صفحه 12 از 41 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 406
Like Tree306تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot DSC-H50

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: Sony Cyber-Shot DSC-H50

نقل قول نوشته اصلی توسط JiNi نمایش پست ها
    سلام مازیار عزیز،
    من الان با شرکتی که شما دوربین را خریدید تماس گرفتم و علت این برخوردی که شما اشاره کرده ای را پرسیدم که گفت اینطور نبوده و فقط مساله این بوده که همان روز جنسها از گمرگ ترخیص شده و فرصت این نبوده که کارت های گارانتی صادر شوند و خلاصه از این حرفها... گفتم پس اگر همین الان هم مشکلی برای دوربین پیش بیاید پاسخگو هستید؟ گفت بله و اصلاً یک ماه مهلت تست دوربین است...
    باز هم به نظر من از هرجایی خرید می کنید و ناراضی هستید نام شرکت و علت نارضایتی را بنویسید. این در نهایت به نفع ما خواهد بود.
    درسته. اینها رو به من هم گفتند ولی معلوم نیست اگر دوربین معیوب را هم پیششان ببریم همین را میگویند یا خیر.

به هر حال به من قول فردا را داده اند و به امید خدا هم مشکلی نیست.

ممنون که پیگیر بودی دوست عزیز.

پیمان جان درست میگه. دیگه فکر کنم در مورد لوازم جانبی و گارانتی صحبت کردن بسه و وقت اون رسیده تا در مورد درست عکاسی کردن با این دوربین به هم کمک کنیم.
    من که شخصا خیلی مشتاقم از پیشکسوتان یاد بگیرم. (به دلیل آماتور بودن! :::big grin:::)
    Payman87 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط Payman87 نمایش پست ها
    با درود.
    تبریک به همه ی عزیزانی که h50 را خریده اند.
    تابحال اکثر صحبتها در این تاپیک حول و حوش وسایل جانبی و گارانتی و ...بوده است...دوستان لطف کنید اگر زحمتی نیست کمی هم از خود دوربین و..امکانات ..کیفیت و... بنویسید که بنده شخصا سخت مشتاقم بدانم که این عزیز تازه وارد چه کرده است؟ ایا کیفیت و عملکرد دوربین راضی کننده بوده است ؟ تابحال تصاویر چگونه بوده است...سافت؟...شارپ؟...نویزی؟ ...و....
    با تشکر.
    سلام پیمان عزیز،
    به روش چشم به محض اینکه کمی دستم به این دوربین عادت کرد نمونه عکسها را می فرستم. تا الان در یکی دو عکس زیر نور شدید pf مشاهده شده که ممکن است ایراد از من بوده باشد. pf درد بی درمانی است که امیدوارم بلای جان این دوربین نباشد!
    ضمناً من با یک باطری بدون lcd حدود 320 شات زدم. سر و صداهای دوربین را قطع کرده بودم و steady shot هم فقط برای زمان فشردن شاتر فعال کرده ام. به نظرم viewfinder می توانست بهتر از این باشد...
    سرعت فوکوس عالی است اما در فوکوس های close up گاهی دچار مشکل می شوم و باید دستی فوکوس کنم. این اصلاً جالب نیست که SLR-Like ها امکان فوکوس دستی با رینگ فوکوس را فراهم نکرده اند....
    ویرایش توسط JiNi : Tuesday 20 May 2008 در ساعت 18:42
    Payman87 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا MMahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط JiNi نمایش پست ها
    سلام پیمان عزیز،
    ضمناً من با یک باطری بدون lcd حدود 320 شات زدم. viewfinder می توانست بهتر از این باشد...
    سرعت فوکوس عالی است اما در فوکوس های close up گاهی دچار مشکل می شوم و باید دستی فوکوس کنم. این اصلاً جالب نیست که SLR-Like ها امکان فوکوس دستی با رینگ فوکوس را فراهم نکرده اند....

واقعآ 320 شات زدید؟؟؟ با باتری همراه دوربین؟؟؟ یا باتری های جدیدتون؟؟ من دفترچه رو که نگاه میکردم دیدم ظاهرآ در کمال تعجب حق با دوستان است و تفاوت چندانی بین استفاده از lcd و finder نیست!

برای لنز دوربین نمیتوان از پروتکتوری استفاده کرد؟؟؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط MMahyar نمایش پست ها
    واقعآ 320 شات زدید؟؟؟ با باتری همراه دوربین؟؟؟ یا باتری های جدیدتون؟؟ من دفترچه رو که نگاه میکردم دیدم ظاهرآ در کمال تعجب حق با دوستان است و تفاوت چندانی بین استفاده از lcd و finder نیست!

برای لنز دوربین نمیتوان از پروتکتوری استفاده کرد؟؟؟
    با باطری که اینفولیتیوم که فکر نمی کنم زمان شارژ آن تفاوتی با باطری همراه دوربین داشته باشد. اگر داشت حتماً سونی کلی تبلیغ می کرد برای این موضوع. البته استفاده امروزم اصلاً دوربین بی خود روشن نبود و مثلاً هر سوژه هم بدون تغیذ مکان 8-7 می گرفتم تا قلق دوربین و تنظیماتش دستم بیاید. یعنی موتور زوم خیلی کمتر از مواقع عادی کار کرد. امکانات جنبی که باطری مصرف می کردند هم غیر فعال شده بود.
    محافظ اورجینال سه اینچی را هم می توانید از یکی از فروشگاههای سونی تهیه کنید به قیمت 10 هزار تومان! البته anti reflex است. محافظ هزار تومانی هم هست که نمی دانم از کجا باید تهیه کنید. همه این لوازم را از فروشگاهی که تلفنش را در پیام خصوصی دادم می توانید تهیه کنید.
    MMahyar تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

دوستان یه سوال داشتم.
    عکس های این دوربین اکثرا حجمشون بین 2.8 تا 3.5 مگابایت هستن.

با توجه به 9 مگاپیکسلی بودن این دوربین و این حجم های کم فکر نمیکنید بخش زیادی از جزئیات از دست میروند؟؟؟

كاربر آشنا MMahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    43

من هم برام جالبه بدودم برای سونی کرک هایی مانن s5is نمییاد که فرمت raw رو بشه استفاده کرد؟؟؟
    Maziar-H50 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Maziar-H50 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال داشتم.
    عکس های این دوربین اکثرا حجمشون بین 2.8 تا 3.5 مگابایت هستن.

با توجه به 9 مگاپیکسلی بودن این دوربین و این حجم های کم فکر نمیکنید بخش زیادی از جزئیات از دست میروند؟؟؟
    خیر به نظرم حجم مناسبی دارند.

من هم برام جالبه بدودم برای سونی کرک هایی مانن s5is نمییاد که فرمت raw رو بشه استفاده کرد؟؟؟
    خیر تا به حال ارائه نشده و احتمالا هم ارائه نمی شوند...
    MMahyar تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

با درود.
    H7 و H9 که هک نمیشوند واین دوربین هم بعید است بشود.البته من هم تا مدتی قبل مطمئن نبودم و این سوال را از کاوه قبادی عزیز پرسیدم و ایشان فرمودند که امکانش نیست.
    واما چند سوال : ایا تصاویر این دوربین مشکلی دارند؟ منظورم اینست که نویز دارند.. یا سافت هستند..و یا اصلا مشکلات دیگری دارند که شما را به فکر استفاده از فرمت RAW انداخته اند؟ ایا به نظرتان این دوربین ( با توجه به حجم عکسها ) جزییات را حذف میکند؟اگر اینگونه است ایا کنترل نویز ریداکشن تاثیری بر حجم عکسها دارد یا خیر؟
    با تشکر
    ویرایش توسط Payman87 : Wednesday 21 May 2008 در ساعت 01:20
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نمی دانم چظور محاسبه می کنید و یا ملاک مقایسه چیست که 3 تا 4 مگابایت را کم می دانید؟

در حال حاضر بنده با آلفا 100 عکس های فرمت RAW ام حدود 9 تا 13 مگابایت است.عکس های JPEG ام هم حدود 4 تا 6 مگابایت.

دوربین Canon 40D در حالت RAW حجمی حدود 10 تا 13 مگابایت دارد.در حالت JPEG ]م حدود 5 تا 7 مگابایت.

به نظرتان با آن ابعاد سنسور حجم 4 مگابایت برای فایل JPEG کم است؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    نمی دانم چظور محاسبه می کنید و یا ملاک مقایسه چیست که 3 تا 4 مگابایت را کم می دانید؟

در حال حاضر بنده با آلفا 100 عکس های فرمت RAW ام حدود 9 تا 13 مگابایت است.عکس های JPEG ام هم حدود 4 تا 6 مگابایت.

دوربین Canon 40D در حالت RAW حجمی حدود 10 تا 13 مگابایت دارد.در حالت JPEG ]م حدود 5 تا 7 مگابایت.

به نظرتان با آن ابعاد سنسور حجم 4 مگابایت برای فایل JPEG کم است؟

jpeg یک استاندارد فشرده سازی است و این فشرده سازی هم ارتباطی به دوربین و سنسور آن ندارد. در واقع اگر یک دوربین 9 مگاپیکسل را detect کرده باشد(حالا با هر اندازه خطا) مجبور است موقع فشرده سازی همه این پیکسلها را لحاظ کند. سایز فایلهای عکس هم به رزولوشن، استاندارد فشرده سازی و اندکی هم الگوریتم بکار گرفته شده مرتبط است و نه به دوربین و مارک و این چیزها.دوستانی که در این رشته تخصص دارند بهتر می توانند موضوع را توضیح دهند. تا جایی که اطلاع دارم استاندارد jpeg هم انعطاف پذیری زیادی ندارد و حالا باید دید که آیا الگوریتمی که سونی از آن برای فشرده سازی بهره می برد یک الگوریتم بهینه شده است یا در این بین جزئیات حذف می شوند...بنابراین نگرانی من هم از بابت سایز عکسها آنقدرها هم بی منطق نبود...

البته اول خیلی شوکه شدم وقتی دیدم یک مموری 4 گیگابایتی 1200 عکس با بالاترین رزولوشن ذخیره می کند اما دلیل آن اندکی هم بر می گردد به عادت این چند وقت که از raw+jpeg استفاده می کرده ام و هرچه مموری می خریدم کم می آمد. اما به هر حال سایز این عکسها هم در مقایسه با رزولوشن آنها کم است...

صفحه 12 از 41 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین