صفحه 86 از 143 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

جناب استاد احمد، به یوتیوب سر زدید؟
    آرش شاهکار

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط namibh نمایش پست ها
    ... حالا بحث استفاده از لنزهای مختلف ( از جمله تجربه دیاف 1.4 و عمق میدان کم آن ) بماند.
    در روز روشن ( که به احتمال زیاد دوربین دیاف را می بندد) ، با D90 فیلمبرداری کردم... با کمترین تکان سوژه یا دوربین، سوژه از فوکوس خارج می شود. حالا نمی دانم عمق میدان بسیار کم با مثلا اف 1.4 در کجا ممکن است بکار بیاید...
    آنهم وقتی امکان تنظیمات دستی وجود ندارد..!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    جناب استاد احمد، به یوتیوب سر زدید؟
    من قبل از خرید این دوربین مدتها در سایت های مختلف سرک می کشیدم... بعضی نمونه فیلم های یوتیوب را هم دیده ام ( از جمله آن فیلم تبلیغاتی را )
    عرض من اینست : در مود عکاسی بسیار قابل رقابت ولی در مود فیلمبرداری بسیار ناکارا . . .
    بنظرم بهیچ عنوان جای یک دوربین همراه فیلمبرداری را ، پر نمی کند.

تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط ostadahmad نمایش پست ها
    بنظرم بهیچ عنوان جای یک دوربین همراه فیلمبرداری را ، پر نمی کند.
    پس اشکال کار مشخص شد. شما دارید آن را با یک هندی کم مقایسه میکنید.

قرار هم نبوده است که پر کند. هرچند، نویز کم، عمق میدان کم و قابلیت استفاده از انواع لنزها فضای زیادی برای پیاده سازی ایده ها و محک زدن خلاقیتها به کاربر میدهد که به هیچ وجه در هندی کم ها وجود ندارد.
    Anoosh-Em و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    دوست گرامی اولا که مقایسه این دوربین با دوربینهای هندی کم کاملا اشتباه است
    آیا هندی کمی هم وجود دارد که حتی با کیفیتی نزدیک به این دوربین عکاسی کند ؟
    ثانیا صد در صد نظر شما بخاطر اتوفوکوس است و مدت عکاسی بیشتر است .اما شما در صورتیکه با دقت به فیلم گرفته شده توسط این دوربین دقت کنید چند مزیت خیلی عالی در مقابل دوربینهای هندی کم خواهید دید .
    که مهمترین آنها نویز کم در فیلم برداری در نور کم است که در این مواقع فیلمهای دوربینهای هندی کم بسیار بی کیفیت میشوند .
    عمق میدان عالی و شفافیت رنگها دیگر مزیت این دوربین است که آنهم بخاطر سنسور بزرگ ان است .که این عمق میدان برای دادن افکتهای خاص در هنگام فیلم برداری بسیار عالیست .و در مواقع خاص بسیار بکار می آید .
    در آخر باید به داشتن چنین دوربینی آنهم با این قیمت مناسب که قدرت عکاسی بسیار بالا و قدرت فیلم برداری در حد خوبی را همزمان دارد افتخار کرد .
    موفق باشید
    Anoosh-Em و r0otsharp تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

من آلان 5دی مارک2 دارم و تونستم تو این مدت یه مقایسه نصفه نیمه بین فیلم برداری دی90 و 5دی مارک2 داشته باشم. تصور و ذهنیت اولیه من برتری 5دی بود ( به دلایلی مانند فول اچ دی بودن و کلا برتری سطح کارایی 5دی اکتفا می کنم) اما واقعیت قضیه این بود که من تا حالا این برتری رو حس نکردم ، شاید برای رسیدن به یک جواب قطعی تر باید یک مقایسه پایاپای در شرایط و زمان یکسان که کاملا کنترل شده باشه ، انجام داد. حرف آخر ؛ دوستان توضیح تکنیکی و دقیق دادند و من می گذرم اما حسب تجربه شخصی من در استفاده از دی90 ، این دوربین در عکاسی به دی300 نمی رسه (شاید بگید نباید برسه! اما این تصور به خاطر مطالعه بعضی ری ویو ها در من به وجود آمده بود که دی 90 همان دی300 است با کمی تنظیمات و امکانات محدودتر اما تصویر تقریبا مشابه)، اما دریافت من چیزی غیر از این بود. اگر چه باز هم خوب بود.
    اما دی90 توی فیلم برداری عالی عمل کرد، کیفیت چیزی که فراتر از حد تصوراست. همان طور که در تمام نقدها هم به درستی به آن اشاره شده. البته ایراداتی هم دارد که مشخصه ذاتی فیلم برداری همه DSLR ها است.
    r0otsharp تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط namibh نمایش پست ها
    من آلان 5دی مارک2 دارم و تونستم تو این مدت یه مقایسه نصفه نیمه بین فیلم برداری دی90 و 5دی مارک2 داشته باشم. تصور و ذهنیت اولیه من برتری 5دی بود ( به دلایلی مانند فول اچ دی بودن و کلا برتری سطح کارایی 5دی اکتفا می کنم) اما واقعیت قضیه این بود که من تا حالا این برتری رو حس نکردم ، شاید برای رسیدن به یک جواب قطعی تر باید یک مقایسه پایاپای در شرایط و زمان یکسان که کاملا کنترل شده باشه ، انجام داد. حرف آخر ؛ دوستان توضیح تکنیکی و دقیق دادند و من می گذرم اما حسب تجربه شخصی من در استفاده از دی90 ، این دوربین در عکاسی به دی300 نمی رسه (شاید بگید نباید برسه! اما این تصور به خاطر مطالعه بعضی ری ویو ها در من به وجود آمده بود که دی 90 همان دی300 است با کمی تنظیمات و امکانات محدودتر اما تصویر تقریبا مشابه)، اما دریافت من چیزی غیر از این بود. اگر چه باز هم خوب بود.
    اما دی90 توی فیلم برداری عالی عمل کرد، کیفیت چیزی که فراتر از حد تصوراست. همان طور که در تمام نقدها هم به درستی به آن اشاره شده. البته ایراداتی هم دارد که مشخصه ذاتی فیلم برداری همه DSLR ها است.
    اولین بار هست که در تاریخ بشریت شنیدم که فیلمبرداری D90 از 5D برتره
    باید یه تماس با فیلیپ بلوم بگیرم , بگم که دوربیناشو عوض کنه
    لطفا نقد های شخصی را به کنار بگذارید
    r0otsharp تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1119

و من هم برای اولین بار هست که میشنوم تفاوت عکسبرداری D90 و D300 فراتر از امکانات هست.
    آرش شاهکار

كاربر همراه r0otsharp آواتار ها
    تشکر کرده
    375

سلام دوستان .

به عنوان فردی آماتور به نطر بنده از نظر عکاسی دو دوربین D90 , D300 مانند هم عمل می کنند .

نمی دونم به سایت Imaging-resource.com اعتمادی دارین یا خیر ؟ در صورتی که این اعتماد وجود دارد اگر به آدرس زیر برین و دو دوربین رو مقایسه کنید هیچ کدوم از نظر کلی از اون یکی سرتر نمی باشد . !!!

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

باتشکر احسان
    Nikon D90 | AF-S 18-105 F3.5-5.6 | AF 50mm F1.8D | Haida UV Filter 67mm

احسان فراهانی

كاربر همراه r0otsharp آواتار ها
    تشکر کرده
    375

سلام دوستان .

یه سوال داشتم .

زمانی که نیم شات رو نگه می داریم یه عددی هم توی ویزور و هم توی ویوو فایندر ظاهر می شه که با تغییر ISO این عدد هم تغییر می کند . مثلا با ISO 200 عدد و حروف r09 ظاهر می شه و با ISO 800 عدد و حروف r05 .

می خواستم بدونم معنی این عدد و حروف چیه ؟

باتشکر احسان
    Nikon D90 | AF-S 18-105 F3.5-5.6 | AF 50mm F1.8D | Haida UV Filter 67mm

احسان فراهانی

صفحه 86 از 143 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 136 ... آخرینآخرین