صفحه 19 از 27 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 261
Like Tree679تشکر

موضوع: ?5DMKII or 7D

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    تفاوت چندانی میان خروجی این دو بدنه وجود ندارد!(بنده هر دو را استفاده میکنم)

درود بر جناب جناب سعادت عزیز

همانطوری که با هم صحبت کرده بودیم برتری 5D Mk II در دیتیل و ثبت جزئیات آن هست
    اینکه فرمودید تفاوتی بین این دو از نظر خروجی وجود ندارد منظورتان در مورد دیتیل هم بود؟!
    با ریز بینی و دقت نظری که در شما سراغ دارم اگر تایید بفرمایید حتما همین طور هست

موفق باشید

انوش
    Saadat تشکر می‌کند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

جناب سعادت در3 مواردی که گفتید

1- اندازه دیافراگم (این مورد مربوط به لنز می شود )
    2- فاصله دوربین تا سوژه (این مورد هم به لنز مربوط می شود )
    3- فاصله کانونی لنز (این مورد هم همچنین )

با توجه به این موارد تاثیر عمق میدان بیشتر مربوط به لنز می شود .
    منظورم این نیست که شما اشتباه می کنید !
    ولی دلیل برای تاثیر سنسور بزرگتر برای عمق میدان بیشتر ، دراین مطالب پیدا نمی کنم .
    حال مثال ، برروی دوربین کراپدار با دیافراگم 5.6 و فوکال 85 با ضریب کراپ 1.6 و
    برروی دوربین فول فرم با دیافراگم 5.6 و فوکال 135
    با کادر یکسان و برابر .
    به نظرتان کدام یک عمق میدان بيشتری دارند ؟ و چرا
    Nikon D600

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

تفاوتهای عمق میدان در دوربینها زمانی خودش رو نشون میده که از یک لنز یکسان با دیافراگم و فاصله یکسان(کادر) از سوژه عکسبرداری بشه.وگرنه با تغییراتی شبیه به همون مثال خودتون میشه عمق میدان یکسانی از دو سنسور گرفت.
    behzad_milad و M.Barani تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

فرض کنید با یک لنز 200-70 که بر روی سه پایه نصب شده با دیاف ثابت و فاصله ثاب مثلا 3 متری از یک سوژه مشخص با دو بدنه 5d و 7d عکاسی کنید
    برای داشتن کادری مشابه و هم اندازه با بدنه 7d و فوکال 100mm بایستی فوکال 160mm را برای 5d تنظیم کنیم.
    در اینجا چه چیزی رخ داد ,از فاصیه کانونی بیشتری استفاده کردیم(شماره 3) بنابراین عمق میدان کمتری خواهیم داشت.

انوش عزیز
    شما لطف داری ,اصولا حسگرهای کانن از نظر ثبت دتیل و جزییات وضعیت بهتری نسبت به رقبا دارند
    البته 5d نسبت به 7d وضعیت بهتری از این نظر دارد ,بنده معتقدم 5d از این نظر یک استثناء است.

اگر بخواهم با d90 و d3s مقایسه کنم 7d وضعیت بهتری از آن دو و 5d وضعیت بهتری از 7d دارد
    و در این وسط اختلاف بین d3s و 5dII چشمگیر است.
    تستهای زیر (توسط خودم و در حد امکان)در شرایطی کاملا یکسان و مشابه و با یک لنز انجام شده ,امیدوارم مفید واقع شود:

5d

7d

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

سرانجام ما هم گذرمون به این سوال افتاد

سلام
    تقریبا پارسال بدنه 7 دی رو تهیه کردم بنا به دلایلی که اون موقع برام ارجحیت داشت مثل تمایل به عکاسی های حیات وحش (ملاک اصلی انتخاب 7دی برای من لنز 100-400 در این برند و قدرت فوکوس این بدنه بود) و کار خبری - مستند اجتماعی. ازون جا که تقریبا دیگه این اولویت ها برام حایز اهمیت نیست (کار خبری رو دارم کنار میگذارم... البته ممکنه گاهی مستند اجتماعی کار کنم) و حیات وحش هم که ... کم کم عکس هایم به سمت عکسهای پرتره، یا گاها فشن (!!!) در حال پیشروی است. بطوریکه تقریبا ارشیو این ماه اخیرم فقط عکس از افراد بود و نه موضوع دیگری!

با این تفاسیر این سوال برایم پیش امده که مجموعه فعلیم (شامل بادی 7 لنز 100-400 لنز 50 سیگما اف 1.4 و لنز کیت 15-85) را نگه دارم یا 5دی را با لنز 24-70 انتخاب کنم ( جدیدا وزن تجهیزات هم برایم مسئله ای شده و مشوق این تغییر, جدای دردسر تعویض لنز ها - کیف عکاسی برایم مثل وزنه پای زندانی ها شده و واقعا ازارنده است ). بنا بر شرایطی که میینم انتخاب 5دی برای من منطقی تر است. اما دو مشکل دارم، یکی اینکه از کنار گذاشتن تله میترسم... البته در حال حاضر کمتر از 0.5 درصد عکسهایم رو با تله میگیرم و در خیلی برنامه ها اصلا از جایش تکون نمیخورد. اما همیشه این ترس برایم وجود دارد که شاید جایی لازم شود و نجات بخش! مسئله دوم احتمال معرفی 5دی مارک 3 و همچنین آپدیت 24-70 است...

واقعا سپاسگزار دوستان میشوم اگر راهنمایی های خودشان رو در اختیارم بگذارند.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

آرش جان با تمام مواردی که فرمودی به نظر من هیچ نیازی نیست که هیچکدام از تجهیزات فعلی رو بفروشید و متحمل ضرر بشید.در واقع اصلا نیازی نیست.به نظر من اگر قصد فول فریم دارید دست کم تا معرفی 5دی مارک 3 صبر کنید و بعد از اون دست به همچین کاری بزنید.از اون تله هم برای پرتره گرفتن میتونید استفاده کنید.خود من برای نماهای بسته صورت فواصل خیلی بالاتر از 85 رو ترجیح میدم.
    در نهایت اینکه برای پرتره گرافی تجهیزات فعلی هیچ چیز کم نداره و کاملا کفایت میکنه(برتری هایی هم داره،مثل فلاش کامندر 7دی و...).تا اینکه همه تجهیزات رو حراج کنید و در نهایت فول فریم داشته باشید به همراه لنزی که به تنهایی در بسیاری از اوقات به خاطر کوتاه بودنش شما رو دچار مشکل کنه.
    M. Beyrami، Arash Sh و M.Barani تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها

سلام
    تقریبا پارسال بدنه 7 دی رو تهیه کردم بنا به دلایلی که اون موقع برام ارجحیت داشت مثل تمایل به عکاسی های حیات وحش (ملاک اصلی انتخاب 7دی برای من لنز 100-400 در این برند و قدرت فوکوس این بدنه بود) و کار خبری - مستند اجتماعی. ازون جا که تقریبا دیگه این اولویت ها برام حایز اهمیت نیست (کار خبری رو دارم کنار میگذارم... البته ممکنه گاهی مستند اجتماعی کار کنم) و حیات وحش هم که ... کم کم عکس هایم به سمت عکسهای پرتره، یا گاها فشن (!!!) در حال پیشروی است. بطوریکه تقریبا ارشیو این ماه اخیرم فقط عکس از افراد بود و نه موضوع دیگری!

با این تفاسیر این سوال برایم پیش امده که مجموعه فعلیم (شامل بادی 7 لنز 100-400 لنز 50 سیگما اف 1.4 و لنز کیت 15-85) را نگه دارم یا 5دی را با لنز 24-70 انتخاب کنم ( جدیدا وزن تجهیزات هم برایم مسئله ای شده و مشوق این تغییر, جدای دردسر تعویض لنز ها - کیف عکاسی برایم مثل وزنه پای زندانی ها شده و واقعا ازارنده است ). بنا بر شرایطی که میینم انتخاب 5دی برای من منطقی تر است. اما دو مشکل دارم، یکی اینکه از کنار گذاشتن تله میترسم... البته در حال حاضر کمتر از 0.5 درصد عکسهایم رو با تله میگیرم و در خیلی برنامه ها اصلا از جایش تکون نمیخورد. اما همیشه این ترس برایم وجود دارد که شاید جایی لازم شود و نجات بخش! مسئله دوم احتمال معرفی 5دی مارک 3 و همچنین آپدیت 24-70 است...

7D و 15-85 هم برای پرتره مناسب هست رو کراپ 1.6 به شما همان 24-136 رو میده که رنج 70تا 135 بهترین رنج پرتره هست
    بهتر هست صبر کنید و از تجهیزات فعلی استفاده کنید
    M. Beyrami و Arash Sh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

موارد ذکر شده توسط دوستان درست. من خدای نکرده نگفتم که 7دی بد است و ...!!!

صحبتم بیشتر این بود که وسایل کم کم دارد برایم سنگین میشود (دوستانی که منو میشناسد میدونن سال گذشته عمل جراحی سنگینی انچام دادم که به واسطه همون هم عکاسی حیات وحشو ناچار کنار گذاشتم) درد سر تعویض لنز هم از طرف دیگه...

میتونم با کمی چشم پوشی تله رو کاملا کنار بگذارم. از طرفی هم گاهی مستند اجتماعی کار میکنم (البته کمتر) و مسلما لنزهایی با اف پایینتر برایم جذابتر است!
    خلاصه حرفم این بود که وقتی به نیاز های خودم نگاه میکنم 24-70 به بیشترشون جواب میده... اما 24-70 روی یه بادی کراپ....؟!!! اینجاست که یکم به مشکل بر میخورم!

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها

سلام

اینطوری شما دوتا از لنزهاتونو (50 مم و 15-85) باید کنار بگزارید و کلی هم هزینه کنید. تله بلند 640 هم از دست میدید .
    از طرفی 400 هم تله کوتاهی نیست و بنظر من و اقای lamagra که اشاره کردند لنز 100 -400 لنز مناسبی برای پرتره محیطی روی فول فریم است. با لنزهای بلندتر میتوان پیش زمینه زیباتری ایجاد کرد البته به قیمت تغییر در پرسپکتیو پس زمینه و ....که در صورت نیاز لنز 24-70 جوابگو خواهد بود.
    اما بنظر من زمان مناسبی برای تعویض نیست هنوز تجهیزات بروزی دارید مگر اینکه به این بدنه برای مصارف حرفه ای نیاز داشته باشید که بدنه فعلی در حد قابل قبول جوابگو نباشد.
    M. Beyrami و Arash Sh تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

چیزی به 2012 نمونده احتمال معرفی 5D MK3 در سال جدید خیلی بالاست یه مدت کوتاه صبر کردن ارزششو داره که بعدا باعث ناراحتی نشه
    Arash Sh تشکر می‌کند.

صفحه 19 از 27 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... آخرینآخرین