صفحه 85 از 143 نخستنخست ... 35 75 81 82 83 84 85 86 87 88 89 95 135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 841 تا 850 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

خیلی با خودم کلنجار رفتم که اینو بگم... راجع به فیلمبرداری D90
    خیلی ابتدایی و بی کیفیت است... ظاهرا هیچگونه تنظیمی هم ندارد
    کنتراست فیلم خیلی بالاست ...و جزییات بطور بدی از دست می روند...
    در محیط های داخلی هم نویز بالاست
    ولی بر روی سه پایه و سوژه ای ثابت با نورپردازی مناسب ،کمی قابل تحمل می شود...
    شاید بشود با فیلمبرداری یک موبایل عالی مقایسه اش کرد...!
    البته در مود عکاسی ( که عمدتا برای این منظور طراحی وساخته شده ) بنظرم بسیار خوب عمل می کند.
    Omid Araki و Nami BH تشکر می‌کنند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط ostadahmad نمایش پست ها
    البته در مود عکاسی ( که عمدتا برای این منظور طراحی وساخته شده ) بنظرم بسیار خوب عمل می کند.
    در YouTube بگردید و فیلمهای کوتاه و بلندی که همه اش با D90 گرفته شده را ببینید. نظرتان عوض میشود ;)

حتی در همان فیلمبرداری ساده و ابتدایی، بخش مهمی از کیفیت نتیجه نهایی به دانش و مهارت کاربر باز میگردد. به عنوان یک مورد خیلی خیلی ساده، مثلا در یک دوربین SLR با قابلیت فیلمبرداری اگر مود دوربین را روی فیلمبرداری قرار داده و شروع به فیلمبرداری کنید، تقریبا همیشه جزییات از دست میرود. چرا؟ چون سنسور بزرگ است و DOF کم و خبری هم از فکوس اتوماتیک نیست. یک کاربر ماهر، مسلما دیاف را بر اساس نیازش تنظیم میکند. اگر میخواهد دوربین را در هوا بچرخاند تا قابلیت فیلمبرداری را بررسی کند، حتما دیاف را تا حد زیادی میبندد.

و مسائلی از این دست. امیدوارم سوء تفاهم نشود، قصد جسارت نداشتم.
    Omid Araki و lamagra تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر آشنا hoseinansari آواتار ها
    تشکر کرده
    230

سلام یک سوال در مورد flash sync speed برام پیش آمده ، با امتحانی که من کردم در سرعت بالاتر از 1/250 باند مشکی رنگی در پایین عکس ظاهر میشود، آیا انمانی وجود داره که بتوان با این دوربین با سرعت بالاتری عکاسی کرد؟ ظاهرا یکی از راه ها استفاده از فلاشهای نیکون هست . آیا راه دیگری هم وجود دارد؟

تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinansari نمایش پست ها
    سلام یک سوال در مورد flash sync speed برام پیش آمده ، با امتحانی که من کردم در سرعت بالاتر از 1/250 باند مشکی رنگی در پایین عکس ظاهر میشود، آیا انمانی وجود داره که بتوان با این دوربین با سرعت بالاتری عکاسی کرد؟ ظاهرا یکی از راه ها استفاده از فلاشهای نیکون هست . آیا راه دیگری هم وجود دارد؟
    اگر تنظیم Auto-FP با کد e5 در Custom Settings Menu را روی حالت on قرار داده اید و هنوز آن نوار تاریک را پایین تصویر میبینید، مشکل از فلاش است که نمیتواند در حالت High-Speed Sync کار کند، مشکل از دوربین نیست.

همانطور که احتمالا میدانید، در حالت High-Speed Sync فلاش باید به جای کسر بسیار کوچکی از ثانیه، از زمانی که Curtain اول شروع به حرکت میکند تا زمانی که Curtain دوم حرکتش تمام میشود، به صورت یک burst از فلاشهای ضعیفتر عمل کند.
    Rouzbeh Ehsani و hoseinansari تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

تشکر کرده
    230

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    اگر تنظیم Auto-FP با کد e5 در Custom Settings Menu را روی حالت on قرار داده اید و هنوز آن نوار تاریک را پایین تصویر میبینید، مشکل از فلاش است که نمیتواند در حالت High-Speed Sync کار کند، مشکل از دوربین نیست.

همانطور که احتمالا میدانید، در حالت High-Speed Sync فلاش باید به جای کسر بسیار کوچکی از ثانیه، از زمانی که Curtain اول شروع به حرکت میکند تا زمانی که Curtain دوم حرکتش تمام میشود، به صورت یک burst از فلاشهای ضعیفتر عمل کند.
    پس با این اوصاف حتما باید از فلاش های خود نیکون استفاده کرد.

تشکر کرده
    1119

پس با این اوصاف حتما باید از فلاش های خود نیکون استفاده کرد.
    فکر نمیکنم همه فلاشهای متفرقه چنین مشکلی داشته باشند، شما از چه فلاشی استفاده میکنید؟
    آرش شاهکار

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

نقل قول نوشته اصلی توسط ostadahmad نمایش پست ها
    با نظر شما موافق نیستم، اگر بگویید که فیلم برداری این دوربین محدودیت زیاد دارد (مثل مشگل فوکوس) ، چیزی است که قابل بحث است و بعضی ایرادها به این محدودیتها وارد است ( ولی نه همه چون این یک هندی کم معمولی نیست و برای کیفیت عالی آن ارزشش را دارد که این بها را بپردازیم) . ولی وقتی صحبت از کیفیت است دی 90 حرفهای زیادی برای گفتن دارد. من چند ماهی بعد از دی300 ، این دوربین رو داشتم و روی لنزهای مختلف تستش کردم و حیرت آور بود، من این مبایلی که شما می گویید رو نمی شناسم اما برای مثال نتایج بدست آمده از یه دوربین فیلم برداری پاناسونیک از نوع هارددیسکی HD در نور کم به لحاظ نویز وحشتناک آن با دی90 قابل مقایسه هم نبود، حالا بحث استفاده از لنزهای مختلف ( از جمله تجربه دیاف 1.4 و عمق میدان کم آن ) بماند.
    Omid Araki، Anoosh-Em، arash1988 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    230

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    فکر نمیکنم همه فلاشهای متفرقه چنین مشکلی داشته باشند، شما از چه فلاشی استفاده میکنید؟
    شرمنده بابت تاخیر در جواب
    راستش من سه تا فلاش عهد تیرکمون سنگی دارم که نه میشه قدرت و نه چیز دیگه ای رو تغیر داد و در یک فروم خارجی همین بحث را دیدم و در آنجا مطرح شده بود که اگر از حالت ttl و به طور اخص اگر از فلاشهایی مثل sb800 یا sb900 استفاده شه ، میتونید سرعت را تا 1/500افزایش دهید.
    من راست و دروغش رو نمی دونم و فقط نقل قول کردم ، ( تا اساتید چه نظری داشته باشند) و ما را هم راهنمایی کنند.
    ارادتمند

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

در آنجا مطرح شده بود که اگر از حالت ttl و به طور اخص اگر از فلاشهایی مثل sb800 یا sb900 استفاده شه ، میتونید سرعت را تا 1/500افزایش دهید.
    من راست و دروغش رو نمی دونم و فقط نقل قول کردم ، ( تا اساتید چه نظری داشته باشند) و ما را هم راهنمایی کنند.
    ارادتمند
    تا اساتيد برسند...
    بله درسته ... همانطور كه آرش گفتند با اين فلاشها در مد Auto Fp ميتونيد بالاتر از سرعت سينك دوربين عكاسي كنيد.نكته اش هم اينه كه در اين حالت قدرت نوردهي فلاشتون بطور قابل ملاحظه اي كاهش پيدا ميكنه
    arash1988 و hoseinansari تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط namibh نمایش پست ها
    با نظر شما موافق نیستم، ...... ولی وقتی صحبت از کیفیت است دی 90 حرفهای زیادی برای گفتن دارد. .
    قبلا canon S3 IS داشتم ، با اینکه تنظیم زیادی برای فیلمبرداری نداشت ( فقط وایت بالانس و فریم ریت و تا حدی نورسنجی ، در دسترس بود ) ولی در محیط های داخلی بسیار بهتر از D90 عمل می کرد. جزییات هر فریم در حد یک عکس با همان ابعاد بود.... ولی در D90 بلحاظ پروسس آن در هر فریم فیلم ، ( حتی برروی سه پایه و سوژه ثابت ) کیفیت هر فریم از فیلم در مقایسه با اندازه عکس با همان قطع و ابعاد، بسیار پایین تر است...
    همچنین در قیاس با DSLR های رقبا که بعد از این دوربین و خصوصا اخیرا معرفی شده اند نیز کیفیت فیلمبرداری D90 بطور مشهود در سطح پایین تری قرار دارد.

صفحه 85 از 143 نخستنخست ... 35 75 81 82 83 84 85 86 87 88 89 95 135 ... آخرینآخرین