صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 90
Like Tree161تشکر

موضوع: P500 نیکون بهتره یا SX30 کانن یا G12 کانن؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    ّبین دو دوربین مورد نظر شما
    sx30

پ.ن:در صورت تصمیم برای خرید nex ،به جای خرید nex با همون هزینه از دو برند کنون و نیکون می تونید یک slr بگیرد که مفیدتر خواهد بود
    چرا sx30 ؟

slr در برند کانون و نیکون چه مدلی هست با این قیمت؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط miri نمایش پست ها
    سلام

خدمتتون عرض کنم که اگر منظور شما خرید سری Nex سونی است باید بگویم که این سری با لنز کیت 55-18 عرضه می شود و شما هر دوربینی هم که قصد خریدش رو داشته باشی باید لوازم جانبی هم تهیه کنید.
    برای مقایسه پی 500 و اس ایکس 30 لینک زیر رو هم نگاه کنی خالی از لطف نیست:
    http://snapsort.com/compare/Canon_Po...-vs-Nikon-P500
    موفق باشید.
    این لنزی که روی nex عرضه میشه، چه مقدار زوم و چه مقدار تله داره؟؟؟

یعنی اگر دوربین نیمه حرفه ای مثل پی 500 هم بخوام بخرم، باید بازم پول لوازم جانبی بدم؟؟ مثلا چی لازم داره؟؟؟ چقدر هزینه لوازم جانبی باید داد؟؟؟

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

[QUOTE=mahdi20;215356]چرا sx30 ؟

سلام دوست عزیز
    اول کامل ببین هدفت چیه
    زوم بالا کاملا به کار میاد و تو خیلی موارد تفائت ذزوم 2 دوربین کاملا به چشم میاد
    من با نظر دوست عزیزم پسر پارسی کاملا موافقم ولی شما بهتره g12 با سوپر زومها مقایسه نکنی چون تو دو رنج متفاوتن
    اگه سری nex بگیری که خیلی بهتر از دوربینهای که گفتی هست ولی تو این رده به g2 و g3 پاناسونیک یه نگاهی بنداز همینطور سری pen الیمپوس
    ولی به نظر من تو سوپر زومها اون دو مدل کنون و نیکون به خاطر قیمتشون انتخاب خوبی نیستن و سوپر زوم جدید سونی و فوجی خیلی بهتر و به صرفه ترند
    اگه امری هست در خدمتم
    persian.boy، Miri و mahdi20 تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi20 نمایش پست ها
    چرا sx30 ؟

این لنزی که روی nex عرضه میشه، چه مقدار زوم و چه مقدار تله داره؟؟؟

یعنی اگر دوربین نیمه حرفه ای مثل پی 500 هم بخوام بخرم، باید بازم پول لوازم جانبی بدم؟؟ مثلا چی لازم داره؟؟؟ چقدر هزینه لوازم جانبی باید داد؟؟؟
    ارزان ترین مدل های به روز بازار
    دوربین نیکون دی 3100 بالنز 55-18 با حدود قیمت ۸,۳۰۰,۰۰۰ ریال
    دوربین کانن 500 دی با لنز 55-18 با حدود قیمت ۹,۲۰۰,۰۰۰ ریال

پی 500 نیمه حرفه ای نیست بلکه بدنه ای شبیه به نیمه حرفه ای ها دارد و الا کامپکت است و این دوربین ها را SLR Like می گویند. شما حداقل می بایست وسائلی چون : کارت حافظه - فیلتر محافظ لنز و بر حسب نیاز کیف - سه پایه و .... را تهیه کنید.

لنز 55-18 زومی در حدود 3 برابر دارد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    58

مسئله اصلی که هست اینه که من اصلا تجربه ای در داشتن دوربین دیجیتال ندارم و این باعث شده که اصلا نفهمم که به طور کلی از یه دوربین چی می خوام.

اول در مورد نیکون پی 500 بگم که زوم بالای این دوربین توجه مرا جلب کرده و سنسورش که cmos هست و کیفیت فول اچ دی در ضبط فیلمش. اما ساخت ژاپن نبودنش بد جور توی ذوقم زده!!!

دوم در مورد کانن اس ایکس 30 باید بگم که ساخت ژاپن بودنش و زوم بالای اون خیلی نظرم را به خودش جلب کرده، ولی در مقایسه با نیکون پی 500 که سنسورش بهتره و کیفیت فیلم برداریش بهتره، باعث شده که در خریدش دو دل بشم!!

سوم پیشنهاد خوب دوستمون پرشین بوی دوربین سونی مدل nex جلب توجه میکنه ، که دوربینی با اون کیفیت عکس برداری و فیلم برداری و قابلیت های به این زیادی، خیلی جم و جور هست و خیلی راحت می تونی همه جا داشته باشیش. ولی ساخت تایلند بودن و زوم 3 ایکس و نداشتن چشمی و مصرف شارژ زیاد و لوازم جانبی گرون قیمت و منوهای تو در توی اون توی ذوقم زده و من را سر در گم کرده!!!

خلاصه هاج و باج موندم که چی بخرم

این نداشتن حتی اندک تجربه خیلی اذیتم میکنه که نمیتونم انتخاب کنم!!!

عمده ی مصرفم هم عکس های خانوادگی هست تا منظره و طبیعت!!

کممممممک:(

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

مسئله اصلی که هست اینه که من اصلا تجربه ای در داشتن دوربین دیجیتال ندارم و این باعث شده که اصلا نفهمم که به طور کلی از یه دوربین چی می خوام.

اول در مورد نیکون پی 500 بگم که زوم بالای این دوربین توجه مرا جلب کرده و سنسورش که cmos هست و کیفیت فول اچ دی در ضبط فیلمش. اما ساخت ژاپن نبودنش بد جور توی ذوقم زده!!!

دوم در مورد کانن اس ایکس 30 باید بگم که ساخت ژاپن بودنش و زوم بالای اون خیلی نظرم را به خودش جلب کرده، ولی در مقایسه با نیکون پی 500 که سنسورش بهتره و کیفیت فیلم برداریش بهتره، باعث شده که در خریدش دو دل بشم!!

سوم پیشنهاد خوب دوستمون پرشین بوی دوربین سونی مدل nex جلب توجه میکنه ، که دوربینی با اون کیفیت عکس برداری و فیلم برداری و قابلیت های به این زیادی، خیلی جم و جور هست و خیلی راحت می تونی همه جا داشته باشیش. ولی ساخت تایلند بودن و زوم 3 ایکس و نداشتن چشمی و مصرف شارژ زیاد و لوازم جانبی گرون قیمت و منوهای تو در توی اون توی ذوقم زده و من را سر در گم کرده!!!

خلاصه هاج و باج موندم که چی بخرم

این نداشتن حتی اندک تجربه خیلی اذیتم میکنه که نمیتونم انتخاب کنم!!!

عمده ی مصرفم هم عکس های خانوادگی هست تا منظره و طبیعت!!

کممممممک:(
    با سلام

معمولا در عکاسی حیات وحش(گهگاهی هم عکاسی منظره) از زوم بالا استفاده میکنیم، و معمولا بعلت نور روز از ایزوهای پایین، که باعث میشه بطرف سوپرزوم ها کشیده بشین

اما در عکاسی از خانواده خیلی نیاز به زوم نیست(با نیم متر جلو عقب شدن حل میشه)، معمولا همین زوم معمولی (مثلا 5X ) کار را انداز میشه، گاهی وقتا پیش میاد که در شب هم باید عکاسی کنید(مثلا عروسی، جشن تولدی و ....) در اینجور مواقع نیاز به نویز کم و کیفیت بالا احساس میشه

بنده با توجه به نوشته های فوقم به شما G12 رو پیشنهاد میدم

موفق باشید......

پ.ن: باتوجه به اینکه بین مدلهای پیشنهادی شما G12 بود، بنده پیشنهاد دادم بهتون، وگرنه دوربینهای 250-300 تومانی هم کارتان را پیش می برند، بازهم فکر کنید، 300-400 تومان اختلاف قیمته
    ویرایش توسط Walkman : Saturday 4 June 2011 در ساعت 23:36
    شاهین اکبری، Moty، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

با تشکر از مهدی عزیز اصلا خودتو درگیر نکن ،درگیر نکن
    1-دقیقا بودجتو بگو
    2-تاپییک hs20 http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=13897و سونیhttp://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=13897 رو کامل بخون حتما خیلی بهت کمک میکنه
    3- این که ساخت ژاپن باشه یا نباشه به هیچ وجه تو کیفیت ساخت تاثیر نداره الان تمام شرکت های بزرگ بنا بر دلایل اقتصادی و بازاریابی و... با نظارت مونتاژ و بعضا تولید رو به یه کشور دیگه واگذار میکنن نمونش خود شرکت بنز که بعضی مدلاشو همین کارو میکنه پس به این توجه نکن خیلی دوست عزیزی که اونجا نشستی
    4-تو. mirrorless ها به پاناسونیک و الیمپوس هم نگاه کن
    5-من این عکسو با سوپر زوم فوجی hs20 گرفتم http://aks.akkasee.com/photos/171273...3BsortBy%253A&
    6-اگه کاربریت خونگیه بین سونی و فوجی یکی رو انتخاب کن بیشتر از خونگی رات میندازن ولی نظر من به دلایلی رو فوجیه
    7-بسیار شدید با نظر استاد عزیز اقای walkman موافقم ولی خیلی سخت نگیر سعی کن هر دوربینی که میگیری زودتر بگیری و از عکاسی لذت ببری
    8-این هدف که وسیله رو توجیه میکنه نه بلعکس
    persian.boy و mahdi20 تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

اما ساخت ژاپن نبودنش بد جور توی ذوقم زده!!!
    ولی ساخت تایلند بودن
    دوست عزیز ، برای هزارمین بار هم که شده می خوام توضیح بدم که کیفیت ساخت در چین با ژاپن فرقی نداره . تایلند هم همین جوریه .

سونی مدل nex ... زوم 3 ایکس
    در دوربین هایی که قابلیت تعویض لنز دارن دیگه واژه ی زوم معنایی نداره . شما می تونید در فواصل کانونی بالاتر از 50 (50 نرماله) ، با کیفیت بسیار بهتر از لنز های سرخود سوپر زوم ها ، به اصطلاع عامه زوم کنید .

سونی مدل nex ... نداشتن چشمی
    خب اگه بخواستن همه ی این چیزا رو اضافه کنن که دیگه نمی شد بهش گفت nex ! شما می تونی مثل فلاش اکسترنال ، یک چشم اکسترنال هم برای این دوربین تهیه کنی .

سونی مدل nex ... لوازم جانبی گرون قیمت
    ببینید ، شما وقتی وارد این سطح از دوربین ها میشید که قابلیت تعویض لنز دارن (برخی هیبرید ها و dslr ها) باید بپذیرید که وارد یک سطح حرفه ای شده اید که دیگه مثل کامپکت همه چیز روی دوربین به شکل سرخود عرضه نمیشه . در این سطح ، تولید کننده ها اختیار رو به عکاس میدن تا بتونه از هر وسیله ی جانبی ای ، ده ها انتخاب با قیمت های مختلف داشته باشه .

سونی مدل nex ... منوهای تو در تو
    من شخصا با نکس ها کار کردم . به هیچ وجه این چنین نیست که منو ها عجیب غریب و تو در تو باشن . مسئله ای که هست اینه که برای اینکه دوربین کوچکتر بشه ، سازنده اومده فقط چندتا از قابلیت هایی که عموما در dslr روی بدنه براشون دکمه ای مجزا وجود داره رو مثل مدل های کامپکت ، دکمشون رو برداشته و عملکردشون رو فقط به منو واگذار کرده که اتفاقا تا حدودی کار خوبی هم هست . تنها مشکلی که وجود داره اینه که به دلیل نبود دکمه های مجزای میانبر ، فقط یه خورده از سرعت کار کردن شما با دوربین کم میشه وگرنه مشکل دیگه ای نیست .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    vahidmir2000، Moty، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    58

1-دقیقا بودجتو بگو
    نهایتا 900 تومن. یعنی 900 که دادم دیگه هیچ پولی برا لوازم جانبی ندارم که بدم.

2-تاپییک hs20 http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=13897و سونیhttp://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=13897 رو کامل بخون حتما خیلی بهت کمک میکنه
    هر دوتا تاپیک یکی بودن!
    ممنون از معرفی تاپیک به این خوبی

3- این که ساخت ژاپن باشه یا نباشه به هیچ وجه تو کیفیت ساخت تاثیر نداره الان تمام شرکت های بزرگ بنا بر دلایل اقتصادی و بازاریابی و... با نظارت مونتاژ و بعضا تولید رو به یه کشور دیگه واگذار میکنن نمونش خود شرکت بنز که بعضی مدلاشو همین کارو میکنه پس به این توجه نکن خیلی دوست عزیزی که اونجا نشستی
    آقا از این لحاظ دو ریالیم کاملا افتاد .مرسی از همگی

4-تو. mirrorless ها به پاناسونیک و الیمپوس هم نگاه کن
    این میرور لس یعنی چیکار میکنه؟؟

5-من این عکسو با سوپر زوم فوجی hs20 گرفتم http://aks.akkasee.com/photos/171273...3BsortBy%253A&
    انصافا ایول داری! عجب عکسیه!ایووووووووووول!!!

7-بسیار شدید با نظر استاد عزیز اقای walkman موافقم ولی خیلی سخت نگیر سعی کن هر دوربینی که میگیری زودتر بگیری و از عکاسی لذت ببری
    8-این هدف که وسیله رو توجیه میکنه نه بلعکس
    با این تیکه حرفت خیلی حال کردم! روم تاثیر گذاشت خیلی!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    58

با درود دوباره
    درورد بر شما

دوست عزیز ، برای هزارمین بار هم که شده می خوام توضیح بدم که کیفیت ساخت در چین با ژاپن فرقی نداره . تایلند هم همین جوریه .
    آقا گرفتم. تسلیم!!

در دوربین هایی که قابلیت تعویض لنز دارن دیگه واژه ی زوم معنایی نداره . شما می تونید در فواصل کانونی بالاتر از 50 (50 نرماله) ، با کیفیت بسیار بهتر از لنز های سرخود سوپر زوم ها ، به اصطلاع عامه زوم کنید .
    آخه قربونت برم، حالا حالا دیگه پولی برام نمیمونه که یه لنز 600 700 تومنی بخرم و بزارم روش تا 36 برابر زوم کنه!! اون هم به چثه کوچیکه nex که یه لنز گنده روش خیلی ضایع است!!

ماشاا... هزار ماشاا... دردم یکی دوتا نیست:(

خب اگه بخواستن همه ی این چیزا رو اضافه کنن که دیگه نمی شد بهش گفت nex ! شما می تونی مثل فلاش اکسترنال ، یک چشم اکسترنال هم برای این دوربین تهیه کنی .
    چشم اکسترنالش چنده؟؟؟ حداقل 200 تومن هست. بعدشم همش باید یه گونی دستت باشه که وسایل این را بریزی توش و با خودت اینور اونور ببری:(

ببینید ، شما وقتی وارد این سطح از دوربین ها میشید که قابلیت تعویض لنز دارن (برخی هیبرید ها و dslr ها) باید بپذیرید که وارد یک سطح حرفه ای شده اید که دیگه مثل کامپکت همه چیز روی دوربین به شکل سرخود عرضه نمیشه . در این سطح ، تولید کننده ها اختیار رو به عکاس میدن تا بتونه از هر وسیله ی جانبی ای ، ده ها انتخاب با قیمت های مختلف داشته باشه .
    آخه من که هنوز مبتدی هم نیستم، چطوری یهو از پسه این دوربین بر میام؟؟ به نظر شما میتونم راه بیوفتم باهاش کار کنم، انم در سطح حرفه ای؟؟

من شخصا با نکس ها کار کردم . به هیچ وجه این چنین نیست که منو ها عجیب غریب و تو در تو باشن . مسئله ای که هست اینه که برای اینکه دوربین کوچکتر بشه ، سازنده اومده فقط چندتا از قابلیت هایی که عموما در dslr روی بدنه براشون دکمه ای مجزا وجود داره رو مثل مدل های کامپکت ، دکمشون رو برداشته و عملکردشون رو فقط به منو واگذار کرده که اتفاقا تا حدودی کار خوبی هم هست . تنها مشکلی که وجود داره اینه که به دلیل نبود دکمه های مجزای میانبر ، فقط یه خورده از سرعت کار کردن شما با دوربین کم میشه وگرنه مشکل دیگه ای نیست .
    دستت درد نکنه که در این زمینه روشنم کردی
    اینم افتاد!!

حالا با این اوصاف nex 5 بهتره یا nex 3 ؟؟؟

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

این میرور لس یعنی چیکار میکنه؟؟
    با درود دوباره
    یعنی آینه نداره :

سیستم منشور و آینه و طریقه ی انتقال تصویر در این سیستم به viewfinder

مقایسه ی سیستم بدون آینه با سیتم های رایج (همراه با آینه)

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    Moty، Miri و mahdi20 تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین