنم) حسگر اون تاب استفاده پشت سر هم و دوره های زمانی طولانی رو داشته باشه. در حالی که پدر مارک2 یعنی 5دی قدیمی که حتی قابلیت فیلم برداری رو هم نداشت مورد اقبال آرتسیت های فبلم ساز و انیماتور بود (فیلم سازی تک فریم یا همان انیمیشن) و یکی از معروف ترین آثاری که باهاش ساخته شد (عروس مرده) تیم برتن بود، حالا چه برسد به 5دی مارک2 که قابلیت فیلم برداری هم دارد و هنرمندان زیادی مشغول ذوق ورزی با آن می باشند . اما همین آلان دوباره داشتم 2 فیلم که در شرایط تقریبا یکسان (البته با فاصله زمانی و بدون آگاهی از قصد مقایسه ) توی اتاقم با دی90 و 5دی2 گرفته بودم رو نگاه میکردم، واقعا خروجی فیلم دی90 با توجه به تمامی نقصان و اختلاف سطح این دوربین، با 5دی2 قابل قیاس است ( برای مثال میزان نویز در نور کم که اصلا با پرفورمانس عکس این دو دوربین قابل مقایسه نیست) وخوب من لینکی رو نمیشناسم که این مقایسه رو کرده باشه و نه خودم میتونم این فیلم های حجیم رو آپلود کنم. اما اگه دوستانی دی90 دارن و لب تاپی که کمی قوی باشه که حداقل بشه این فیلمها رو توش پلی کرد، من با 5دی در خدمتم تا در شرایط تقریبا یکسان و ترجیحا نور کم یه تست فیلم برداری از این دو دوربین بزنیم.
    اینکه 5دی از دوربین ارزونی مثل دی90 بهتر باشه چیزی که بدیهی به نظر میرسه و به نوعی پیش فرض همه ماست، و تاکید میکنم نظر من اینه که این قطعیت با اونچه الان جلوی چشمه منه در تضاد به نظر میرسه و اصلا حکایت پستی که من گذاشتم هم، همین نکته عجیب بود که کمی شاید به زعم بعضی از دوستان دور از یک ادعای کارشناسانه به نظر بیاد.
    شاید این دو دوربین با هم قابل مقایسه نباشند ( که نیستند ) اما حرف من اینه که دی90 ((در زمینه فیلم برداری)) حرف هایی برای گفتن داره که میشه راجع بهش بحث کرد اما نمیشه گفت با دوربین گرون و نسبتا حرفه ایی تری مثل 5دی2 اصلا قابل مقایسه نیست.
    ایمان برادران

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سلام دوستان
    من به مشکل برخوردم
    هرکاری میکنم با فلاش سر خود D90 فلاش جانبی رو تریگر کنم نمیشه ...
    یعنی فلاش دوم قبل از باز شدن شاتر شلیک میشه و من نورشو در ویزور میبینم ...
    لطفا کمک کنید .

صفحه 87 از 143 نخستنخست ... 37 77 83 84 85 86 87 88 89 90 91 97 137 ... آخرینآخرین